• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לפרוש אפילו מוקדם יותר: איך לשחרר את הפנסיה בלי קנס?

מאחר ואין עדות אחת למישהו שמשך כך כספים, אני חושב שמדובר על קוריוז נחמד ותו לא כרגע.

@הסולידית כותבת
"די ברור שמשיכות מקרן השתלמות, כספי פיצויים ומכירת ניירות ערך ייחשבו להכנסה שצריך לשקלל בחישוב לצורך משיכת כספי התגמולים בעילה של מיעוט הכנסות. כך גם כל הכנסה פסיבית (שאיננה מעבודה) כמו דיבידנדים, ריבית ודמי שכירות."

לגבי מזומן שיושב בחשבון הוא לא נחשב "כהכנסה" ככל הדיון כאן יצבור תאוצה, אני מניח שתצא הבהרה לקופות כיצד יש לחשב את הסכום שניתן למשוך :)

@הסולידית כותבת
"די ברור שמשיכות מקרן השתלמות, כספי פיצויים ומכירת ניירות ערך ייחשבו להכנסה שצריך לשקלל בחישוב לצורך משיכת כספי התגמולים בעילה של מיעוט הכנסות. כך גם כל הכנסה פסיבית (שאיננה מעבודה) כמו דיבידנדים, ריבית ודמי שכירות."

לגבי מזומן שיושב בחשבון הוא לא נחשב "כהכנסה" ככל הדיון כאן יצבור תאוצה, אני מניח שתצא הבהרה לקופות כיצד יש לחשב את הסכום שניתן למשוך :)

מה בנוגע למשיכה מתיק מניות ? קבלת דיבידנדים או ריבית מחסכון ? האם זה נחשב הכנסה ?

עוד דבר שתהיתי בענין.
בעצם אנחנו מושכים את הכספים הפנסיונים מוקדם, במנות קטנות.
אאל"ט הכספים האלה חייבים במס הכנסה, לפי כל מיני חוקים שקראתי בבלוג של @נדב
האם באסטרטגיה הזו אנחנו בעצם מושכים לאט לאט את הכספים האלה בפטור מלא ממס?

מהנסיון שלי, מעבר לגיל 60.
אם לא עובדים למעלה מ 6 חודשים ומעל גיל 60 אני חושב שניתן למשוך כ 59K במכה אחת ללא מס.
הראתי לפקיד שומה שלא עבדתי 10 שנים ונתן לי פטור מס עד משיכה של 590K...
או שזו הייתה טעות בהקלדה או שזה בחוק לא יודע. זה גם תלוי אם זו פנסיה ישנה או חדשה.
לא, לא הייתה לי יתרה של 590K כי פדיתי בפעימות במשך השנים.
עכשיו קופת הפנסיה מרוקנת והכל הופנה לתיק ההשקעות ולמחייה.
יכול להיות שיש הקלות גם לצעירים ממני ולכן, אם מדברים על סכומים גבוהים רצוי לבדוק עם רואה חשבון מוסמך בנושא.

@yossik
אתה זוכר איזה טופס הגשת ? או את מספר התקנה ? אולי זה קשור לתקנה 190 ? אם כן אז זה שונה ממה שמתואר בבלוג

@נדב
אני לא מסכן, אבל יש לי כספים שנחסכו לפני שנת 2000

חוסכים שיש להם כספים שנחסכו בקרן הפנסיה לפני שנת 2000 יוכלו למשוך את הכספים כסכום חד פעמי על סמך הצהרה במידה והתקיים אחד התנאים הבאים:

1. סיום עבודה ותקופת חיפוש עבודה העולה על חצי שנה.
האם זה המקרה שאליו כיוון @yossik ?

