• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לקנות או לא לקנות את הטרנד?

בלייק קרינגטון

משתמש רשום
דירוג
7
זוהי קושיית בומרנג מעין כמוה שתופסת לגבי מניות תעשיות עתיד המתפתחות כרגע בשוק (רכב חשמלי, ביוטק, קאנביס, אנרגיות ירוקות למינהן וכד). לא תמיד, אך בדרך כלל מחירו של הטרנד מנופח מעצם היותו מאוד ויראלי, מה שמעלה גם את רמת הסיכון ומריח חשוד ובועתי.

כשזה נאמר, שוק המניות די קפא פחות או יותר מאמצע ינואר, פברואר היה במגמת ירידה הדרגתית, ואת ה-SELL OFF הכללי במהלך החודש והשבוע האחרון בודאי שרובכם הרגשתם. כל אלו גרמו לרב הבועות להתפוצץ ולמניות הטרנדיות לחשוף איזשהו מחיר שקרוב יותר לערכן הריאלי.

בלי להזכיר שום טרנד ספציפי האם לדעתכם זה זמן להכנס באיזו עמדה ספקולטיבית על אחד\כמה מהטרנדים או שהשוק עדיין לא יציב?

או שהשוק עדיין לא יציב?
האם הייתה נקודה בעבר שבה יכולת להגיד "עכשיו השוק יציב" ?
לא בדיעבד, בזמן אמת.

כשיש עליות אז "הבועה מתנפחת"
כשיש ירידות אז "הגיעה המפולת"

נראה שאתה מחפש דשדוש של כמה חודשים... תצטרך לחכות די הרבה.

יעקב: כן, האם זה זמן טוב ללכת על הטרנד כעת כשהוא יחסית זול. אופס, נראה לי שעניתי כן לעצמי אז השאלה היא בעצם האם הראייה שלי כאן היא נכונה. ז"א אולי אני מדמיין שהמניות עכשיו במחיר טיפה יותר הוגן אולי אני היחיד שהפסיד קצת החודש אולי השוק הולך למקום נמוך יותר במהלך השבוע הקרוב ועדיף להמתין עוד שבוע.

חתול: אתה צודק אי אפשר לחזות את העתיד ואיזו חברה תזכה בגביע בכל תעשייה , אבל כיף לדבר עליו ועל כל האפשרויות בפתח.

פשוט מאד - אל תשקיע בשום דבר יותר משאתה מוכן להפסיד.
חושב שקנאביס יכול לזנק אבל יכול גם להתרסק 80%? אל תשקיע יותר ממה שאתה מוכן להפרד מ-80% ממנו.
קניתי קצת MSOS כי מישהו בטוויטר אמר לי שזה יעלה, אבל לא יותר משיזיז לי אם זה יתברר כbust.

יעקב: כן, האם זה זמן טוב ללכת על הטרנד כעת כשהוא יחסית זול. אופס, נראה לי שעניתי כן לעצמי אז השאלה היא בעצם האם הראייה שלי כאן היא נכונה. ז"א אולי אני מדמיין שהמניות עכשיו במחיר טיפה יותר הוגן אולי אני היחיד שהפסיד קצת החודש אולי השוק הולך למקום נמוך יותר במהלך השבוע הקרוב ועדיף להמתין עוד שבוע.

חתול: אתה צודק אי אפשר לחזות את העתיד ואיזו חברה תזכה בגביע בכל תעשייה , אבל כיף לדבר עליו ועל כל האפשרויות בפתח.

שבוע טוב בלייק, ברוכים הנמצאים.
אם רוצה ל"צטט" מישהו תן כפתור ימני על ההודעה שלו ולאחר מכן "צטט" או לחילופין
כרוכית+שם משתמש
כדלקמן:
@בלייק קרינגטון
ככה הוא יידע שהגבת אלו.

דוגמא:
זוהי קושיית .... עדיין לא יציב?
לשאלתך:
אנחנו לא יציבים. בכל רגע נתון כדה"א מסתובב ותחתיו מאות זיליוני מגמה שרוצות להתפרץ.
באם רוח הקודש [לא בציניות] נחה עליך ואתה יודע מה הטרנד הבא/מתפרץ/יציב להגיע, לך על זה.
תראה מה קרה לחברים פה שהשקיעו בקריפטוליפ/הגשמה.

זוהי קושיית בומרנג מעין כמוה שתופסת לגבי מניות תעשיות עתיד המתפתחות כרגע בשוק (רכב חשמלי, ביוטק, קאנביס, אנרגיות ירוקות למינהן וכד). לא תמיד, אך בדרך כלל מחירו של הטרנד מנופח מעצם היותו מאוד ויראלי, מה שמעלה גם את רמת הסיכון ומריח חשוד ובועתי.

כשזה נאמר, שוק המניות די קפא פחות או יותר מאמצע ינואר, פברואר היה במגמת ירידה הדרגתית, ואת ה-SELL OFF הכללי במהלך החודש והשבוע האחרון בודאי שרובכם הרגשתם. כל אלו גרמו לרב הבועות להתפוצץ ולמניות הטרנדיות לחשוף איזשהו מחיר שקרוב יותר לערכן הריאלי.

בלי להזכיר שום טרנד ספציפי האם לדעתכם זה זמן להכנס באיזו עמדה ספקולטיבית על אחד\כמה מהטרנדים או שהשוק עדיין לא יציב?
על איזה פיצוץ בועה אתה מדבר?
הסנופי, למשל, אחרי 13 שנה של עליות כמעט רצופות חזר לרמתו של לפני חודש.

על איזה פיצוץ בועה אתה מדבר?
הסנופי, למשל, אחרי 13 שנה של עליות כמעט רצופות חזר לרמתו של לפני חודש.
בסנופי לא התפוצצה שום בועה. בכל מקום שבו הספקולציה שופעת, ראו ירידות של 30-50% בשבועות האחרונים.
רק לפרספקטיבה, כאשר סנופי ירד 35% במרץ 2020 הקרן ARKK ירדה משהו כמו 45%.
אתמול בשפל ARKK הייתה בירידה מהשיא של 33% והסנופי היה 5%. הפער עצום.

פשוט מאד - אל תשקיע בשום דבר יותר משאתה מוכן להפסיד.
חושב שקנאביס יכול לזנק אבל יכול גם להתרסק 80%? אל תשקיע יותר ממה שאתה מוכן להפרד מ-80% ממנו.
קניתי קצת MSOS כי מישהו בטוויטר אמר לי שזה יעלה, אבל לא יותר משיזיז לי אם זה יתברר כbust.

שמעתי על MSOS שיהיה בהצלחה עם זה! וגם העיצה במקומה תודה. אפרופו קאנביס יש ספאק נהדר (ז"א אני מקווה שיתברר כנהדר)
חברת הקאנביס השלישית בגודלה בקנדה מונפקת, VRNO האמריקאים לא יכולים לנפח את מחירה כיוון שרובם אינם יכולים לסחור בסק הקנדי בעוד שאנחנו הישראלים יכולים, נראה מה יהיה..

שמעתי על MSOS שיהיה בהצלחה עם זה! וגם העיצה במקומה תודה. אפרופו קאנביס יש ספאק נהדר (ז"א אני מקווה שיתברר כנהדר)
חברת הקאנביס השלישית בגודלה בקנדה מונפקת, VRNO האמריקאים לא יכולים לנפח את מחירה כיוון שרובם אינם יכולים לסחור בסק הקנדי בעוד שאנחנו הישראלים יכולים, נראה מה יהיה..
לא הולך להשקיע בחברות פרטניות של קנביס. אפילו האחזקה ב MSOS היא קטנה מאד וזמנית.

אתמול הכפלתי את הפוזיציה שלי באחד הספאקים היותר פופולאריים במחיר שהיה מאוד קרוב לNAV.
כללי האצבע הם:
1. תבין את הסיכונים.
2.
אל תשקיע בשום דבר יותר משאתה מוכן להפסיד.
אם כבר ענית לעצמך אז שיהיה בהצלחה ותן לזמן להחליט אם ההשקעה הייתה מוצלחת.

בסנופי לא התפוצצה שום בועה. בכל מקום שבו הספקולציה שופעת, ראו ירידות של 30-50% בשבועות האחרונים.
רק לפרספקטיבה, כאשר סנופי ירד 35% במרץ 2020 הקרן ARKK ירדה משהו כמו 45%.
אתמול בשפל ARKK הייתה בירידה מהשיא של 33% והסנופי היה 5%. הפער עצום.
וואלה. טוב שכתבת.
גם כי כנראה הבנתי לא נכון את פותש ובעיקר כי כבר חשבתי שאני היחיד שקנה השבוע כרטיס מקולקל בדוכן ההימורים של מניות החלום.

אתמול הכפלתי את הפוזיציה שלי באחד הספאקים היותר פופולאריים במחיר שהיה מאוד קרוב לNAV.
כללי האצבע הם:
1. תבין את הסיכונים.
2.

אם כבר ענית לעצמך אז שיהיה בהצלחה ותן לזמן להחליט אם ההשקעה הייתה מוצלחת.

אתמול? אני מקווה שעשית זאת בשעה מאוד מסויימת.... אתמול היה מרחץ דמים שנגמר טוב בסוף.

שניכם צודקים לחלוטין, יכול להיות שהייתי צריך פשוט בוסט לביטחון העצמי כי פברואר ומרץ היו קטלניים וכבר התחלתי לשאול את עצמי אם ההחלטות שלי שגויות למרות שבפועל כולם באותה סירה ורב המניות נפלו.

יש מניות צמיחה עמוק בשוק דובי, והאמת שאף אחד לא יודע אם זו התחתית או שהם ימשיכו לצנוח גם עוד 70% מנקודה זו.

יש מניות צמיחה עמוק בשוק דובי, והאמת שאף אחד לא יודע אם זו התחתית או שהם ימשיכו לצנוח גם עוד 70% מנקודה זו.
הסנטימנט שמניות צמיחה הן פח אשפה שהולך לרדת עוד 70%, אחרי שהן ירדו 30-40% זה בדיוק למה אנחנו בסבירות גבוהה בתחתית של ה sell off הנוכחי.

הסנטימנט שמניות צמיחה הן פח אשפה שהולך לרדת עוד 70%, אחרי שהן ירדו 30-40% זה בדיוק למה אנחנו בסבירות גבוהה בתחתית של ה sell off הנוכחי.
ומי אמר שזה הסנטימנט? לי זה נראה שהסנטימנט הוא buying the dip.

בדיוק! זו הנקודה ואני מקווה שיום שישי היה הסוף.
ומי אמר שזה הסנטימנט? לי זה נראה שהסנטימנט הוא buying the dip.
זה קצת בעייתי שלא בטוחים היכן התחתית

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S לשכור ולהשקיע במדד או לקנות - באירופה עם 100% משכנתא וסבסוד הריבית נדל"ן 5
מ קרנות מחקות מדד - לקנות בזול או ביקר? שוק ההון 10
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1
O יש אפשרות לקנות כל מוצר חקלאי שיש, למשל קינמון או תה שוק ההון 4
י לקנות דירה או לשכור ולהשקיע - מחשבון Excel נדל"ן 55
T לקחת משכנתא או לקנות במזומן? נדל"ן 18
B לשכור דירה או לקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
J לקנות דירה שניה, או למכור את הראשונה ולקנות דירה יקרה? נדל"ן 9
Y האם לקנות דירה למגורים או להשקעה? נדל"ן 14
ק לקנות דירה עם או בלי משכנתא נדל"ן 15
Y קרנות איריות - לקנות בארץ או בחו"ל? שוק ההון 52
מ שאלת השאלות - לקנות או לשכור? נדל"ן 13
S לקנות דירה או לשפץ דירה קיימת? נדל"ן 13
R להשכיר או לקנות דירה שוק ההון 2
I האם כדאי לקנות עכשיו או לחכות שיירד עוד ? שוק ההון 16
י קניה ראשונית של VTI + VXUS לסירוגין או בפעם אחת, והאם והיכן לקנות אג"ח? שוק ההון 24
J האם לקנות דירה ובכמה או להשקיע את הכסף? נדל"ן 17
ה לקנות דירה או לחכות? עד איזה סכום? נדל"ן 10
Y איפה מומלץ לקנות זהב או כסף פיזי לאחסון? מה עלות תהליך הקניה? שוק ההון 6
M "לסגור" את המשכנתא או לקנות רכב חדש ? צרכנות פיננסית 32
ש לקנות או לשכור - מה דעתכם? נדל"ן 8
H האם לקנות רכב של 5 או 7 מושבים? צרכנות פיננסית 18
ה ריבית מינימלית על משכנתא (לקנות או לשכור) נדל"ן 8
C איך לקנות דרך אקסלנס- מערכת מסחר בארץ או בחול? שוק ההון 28
Y האם כדאי לי לקנות דירה זולה שבעתיד הרחוק אגור בה, או להשקיע את הכסף בשוק ההון? שוק ההון 28
ה האם לקנות דירה או לחכות לזכיה במשרד השיכון נדל"ן 13
נ לשכור או לקנות - הדילמה שלי נדל"ן 31
R קרן מחקה מדד שיש בה רכיב אירופי - לחכות שיהיה עוד יותר זול או לקנות עכשיו? שוק ההון 5
R האם עדיף לקנות את הדירה בה גרים או לשכור אותה? שוק ההון 3
1337justme רווק עם הון עצמי - האם לקנות דירה למגורים או לשכור? נדל"ן 68
ע למה לקנות מניות מישראל / משווקים מתעוררים / ממדינות או יבשות ספציפיות? שוק ההון 16
א צריך להיות מטורף כדי לא לקנות דירה בימינו, או שבעצם ... נדל"ן 60
א אג"ח - לקנות או לא לקנות שוק ההון 0
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
edangz איך אפשר לקנות קריפטו הראשון שלי? השקעות אלטרנטיביות 0
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
C האם יש דרך לקנות בלאקרוק iShares מבלי לשלם עלות חודשית קבועה שוק ההון 3
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
Itayya האם לקנות מט״ח? שוק ההון 2
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
S האם יש אגחים שאפשר לקנות היום עם תשואה ריאלית מובטחת? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
R תיק מנייתי - כל כמה זמן לקנות עוד ניירות? שוק ההון 1
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9

נושאים דומים

Back