• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לפני השקעה ראשונה - בלאקרוק בארץ או ואנגארד באירלנד?

תאורטית, מה נראה לכם עדיף?

• ואנגארד דרך IB

הצבעות: 7 15.9%
  • בלאקרוק בארץ

הצבעות: 35 79.5%
  • ואנגארד דרך הבנק

הצבעות: 2 4.5%

• סך הכל מצביעים
    44
גם אם 100% מהכסף יאבד לנצח, אמשיך לחיות כיצור די מאושר (ומבואס לתקופה). הסכום ההתחלתי (ואולי אף הפעימה השנייה) יהיו לקרן עוקבת מדד ואז בהמשך אלמד את הנושא ואאזן קצת עם אג"ח.
אני פשוט לא רוצה לפספס את הUPSIDE של התאוששות השוק (כן כן אני יודע תזמון שוק, בלספמי). מעדיף "לסבול"(אני אהיה בסדר פסיכולוגית) ירידות בדרך לשם מאשר לפספס את הזינוק.
1: עדיף הפוך קודם להשקיע את רוב הכסף באג"ח ורק כשאתה מרגיש את סיבולת הסיכון להשקיע יותר במניות, כך מחיר הטעות יהיה קטן יותר, לא מאמין קרא שרשורים מקבילים על חברה מפה שהשקיעו ב100% מניות.
נראה שאתה עדיין מאמין שאפשר לתזמן את השוק וזה מה שיתן לך את הרווח, הגישה שמשקיע פרטי לא יכול לתזמן את השוק יותר טוב מכל השאר, לכן אין לך טעם דווקא לקנות עכשו. יתרה מזאת הרווח העיקרי הוא מזמן בשוק והקצאת הנכסים, לא התזמון.

אתה מודע לסיכון, נכון? זה שהיום אנחנו במשבר לא אומר שהמניות לא יכולות ליפול בעוד 50%
עדיף שרוב הכסף ישאר בנכס דל סיכון מאשר שתצטרך את הכסף עוד שנתיים ותאלץ למכור בהפסד

תודה על האכפתיות שלכם. 1. אני מודע לסיכון (ולא להשקיע בגללו זה גם קצת "תזמון שוק" לא? עדיף כסף בפנים מאשר בחוץ) ולכן היה לי חשוב להבהיר שאם צריך, אחכה גם 10 שנים עד התאוששות.
2. גם אם אצטרך לפדות, זה כנראה לא יהיה את הכל, אז הצבירה תמשך.

הייתרון היחיד של הישראליות זה מיסוי ריאלי מול נומינלי
קראתי שבאינפלציה של 2% זה שווה 0.5% יותר?
יש יתרון אדיר לאיריות
קראתי עליהן המון, לאיזה יתרון אתה מתייחס? ויותר חשוב מזה, איך זה מתבטא בתשואה?

סורי על הפסיביות (זה כחלק מהכנה לאסטרטגיית ההשקעה שלי), אבל בסופו של דבר, מה דעתכם? בלאקרוק VS סינתטי? (אוהב את איך שהאופציות שלי השתנו לאורך התגובות)
(@אורי ג. עדיין בלאקרוק?)
סורי על החפירה ותודה שוב

מדובר על חבר ברזילאי ששלח לי את פרטי האשראי שלו ברגעי צורך ונתן לי את הדירה שלו לשבועות. מישהו שאפשר לסמוך עליו.
כל הסיפורים הרעים מתחילים ככה. ממליץ לך בחום רב לא להשתמש בחשבון של אף אחד אחר.

אהיה אזרח ברזילאי שנה הבאה. זה משנה משהו בתשובה שלך? (הרי הבדלי המיסוי עצומים)
אני לא בטוח.
@FIYaacov ?

בלאקרוק VS סינתטי? (אוהב את איך שהאופציות שלי השתנו לאורך התגובות)
(@אורי ג. עדיין בלאקרוק?)
לא משנה אם סינתטי או לא אבל יש כן עדיפות לאיריות הצוברות ששם אין סינתטיות.