@yossik
אתה זוכר איזה טופס הגשת ? או את מספר התקנה ? אולי זה קשור לתקנה 190 ? אם כן אז זה שונה ממה שמתואר בבלוג
לא זכור לי אבל נראה שזה היה טופס הצהרת הכנסה שנתי או משהו כזה + סימוכין ממע"מ
המקרה שלי שונה משלכם כי הייתי "מובטל" המון שנים.
בנוסף, בצפון, בסניף עכו יש דור חדש של פקידים במס הכנסה, דור צעיר, הרבה מהם הם מבני דודדנו והם עושים בכל כדי לעזור מסגרת החוק לאזרח ולא לפריץ.
כשייש תור ארוך הם עוברים ומתשאלים כל אחד מה הם צריכים ונותנים את הטפסים המתאימים למילוי לפני שנכנסים לפקיד השומה.
קיבלתי טופס, מלאתי, חתמתי, נכנסתי למשרד ותוך 2 דקות קיבלתי חותמת - "מאושר" שאותו שלחתי לחברה שניהלה את ביטוח המנהלים שלי ולאחר חודש נכנס לחשבון העו"ש.
@נדב
האם זה המקרה שאליו כיוון @yossik ?
כן, לפני 2000 + לא עובד 6 חודשים +.

בכל לשכה של מס הכנסה, יש פקידים וכל פקיד עושה את הישר בעיניו.
לפעמים זה קצת יותר טוב מהתקנות המקוריות.

אני חושב שמדובר על קוריוז נחמד ותו לא כרגע.
יכול להיות, אבל @נדב שכתב בבלוג (שעליו התבססה הסולידית) התייחס לחוק, אם מישהו מעשרות המגיבים שם היה נתקל בבעיה היה חוזר להגיב בכעס..
אין עדות כי האוכלוסיה הנזקקת לזה לא מסתובבת כאן, אולי @יעקב או פורש אחר ינסה ויעדכן אותנו.
ונדב בדרך כלל יודע מה שהוא מדבר אז קצת יומרני לכנות את זה "קוריוז" . . . .
האם באסטרטגיה הזו אנחנו בעצם מושכים לאט לאט את הכספים האלה בפטור מלא ממס?
לכאורה כן, תזכור שבעל הכנסה נמוכה שעומד בקריטריון לא מגע כלל לרף המס, אז אפקטיבית גם אם ימוסה מס שולי לא ישלם כלום.

לכאורה כן, תזכור שבעל הכנסה נמוכה שעומד בקריטריון לא מגע כלל לרף המס, אז אפקטיבית גם אם ימוסה מס שולי לא ישלם כלום.
נכון, אבל אם קרן הפנסיה שלי יכולה לתת לי 20K בחודש בגיל 67, כלומר בתשלום מס שולי כבד, ובמקום זה אני מושך מגיל צעיר 5K בחודש, ולא משלם מס, אז הצלחתי לעקוף פה את המס.

נכון, אבל אם קרן הפנסיה שלי יכולה לתת לי 20K בחודש בגיל 67, כלומר בתשלום מס שולי כבד, ובמקום זה אני מושך מגיל צעיר 5K בחודש, ולא משלם מס, אז הצלחתי לעקוף פה את המס.
בפנסיה תמוסה פרוגרסיבית ורק על השכר שמעל רף המס.

כמו כל תכנון מס.
נגיד אתה משתכר 100 שח לשעה, ויש לך את האפשרות לבחור לעבוד במשך שנה 200 שעות בחודש ולספוג מס שולי כבד או לעבוד במשך 4 שנים 50 שעות בחודש בלי לשלם מס כלל.
אם בגיל פרישה תבחר לקבל קצבה של עד 11K~ לא תשלם מס כלל (בהתחשב בנקודות זיכוי ובפטור למי שלא ניצל פטור על פיצויים)
את יתרת הסכום אפשר להשאיר בקופה ולהוריש או למשוך בשלב מאוחר יותר עם מס.

כמו כל תכנון מס.
זו כל הטענה.
שזה אחלה תכנון מס.

