• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לשלם 238.8 בעבור מסגרת אשראי 13,000. שווה או בזבוז כסף?

תמיר80

משתמש רגיל
דירוג
59
סיימתי להוציא את הכל מהבנק הישן שלי לבנק החדש.
הכרטיס הוא בנקאי אז הזכר היחידי מבנק א' הוא הכרטיס. כל השאר בבנק ב'.
כרטיס עם מסגרת של 13,000. כמובן שבבנק יש אולי 1000 שח (לא רציתי להשאיר בלי כלום).
דמי כרטיס מחושבים כבר לשנה 238.8
שווה לי להמשיך לשלם מדי חודש על הכרטיס?

אני מקבל פה עוד מפלט לביטחון אם אצטרך לגהץ עד 13,000 שח (כמובן שאדאג להכניס את הכסף, לא מדובר פה בלא חוקי שאגהץ והחשבון יהיה ריק).
ובנוסף העצלנות שלי שלא בא לי ללכת לבנק לבטל כרטיס (מחייבים אותי, בנקאי, זו גם הסיבה שעזבתי אותם - לא משנה, היסטוריה, גם ככה סיימתי את המעבר ואין לי שם כלום מלבד הכרטיס הנ"ל כאמור).

מה דעתכם? זה סוג של רשת ביטחון עבורי, לא?
אני מדמה את זה להלוואה של 13 אלף שח שאני יכול לקבל בכל רגע בלי ריבית (שוב - אכניס מיד את הסכום שאגהץ לפני התאריך שהוא יורד בכרטיס, רק שעד שאכניס - אני מרוויח מרווח נשימה לכל צרה שלא תבוא אי פעם)

אז 238.8 לבטל או להשאיר? כל התענוג הזה כ 300 שח בשנה. מה אומרים?

מיותר לציין כמובן שיש לי בבנק החדש כרטיס גם עם מסגרת. מה שאני מרוויח פה זה עוד כרית ביטחון פשוט (אלא אם תראו לי שאני טועה).

לך לבנק וסגור את החשבון.
אתה לא רוצה חשבון רדום שיום אחד תפסיק לעקוב אחרי תיבת הדואר שלו, בדיוק כשהם יחליטו לגבות ממך עמלה חודשית קטנה, וככה החשבון יצבור מינוסים בלי שתשים לב.

• אהבתי
Reactions: HHH
ובנוסף העצלנות שלי שלא בא לי ללכת לבנק לבטל כרטיס
אתה יכול להצהיר שאתה גוזר את הכרטיס וגם לסגור את החשבון בלי להגיע פיזית. שולחים לך טפסים לסגירת חשבון, אתה ממלא חותם ומחזיר.

למה זה טוב? לפזר את הביצים. בעת צורך תהיה לי הזדמנות סוג של 13,000 שח בלי ריבית זמינים לי (עד למועד החיוב הקבוע בכרטיס).

יש לי כבר כמה כרטיסים עם כמה מסגרות בבנק החדש. זה לא היחידי שאני מסתמך עליו.
יותר נכון אני בכלל לא מסתמך עליו. כן השארתי עליו הוראת קבע אחת סה"כ - שלא ייראה חשוד. סכום פעוט. חודשי. לשירות שאני צורך (חיוב מתמשך עד שאני אחליט להתנתק - לא בזמן הקרוב).

בבנק אני לא אמור (אמור, לא לכל החיים - אז אולי הסיכון היחידי פה הוא מה שחיים אמר) לשלם עמלות הגם שאין שם שום פעולה מלבד יתרה קטנטנה שציינתי.

לגזור ולהצהיר הם לא מסכימים.
לא רוצה לכתוב את שם הבנק כי לא בא לי אפילו לעלות אותו על דל שפתי. אני והבנק הזה סיימנו (אפילו לסגור חשבון הם רוצים שאבוא פיזית, בנוסף לביטול כרטיס - רק פיזית!) אז לא סגרתי. התחכמתי.
העברתי משם הכל הכל. השארתי רק יתרה שציינתי והכרטיס האמור עם המסגרת.

הכרטיס הוא בנקאי אז הזכר היחידי מבנק א' הוא הכרטיס. כל השאר בבנק ב'.
כרטיס עם מסגרת של 13,000. כמובן שבבנק יש אולי 1000 שח (לא רציתי להשאיר בלי כלום).
דמי כרטיס מחושבים כבר לשנה 238.8
שווה לי להמשיך לשלם מדי חודש על הכרטיס?
תוציא כרטיס חוץ בנקאי ואח"כ תסגור את החשבון.
למה אתה חושב שלא תקבל מסגרת דומה בכרטיס אחר?
נשמע מאוד יקר בשביל כרטיס אשראי בודד שכל מה שהוא נותן לך זה מסגרת קטנה של 13 אש"ח בלי שום הטבות אחרות.

