• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

לפני כניסה ראשונה לשוק - אשמח לעזרה עם קרנות עוקבות מדד

ברזילרו

משתמש סולידי
דירוג
9
חדש-דנדש פה ואשמח לעזרה!

הבנתי שהמזומן שלי צריך להיות בשוק ההון (סופסוף). לאחרונה קראתי הרבה בבלוג והחלטתי להכניס סכום ראשוני מכובד בירידה החדה הבאה (אולי אפילו מחר) לקרן עוקבת מדד מנייתי רחבה ככל הניתן. (*ייתכן* שארצה לקנות דירה עוד כמה שנים, בכל מקרה תהיה לי סבלנות ואפשרות לחכות להתאוששות של אחרי המשבר הנוכחי).

בעתיד ייתכן שאכניס את שאר הכסף בכמה פעימות. אציין שיש לי חשבון בבנק הפועלים עם עמלות נמוכות (+המרות מט"ח) אחרי התמקחויות רציניות.

הידע שלי קטן אז אשמח לעזרתכם: לגבי השקעה בקרן עוקבת מדד, הבנתי שלהשקיע באירלנד זו אופציה מעולה (במיוחד ואנגארד עם דמי הניהול שיורדים?)

1. האם אכן עדיף באירלנד על פני הישראליות? (שלרב מחקות סינתטית)
2. אני ממש לא מכיר וטובע משלל האופציות, איזו מהאיריות הכי רלוונטיות/כדאיות עבורי? (ממש עדיף צוברות נכון? עד כמה זה משמעותי?)
3. האם כדאי לחלק את ההשקעה ל2 קרנות עוקבות שונות? אם כן, איזה שילובים מומלצים?

פשוט רוצה לבחור אופציה טובה וללכת עליה.
תודה רבה מראש!

unrealx

משתמש ותיק
דירוג
572

ברזילרו

משתמש סולידי
דירוג
9
צודק אבל פחות הכיוון להתייחס אליו. מתכוון להכנס ביום-יומיים הקרובים באיזשהי נקודה ולשחרר.
ולגבי השאלות?

$Ron$

משתמש ותיק
דירוג
369
ברוך הבא!
נשמע שקראת בפורום ורק חסר קצת לסדר את הדברים:
החלטתי להכניס סכום ראשוני מכובד בירידה החדה הבאה
זה נקרא ״תזמון שוק״ (Market timing) ו״הירידה״ שאתה מחכה לה לא בהרכח תגיע. תשקול את האפשרות שלמצב העגום שאתה צופה וחוזה שיהיה בגלל משבר ה״קורונה״ כולם כבר מודעים ויתכן מאוד שזה מתומחר במחיר הנוכחי של השווקים. כל ניסיון לחזות ירידות או עליות בזמן הקרוב זה ספקולציה ואין לך שליטה על כך. על מה יש לך שליטה? על הסיכון של התיק שלך - אחוז מניות לעומת אחוז חלק סולידי!
*ייתכן* שארצה לקנות דירה עוד כמה שנים
״עוד כמה שנים״ זה זמן מאוד קצר להשקיע במניות. יכול להיות שהכסף יהיה שווה 30% פחות ממה שהכנסת.
תהיה לי סבלנות ואפשרות לחכות להתאוששות של אחרי המשבר הנוכחי
סבלנות = לחכות חודשים בודדים עד 15 שנה ויותר.
שלהשקיע באירלנד זו אופציה מעולה
אתה מתכוון להשקיע דרך קרן שה domicile שלה באירלנד- הקרן משקיעה בארה״ב/ מדדים אחרים
האם אכן עדיף באירלנד על פני הישראליות?
יש יתרונות לאיריות אולם נדרשת המרת מט״ח למעט קרנות בלאקרוק שנכנסו שנה שעברה לארץ ע״י אלטשולר.
האם כדאי לחלק את ההשקעה ל2 קרנות עוקבות שונות? אם כן, איזה שילובים מומלצים?
אתה צריך להחליט במה אתה רוצה להשקיע (מדד עולמי/ מדד ארה״ב וכו׳). הסיבה שקראת שאנשים משלבים קרנות היא כדי לקבל את החשיפה שהם מעדיפים במינימום דמי ניהול. במצב אידיאלי תמיד עדיף קרן אחת.
לא ממליץ או מייעץ.
בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

ברזילרו

משתמש סולידי
דירוג
9
תודה רבה על התגובה המפורטת! מעריך

״עוד כמה שנים״ זה זמן מאוד קצר להשקיע במניות. יכול להיות שהכסף יהיה שווה 30% פחות ממה שהכנסת.
מסכים, לכן הבהרתי שבמידת הצורך אחכה כמה שצריך (גם 10 שנים ויותר אם אדרש) כדי שהשוק יתאושש. אני לא *צריך* להוציא את הכסף.

