• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

לקנות או לא לקנות את הטרנד?

בלייק קרינגטון

משתמש רשום
דירוג
6
זוהי קושיית בומרנג מעין כמוה שתופסת לגבי מניות תעשיות עתיד המתפתחות כרגע בשוק (רכב חשמלי, ביוטק, קאנביס, אנרגיות ירוקות למינהן וכד). לא תמיד, אך בדרך כלל מחירו של הטרנד מנופח מעצם היותו מאוד ויראלי, מה שמעלה גם את רמת הסיכון ומריח חשוד ובועתי.

כשזה נאמר, שוק המניות די קפא פחות או יותר מאמצע ינואר, פברואר היה במגמת ירידה הדרגתית, ואת ה-SELL OFF הכללי במהלך החודש והשבוע האחרון בודאי שרובכם הרגשתם. כל אלו גרמו לרב הבועות להתפוצץ ולמניות הטרנדיות לחשוף איזשהו מחיר שקרוב יותר לערכן הריאלי.

בלי להזכיר שום טרנד ספציפי האם לדעתכם זה זמן להכנס באיזו עמדה ספקולטיבית על אחד\כמה מהטרנדים או שהשוק עדיין לא יציב?

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,094
או שהשוק עדיין לא יציב?
האם הייתה נקודה בעבר שבה יכולת להגיד "עכשיו השוק יציב" ?
לא בדיעבד, בזמן אמת.

כשיש עליות אז "הבועה מתנפחת"
כשיש ירידות אז "הגיעה המפולת"

נראה שאתה מחפש דשדוש של כמה חודשים... תצטרך לחכות די הרבה.

בלייק קרינגטון

משתמש רשום
דירוג
6
יעקב: כן, האם זה זמן טוב ללכת על הטרנד כעת כשהוא יחסית זול. אופס, נראה לי שעניתי כן לעצמי אז השאלה היא בעצם האם הראייה שלי כאן היא נכונה. ז"א אולי אני מדמיין שהמניות עכשיו במחיר טיפה יותר הוגן אולי אני היחיד שהפסיד קצת החודש אולי השוק הולך למקום נמוך יותר במהלך השבוע הקרוב ועדיף להמתין עוד שבוע.

חתול: אתה צודק אי אפשר לחזות את העתיד ואיזו חברה תזכה בגביע בכל תעשייה , אבל כיף לדבר עליו ועל כל האפשרויות בפתח.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,619
פשוט מאד - אל תשקיע בשום דבר יותר משאתה מוכן להפסיד.
חושב שקנאביס יכול לזנק אבל יכול גם להתרסק 80%? אל תשקיע יותר ממה שאתה מוכן להפרד מ-80% ממנו.
קניתי קצת MSOS כי מישהו בטוויטר אמר לי שזה יעלה, אבל לא יותר משיזיז לי אם זה יתברר כbust.

Shlomi Z

משתמש בכיר
דירוג
4,061
יעקב: כן, האם זה זמן טוב ללכת על הטרנד כעת כשהוא יחסית זול. אופס, נראה לי שעניתי כן לעצמי אז השאלה היא בעצם האם הראייה שלי כאן היא נכונה. ז"א אולי אני מדמיין שהמניות עכשיו במחיר טיפה יותר הוגן אולי אני היחיד שהפסיד קצת החודש אולי השוק הולך למקום נמוך יותר במהלך השבוע הקרוב ועדיף להמתין עוד שבוע.

חתול: אתה צודק אי אפשר לחזות את העתיד ואיזו חברה תזכה בגביע בכל תעשייה , אבל כיף לדבר עליו ועל כל האפשרויות בפתח.

שבוע טוב בלייק, ברוכים הנמצאים.
אם רוצה ל"צטט" מישהו תן כפתור ימני על ההודעה שלו ולאחר מכן "צטט" או לחילופין
כרוכית+שם משתמש
כדלקמן:
@בלייק קרינגטון
ככה הוא יידע שהגבת אלו.