לא להשקיע בגללו זה גם קצת "תזמון שוק" לא? עדיף כסף בפנים מאשר בחוץ
לא. יש הבדל גדול בין תזמון שוק לבין סיבולת סיכון.
קראתי שבאינפלציה של 2% זה שווה 0.5% יותר?
לא יודע איפה קראת את זה, אבל זה לא כזה פשוט.
כלומר אתה כמובן יכול לחשב את זה בקלות, הבעיה שהחישוב תלוי ברווח שלך, באינפלציה ובמס. ולפחות 2 מהם מאוד קשה לחזות.
לאיזה יתרון אתה מתייחס?
מיסוי דיבידנד
ויותר חשוב מזה, איך זה מתבטא בתשואה?
בהנחת דיבידנד של 2.5% בשנה זה יוצא הפרש של 0.375% בשנה לטובת האיריות (בהנחה שמדברים על מדד אמריקאי).
, אבל בסופו של דבר, מה דעתכם? בלאקרוק VS סינתטי?
אסור לתת המלצות.
אין ברירה, תאלץ להיות קצת פחות פאסיבי, להבין את העניין ולהחליט בעצמך.

@FIYaacov מחכה גם :>

יש הבדל גדול בין תזמון שוק לבין סיבולת סיכון
אבל לגבי סיבולת סיכון כתבתי שאוכל לעמוד באיבוד מוחלט של הכסף. תמיד יש סיכוי שהשוק יצלול ב50%, אם אני לא מכניס את הכסף עכשיו אני מנסה לתזמן את השוק, לא?

הפרש של 0.375% בשנה לטובת האיריות (בהנחה שמדברים על מדד אמריקאי)
אתה מתכוון שבמידה ואלך על שלישיית בלאקרוק הקלאסית אז זה יהיה רלונטי רק על המדד הסנופי? מה לגבי זו של אירופה והשווקים המתפתחים?

יש כן עדיפות לאיריות הצוברות
אם כך: מיסוי עדיף על דיבידנדים > מיסוי ריאלי אם הבנתיך?

תמיד יש סיכוי שהשוק יצלול ב50%, אם אני לא מכניס את הכסף עכשיו אני מנסה לתזמן את השוק, לא?
הנקודה היא לא אם להיכנס עכשיו או אח"כ. הנקודה היא אופק ההשקעה.
שוב, אם לך לא איכפת לאבד הכל או שאתה יכול לחכות עם המשיכה יותר, זה סיפור אחר לגמרי. אבל ברמת העיקרון כלל אצבע אומר שלא נכנסים למניות עם אופק השקעה קצר מ10 שנים (פלוס מינוס. כל אחד עם כלל האצבע שלו. דברים אלו לא מהווים המלצה וכו').
אם יש לך אופק השקעה של 5 שנים ואתה מכניס לא להיכנס בכלל למניות בגלל זה, איך בדיוק זה תזמון? זה לא שאתה אומר "אני לא אכנס עכשיו אלא אכנס יותר מאוחר כשהשוק במצב יותר טוב".
אגב, המספרים האלה באם מסטטיסטיקה הסטורית שמודדת כמה זמן לקח (בעבר) לשוק להתאושש ממשברים שונים. בגדול, אתה לא רוצה להיכנס לתקופה (קשיחה, שאתה חייב בסופה למשוך את הכסף) שהיא קצרה מהזמן המקסימלי שלקח להתאושש ממשבר.

אתה מתכוון שבמידה ואלך על שלישיית בלאקרוק הקלאסית
לא יודע על איזה שלישיה אתה מדבר
אז זה יהיה רלונטי רק על המדד הסנופי? מה לגבי זו של אירופה והשווקים המתפתחים?
לא. המספר הזה נכון לדיבידנד ממקור אמריקאי (לא רק סנופי, אלא כל חברה אמריקאית שמחלקת דיבידנד).
בשאר העולם ההפרש כנראה דומה, אם כי לא עשיתי מחקר על העלות בישראלית (אירית כנראה "יעילה" מאמריקאית בכ15% על דיבידנד שמקורו מחוץ לארה"ב)

הנקודה היא אופק ההשקעה
אוקיי הבנתי, אז כן, אוכל לחכות עם המשיכה יותר. ייתכן שאגלה שהשקעת כל הוני בשוק ההון עדיפה מבחינת תשואה על אופציית קניית דירה בברזיל (וחסכון השכ"ד) ואז זה לא יהיה רק כמה שנים. לכן מעדיף לפעול במקום לשבת על הגדר.
על איזה שלישיה אתה מדבר
iShares Core S&P 500 UCITS ETF
iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR
iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF

שנסחרות בלונדון ואפשר לקנות דרך בלאקרוק בישראל.
התכוונתי לשאול לכמה מתוכן רלוונטי מה שכתבת פה:
הפרש של 0.375% בשנה לטובת האיריות (בהנחה שמדברים על מדד אמריקאי)

המספר הזה נכון לדיבידנד ממקור אמריקאי
אז מה שמשנה בעצם זה החברות שנותנות את הדיבידנד? ז"א בדוגמה שלי ה0.375% אכן יהיה רלוונטי רק למדד הסנופי ולשאר זה יהיה כ0.43% עדיפות? (לא לוקח כעובדה/המלצה, רק רוצה להבין את מה שאמרת)

תודה רונן

iShares Core S&P 500 UCITS ETF
iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR
iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF

שנסחרות בלונדון ואפשר לקנות דרך בלאקרוק בישראל.
שילוב מעניין.
אתה מודע לזה שאין לך פה יצוג לחלק גדול מאוד מהעלום, נכון?
אפילו בארה"ב אתה מסתכל רק על 500 הענקים.
אז מה שמשנה בעצם זה החברות שנותנות את הדיבידנד?
נכון
ז"א בדוגמה שלי ה0.375% אכן יהיה רלוונטי רק למדד הסנופי
נכון
ולשאר זה יהיה כ0.43% עדיפות?
לא יודע.
צריך לראות מה הדיבידנד הממוצע ומה המיסוי הממוצע שמשלמים באירלנד לעומת המיסוי הממוצע שמשלמת (או יותר נכון "משלמת") קרן ישראלית.

מה הסיבות שיש הטייה כה גדולה לטובת בלאקרוק לעומת vanguard? נוחות בעיקר (מעבר לדיון צוברת אירית מול מחלקת אמריקאית)?

להבנתי, לvanguard פיזור עולמי טוב יותר, נזילות, עמלות נמוכות.

ראיתי גם שצויין שהעובדה שבלקרוק נסחרת בארץ ונקובה בשקלים זה יתרון, אך למה זה משנה? בסופו של דבר הקרן עצמה מחזיקה נכסים דולריים ומגלגלת את שער המט״ח ללקוח. אני מפספס משהו?

אתה מודע לזה שאין לך פה יצוג לחלק גדול מאוד מהעלום, נכון?
אפילו בארה"ב אתה מסתכל רק על 500 הענקים
כן זה נכתב כחלק מהיתרונות של ואנגארד אבל נראה שזה באמת מחיר ששווה לשלם (קצת בבאסה) תמורת הפשטות והטבות אחרות ביחס למצב הספציפי שלי.

צריך לראות מה הדיבידנד הממוצע ומה המיסוי הממוצע שמשלמים באירלנד לעומת המיסוי הממוצע שמשלמת (או יותר נכון "משלמת") קרן ישראלית.
כולי חדשניק, יכול לעזור לי עם מקורות/כיוונים טובים לגלות את הדברים האלה?

כן זה נכתב כחלק מהיתרונות של ואנגארד אבל נראה שזה באמת מחיר ששווה לשלם (קצת בבאסה) תמורת הפשטות והטבות אחרות ביחס למצב הספציפי שלי.
לא הבנתי.
יש גם קרנות איריות עם פיזור הרבה יותר רחב.
למשל VWRA או IMID.
או שילובים כמו EIMI+IWDA+WDSC

*לא מיעץ ולא ממליץ, כמובן. סתם דוגמאות.
כולי חדשניק, יכול לעזור לי עם מקורות/כיוונים טובים לגלות את הדברים האלה?
אתר הקרן ודפי המידע שבו נראה כמו מקום טוב להתחיל :)

מה הסיבות שיש הטייה כה גדולה לטובת בלאקרוק לעומת vanguard? נוחות בעיקר (מעבר לדיון צוברת אירית מול מחלקת אמריקאית)?

להבנתי, לvanguard פיזור עולמי טוב יותר, נזילות, עמלות נמוכות.