יש יתרונות לאיריות אולם נדרשת המרת מט״ח למעט קרנות בלאקרוק שנכנסו שנה שעברה לארץ ע״י אלטשולר.
האם המרת המט"ח היא דרמטית בשיקול? מה לדעתך הכי כדאיי תאורטית בעבור מישהו עם חשבון מופחת עמלות בבנק שיש סיכוי גדול שיוסיף כסף בכמה פעימות?
אם היא נכנסה לארץ ולא נאלצים להמיר מט"ח, איזו סיבה יש לאנשים לא ללכת עליה? דמי ניהול יקרים לעומת החלופות באירלנד? (ראיתי שיש להן אחת על הסנופי עם 0.07% דמי ניהול)

אתה צריך להחליט במה אתה רוצה להשקיע (מדד עולמי/ מדד ארה״ב וכו׳).
הבנתי שכדאי כמה שיותר רחב, לא להתבסס על מדינה/יבשת אחת "מדהימה" ככל שתהיה, לשם אני מכוון.

הסיבה שקראת שאנשים משלבים קרנות איריות היא כדי לקבל את החשיפה שהם מעדיפים במינימום דמי ניהול. במצב אידיאלי תמיד עדיף קרן אחת.
עכשיו למדתי!

1. אם אני מבין נכון (רק מהעובדה שהיו על זה כ"כ הרבה דיונים), לקנות מחקות בארץ או סל באירלנד(או פה) הן שתי אופציות טובות ולא יהיה מאוד דרמטי במי מהן אבחר?
2. אפשר לשאול על שילובי קרנות נפוצים-מומלצים מהאיריות למשקיע הבסיסי שרוצה פיזור רחב ודמי ניהול מינימליים?

שוב תודה רבה!

$Ron$

משתמש ותיק
דירוג
369
האם המרת המט"ח היא דרמטית בשיקול? מה לדעתך הכי כדאיי תאורטית בעבור מישהו עם חשבון מופחת עמלות בבנק שיש סיכוי גדול שיוסיף כסף בכמה פעימות?
אם היא נכנסה לארץ ולא נאלצים להמיר מט"ח, איזו סיבה יש לאנשים לא ללכת עליה? דמי ניהול יקרים לעומת החלופות באירלנד? (ראיתי שיש להן אחת על הסנופי עם 0.07% דמי ניהול)
אתה יכול לסמן את הטקסט שאתה רוצה לצטט ואז ללחוץ על "צטט הודעה", זה יעתיק את הטקסט שאתה רוצה בצורה טובה יותר.
המר"ת מט"ח היא שולית לעומת דמי ניהול גבוהים (או שיסביר שיעלו), שגיאת עקיבה, יעילות הקרן וכו'.
ההשוואה שאתה צריך לעשות היא בין: קרן אמריקאיות, ישראליות ואיריות/קנדית. יש שוני בין הבחירות. תתחיל מלקרוא כאן ובעוד שרשורים רבים על ההבדלים בין הקרנות. יש המון סיבות ושיקולים. אבל הכל בסוף זניח לעומת אופק ההשקעה שלך, סיבולת הסיכון שלך, מטרת הכסף, יכולת ההתמדה שלך. אחת הסיבות לא ללכת על הקרן שציינת היא שחלק מעדיפים חשיפה שונה ממה שהקרן מציעה ובשילוב חשבון מסחר בIB עם עמלות המרה אפסיות אין יתרון לרכישה השקלית עבורם. כדאי גם שתבין למה בכלל אנשים הולכים על קרנות איריות - זה לא בהכרח הכי טוב עבורך

ברזילרו

משתמש סולידי
דירוג
9
תודה ענקית Delver! זה בול!

1. למה אופציה א' היא פתיחת חשבון בבית השקעות אמריקאי? עד כמה לעשות את אופציה א' תחת חשבון בבנק ישראלי משנה?
2. בסיכום האופציות נראה כאילו זו 0.1% וזו 0.13% (ועוד עם המרת מט"ח), איזה ערך מוסך יש לאופציה א' מעבר לחישוב היבש הזה?