דוגמא:
זוהי קושיית .... עדיין לא יציב?
לשאלתך:
אנחנו לא יציבים. בכל רגע נתון כדה"א מסתובב ותחתיו מאות זיליוני מגמה שרוצות להתפרץ.
באם רוח הקודש [לא בציניות] נחה עליך ואתה יודע מה הטרנד הבא/מתפרץ/יציב להגיע, לך על זה.
תראה מה קרה לחברים פה שהשקיעו בקריפטוליפ/הגשמה.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,820
זוהי קושיית בומרנג מעין כמוה שתופסת לגבי מניות תעשיות עתיד המתפתחות כרגע בשוק (רכב חשמלי, ביוטק, קאנביס, אנרגיות ירוקות למינהן וכד). לא תמיד, אך בדרך כלל מחירו של הטרנד מנופח מעצם היותו מאוד ויראלי, מה שמעלה גם את רמת הסיכון ומריח חשוד ובועתי.

כשזה נאמר, שוק המניות די קפא פחות או יותר מאמצע ינואר, פברואר היה במגמת ירידה הדרגתית, ואת ה-SELL OFF הכללי במהלך החודש והשבוע האחרון בודאי שרובכם הרגשתם. כל אלו גרמו לרב הבועות להתפוצץ ולמניות הטרנדיות לחשוף איזשהו מחיר שקרוב יותר לערכן הריאלי.

בלי להזכיר שום טרנד ספציפי האם לדעתכם זה זמן להכנס באיזו עמדה ספקולטיבית על אחד\כמה מהטרנדים או שהשוק עדיין לא יציב?
על איזה פיצוץ בועה אתה מדבר?
הסנופי, למשל, אחרי 13 שנה של עליות כמעט רצופות חזר לרמתו של לפני חודש.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,619
על איזה פיצוץ בועה אתה מדבר?
הסנופי, למשל, אחרי 13 שנה של עליות כמעט רצופות חזר לרמתו של לפני חודש.
בסנופי לא התפוצצה שום בועה. בכל מקום שבו הספקולציה שופעת, ראו ירידות של 30-50% בשבועות האחרונים.
רק לפרספקטיבה, כאשר סנופי ירד 35% במרץ 2020 הקרן ARKK ירדה משהו כמו 45%.
אתמול בשפל ARKK הייתה בירידה מהשיא של 33% והסנופי היה 5%. הפער עצום.

בלייק קרינגטון

משתמש רשום
דירוג
6
פשוט מאד - אל תשקיע בשום דבר יותר משאתה מוכן להפסיד.
חושב שקנאביס יכול לזנק אבל יכול גם להתרסק 80%? אל תשקיע יותר ממה שאתה מוכן להפרד מ-80% ממנו.
קניתי קצת MSOS כי מישהו בטוויטר אמר לי שזה יעלה, אבל לא יותר משיזיז לי אם זה יתברר כbust.

שמעתי על MSOS שיהיה בהצלחה עם זה! וגם העיצה במקומה תודה. אפרופו קאנביס יש ספאק נהדר (ז"א אני מקווה שיתברר כנהדר)
חברת הקאנביס השלישית בגודלה בקנדה מונפקת, VRNO האמריקאים לא יכולים לנפח את מחירה כיוון שרובם אינם יכולים לסחור בסק הקנדי בעוד שאנחנו הישראלים יכולים, נראה מה יהיה..

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,619
שמעתי על MSOS שיהיה בהצלחה עם זה! וגם העיצה במקומה תודה. אפרופו קאנביס יש ספאק נהדר (ז"א אני מקווה שיתברר כנהדר)
חברת הקאנביס השלישית בגודלה בקנדה מונפקת, VRNO האמריקאים לא יכולים לנפח את מחירה כיוון שרובם אינם יכולים לסחור בסק הקנדי בעוד שאנחנו הישראלים יכולים, נראה מה יהיה..
לא הולך להשקיע בחברות פרטניות של קנביס. אפילו האחזקה ב MSOS היא קטנה מאד וזמנית.

