• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לעשות כסף מזבל – היומן של זאב

מרשים מאוד!!! כמישהו שלא פעם הפחד משתק אותו, אני ממש מעריץ ומקנא באנשים עם תעוזה וביצים.
אגב למה בחרת לתת נתח גדול יותר לסקטור התשתיות והאנרגיה בתיק שלך?

@זאב - תודה על השיתוף, מרשים ומעניין.
בתור אחד (בדרכ שקט) שגם נמצא כאן מימיו הראשונים של הפורום (והבלוג) לא שמתי לב שיש כאן כזה אוצר ידע ויוזמה ...
הייתי שמח לשמוע עוד, אני משער שיש מה לספר.

נשאפו, כיף לראות שאפשר גם לא מתחום ההיטק אלה גם מחקלאות ועוד. קשה.

מותר לשאול באיזה נכון אתה חוקר?

אם ככה אז אשריך שמצאת אנשים שאתה יכול לסמוך עליהם
אני עושה עסקים רק עם אנשים שאני סומך עליהם.
בעסק השלישי קיבלת אחוז תמורת השקעה כספית או פשוט נתנו לך חלק?
הכנסתי כסף לעסק, אבל לא כל כך משמעותי. קיבלתי בעלות בתמורה לידע\כישורים\קשרים שהכנסתי לעסק.
הזדקקת להלוואות ? אילו משברים היו לך ?
לכל עסק יש תקופה שצריכה הלוואה, במקרה שלי אני לא לקחתי הלוואות כי פשוט הפסקתי את החיסכון לכמה חודשים והזרמתי כספים מהמשכורת כשכיר לעסק.
לגבי משברים, זה משברים אישיים שהשפיעו על יכולת התפקוד שלי כמנהל, אבל למזלי יש לי צוות תומך שהבין מה אני עובר והם תפסו פיקוד על ניהול העסק.
תוכל להרחיב על היותך חוקר באקדמיה? אתה חבר סגל? למדת לדוקטורט? כל התארים בכלכלה?
אני דוקטורנט, לא חבר סגל מן המניין, אלא סגל זוטר.
לא כל התארים בכלכלה, אבל כולם מתחומי מדעי החברה\אקולוגיה.

תודה רבה על השיתוף... היה מאוד מענייןם לקרוא.
ההספק שלך באמת מרשים ביותר... ואני תמיד חשבתי שאני "איש של עבודה". מסתבר שאני פשוט שכיר ממש ממש טוב.
המון בהצלחה לך זאב יקר. גם אני מכיר אותך די הרבה זמן מהפורום ותמיד אהבתי לקרוא את התשובות שלך, תמיד ענייניות, הוגנות, אינפורמטיביות, מלמדות ואמיתיות.
אנשים כמוך הם נכס.
עוקב אחרי הפוסט ועוד אמשיך לקרוא בו ולחזור אליו. יש הרבה מה ללמוד ממנו. המון ניואנסים.

מהיכרות של כמה מפגשים בפורום הצפוני, אני יכולה להעיד על בחור נדיר במחוזותינו.
תודה :$
כמישהו שלא פעם הפחד משתק אותו, אני ממש מעריץ ומקנא באנשים עם תעוזה וביצים
זה לא עניין של תעוזה אלא יותר הצבת מטרות והגעה אל היעד.
או במילים אחרות, עקשן כמו פרד.
אגב למה בחרת לתת נתח גדול יותר לסקטור התשתיות והאנרגיה בתיק שלך?
זה עניין פרסונאלי, למרות כל ההתקדמות הטכנולוגית שלנו כאנשים, הבסיס שלנו נשאר זהה. אנחנו תמיד נצטרך תשתיות בסיסיות בשביל להמשיך להתקיים.
מותר לשאול באיזה מכון אתה חוקר?
אני אמנע מלענות על כך, עקב צנעת הפרט ברשותך.
זה מכון קטן, ודי חסר חשיבות ברמה האקדמית אבל אני אוהב לבלות בו (אנשים נהדרים).

אני מוצא דימיון ברוב מוחלט של המסלול שלך, רק יש פער של שש שנים בהייטק - מה שגורם לגב להמשיך לעבוד.
אשרייך על הפוסט. מרתק.

מרשים מאוד.
תיק ההשקעות האמיתי הוא העסקים שאתה יוצר. הסבירות לייצר בהם רווח מעריכי או הפסד קטסטרופלי גדולים כמעט יותר מכל תיק ממונף, וצפויים הרבה בך עצמך.
שיעור מעניין מאוד שאני מנסה ללמד את עצמי.
תודה רבה!

קודם כל, תודה רבה על השיתוף, זה סופר סופר סופר מעניין.
שנית, כולם כותבים שמעודד לקרוא את זה, אז האמת שאותי ממש לא... הרבה יותר קל לעשות כסף בהייטק מאשר מה שתיארת כאן (ואני לא עושה לא את זה ולא את זה), זה נשמע מטורף!
הנקודה שהכי מעניינת אותי, בין היתר, היא -מאיפה האומץ? אתה אומר שהתחלת בלי הון, ובדר"כ אנשים כאלה (כמוני) נורא מפחדים לאבד את מה שהם כבר השיגו. אנחנו יודעים שאין לנו גב, ושאם ניפול אז ניפול... אז מאיפה האומץ להשקיע פעם אחר פעם בעסקים?
ושאלה נוספת- איך ידעת שאתה מתאים לזה? אני מדברת על ההתחלה, כמובן. אתה מתאר פה אדם מופנם יחסית ואילו בניית עסקים כמו שאתה מתאר, דורשת, לפחות בשלב הראשוני, כישורים חברתיים מאוד מפותחים, אינטילגנציה רגשית גבוהה וסט שלם של סקילס שבדר"כ אין לאנשים מופנמים (שיווק? ניהול? הבנת הצרכים של הלקוח? מציאת נישות יזמיות? אפילו סתם אומץ ליזום...)
בקיצור, הסיפור שלך ממש מעניין ואשמח מאוד לשמוע עוד...

הרבה יותר קל לעשות כסף בהייטק מאשר מה שתיארת כאן
כן ולא. עבדתי בהייטק 15 שנה, מרביתן בארץ וחלקן בקנדה. כן, עושים בהייטק יחסית הרבה כסף, וזה מה שנתן לנו חלק מההון ההתחלתי לפתוח עסק. המשכורת בהייטק היא יפה אבל מה שבאמת נתן את חלק הארי היה אופציות שקיבלתי כמות יפה מהן ב2001 אחרי ההתרסקות במחיר הנמוך אי פעם (משהו בסגנון של לתזמן את השוק ולתפוס את המינימום הגלובאלי, לצערי מכרתי במקסימומים לוקאליים ולא בגלובאלי, אבל את זה לא ניתן לחזות). בכל מקרה, בעסק מצליח אפשר להרוויח הרבה יותר ממשכורת של הייטק, ולגבי הקל יותר, קראתי פעם אימרה שהיא מאד נכונה: כשהופכים משכיר לעצמאי מחליפים את אשליית הביטחון באשליה של חופש.
צריך גם לזכור שבתור שכיר יש לך רק את כושר ההשתכרות שלך כבן אדם יחיד, בעוד בעסקים ניתן להכפיל את יכולת ההשתכרות על ידי מספר עסקים, מינוף.
לגבי המופנמות, אני טיפוס מופנם ששונא אינטראקציה עם אנשים ומרבית הזמן ישבתי עם עצמי בקוביה או במעבדה, אבל כמה שנים עבדתי מול לקוחות בסין, כולל טיסות לשם, ובלית ברירה מדברים איתם, אוהבים או לא אוהבים.
כיום במסעדות, אני נאלץ לדבר עם עשרות אנשים ביום, בין אם לקוחות, עובדים או ספקים, ועדיין אם חסר לנו כח אדם וצריך לבחור בין לשטוף כלים או להיות בחזית, אני אוטומטית בוחר בכלים כדי לא לדבר עם אנשים, או כמו שאמרה לי אחת הבחורות שעובדת אצלנו, אתה משדר אנטיפטיות כדי שאנשים לא ידברו איתך אבל אתה אדם נחמד בפנים, או כמו שהמנהל שלי הגדיר אותי בעבר נכון, אתה ידידותי אבל לא חברותי. אני שונא לתקשר עם אנשים אבל בלית ברירה אני אשים פרצוף נחמד ואדבר עם אנשים, עושים הכל בשביל כסף, בסופו של דבר כולנו יצאניות שיעשו הכל בשביל כסף

בסופו של דבר כולנו יצאניות שיעשו הכל בשביל כסף
לא חושבת שזה תקף לכולם. אצלי זה לא תקף ויש הרבה דברים שאני לא מוכנה לעשות. מה זה אומר בכלל "בשביל כסף"? יש הבדל בין לגנוב לחמניה כי אני רעב ובין לשקר לאנשים כדי להרוויח המון כסף. את הדבר השני אני לא אעשה.