אני יכול למשוך בגיל 45 מהפנסיה, בפטור ממס, ובכך להשאיר יותר בתיק ההשקעות שלי

נדב בדרך כלל יודע מה שהוא מדבר אז קצת יומרני לכנות את זה "קוריוז" . . . .
אני בטוח שנדב צודק וזו לשון החוק. אין מישהו שאני מכיר שניתן להסתמך על דבריו כמוהו.
אך פרצה שאף אחד לא נכנס בה, באמת קיימת? (נגיד גביית מס ירושה אמריקאי)

תחשוב שאתה תצטרך להחזיק אתכל הונך האחר בעו״ש כדי שזה לא יראה הכנסה וגם אז לא בטוח שישאשרו לך למשוך את הכסף מהפנסיה לפני שכילית את הונך העצמי ו/או מכרת את דירתך (אם יש לך)
זה פוסט קצת תאורטי במקרה הטוב

תחשוב שאתה תצטרך להחזיק אתכל הונך האחר בעו״ש כדי שזה לא יראה הכנסה וגם אז לא בטוח שישאשרו לך למשוך את הכסף מהפנסיה לפני שכילית את הונך העצמי ו/או מכרת את דירתך (אם יש לך)
לי זה לא תיאורטי בכלל. מכרתי את הנכס שלי לפני שנתיים, השקעתי חלק בבורסה ויש חלק שנשאר במזומן. בשנה וחצי האחרונים שנינו לא עובדים ולכן אוכלים חלק מהמזומן כך שאם יש אפשרות להשתמש בכספי הפנסיה, אנחנו מאד נשמח. @נדב ?

לי זה לא תיאורטי בכלל. מכרתי את הנכס שלי לפני שנתיים, השקעתי חלק בבורסה ויש חלק שנשאר במזומן. בשנה וחצי האחרונים שנינו לא עובדים ולכן אוכלים חלק מהמזומן כך שאם יש אפשרות להשתמש בכספי הפנסיה, אנחנו מאד נשמח. @נדב ?
אני מפקפק בכך שמ שיש לו נגיד 2-3 מליון ש, שמושקעים בשוק ההון יפול בתחום המסכנות, אבל זה יכול לענות רק יועץ מס/פרישה (אני מנחש ש@נדב לא יסתכן בכך)
הסולידית תארה תרחיש של החזקת כל ההון בעו״ש ואז אין תזרים מזומנים חיצוני (מניות/דיבידנדים) מתוך הנחה שההון הזה לא יספר ומשיכה ממנו אינה תזרים מזומנים.
אם היא צודקת מדובר בדרך מאוד לא יעילה לנצל את החסכון הפנסיוני, מי שיש לו הון גבוה וכדי להרוויח פטור ממס על קרן פנסיה קטנה הוא מוותר על התשואה (נניח שכיום האינפלציה אפס) לדעתי טועה בסדרי העדיפויות שלו גם אם יצליח לממש את ה״קומבינה״