1. גם פה האופציה של קניית אלו שנסחרות באירלנד לא נשקלה. יש סיבה לזה? האם אין סיכוי שהיא תהיה כדאית יותר מקניית האירית שנסחרת בארץ?(בשקלול דמי ניהול וכו')

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,352
1. למה אופציה א' היא פתיחת חשבון בבית השקעות אמריקאי? עד כמה לעשות את אופציה א' תחת חשבון בבנק ישראלי משנה?
יש לא מעט הבדלים, חשבון בברוקר זר הוא זול יותר משמעותית בהמרות מט"ח ועמלות וזה נותן מגוון אפשרויות שונות שלא קיימות בארץ, מצד שני זה ידרוש ממך דיווח שנתי למס הכנסה על כל רווח שתעשה שם (אם תקנה קרנות איריות צוברות בלבד אז תצטרך לדווח רק בעת אירוע מכירה).

2. בסיכום האופציות נראה כאילו זו 0.1% וזו 0.13% (ועוד עם המרת מט"ח), איזה ערך מוסך יש לאופציה א' מעבר לחישוב היבש הזה?
ההבדלים בדמי הניהול לא גדולים, אופציה א' עובדת הכי טוב (מבחינת עלות) עם ברוקר זר ועדיפה מבחינת טיב הכיסוי העולמי, אופציה ב' היא כנראה הטובה ביותר האפשרית עם ברוקר ישראלי.

יש סיבה לזה? האם אין סיכוי שהיא תהיה כדאית יותר מקניית האירית שנסחרת בארץ?(בשקלול דמי ניהול וכו')
אם אתה רוצה לקנות קרן אירית ספציפית שלא נסחרת בארץ - ברור שעדיף לפתוח חשבון בברוקר זר ולקנות בחו"ל.
אבל אם הקרנות האיריות של בלאקרוק שנסחרות בארץ מספקות אותך - מדובר באותו מוצר בדיוק (זו ממש אותה קרן) רק שפה יש לך אותו בשקלים, קל, זול נוח.

ברזילרו

משתמש סולידי
דירוג
9
אני ממש מודה לכם על העזרה! סורי על המשך החפירה כאן למטה, אתם מקצרים לי ימים של חיפושים וחפירות בכמה רגעים (וזה קריטי עבורי במיוחד כי אני רוצה להיות מוכן להכנס מחר לשוק)

אופציה א' עובדת הכי טוב (מבחינת עלות) עם ברוקר זר ועדיפה מבחינת טיב הכיסוי העולמי, אופציה ב' היא כנראה הטובה ביותר האפשרית עם ברוקר ישראלי.
אז כדי לוודא שהבנתי:
אם אני מחליט ללכת על החשבון שכבר יש לי(=ברוקר ישראלי?) - כדאי את האיריות שנסחרות בארץ.
אם אני מחליט ללכת על אופציה אחרת רלוונטית, נניח ואנגארד - אז בהכרח הדרך הכי כדאית לפעול היא דרך ברוקר זר, דהיינו לפתוח שם חשבון וכל הטרראם?

אם כן, אז:
1. עד כמה מסובכת פתיחת החשבון + התנהלות הדיווחים?(הבנתי שרק בשנת מס של מכירה)
2. האם לימוד הנושא ובחירה איפה ואיך לפתוח את זה תעכב אותי מלהיות מוכן מחר-מחרותיים למסחר? (או שזה לא ברמה כזו)
3. אם במידה ולמרות הרצון לקנות ואנגארד אני מחליט שאני לא רוצה להתעסק בפתיחת החשבון זר, זה אוטומטית הופך את בלאקרוק בארץ לאופציה מועדפת עליה?
4. מהבנתי המועטה, הספקתי לשמוע שואנגארד מעולים (מפתיע אה? חח), אמינים ומורידים בהתמדה דמי ניהול. האם בלאקרוק בארץ אמינים ברמה כזו? האם זה לא כ"כ משנה? או שיש סיכוי הרבה יותר סביר שהם יעלו את דמי הניהול שלהם או דברים אחרים שאני לא צופה(/יודע) כרגע?