לקחת שתי קיצונויות, אבל כמו שכולנו יודעים החיים הם לא שחור-לבן זה לא או שאתה עני שגונב לחמניות כדי לשרוד או עשיר מסריח שמשקר לאנשים כדי להתעשר עוד יותר. החיים הם הרבה גוונים של אפור באמצע ואם את נמצאת בתחום ש הסטנדרט הוא לספר שקרים קטנים את גם תעשי את זה כדי לשרוד. אני זוכר עד היום שבזמנו כשקנינו בית מקבלן אבא שלי שאל את הקבלן למה הוא לא מספר את האמת לגבי הזמן שייקח לבנות את הבית אז הקבלן ענה לו שכולם משקרים ואם הוא יגיד את האמת אף אחד לא יקנה ממנו בית כי כולם יניחו שגם הוא משקר אבל הזמן שלו הרבה יותר ארוך.
כשהפרנסה של הבית תלויה על הכף אנשים יעשו הרבה דברים שהם לא יעשו בסיטואציות אחרות.

בסופו של דבר כולנו יצאניות שיעשו הכל בשביל כסף
זה גם קיצוני, לא?
אגב, אצלנו הקבלן אמר כל הזמן בעזרת השם. בע"ה תוך שבוע, תוך חודש, תוך שנה. (אמר אינשאללה אבל זה אותו הדבר).

טוב שם טוב משמן טוב.
תיראי, שקרים קטנים כולם מספרים. אני זוכר בדיחה שפעם סיפורו לי בעבודה לגבי מה ההבדל בין איש מרקטינג לאיש סיילס, התשובה היא ששניהם משקרים אבל איש הסיילס לא יודע שהוא משקר. גם בתעשיית ההייטק כולם משקרים לכולם. לחברות יש באגים בצ'יפים שהן לא מספרות עליהם למרות שהן יודעות עליהם ומוכרות מוצר פגום ללקוחות מתוך תיקווה שזה לא יפריע להם ואז שזה מתגלה מספרות איזה שקר כלשהו.
אצלנו המסעדה היא גם קונדיטוריה, אז יש אנשים ששואלים אם העוגות הן מהיום, אז אני עונה להם שאנחנו עושים אותן יום לפני, אבל האמת היא שאנחנו מכינים מקבץ ומקפיאים ומוציאים לפי צורך בדיוק כמו שכל קונדיטוריה עושה, אבל אם נגיד את זה ללקוחות הם יסתכלו עלינו בעין עקומה כי מקומות אחרים מספרים להם שהם מכינים הכל כל יום. מזכיר לי שבא אלינו טבח שעובד במקום מתחרה לראיון , והם מפרסמים שאת הלחם המטוגן הם עושים מלחם קינמון ביתי שהם מכינים. הוא סיפר לי שלחם הקינמון הביתי שלהם הוא בעצם לחם קפוא תעשייתי שהם קונים ומפשירים. אז כשכולם משקרים במצח נחושה אין לך ברירה, גם את תשקרי. מה שכן אנחנו משתדלים שהשקרים שלנו יהיו קטנים ואם יש משהו שלא אנחנו מכינים אז אנחנו לא ניקח על זה קרדיט ונגיד ללקוחות שאת זה אנחנו קונים.

טוב שם טוב משמן טוב.
תיראי, שקרים קטנים כולם מספרים. אני זוכר בדיחה שפעם סיפורו לי בעבודה לגבי מה ההבדל בין איש מרקטינג לאיש סיילס, התשובה היא ששניהם משקרים אבל איש הסיילס לא יודע שהוא משקר. גם בתעשיית ההייטק כולם משקרים לכולם. לחברות יש באגים בצ'יפים שהן לא מספרות עליהם למרות שהן יודעות עליהם ומוכרות מוצר פגום ללקוחות מתוך תיקווה שזה לא יפריע להם ואז שזה מתגלה מספרות איזה שקר כלשהו.
אצלנו המסעדה היא גם קונדיטוריה, אז יש אנשים ששואלים אם העוגות הן מהיום, אז אני עונה להם שאנחנו עושים אותן יום לפני, אבל האמת היא שאנחנו מכינים מקבץ ומקפיאים ומוציאים לפי צורך בדיוק כמו שכל קונדיטוריה עושה, אבל אם נגיד את זה ללקוחות הם יסתכלו עלינו בעין עקומה כי מקומות אחרים מספרים להם שהם מכינים הכל כל יום. מזכיר לי שבא אלינו טבח שעובד במקום מתחרה לראיון , והם מפרסמים שאת הלחם המטוגן הם עושים מלחם קינמון ביתי שהם מכינים. הוא סיפר לי שלחם הקינמון הביתי שלהם הוא בעצם לחם קפוא תעשייתי שהם קונים ומפשירים. אז כשכולם משקרים במצח נחושה אין לך ברירה, גם את תשקרי. מה שכן אנחנו משתדלים שהשקרים שלנו יהיו קטנים ואם יש משהו שלא אנחנו מכינים אז אנחנו לא ניקח על זה קרדיט ונגיד ללקוחות שאת זה אנחנו קונים.
שקרים לבנים עיסקיים - משתדל לעמוד במינון הנכון וזה עושה פלאים