Wen Lambo

משתמש ותיק
דירוג
58
אתמול הכפלתי את הפוזיציה שלי באחד הספאקים היותר פופולאריים במחיר שהיה מאוד קרוב לNAV.
כללי האצבע הם:
1. תבין את הסיכונים.
2.
אל תשקיע בשום דבר יותר משאתה מוכן להפסיד.
אם כבר ענית לעצמך אז שיהיה בהצלחה ותן לזמן להחליט אם ההשקעה הייתה מוצלחת.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,820
בסנופי לא התפוצצה שום בועה. בכל מקום שבו הספקולציה שופעת, ראו ירידות של 30-50% בשבועות האחרונים.
רק לפרספקטיבה, כאשר סנופי ירד 35% במרץ 2020 הקרן ARKK ירדה משהו כמו 45%.
אתמול בשפל ARKK הייתה בירידה מהשיא של 33% והסנופי היה 5%. הפער עצום.
וואלה. טוב שכתבת.
גם כי כנראה הבנתי לא נכון את פותש ובעיקר כי כבר חשבתי שאני היחיד שקנה השבוע כרטיס מקולקל בדוכן ההימורים של מניות החלום.

בלייק קרינגטון

משתמש רשום
דירוג
6
אתמול הכפלתי את הפוזיציה שלי באחד הספאקים היותר פופולאריים במחיר שהיה מאוד קרוב לNAV.
כללי האצבע הם:
1. תבין את הסיכונים.
2.

אם כבר ענית לעצמך אז שיהיה בהצלחה ותן לזמן להחליט אם ההשקעה הייתה מוצלחת.

אתמול? אני מקווה שעשית זאת בשעה מאוד מסויימת.... אתמול היה מרחץ דמים שנגמר טוב בסוף.

שניכם צודקים לחלוטין, יכול להיות שהייתי צריך פשוט בוסט לביטחון העצמי כי פברואר ומרץ היו קטלניים וכבר התחלתי לשאול את עצמי אם ההחלטות שלי שגויות למרות שבפועל כולם באותה סירה ורב המניות נפלו.

dani91

משתמש ותיק
דירוג
520
יש מניות צמיחה עמוק בשוק דובי, והאמת שאף אחד לא יודע אם זו התחתית או שהם ימשיכו לצנוח גם עוד 70% מנקודה זו.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,619
יש מניות צמיחה עמוק בשוק דובי, והאמת שאף אחד לא יודע אם זו התחתית או שהם ימשיכו לצנוח גם עוד 70% מנקודה זו.
הסנטימנט שמניות צמיחה הן פח אשפה שהולך לרדת עוד 70%, אחרי שהן ירדו 30-40% זה בדיוק למה אנחנו בסבירות גבוהה בתחתית של ה sell off הנוכחי.

dani91

משתמש ותיק
דירוג
520
הסנטימנט שמניות צמיחה הן פח אשפה שהולך לרדת עוד 70%, אחרי שהן ירדו 30-40% זה בדיוק למה אנחנו בסבירות גבוהה בתחתית של ה sell off הנוכחי.
ומי אמר שזה הסנטימנט? לי זה נראה שהסנטימנט הוא buying the dip.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,619

בלייק קרינגטון

משתמש רשום
דירוג
6
בדיוק! זו הנקודה ואני מקווה שיום שישי היה הסוף.
ומי אמר שזה הסנטימנט? לי זה נראה שהסנטימנט הוא buying the dip.
זה קצת בעייתי שלא בטוחים היכן התחתית