אתה יכול לסמן את הטקסט שאתה רוצה לצטט ואז ללחוץ על "צטט הודעה"
לימדת אותי לא לצטט כמו noob! תודה חחחח

אחת הסיבות לא ללכת על הקרן שציינת
התכוונת לזו המחקה את הסנופי של בלאקרוק?

כדאי גם שתבין למה בכלל אנשים הולכים על קרנות איריות
זה יהיה מגוחך לשאול בקצרה "למה?" ז"א זיקוק התשובה שרלוונטי אליי, למה זה טוב אבל לאו דווקא אליי?

אני ממש מודה לכם!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B עזרה לפני כניסה ראשונה לשוק ההשקעות שוק ההון 21
L סגירת פינות אחרונות לפני כניסה לשוק ההון :) שוק ההון 6
S ב-IB מופיע לי שצריכים לעבור 44 ימי עסקים לפני שמושכים לחשבון אחר פוסטים מאיכות נמוכה 0
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 1
S תיק השקעות - מאה אלף שקל - בן 19 לפני גיוס שוק ההון 2
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
R מערכת האורדרנט מראה מחיר רכישת קרן שונה (גבוה יותר) ביחס למחיר שבו נקנתה לפני חודש ברוקרים ופלטפורמות מסחר 15
R מערכת אורדרנט מראה שער רכישה גבוה מהשער האמיתי בו נקנתה הקרן לפני חודש ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
1 פלט של הטפסים כפי שמולאו בהגשה מקוונת מלאה לפני שידור מיסים 3
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
E הסבה להייטק לפני תום התואר התפתחות אישית 2
O רכישת 2 דירות לפני הנישואין נדל"ן 34
S מה כדאי לבדוק לפני שמחליפים קופת חולים? צרכנות פיננסית 11
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
א באסה - צריך משקפיים. לפני שאני ניגש לאופטיקה, מה תמליצו לי ממרכיבי משקפים מנוסים? אוף טופיק 19
פ קופצת למים - רגע לפני פתיחת תיק השקעות שוק ההון 6
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
ה מיסוי על RSU לפני הנפקה מיסים 7
C מעבר למסלול פנסיה "בטוח" לפני תיקון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A קניית דירה על הנייר לפני חזרה מרילוקיישן נדל"ן 18
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
T התנהלות לפני ואחרי הנפקה מיסים 12
ל התייעצות לפני השקעה (גידור, מטח, מינוף וכו) שוק ההון 40
תפוזינה ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא נדל"ן 19
R כמה דילמות לפני בנייה - אשמח לתובנות נדל"ן 7
M מס שבח לפני 12 שנים נדל"ן 0
O וידוא הבנה אחרון לפני קפיצה למים שוק ההון 5
ב מעבר בין מסלולי קרן פנסייה לפני/בזמן משבר שוק ההון 1
M צמצום חשיפה לפני הכנסת סכום גדול? שוק ההון 11
benjamin האם הקורונה מהווה את הירידה של השוק שכולם דיברו עליה לפני? שוק ההון 2
M איך מחשבים "עלות רכישה" לצורך מס שבח לבית שנבנה ב "בנה ביתך" לפני 35 שנה? נדל"ן 9
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
י ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
T שיפור תיק השקעות "על הגדר" לפני קניית דירה שוק ההון 7
ס כמה שאלות רגע לפני פתיחת חשבון שוק ההון 16
מ מה חשוב לדעת לפני עריכת צוואה צרכנות פיננסית 3
א רגע לפני קניית iphone ESE, יש חשיבות לאחריות יבואן רשמי? אוף טופיק 5
R פנסיה של אדם שנפטר לפני כ20 שנה. אוף טופיק 3
S ״תזמון״ מעבר לברוקר זר לפני סוף השנה? צרכנות פיננסית 10
I הפקדות פנסיוניות לעובדת קשישה לפני גיל פרישת חובה צרכנות פיננסית 1
Y אפיקי השקעה המתאימים לפני מעבר זמני לארה"ב? שוק ההון 7
Y האם כדאי למכור אג"ח לפני חלוקת ריבית?אחרי? או שזה לא משנה... שוק ההון 1
N איש קבע לפני השקעה שוק ההון 1
J בדיקת היתכנות הוספת מרפסת בדירה לפני קניה נדל"ן 10
Y מס רווחי הון לקופת גמל שנפתחה לפני 2005 כשהמשיכה לפני גיל פרישה שוק ההון 4