מאיפה האומץ? אתה אומר שהתחלת בלי הון, ובדר"כ אנשים כאלה (כמוני) נורא מפחדים לאבד את מה שהם כבר השיגו. אנחנו יודעים שאין לנו גב, ושאם ניפול אז ניפול... אז מאיפה האומץ להשקיע פעם אחר פעם בעסקים?
האמת שזה מחסור בברירות, אני הבנתי בגיל צעיר שאני לא רוצה לבלות את ימי חיי בעבודה קשה או בקיוביקל עם אנשים שאני לא מחבב.
אם אני רוצה לפתח את המשפחה שלי ולהיות איתם ברגעים היפים והקשים, בשביל זה אני צריך לעבוד קשה כמו שמעטים יעשו בשנים היפות שלהם.

אני אגלה לך גם משהו נוסף, אני נפלתי ואיבדתי הרבה בדרך. אבל הדבר המדהים הוא שיש חיים אחרי הנפילה, ולומדים שגם שנופלים מיד אחרי זה קמים בחזרה.
זה קשה (מאוד קשה), ואחד הדברים הוא למצוא את המוטיבציה כשהכל חשוך ואת לא מצליחה לראות את האור. אבל זה אפשרי, ויותר נפוץ ממה שחושבים.

איך ידעת שאתה מתאים לזה?
פאק, אני ממש לא ידעתי. זה לא היה בכיוון שלי אפילו.
עד היום, אני לא בטוח שאני מתאים לזה. חצי מהזמן אני מתכנן תוכניות לעסקים ובונה תוכניות עבודה מסודרות, בחצי השני של הזמן אני מאלתר כמו משוגע. בינתיים זה עובד ודי טוב.

אתה מתאר פה אדם מופנם יחסית ואילו בניית עסקים כמו שאתה מתאר, דורשת, לפחות בשלב הראשוני, כישורים חברתיים מאוד מפותחים, אינטילגנציה רגשית גבוהה וסט שלם של סקילס שבדר"כ אין לאנשים מופנמים (שיווק? ניהול? הבנת הצרכים של הלקוח? מציאת נישות יזמיות? אפילו סתם אומץ ליזום...)
ללא ספק אני אדם מופנם, אבל אחד הדברים המגניבים באנשים מופנמים הוא שיש להם 2 יכולות שאנשים מתעלמים מהם.
א. אינטלגנציה רגשית - ילדים מופנמים בדרך כלל תופסים את העולם יותר טוב ביחס לילדים מוחצניים, מכיוון שהם עסוקים בלהקשיב ולא להוכיח עד כמה הם טובים. זה דבר נהדר לעסקים מכיוון שכל עסק טוב דורש יכולת תפיסה טובה של המציאות בשוק והמציאות הפנים ארגונית.
ב. ניהול - ילדים מופנמים הם בדרך כלל מנהלים יותר טובים, מכיוון שהם מקשיבים ורואים כיצד הולך תפקידי הניהול המשפחתיים\בית ספריים\אקדמיה\ועוד....
הם לא מוחצניים, אבל הרבה מהיכולת שתיארת הם שם אצלם.

בנוסף, אני למדתי לסמוך ולהקיף את עצמי בצוות של אנשים שמשלימים את היכולות והכישורים שחסרים לי.
אני לא מקיף את עצמי במלחכי פנכה, אלא באנשים שמאתגרים אותי לחשוב על בסיס יומי (אני מתווכח עם הצוות שלי הרבה יותר ממה שאני מתווכח עם כל השאר).
מה שחשוב לי הוא נאמנות לעסק, ויכולת חשיבה מחוץ לקופסא.

אני אגלה לך גם משהו נוסף, אני נפלתי ואיבדתי הרבה בדרך.
מבחינה עסקית או משהו שלא קשור לעניין?
אבל הדבר המדהים הוא שיש חיים אחרי הנפילה, ולומדים שגם שנופלים מיד אחרי זה קמים בחזרה.
זה קשה (מאוד קשה), ואחד הדברים הוא למצוא את המוטיבציה כשהכל חשוך ואת לא מצליחה לראות את האור. אבל זה אפשרי, ויותר נפוץ ממה שחושבים.
+1,
הדפסתי ותליתי ליד התמונה של הסולידית

האמת שזה מחסור בברירות, אני הבנתי בגיל צעיר שאני לא רוצה לבלות את ימי חיי בעבודה קשה או בקיוביקל עם אנשים שאני לא מחבב.
אם אני רוצה לפתח את המשפחה שלי ולהיות איתם ברגעים היפים והקשים, בשביל זה אני צריך לעבוד קשה כמו שמעטים יעשו בשנים היפות שלהם.

אני אגלה לך גם משהו נוסף, אני נפלתי ואיבדתי הרבה בדרך. אבל הדבר המדהים הוא שיש חיים אחרי הנפילה, ולומדים שגם שנופלים מיד אחרי זה קמים בחזרה.

פאק, אני ממש לא ידעתי. זה לא היה בכיוון שלי אפילו.
עד היום, אני לא בטוח שאני מתאים לזה. חצי מהזמן אני מתכנן תוכניות לעסקים ובונה תוכניות עבודה מסודרות, בחצי השני של הזמן אני מאלתר כמו משוגע. בינתיים זה עובד ודי טוב.

.

תודה רבה על התשובה. הסיפור שלך הוא ממש השראה מבחינתי. החלום שלי הוא להיות עצמאית, ובמקצוע שלי זה אפשרי, וההתחלה אפילו לא דורשת השקעה מסיבית אלא רק ויתור על העבודה שכבר יש לי... אבל אני ממש ממש מפחדת.
ואחד הפחדים הוא שאני לא ממש יודעת אם אני אוהבת את מה שאני עושה, ואני חוששת לעשות שינוי כ"כ משמעותי ובסוף להיתקע באותו מקום... (אבל אולי עם יותר כסף)
מצד שני, יש לי הרגשה שאם זה יהיה "בשבילי", אני אוהב את זה יותר, וזה גם יאתגר אותי יותר. מה צריך יותר מזה, לא?
מה שאתה מתאר על פתיחת עסקים- נשמע לי מאתגר בטירוף, מעניין, מגוון. וזה שאתה אומר שלא ידעת בכלל אם זה בשבילך ובכל זאת עשית את זה, וול, זה כבר ממש מעודד.
האם חשבת במהלך הדרך על עניין? האם זה בכלל היה פקטור, או שהכי חשוב היה למקסם את יכולת ההשתכרות שלך?
האם כשהתחלת הייתה לך "תכנית", או שהתכנון הגיע בשלב מאוחר יותר במעלה הדרך?
ואיך אתה מציע לאנשים (ולי) להתחיל...?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
W מה לעשות עם כסף מתחת לרף פתיחת תיק השקעות שוק ההון 6
N מה כדאי לעשות עם כסף בעו"ש שאצטרך בטווח הקרוב? שוק ההון 6
אקה הרבה כסף וקצת ידע, מה לעשות? שוק ההון 21
Yos מה לעשות עם כסף זר קטן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
flower להעזר במשכנתא כדי לעשות כסף נדל"ן 7
N לגבי עץ מלא שברשותי האם אפשר לעשות ממנו כסף ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
the_newbie דרכים לעשות כסף "קל" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 101
oz1987 לקנות דירת 4 חדרים ב-120 אלף שקל: 5 ישראלים שהחליטו לעשות הרבה כסף בחו"ל נדל"ן 31
Erap כסף שהצטבר בחשבון מט"ח בבנק. מה כדאי לעשות? שוק ההון 19
נולי לעשות כסף מהאינטרנט? התפתחות אישית 100
מ איך לעשות כסף בשוק מבלי להשקיע? שוק ההון 7
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ק עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
ל מה לעשות כשלא רוצים לעשות כלום? התפתחות אישית 76
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
S לקוח לא משלם - מה לעשות? אוף טופיק 17
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
נ מתנגד להפיכה המשטרית, מה לעשות כצרכן פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 126
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ר מה לעשות עם פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21
T הרגלי גלישה - מה ניתן לעשות? התפתחות אישית 10
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52

נושאים דומים

Back
למעלה