• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לעזוב משכורת גבוהה בשביל עבודה בסטרטאפ?

• פותח הנושא SBrz
  • פורסם בתאריך

SBrz

משתמש רשום
דירוג
20
שלום,
אשמח לקבל קצת תובנות וכיווני מחשבה על הדילמה הבאה:

בן 30, נשוי ללא ילדים. עובד כשכיר בדרג בינוני בחברה גדולה עם שכר שנתי של 750K ברוטו. הון נזיל 1.4M המושקע במניות ונדלן להשקעה. בת הזוג לומדת במסלול ארוך ולא צפויה להרוויח בשנתיים הקרובות. רמת חסכון חודשי של כ 65%.
הוצע לי לאחרונה לעבור לתפקיד בכיר (c level) בחברת סטרטאפ קטנה (20 עובדים) עם מומנטום טוב (יש לקוחות, גייסו סכום יפה וכו׳). אבל השכר הוא בערך חצי ממה שאני מקבל עכשיו.

מצד אחד, בקו הנוכחי נוכל להיות עצמאיים כלכלית תוך שנים בודדות. מצד שני התפקיד החדש מהווה קפיצת מדרגה משמעותית מבחינה מקצועית ונשמע הרבה יותר מעניין ורחב מהעבודה הנוכחית שלי.

אילו שיקולים לקחת בחשבון? איך הייתם ניגשים לקבלת החלטה כזו?

תודה לעוזרים

לא הבנתי את השאלה, הרי הבת זוג לא עובדת ואתה רוצה להחליף חברה עבור התואר?
אני הייתי ממשיך לפחות שנתיים בחברה הנוכחית עם ביטחון כלכלי מאשר ללכת אל הלא נודע בחצי משכורת - זו הרפתקאה.
אולי הסטארטאפ יצליח וינסוק והשאלה מה הבטיחו לך.

מצד אחד, בקו הנוכחי נוכל להיות עצמאיים כלכלית תוך שנים בודדות.
אני אישית הייתי הולך על זה. אח"כ תעשה מה שבה לך מקצועית.

לא הבנתי את השאלה, הרי הבת זוג לא עובדת ואתה רוצה להחליף חברה עבור התואר?
אני הייתי ממשיך לפחות שנתיים בחברה הנוכחית עם ביטחון כלכלי מאשר ללכת אל הלא נודע בחצי משכורת - זו הרפתקאה.
אולי הסטארטאפ יצליח וינסוק והשאלה מה הבטיחו לך.
השאלה היא האם ׳להסתכן׳ כלכלית בשביל התקדמות מקצועית. הטייטל עצמו פחות מעניין אותי אלא העובדה שמקצועית התפקיד החדש יותר מאתגר ונראה על פניו יותר מעניין (למרות שאף פעם אי אפשר לדעת). יש גם אופציות בתמונה אבל אני מעדיף לא לבנות על זה בכלל ולהתייחס להחלטה כאילו אני לא מקבל אופציות בכלל.

אני הייתי נשאר במקום הנוכחי,
קח בחשבון שבגלל שזה סטרטאפ קטן אז הtitle של התפקיד הוא פחות משמעותי(CTO בסטרטאפ יכול להיות מקביל למנהל R&D בחברה גדולה מבחינת איך שאנשים יסתכלו עליו), בנוסף בסטרטאפ קטן אין הגדרה/גידור טוב של התפקיד ואתה יכול למצוא את עצמך מתעסק בדברים שלא יעזרו לך בקורות חיים.

וכמובן סטרטאפים הם לא יציבים ואתה יכול למצוא את עצמך די מהר בחוץ(אם בגלל סגירת המקום/קיצוצים או בגלל שאתה לא מתאים למה שהם מחפשים)

תוכל לתת פרטים נוספים - האם אתה בתפקיד ניהולי? מה תחומי האחריות שלך? באילו טכנולוגיות אתה עוסק?

עדכון -
דבר ראשון תודה לכולכם על הפידבק! חשבתי שיהיה מעניין לעדכן שבסוף החלטתי לא ללכת על ההצעה של הסטארט-אפ הקטן אלא להמשיך לחפש מקום שיהיה גם מעניין ויאפשר התפתחות וגם שישתווה ברמה הכספית.
לאחרונה מצאתי מקום כזה :)

לכל מי ששאל פה ובפרטי - אני בדרג ניהול ביניים, לא מפתח או דאטא סיינס ובלי תואר טכנולוגי. (Aranchik@)

עדכון -
דבר ראשון תודה לכולכם על הפידבק! חשבתי שיהיה מעניין לעדכן שבסוף החלטתי לא ללכת על ההצעה של הסטארט-אפ הקטן אלא להמשיך לחפש מקום שיהיה גם מעניין ויאפשר התפתחות וגם שישתווה ברמה הכספית.

לכל מי ששאל פה ובפרטי - אני בדרג ניהול ביניים, לא מפתח או דאטא סיינס ובלי תואר טכנולוגי. (Aranchik@)

תודה על העדכון!
תוכל גם לעדכן איך התמודד הסטארט-אפ (ששקלת לעבוד בו) בזמן הקורונה?

דעתי האישית שהבחירה קלה והיא להישאר בתפקיד שלך היום

עדכון -

למרות שזה כבר ישן, הייתי רוצה בכל זאת להתייחס לזה בשביל אנשים שיכנסו לקרוא בעתיד.

זה כלל אצבע שאותי לימד מישהו (עם יותר ניסיון ממני) פעם וחל בול על המקרה הזה:
אם מישהו באמת רוצה אותך, הוא חייב לתת לך הצעה שתשתלם לך גם בשכר.
זו טעות גדולה, ללכת אל המקומות האלה שמבטיחים לך קידומים/ניסיון אבל גם לוקחים לך ״דמי לימוד״ או טוענים ש: ״אנחנו בית ספר. משלמים מעט, אבל נקדם אותך״ (כן נתקלתי גם בזה וסירבתי... פשוט פח אשפה. וכל מי שלקח את ההצעה שלהם, נשאר מאחור בסוף בקריירה!).
ברור שזו אבן דרך טובה למי שמנסה רק לחדור לתעשייה, אבל אין סיבה שמישהו שכבר יש לו עבודה טובה יסכים. אם הם באמת כל כך מעריכים אותך, זה חייב לבוא לידי ביטוי גם בשכר. Money talks.

נערך לאחרונה ב:
למרות שזה כבר ישן, הייתי רוצה בכל זאת להתייחס לזה בשביל אנשים שיכנסו לקרוא בעתיד.

זה כלל אצבע שאותי לימד מישהו (עם יותר ניסיון ממני) פעם וחל בול על המקרה הזה:
אם מישהו באמת רוצה אותך, הוא חייב לתת לך הצעה שתשתלם לך גם בשכר.
זו טעות גדולה, ללכת אל המקומות האלה שמבטיחים לך קידומים/ניסיון אבל גם לוקחים לך ״דמי לימוד״ או טוענים ש: ״אנחנו בית ספר. משלמים מעט, אבל נקדם אותך״ (כן נתקלתי גם בזה... פשוט פח אשפה. וכל מי שלקח את ההצעה שלהם, נשאר מאחור בסוף בקריירה!).
ברור שזו אבן דרך טובה למי שמנסה רק לחדור לתעשייה, אבל אין סיבה שמישהו שכבר יש לו עבודה טובה יסכים. אם הם באמת כל כך מעריכים אותך, זה חייב לבוא לידי ביטוי גם בשכר. Money talks.
לא מסכים. סטארטאפ מגייס בהתחלה הון פרטי, ומצפה מ c level שיהיו committed לעבודה. העובדים אולי כן צריכים לקבל, אבל מי שב c level צריך להתפשר על משכורת תמורת עניין ואופציות. לא סביר שמשקיעים פרטיים יממנו משכורות כאלה.

לא מסכים. סטארטאפ מגייס בהתחלה הון פרטי, ומצפה מ c level שיהיו committed לעבודה. העובדים אולי כן צריכים לקבל, אבל מי שב c level צריך להתפשר על משכורת תמורת עניין ואופציות. לא סביר שמשקיעים פרטיים יממנו משכורות כאלה.
תשמע, אם זה מה שמצופה מ-C Level (אני לא מבין כלום בז׳רגון התאגידי הזה) בסטראטאפ, אז זה פשוט נשמע לי שהם מחפשים פראיירים. פשוט מחפשים cucks שיסכימו להשפלה הזאת.
אני לא פוסל, יכול להיות שזה סטנדרט בתעשייה. אבל בעיני, זה פשוט ״סטנדרט״ כמו שאצל ״בחורות עובדות״ זה סטנדרט תמיד להשתמש בגומי...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
A איך גורמים לשוכר לעזוב את הדירה נדל"ן 2
D הגיע הזמן לעזוב? התפתחות אישית 31
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
לאץ' לעזוב מקום עבודה יציב כדי להצטרף לבוטקאמפ? התפתחות אישית 33
XpH פנסיה - החלטתי לעזוב את הסוכן ואני חושב לחזור בי צרכנות פיננסית 3
צריכה עצה רוצה לעזוב את הבית של ההורים. משכנתא או שכירות? נדל"ן 122
M חושב לעזוב את התואר התפתחות אישית 9
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
de dud התעייצות - האם זמן טוב לעזוב עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
gb10 לעזוב את ההורים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
breezblock עשו מצווה - עזרו לפראייר לעזוב ביטוח מנהלים. צרכנות פיננסית 43
A מתי לעזוב את הבית? צרכנות פיננסית 38
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
A קידום או משכורת התפתחות אישית 13
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
L משכורת 13 או 7% העלאה בשכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
ה העברת משכורת | PEPPER צרכנות פיננסית 3
W כל חודש המשפחה מקבלת משכורת גבוהה בדולרים - איך לודא הפסד מינימלי בתהליך המרת המטבע? צרכנות פיננסית 32
M משכורת של פייסבוק מאתר גלאסדור בארץ אוף טופיק 3
E משכורת למפתח full stack ג׳וניור התפתחות אישית 5
T מס על מכירת מניות בשילוב עם משכורת מיסים 5
ס מחשבון אקסל לחישוב משכורת של מטפלת/עוזרת בית אוף טופיק 0
מ סיפור הכניסה שלי להייטק (ואיך הכפלתי משכורת פי 5 בשנתיים) יומני מסע אישיים 44
M משכורת של 40K לתעריף של עוסק מורשה ללא מעמ (שעתי) - איך מחשבים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
some0ne איך לחשב שיעור חיסכון עם משכורת אחת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32
D תלוש משכורת עבור עבודה חד-פעמית של 200 ש"ח צרכנות פיננסית 5
T אופטימיזציית תוכניות פרישה (גיל 34, משכורת מעל 20K) שוק ההון 13
R משכורת הייטק התפתחות אישית 161
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
ט משכורת גבוהה או להרוויח ידע התפתחות אישית 14
K מס בריאות בתלוש משכורת צרכנות פיננסית 2
unrealx חישוב משכורת אונליין - עזרה אוף טופיק 19
M פעם ראשונה שמרוויח משכורת יומני מסע אישיים 61
ד תלוש משכורת-איך קוראים אותו? צרכנות פיננסית 54
ה קורסים קצרים (עד 3 חודשים) שישדרגו משכורת התפתחות אישית 20