יכול להיות, אבל @נדב שכתב בבלוג (שעליו התבססה הסולידית) התייחס לחוק, אם מישהו מעשרות המגיבים שם היה נתקל בבעיה היה חוזר להגיב בכעס..
אין עדות כי האוכלוסיה הנזקקת לזה לא מסתובבת כאן, אולי @יעקב או פורש אחר ינסה ויעדכן אותנו.
ונדב בדרך כלל יודע מה שהוא מדבר אז קצת יומרני לכנות את זה "קוריוז" . . . .
.
@מתכנת אני לא בדקתי מה האפשרויות שלי למשוך את הפנסיה, אני משכתי רק את הפיצויים, ומכיוון שאני מושך בכל מעבר של מקום עבודה את הפיצויים, הפנסיה שלי די מצומקת (~200K) ולכן לא התעסקתי בשאלה איך אני מוציא את הכסף. מבחינתי הוא יכול להישאר שם עד גיל 60
למרות שאולי אחרי שאסיים לקבל דמי אבטלה, אבדוק אם יש אפשרות להוציא את הכסף בלי מס...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
N האם לדעתכם אני יכול לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 41
ה לפרוש מבלי לכתוב קוד התפתחות אישית 2
זריקת תבונה זוג + 2 (5, 7) בני 35 מעוניינים לפרוש בגיל 50, איך מתכננים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
A האם משתלם לבנות בית בשביל לפרוש מוקדם פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
M לפרוש מקבע עתודאי - התלבטות התפתחות אישית 7
פ איזו עיר מגורים טובה לפרוש בה בגיל צעיר? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
M האם אני יכול לפרוש כבר כיום? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
דוג להפקיד לקופת גמל להשקעה של קרוב משפחה שעומד לפרוש שוק ההון 8
E בצומת דרכים, מתלבט אם לפרוש חלקית בחו"ל יומני מסע אישיים 74
N האם אני יכול לפרוש פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27
S האם לדעתכם הם יכולים לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
M ללמוד תואר שיגשים אותי תואר שאוכל לפרוש באמצעותו? התפתחות אישית 3
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
משה מה קורה במצב שבו רק אחד מבני הזוג מעוניין לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 51
K כמה כסף צריך כדי לפרוש? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 32
ש מה סכום הקיצבה החודשי שאיתו הייתם/מתכננים לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 256
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ר הרצון ליציאה לפנסיה יורד עם הגיל. הרוב לא רוצים לפרוש פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
M הם ממשיכים לעבוד כדי שאנחנו נוכל לפרוש מוקדם פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
ל עוד סיבה לפרוש מוקדם מעבודה אוף טופיק 3
A בשלב החסכון, רוצה לפרוש בחו"ל יומני מסע אישיים 38
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
ד חזרה ללימודים -רלוונטי היום אפילו לשקול דבר כזה??? התפתחות אישית 13
T השלכות של פרעון משכנתה מוקדם נדל"ן 4
U פרעון מוקדם של משכנתא צרכנות פיננסית 24
ב פירעון מוקדם אסטרטגי נדל"ן 4
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
כ שיטת השקעה ומימוש לפורש מוקדם + פרדוקס? שוק ההון 25
ד קניה בשלב מוקדם נדל"ן 13
ptom הצטרפות לסטארטפ בשלב מוקדם התפתחות אישית 30
S חיזוי לוח סילוקין בהינתן פירעון חלקי שנתי מוקדם של משכנתא נדל"ן 10
A פרעון מוקדם למשכנתא - כל הטריקים לחסוך כסף צרכנות פיננסית 62
P פרעון מוקדם למשכנתא - הוגנות בייעוץ הבנק צרכנות פיננסית 5
oferM כיצד לחשב משכנתא הכוללת פרעון מוקדם ? נדל"ן 0
H פרעון מוקדם למשכנתא או השקעת הסכום? שוק ההון 5
1 עמלות היון בפירעון משכנתא מוקדם נדל"ן 4
מ פרעון מוקדם של מסלולי משכנתא צרכנות פיננסית 1
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
ה פירעון מוקדם במשכנתא : קרן או שנים? צרכנות פיננסית 5
L איך אני מבצעת פירעון מוקדם לעסקה באתר של ישראכרט? מישהו שעשה? צרכנות פיננסית 39
כ הזמנה להשתתף במחקר לגילוי מוקדם של מחלות אוף טופיק 13
c881 עמלת היוון/ פרעון מוקדם צרכנות פיננסית 17
פשוט קופ"ג או קרן פנסיה לא פעילה לפורש מוקדם צרכנות פיננסית 23
א עדיף מוקדם ממאוחר ועדיף מאוחר מלעולם לא יומני מסע אישיים 34
B פדיון מוקדם של קרן פנסיה/קופת גמל צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה