לעשות כסף מהאינטרנט?

הנושא בפורום 'פיתוח אישי' פורסם ע"י נולי, ‏14/3/16.

data-full-width-responsive="true">
  1. נולי

נולי משתמש בכיר

הי חברה, אני מקווה שאני לא שואלת שאלה יותר מידי חצופה..
    בחודשים האחרונים יש לי חלום לפתוח בלוג בנושא עיצוב וסטייל - לסולידיים. אני מאמינה שאני יכולה לייצר תוכן מאוד איכותי.
    מצד אחד בא לי לצלול פנימה ולעוף על זה ולעשות כיף חיים.. מצד שני תאוות הבצע שלי מרימה ראש, והתחלתי לנסות להבין האם זה רווחי.

קראתי כבר הררים של חומר וצפיתי בשעות של סרטוני יו-טיוב.
    הבנתי שיש כמה דרכים לעשות כסף. גוגל אדס, תכניות שותפים. הבנתי שצריך לקשר את האמ-אמא של הבלוג ולקדם אותו בכל פלטפורמה אפשרית. בין השורות אני מבינה שבלוגרים מפעילים הרבה פרופילים פיקטיביים לצרכי קידום.

אני ממש אעריך את זה, אם מישהו מבין החברים שמצליח לעשות כסף מהבלוג שלו, יספר איך, כמה ולמה.
    בעיקר כמה (כמה כסף, וכמה זמן משקיעים).. :)

תודה.

AlexNOSAM ו-daat99 אוהבים את זה.
  2. daat99

daat99 משתמש בכיר

אני לא יכול להעיד על אחרים אבל אני אישית מנהל את הבלוג שלי ללא מטרות רווח.
    אני לא שמתי שם פרסומות (ולא מתכנן לעשות זאת) והעדפתי לספק הנחה לאנשים שפותחים חשבון השקעות באמצעות הבלוג שלי (הם משלמים עמלות נמוכות יותר על חשבון העמלה שלי).
    מהצד השני אני משתמש אך ורק בשירותים חינמיים כמו בלוגר (בשביל הבלוג) והוסטינגר (בשביל הפורום).
    עקב כך ה"חוויה" בבלוג ובפורום שלי אינה מושלמת והיא הרבה פחות נעימה מכאן למשל.

Tom, AlexNOSAM, Buffett ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. AF1k

AF1k משתמש ותיק

שלום. אני מנהל אתר לחינוך פיננסי.
    קודם כל הכי חשוב אם כבר פותחים בלוג/אתר, שיהיה תוכן איכותי, ולעדכן באופן קבוע את התכנים באתר. אם זה להעלות פוסטים חדשים, ואם זה שהמידע יהיה עדכני. זה מקדם אותך מבחינת גוגל בתוצאות החיפוש, ומשפר את דירוג האתר.

לגבי איך להרוויח מאתר באינטרנט, יש כל מיני דרכים. הדרך הפשוטה ביותר והנעימה ביותר (יחסית) מבחינת הגולש היא לשים פרסומות באתר. ניתן לשים בצד, למעלה, למטה, אבל בשביל שיהיה רווח כלשהו צריך שיהיו כניסות רבות לאתר כל יום, כי משלמים לך לפי לחיצה.
    דרך נוספת היא לשים קישורי קליק בייט שבעצם למשל את מפרסמת בפייסבוק פוסט חדש לבלוג שלך, ושלוחצים על הקישור הוא מפנה אותם לדף עם פרסומת שצריך להמתין 5 שניות, ולאחר מכן ניתן לדלג. כאן הרווחיות גדולה יותר, אבל הגולש נתקע מול הפרסומת וזה יכול לגרום לו לנטוש את האתר.
    אפשרות נוספת היא תוכניות שותפים למיניהם שאת מפרסמת מוצרים בבלוג שלך בתמורה לעמלה מסוימת. אם נכנסים לקישור שלך וקונים את המוצר, את מקבלת נתח מעלות המוצר. אבל כאן גם הבעייתיות היא לגרום לאנשים ללחוץ על המודעה ולקנות.

אני חושב באופן אישי שבהתחלה לפחות צריך להפעיל את האתר במטרה ליצוק תוכן, וליצור קהילה מגובשת. כלומר להעלות תכנים בצורה יומית/שבועית, רצוי גם תכנים מקוריים, ולפרסם את האתר (בפייסבוק, במודעות ממומנות, ביוטוב וכ'). מכאן אפשר גם ליצור רשימת תפוצה שכל מי שנרשם יקבל עדכון במייל על פוסטים חדשים, ולהגדיל את קהל הגולשים באתר.
    ברגע שתהיה לך כמות מספיק גדולה של גולשים, כאן כבר אפשר לחשוב על "איך להרוויח". אבל אם זה המטרה הראשונית, זה בעייתי ביותר כי רוב הפרסומות גורמות לנטישה של גולשים.

4. boreg

boreg משתמש סולידי

3 עצות פרקטיות:

1. עבור 99% מהאתרים בעברית, אין תוכנית שותפים יותר טובה מאדסנס.
    2. במידה ואת פותחת בלוג בעברית ושמה פרסומות אדסנס, מפתח הרווח הוא
    גולש ביום = שקל בחודש
    כלומר, במידה ולאתר שלך נכנסים 1000 גולשים (אמיתיים) ביום, תרוויחי בממוצע 1000 ש"ח בחודש מגוגל אדסנס..
    במידה ונכנסים לאתר שלך 50 גולשים ביום, תרוויחי 50 ש"ח בחודש.
    3. אם את הולכת לכיוון של עיצוב וסטייל, לאחר שתצברי מספיק קהל תוכלי לפרסם פוסטים ממומנים שחברות ישלחו לך, או לכתוב "ביקורת" על מוצר שקיבלת במתנה. תלוי בתאוות הבצע שלך :)

*הנ"ל מממן את עצמו באמצעות האינטרנט.

בהצלחה!

5. AF1k

AF1k משתמש ותיק

@boreg לגבי גודל אדסנס, המודל שלהם הוא לא תשלום לבעלי האתר לפי קליקים? אני ניסיתי במשך תקופה לשים פרסומות באחד האתרים, אך לא קיבלתי רווחים כיוון שלא היו קליקים, למרות שיש תנועה באתר.

daat99 אוהב/ת את זה.
  6. boreg

boreg משתמש סולידי

אתה צודק, המודל שלהם הוא אכן קליקים.
    אבל במקום להיכנס ל CPM ו CPC פשוט ציינתי מפתח ממוצע כללי שיעזור לה להבין כמה בערך היא תרוויח.

AlexNOSAM ו-daat99 אוהבים את זה.
  7. breezblock

breezblock משתמש בכיר

@boreg אם השאלה לא חטטנית מידי, אתה מתפרנס מכתיבת תוכן, או ממתן שירותי קידום?

daat99 אוהב/ת את זה.
  8. boreg

boreg משתמש סולידי

עושה הכל:) לעיתים לבד לחלוטין ולעיתים נעזר בפרילנסרים.
    מה שכן, כיום אני לא נותן שירות כלשהו ללקוחות חיצוניים. עשיתי את זה בעבר וזה גזל ממני כל כך הרבה משאבים נפשיים שזה לא שווה את זה.

AlexNOSAM, breezblock ו-daat99 אוהבים את זה.
  9. הסולידית

הסולידית מנהל מייסדת

הייתי מנמיכה ציפיות לגבי אדסנס כמקור הכנסה יציב

חיפאי, Waler, אלכז ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  10. נולי

נולי משתמש בכיר

@boreg תודה רבה על הפירוט.
    בהנחה שאני מאמינה שאני באמת יכולה לייצר תוכן איכותי שיעניין אנשים בנישה הזאת, היית ממליץ לי קודם כל להשקיע בתוכן ולהעלות אותו לאט לאט, ואז להתחיל לפרסם אותו, או להעלות פוסטים לאט לאט, וכל הזמן לקדם את אותם הפוסטים?
    (המלצה ששמעתי באחת מהרצאות היו-טיוב).

ועוד שאלה, האם יש לי כגולשת דרך לראות כמה כניסות יש לבלוגים אחרים?

daat99 אוהב/ת את זה.
  11. נולי

נולי משתמש בכיר

ושאלת המשך - מה לגבי אתרים באנגלית?
    אני לא מתכוונת להקים בלוג בעברית...

daat99 אוהב/ת את זה.
  12. אלכז

אלכז משתמש סולידי

יש לי כמה בלוגים באנגלית בנושאים שונים אחד מהשני.

בלוג A
    - הנושא שלו לא מוכוון מכירות.
    הבלוג מושך כ1000-2000 גולשים ליום אבל לא מרוויח הרבה מ adsense. אפילו לא קרוב למה ש @boreg כתב.
    הבלוג קיים כבר הרבה שנים והוא מדורג ראשון בגוגל עבור מילות החיפוש הרלוונטיות עבורו אבל מעולם לא הצלחתי להרוויח עבורו סכום משמעותי וניסיתי כמעט הכל.

בלוג B - בלוג מוכוון מכירות נטו.
    בלוג שבו אני מעלה ביקורות על מוצרים מסויימים ומקשר את הקונים לאמזון/איבאיי דרך תוכניות שותפים.
    הבלוג מושך כ-200 מבקרים ליום בלבד אבל מייצר הכנסה באופן שוטף.

בלוג C - בלוג תקופתי
    בלוג שקט ואינו פעיל רוב השנה. אני מתחיל לעסוק בו בתקופת החגים בארה"ב ולפרסם שם קישורים למוצרים מסויימים באמזון.
    בחודשים האלה הוא מייצר הכנסה ומיד לאחר החגים נופל לתרדמת.

באופן כללי - מעולם לא הצלחתי לייצר הכנסה יציבה מ adsense.
    @נולי - אופנה זה נושא טוב עבור מכירות אבל יש כמובן תחרות עצומה.
    אם המטרה שלך היא קודם כל הבלוג עצמו ורק אחר כך רווחים ממנו אז אני חושב שכדאי לך לשים בצד את עניין הרווחים עד שתצליחי לייצר קהל שמגיע וקורא את הבלוג. ברגע שיהיו מספיק גולשים באתר תוכלי להתחיל להתרכז באיך להרוויח כסף.
    אם המטרה שלך היא קודם כל להרוויח כסף מכתיבה באינטרנט (מבחינתי זו גם אחלה מטרה) אז לדעתי האישית - יש דרכים פשוטות יותר מבלוג אופנה.

AlexNOSAM, Buffett, נולי ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  13. boreg

boreg משתמש סולידי

לגבי תוכן, בהנחה והוא איכותי, הייתי מתחיל לפרסם (את הבלוג בכללי וגם פוסטים ספצייפיים) מיד על ההתחלה, כשיש לי מספר עמודי תוכן.
    כמובן להעלות לאט לאט ולא הכל בבת אחת.

את יכולה לראות אומדן כניסות מאוד כללי דרך אתרים כמו אלקסה.
    זה רלוונטי אם את יודעת שנכנסים לאתר א' 1000 גולשים ביום, ואת רוצה לדעת אם לאתר ב' נכנסים יותר מלאתר א' או פחות.
    לרוב בעלי אתרים לא מפרסמים את הסטטיסטיקה שלהם מכל מיני סיבות, כך שאין לך דרך לדעת את הטרפיק המדויק.

לגבי בלוג באנגלית - הרבה יותר מומלץ. לתומי חשבתי שאת מתכוונת לבלוג בשפת הקודש ולכן הגבתי לגביו.
    קהל יותר גדול, רווחים יותר גדולים ו... תחרות הרבה יותר גדולה. אבל אם תצליחי, זה יכול להכניס אחלה כסף.

לגבי אדסנס - יכול להיות שזה התדרדר לאחרונה... פשוט אלו המספרים שנתקלתי בהם בזמנו אצלי ואצל אחרים.

הדרך הטובה ביותר להרוויח כסף מהאינטרנט, היא לעשות משהו שאתה אוהב ונהנה ממנו. בין אם זה תוכן, קידום, מכירות וכו'. אם את באמת בקטע של אופנה וטובה בזה, אני מאמין שתוכלי להתמיד בזה גם אם בהתחלה לא תראי מזה שקל.

AlexNOSAM, נולי, daat99 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  14. נולי

נולי משתמש בכיר

תודה חברה!
    האמת שלא התכוונתי לבלוג אופנה בכלל.. :)
    עיצוב וסטייל בקטע של שיפוצים, נגרות, והום אימפרובמנט בקטע יפה ואסתטי.

הגעתי לרעיון כי רוב החומר שמצאתי הוא או של בנות בקטע סופר אסתטי ולא פרקטי בכלל, או פרקטי, אבל מכוער שבא לבכות.
    נראה לי שהעולם מוכן לבלוג שיציג פרוייקטים שהם גם יפים וגם שימושיים.
    מה גם שאלו דברים שאני עושה גם ככה כל הזמן.. אז למה לא לתעד ולפרסם?

אני אמקד את השאלה שלי יותר.
    אני כנראה הולכת להרים בלוג, ואעלה בו תכנים מהעיסוק היומיומי שלי, והאהוב שלי, כי אני חושבת שאני אהנה מניהול בלוג.
    כיצד כדאי לי לפעול כדי שמהתחלה הבלוג גם יהיה בנוי נכון לייצר לי הכנסה בעתיד במידה ואתמיד איתו?

15. Waler

Waler משתמש ותיק

תפרסמי כשתתחילי, עוקב אחד כבר יש לך. :)

Johnnie, AlexNOSAM ו-נולי אוהבים את זה.
  16. נולי

נולי משתמש בכיר

תודה @Waler מבטיחה לפרסם. :)

@boreg ו @אלכז המומחים, הצלחתם לראות את השאלה הקודמת שלי לגבי צעדי הכנה, או שהשאלה חמקה כי לא תייגתי?
    לא בטוחה איך זה עובד פה עם ההתראות..

17. c881

c881 משתמש בכיר

באנגלית, אופציה להוסיף לינקים למאיפה לקנות את החומרים/מוצרים בהם השתמשת (אז עדיף שמחו"ל).
    אם יהיה בעברית וכל המוצרים יגיעו מהטמבוריה ליד ביתך, את די מגבילה את האזור הרלוונטי ובלי יכולת לקבל את הסנטים לכל קליק.

18. מיכלה

מיכלה משתמש סולידי

יש לי משהו כמו 400 כניסות אמיתיות לאתר מדי יום,
    ויוצא לי מגוגל אדסנס משהו כמו 100 שח לחודש, אולי טיפה יותר.
    זה היה ככה גם כשהיו לי רק 250 או 300 כניסות לאתר,
    כך שנראה לי שהם משחקים עם זה קצת.
    יכול להיות שזה גם תלוי בנושא של האתר / בעמלות / בתחרות על המודעות בנושאים אלו.

בכל מקרה - בהצלחה (:
    זה כייף, ויכול להביא לך רווחים גם ממקורות פחות צפויים,
    לא רק קליקים ושיתופי פעולה,
    אלא אנשים שירצו ללמוד ממך ולשלם לך כדי שתעזרי להם בכך.

breezblock, נולי ו-yossik אוהבים את זה.
  19. משה

משה משתמש ותיק

כמה טיפים מנסיוני הצנוע:
    1. לתחזק דף פייסבוק במקביל לבלוג כל פעם שאת מעלה פוסט חדש לפרסם לינק בדף. מאפשר לך לקבל חשיפה לא רעה בזמן קצר
    2. לחפש קבוצות פייסבוק רלוונטיות ולפרסם בהם (אם צריך אז באישור הבעלים) לינקים לבלוג שלך ולדף הפייסבוק שלך. מה שאת מרוויחה מזה זה שאת פונה לקהל יעד מפולח שיותר סביר שיתעניין.
    3. לאפשר לאנשים להירשם לאתר ולקבל עדכונים קבועים במייל

זה מה שיש לי מהמעט ניסיון שלי נשמע שיש כאן כרישים הרבה יותר רציניים מחכה לשמוע מה הם אומרים

אה, ותפרסמי לינק לבלוג נשמע מעניין.

נולי, dror ו-daat99 אוהבים את זה.
  20. boreg

boreg משתמש סולידי

אישית אני לא מאמין ביותר מדי הכנות. אני פשוט עושה ומתקן ולומד תוך כדי.
    תקני דומיין (40 ש"ח לשנה) ואחסון סביר בחו"ל ( 30 ש"ח לחודש) ותתחילי לכתוב. עם הזמן תלמדי גם איך לעצב אותו קצת ויהיה לך כיף.
    כנסי לבלוגים מתחומים דומים, קבלי השראה ופשוט עשי את מה שהם עושים בצורה טובה יותר ורלווטית לנישה שלך.
    מסכים מאוד עם מה שמשה אמר - פשוט להספ... לפרסם את הבלוג שלך בקבוצות רלוונטיות בפייס מאוד יעזור לחשיפה ראשונית ובכלל.

קיצור פשוט תתחילי. בהצלחה!

נולי, breezblock ו-daat99 אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
ללמוד ממישהו עשיר על כסף פיתוח אישי ‏30/3/19
כסף ו/או עניין פיתוח אישי ‏19/2/19
ללמוד כסף פיתוח אישי ‏30/8/18
כסף לעומת עניין פיתוח אישי ‏8/5/18
רעיונות. איך עושים כסף מכשרון ציור? פיתוח אישי ‏20/6/16
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.