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y האם לקנות דירה למגורים או להשקעה? נדל"ן 14
ק לקנות דירה עם או בלי משכנתא נדל"ן 15
Y קרנות איריות - לקנות בארץ או בחו"ל? שוק ההון 52
מ שאלת השאלות - לקנות או לשכור? נדל"ן 13
S לקנות דירה או לשפץ דירה קיימת? נדל"ן 13
R להשכיר או לקנות דירה שוק ההון 2
I האם כדאי לקנות עכשיו או לחכות שיירד עוד ? שוק ההון 16
י קניה ראשונית של VTI + VXUS לסירוגין או בפעם אחת, והאם והיכן לקנות אג"ח? שוק ההון 24
J האם לקנות דירה ובכמה או להשקיע את הכסף? נדל"ן 17
ה לקנות דירה או לחכות? עד איזה סכום? נדל"ן 10
Y איפה מומלץ לקנות זהב או כסף פיזי לאחסון? מה עלות תהליך הקניה? שוק ההון 6
M "לסגור" את המשכנתא או לקנות רכב חדש ? צרכנות פיננסית 32
ש לקנות או לשכור - מה דעתכם? נדל"ן 8
H האם לקנות רכב של 5 או 7 מושבים? צרכנות פיננסית 18
ה ריבית מינימלית על משכנתא (לקנות או לשכור) נדל"ן 8
C איך לקנות דרך אקסלנס- מערכת מסחר בארץ או בחול? שוק ההון 28
Y האם כדאי לי לקנות דירה זולה שבעתיד הרחוק אגור בה, או להשקיע את הכסף בשוק ההון? שוק ההון 28
ה האם לקנות דירה או לחכות לזכיה במשרד השיכון נדל"ן 13
נ לשכור או לקנות - הדילמה שלי נדל"ן 31
R קרן מחקה מדד שיש בה רכיב אירופי - לחכות שיהיה עוד יותר זול או לקנות עכשיו? שוק ההון 5
R האם עדיף לקנות את הדירה בה גרים או לשכור אותה? שוק ההון 3
1 רווק עם הון עצמי - האם לקנות דירה למגורים או לשכור? נדל"ן 68
ע למה לקנות מניות מישראל / משווקים מתעוררים / ממדינות או יבשות ספציפיות? שוק ההון 16
א צריך להיות מטורף כדי לא לקנות דירה בימינו, או שבעצם ... נדל"ן 58
א אג"ח - לקנות או לא לקנות שוק ההון 0
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
4 עד כמה חשוב לקנות מייבואן/משווק רשמי? אוף טופיק 25
V קרן השתלמות IRA הלמן אלדובי בפלטפורמה של מזרחי טפחות - ניתן לקנות ניירות בבורסה האמריקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 0
M האם משתלם לקנות מודם אינטרנט? צרכנות פיננסית 1
סול איך לקנות מניות - תהיה בעקבות הפוסט דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
I איך לקנות מט"ח הכי בזול? שוק ההון 6
ה שווה לקנות עכשיו דולרים? שוק ההון 49
T עמלות גבוהות בקניית ETF אירופאי - יש פתרון למי שלא יכול לקנות ETF אמריקאי? שוק ההון 7
I האם דווקא משתלם יותר לקנות רכב חדש ולא יד שנייה? צרכנות פיננסית 24
R האם אפשר לקנות קרן מחקה דרך הבנק שוק ההון 4
S הדרך הקלה והבטוחה לקנות bitcoin שוק ההון 1
G למה לקנות דירה להשקעה? נדל"ן 18
כ למה לא לקנות עוד דירה במימון מלא?! נדל"ן 12
Et1 איך לקנות רכב יד 2 ולשרוד כדי לספר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ט השקעה במדדים = לקנות ביוקר ולמכור בזול ? שוק ההון 26
מ איזה רכב מומלץ לקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
נ האם לקנות דירה, איך ואיפה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
מ לקנות בלנדר ב3000 שקל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
Yos איפה לקנות חומץ סינטטי 5% שקוף בכמות גדולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
N מתלבט אם לקנות קינדל צרכנות פיננסית 1
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
O משוואה מתמטית לשאלה כל כמה זמן נכון לקנות ב-IRA צרכנות פיננסית 14
Suf עומד לקנות VTI+VXUS, דרך איפה כדאי לעשות את זה? שוק ההון 1

נושאים דומים

למעלה