ראיתי גם שצויין שהעובדה שבלקרוק נסחרת בארץ ונקובה בשקלים זה יתרון, אך למה זה משנה? בסופו של דבר הקרן עצמה מחזיקה נכסים דולריים ומגלגלת את שער המט״ח ללקוח. אני מפספס משהו?
בדיוק השאלות שיש לי אחרי קריאת השירשור

לא הבנתי.
יש גם קרנות איריות עם פיזור הרבה יותר רחב.
למשל VWRA או IMID.
נמצא בדילמה דומה. במקרה שלי לפחות היתרון בבחירה של הקרנות שציינת ברור.
השיקול היחיד לטובת הישראליות הוא עמלות קנייה גבוהות למסחר באירופה דרך מיטב דש (עמלת חדר מסחר- 0.15/מינ' 30 במטבע העסקה, ובנוסף עמלת ברוקר- 1 סנט/מינ' 8)
בתיק שבו תכננתי להזרים כל רבעון 15,000 ש"ח עמלה של 38 דולר לצורך העניין מרגישה לי גבוהה מאוד.
אציין כמובן שאני משקיע יחסית חדש, עם שווי תיק של 100K~ ולכן לא סוחר עדיין ישירות דרך IB.

יש אפשרות ל-IB דרך מיטב דש .
שאלה: אם אני קונה בדרך שאתה מציע אני מקבל את עמלת המטח(אולי אפילו עמלות קניה/מכירה) של IB? או של מיטב דש?(אני מניח שהעמלה של-IB הרבה יותר טובה)
אם לא, מה המשמעות שאפשר לקנות דרך מיטב דש בIB?

רוצה להעלות שיקול נוסף שלא מצאתי בשרשור אחר בפורום- תאורטי בלבד לא מבקש ייעוץ או המלצה:
אני משקיע דרך ברוקר מקומי, שווי תיק של 200K (כל רבעון מוסיף כ15K), בקרנות VTI ו-VXUS.
את הכספים הבאים להשקעה, אני רוצה לנתב לניירות ערך שלא יחשפו אותי למס העיזבון האמריקאי. חשבתי להתחיל להשקיע בקרנות בלאקרוק בארץ אבל בחשיבה לטווח הארוך אני מעריך שאעבור ל-IB בהמשך (פתחתי עוסק פטור לאחרונה ואני גם ככה משתמש בשירותי רו"ח).
עם התחשבות בשיקול הזה, לא עדיף תאורטית לעבור להשקיע ב-VWRA (דרך ברוקר המקומי בינתיים עם העלויות הנלוות- 0.15%, מינימום 20 במטבע העסקה) במקום בקרנות בלאקרוק בארץ, כי יהיה יותר קל להעביר את ניירות הערך לברוקר זר בהמשך? אני מפספס משהו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
S פקדון/השקעה סולידי עבור זוג מבוגר לפני גמלאות שוק ההון 1
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
ל התייעצות לפני השקעה (גידור, מטח, מינוף וכו) שוק ההון 40
Y אפיקי השקעה המתאימים לפני מעבר זמני לארה"ב? שוק ההון 7
N איש קבע לפני השקעה שוק ההון 1
S עזרה בנושאים פרקטיים לפני השקעה שוק ההון 1
1337justme הבהרות לגביי מספר נושאים לפני התחלת השקעה שוק ההון 13
klayhamn התייעצות לפני השקעה ראשונית שוק ההון 37
O שאלות לפני השקעה בנדל"ן בחו"ל נדל"ן 14
O בקשת עזרה - שאלות לפני התחלת השקעה שוק ההון 2
D לפני מעבר מארה״ב לארץ - השקעה בדולרים צרכנות פיננסית 28
ע השקעה באג"ח לפני עליית ריבית שוק ההון 49
Y חששות אחרונים לפני השקעה שוק ההון 35
W שאלות לפני תחילת השקעה שוק ההון 4
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
O האם הגיוני להגיע לתקרות ההפקדה לפני שעוסקים במסחר עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
B קרקע שנרכשה לפני קום המדינה נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
כ הפחתת סיכון לפני ובפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
U מה הצעדים הנדרשים לפני פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
ע ביטחונות לפני כניסה לדירה נדל"ן 1
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
P הבדלים עיקריים בין משכנתא לפני קניה, לכזו על בית בבעלות? נדל"ן 8
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
deussex לפני מהלך להעברת ביטוח מנהלים ופנסיה ממגדל לקופת ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
A היטל השבחה בהעברת זכות לפני היתר בניה נדל"ן 11

נושאים דומים

Back
למעלה