למה זה טוב? לפזר את הביצים. בעת צורך תהיה לי הזדמנות סוג של 13,000 שח בלי ריבית זמינים לי (עד למועד החיוב הקבוע בכרטיס).
אז תוציא 3 כרטיסים חוץ בנקאיים שונים אצל מנפיקים שונים. זה הרבה יותר מפוזר מאשר כרטיס בנקאי אחד.
וזה גם יותר זול...
בבנק אני לא אמור (אמור, לא לכל החיים - אז אולי הסיכון היחידי פה הוא מה שחיים אמר) לשלם עמלות הגם שאין שם שום פעולה מלבד יתרה קטנטנה שציינתי.
ועדיין אתה זורק 300 ש"ח לשנה על דמי כרטיס...
לא רוצה לכתוב את שם הבנק כי לא בא לי אפילו לעלות אותו על דל שפתי. אני והבנק הזה סיימנו (אפילו לסגור חשבון הם רוצים שאבוא פיזית, בנוסף לביטול כרטיס - רק פיזית!) אז לא סגרתי. התחכמתי.
העברתי משם הכל הכל. השארתי רק יתרה שציינתי והכרטיס האמור עם המסגרת.
סגור כבר את החשבון ושכח מהם. עזוב אותך, חבל על כאב הראש.

למה בכלל לשלם על כרטיס אשראי?
יש לי כרטיס אשראי עם מסגרת כפולה מזו שציינת דרך פפר. החשבון בלי עמלות ואין דמי כרטיס.

השאלה הייתה לראות מה דעתכם ואכן אני מקבל פה דעה שנראה שרובכם אוחזים בה - שאני סתם זורק 300 שח לפח.

חשבתי שיש לי פיזור, סוג של "בטחון".

בנק אחר.
כרטיס אחר.
מנפיקה אחרת.
מסגרת שיכולה לתת חמצן ברגע "חירום" (יש הרי הבדל בין מסגרת של 13 לבלתם ממש קיצוני לבין נגיד לקבל עכשיו מסגרת בכרטיס חדש של 5 אלף)

אני מבין שהיחידי שמצדיק את המהלך שלי הוא רק אני? אף אחד לא חושב שעדיף לי להישאר בסידור הנוכחי?
האם באמת בכזאת קלות יתנו לי נניח ב 3 כרטיסים שונים אצל 3 מנפיקות שונות מסגרת של 13?

פה כבר יש לי מסגרת של 13 אלף שאני חושב פעמיים לפני שאני משמיד את הכרטיס (שגם בשביל להשמיד יש לי את הטרחה שאני מנסה לברוח ממנה - ההגעה המעצבנת פיזית לבנק בשביל לבטל כרטיס ולסגור חשבון סופית)

שוב זה לא הכרטיס היחידי שיש לי. יש לי עוד כמה שגם בהם יש לי מסגרות כאלה ואחרות (ואף יותר, אך אני חושב פעמיים לפני שאני מבטל את זה שעליו מדברים כעת, מהבנק הישן)

חשבתי שאני מרוויח פה גם לא עושה את הפעולה שאני מתעצבן ממנה להגיע עד אליהם, וגם נהנה עם כרית ביטחון לאי שם כשיהיה צריך

חשבתי שיש לי פיזור, סוג של "בטחון".

בנק אחר.
כרטיס אחר.
מנפיקה אחרת.
מסגרת שיכולה לתת חמצן ברגע "חירום" (יש הרי הבדל בין מסגרת של 13 לבלתם ממש קיצוני לבין נגיד לקבל עכשיו מסגרת בכרטיס חדש של 5 אלף)
כל אלה טובים ונכונים, אבל אתה יכול לקבל אותם בחינם בקלות.
האם באמת בכזאת קלות יתנו לי נניח ב 3 כרטיסים שונים אצל 3 מנפיקות שונות מסגרת של 13?
כן
חשבתי שאני מרוויח פה גם לא עושה את הפעולה שאני מתעצבן ממנה להגיע עד אליהם, וגם נהנה עם כרית ביטחון לאי שם כשיהיה צריך
באמת שווה לך 300 ש"ח בשנה בשביל לחסוך את הפעולה הזאת?

גם אם תחזור עוד 10 פעמים על האמירה "בלי ריבית" זה עדיין לא יהפוך את זה לאמת.
נניח ותקרה הסיטואציה הדמיונית שאתה מתאר ובאמת תצטרך להוציא מישהו 13,000 ש"ח - החל מתאריך החיוב יגבו ממך חתיכת ריבית אם לא תעביר את הכסף.
- בשבועיים שלושה עד לתאריך החיוב לא יהיו לך עלויות. באמת? ומה עם ה 240 ש"ח? בחישוב מהיר זה כמעט שני אחוז ריבית, לשבועיים-שלושה! מה זה שנתי- 20%? 30%?
בקיצור, אתה רוצה לשלם כל שנה תמורת הזכות אולי פעם לקחת הלוואה בריבית שנתית של30%, שיהיה בכיף.

מסגרת כרטיס אשראי לא נראית לי דבר נדיר, וגם לא נחוץ במיוחד ברוב המקרים.
אם יש לך הכנסות (אפילו משכורת מתחת לממוצע), וחברת האשראי כבר מכירה אותך, יש לי הרושם שנפוץ לקבל מסגרות כאלה וגם גדולות יותר.

הנקודה שלא ברורה: אתה צופה צורך בעשרות אלפי שקלים אשראי, לטווח קצר מאוד, וספציפית בדברים שאפשר לקנות בכרטיס אשראי?
אחרת, נראה לי חבל על 200-300 ש"ח בשנה.

לגבי הבנק, אם אין שום דבר מיוחד בחשבון, כמו פטור קבוע מעמלות, נראה לי כדאי לסגור.

רגע, כמה הם יקחו אם תדווח שאיבדת אותו?
עוד רעיון: להעביר את החשבון סניף, לסניף שקרוב אליך, ואז לסגור אותו שם.

אני רוצה להבין, הכרטיס הזה נותן לך זכות ללוות כסף לממוצע של שבועיים, בכל חודש. אתה משלם כל חודש 20 ש"ח על ה"זכות" ללוות 13000 ש"ח לשבועיים.
עכשיו, אם היית לווה בפועל 13,000 ש"ח לשבועיים, ומשלם "ריבית" של 20 ש"ח, זה היה בעצם ריבית 3.6%. אידיאלי אם אתה אכן צריך את ההלוואה, אבל לא משהו שהיית לוקח אם לא היית צריך כי "זה זול". עכשיו, כשיש לך עוד הרבה הרבה חודשים שבהם אתה לא מנצל את ההלוואה, אתה עדיין משלם כאילו לקחת את ההלוואה אפילו שלא לקחת אותה בפועל.

אם אתה מתכנן לקחת כל חודש "הלוואה" של 13,000 ש"ח מיד אחרי החיוב, ולהפוך את זה להלוואה זולה של 1.9% זה סיפור אחר. אבל כרגע אתה בונה רק על "אולי יום אחד אני אצטרך את זה".

בבנק אני לא אמור (אמור, לא לכל החיים - אז אולי הסיכון היחידי פה הוא מה שחיים אמר) לשלם עמלות
זה היה כשהיית לקוח פעיל. תן כמה חודשים בלי פעילות, ותהפוך להיות "לקוח מיועד לנטישה". הם ינסו מפה ומשם לגרום לך לעזוב.

כן פקחתם לי עוד יותר את העיניים. תודה רבה.

כרטיס debit ללא עלות חודשית וכבונוס יחייב אותך לצרוך רק על מה שיש לו כיסוי.
אתה באמת צריך מסגרת של 13K לחודש?

לשלם? דמי? כרטיס???
למה?
שים לב שהריבית שתקבל היא לא בחינם והיא אפילו בעלת עלות די גבוהה. אם תנצל את האשראי של 13K למשך חודש אחד, שילמת 1.8%.
בעיני זה לא חינם ואפילו לא זול.

כמו שאמרו לך, היום אפשר לקחת הלוואה באתר הבנק, של עשרות אלפי שח, כמעט בלי בעיה, ובריבית של 2.5 אחוז לפעמים. שנתית. זה עדיין יוצא לך פחות מדמי הכרטיס שציינת, וזה רק *אם* תיקח. אתה לא משלם כל עוד לא לקחת.

לשלם? דמי? כרטיס???
למה?
באופן כללי אני לא חושב שאפשר לשלול כרטיסים שעולים כסף. לפעמים זה משתלם (בגלל הטבות, לא בגלל מסגרת).
כמובן שלא הייתי משלם כסף על כרטיס שלא נותן לי כלום חוץ ממסגרת אשראי.

נשמע שכבר מההתחלה ידעת את התשובה שרצוי כלכלית לסגור את החשבון ולהוסיף עוד כרטיס במידה שאתה צריך.
כמו לרובנו, גם לך זה סידור שאין זמן\כוח\רצון לעשות זאת ולכן דוחים אותו.
אפילו שיודעים שזה כדאי לבצע.
מקווה שבסוף תדבר עם הבנק ותסגור את החשבון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
N האם עליי לשלם מס בפדיון קופת גמל לתגמולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Bonfire איך לא לשלם על טופס T-1098? מיסים 7
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
S הזמנות באינטרנט בחו"ל - עדיף לשלם בשקלים בפייפאל או מטבע חוץ באשראי (1% המרה)? צרכנות פיננסית 3
A נניח שיש לי אג"ח האם עלי לשלם מיסים רק על הקופונים או גם מיסים 6
מ איך נכון לשלם בחו״ל? צרכנות פיננסית 1
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
N אזרח אמריקאי שגילה שצריך לשלם מס על כל ההשקעות - מה השלב הבא? מיסים 70
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
W האם ניתן לקזז תשלומים לקורסים בשוק ההון מהמס שצריך לשלם אוף טופיק 2
Y האם כל השכירים נאלצים לשלם ריבית עד אפריל בהגשת דוח מס? מיסים 8
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A במידה ולפרויקט יש ליווי בנקאי האם עדיף לשלם את כל הסכום כמה שיותר מהר? נדל"ן 2
D האם מקובל לשלם לעורך הדין רק על עסקה בפועל או שמשלמים גם על בדיקת דירה? נדל"ן 1
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
ב האם זה כלכלי למשוך שומת מס ולא לשלם למס הכנסה אחרי שהם קבעו כמה כסף הם דורשים ממך? מיסים 10
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M תושב חוץ צריך לשלם מסים על מניות שקנה בעודו תושב ארץ ישראל? מיסים 3
R מי אחראי לשלם על תקלה בבניין? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
A איך לקנות בית בשוק עולה ולא לשלם יותר מדיי נדל"ן 13
M איך להרוויח יותר כסף (או לשלם פחות מס)? צרכנות פיננסית 21
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
B איך מעבירים כסף לחול (אירופה) בלי לשלם בבנק עמלה גבוה שוק ההון 28
Anrala האם עדיף לשלם בתשלומים או בתשלום אחד לדברים הבאים: צרכנות פיננסית 21
W שאלה טכנית - איך למשוך קופת גמל להשקעה מבלי לשלם מס ע"י קיזוז מול נקודות זכות מיסים 1
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
milx בית שעלה בערכו ב-3 מיליון שח - האם יש לשלם מיסים במכירתו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
T איך לשלם פחות מיסים אם אני לא גר בארץ מיסים 41
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
פ 50 דרכים כשרות לשלם פחות מיסים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 57
R האם ייתכן שבמשיכה בפרישה מוקדמת יהיה עדיף לשלם מס שולי? מיסים 15
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
R מה עושים כשכמה קונים פוטנציאלים מוכנים לשלם את המחיר הנקוב ? נדל"ן 14
Y האם אפשר היום לקחת הלוואה בריבית קבועה ולהתחיל לשלם אותה רק עוד כמה שנים? צרכנות פיננסית 5
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
N האם חייב לשלם מס קריפטו? אזרחות פורטוגלית השקעות אלטרנטיביות 2
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
ש האם להסכים להצעת וועד הבית? לשלם על החשמל המשותף כמו בחשבון המים. אוף טופיק 5
G אפשר להירשם לאינטרקטיב ישראל בלי לשלם דאטא? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Gari הוצאות ותשלומים שכרגע משולמים במשכורת ואני אצטרך לשלם בעצמי בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
JTAC ״מס לשלם״ מיסים 8
ד מימוש הפסדי הון כדי לשלם פחות מיסים בסוף שנה מיסים 4
ס השוכר מעוניין לשלם את כל שכר הדירה מראש נדל"ן 70
A איך מחשבים כמה מיסים מרווחי הון עליי לשלם? צרכנות פיננסית 5
ש אפשר לפתוח חשבון ברבולט ולא לשלם עמלות המרה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8

נושאים דומים

Back
למעלה