• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לסגת מהצעת מחיר שנתתי על דירה, להצעת מחיר נמוכה יותר

בובין חוט-השני

משתמש סולידי
דירוג
24
לאחרונה ראינו דירה שמצאה חן בעינינו. המחיר המבוקש עליה היה גבוה יחסית ליכולות שלנו אבל בכל זאת רצינו לתת הצעה.

לאחר תקופה מסויימת של בעיקר דחיינות מהצד שלנו - נתנו הצעה לדירה שנמוכה בסכום לא מבוטל של כסף מההצעה המקורית (אני בכוונה לא משחרר מספרים כדי לשמור על אנונימיות).

עברו מספר ימים והמוכר, לא רק שלא פסל על הסף, אפילו חזר אלינו עם הצעה נגדית שלא הייתה רחוקה בכלל מההצעה שלנו. פתאום הרגשנו שאולי ההצעה שלנו היית גבוהה מדי בשביל לפתוח משא ומתן. אולי לאור המצב בשוק המוכר יותר לחוץ ממה שנדמה לנו והיינו צריכים להציע אפילו פחות...

איך במשא ומתן אפשר לסגת מהצעה שנתתי ולתת הצעה נמוכה יותר מהמקורית?

ומה אז? להמשיך לרדת?
דבר באחוזים... כמה אחוזים הורדת מהמחיר המקורי ובכמה הוא רוצה לחזור?
אתה יכול גם להגיד שאתה חושב על זה ובסוף להמשיך לדירה הבאה.

איך במשא ומתן אפשר לסגת מהצעה שנתתי ולתת הצעה נמוכה יותר מהמקורית?
צריך תירוץ טוב, לדוגמא:
"חשבנו שהיא גדולה יותר אבל בדקנו בתשריט והיא קטנה יותר ממה שחשבנו".
"אנחנו רוצים לשפץ, בדקנו עם קבלן וזה מתברר הרבה יותר יקר ממה שחשבנו".
"אנחנו מותחים את התקציב עד הקצה והפסדנו לא מעט כסף לאחרונה בגלל שער הדולר".

באופן עקרוני אם קונה היה עושה לי תרגיל כזה הוא היה נשרף על המקום אבל אם יש תירוץ ממש טוב זה יכול להחליק בגרון.
הייתי קובע פגישה איתם (לא טלפוני!) ומגיע עם צ'ק בסכום משמעותי כדי להפגין רצינות.

וההצעה שנתתם היא כן אפשרית מבחינתכם?
היא בגדול דיי אול-אין של כל מה שחסכנו + משכנתא דיי גדולה שביחס לשכירות שנקבל על הדירה תחרוג קצת מסטטוס של Break Even
וההצעה שהוא נתן לכם עכשיו גם אפשרית מבחינתכם?
אפשרית כן. היא הנ"ל פלוס עוד כמה עשרות אלפים, פשוט גם במחיר הנ"ל תשלום המשכנתא כבר חורג מהשכירות שנקבל על הדירה וזה פחות כדאי. אבל בגדול מה שמגביל אותנו (מבחינת יכולת) היא הרצון להיכנס למשכנתא של יותר מ-1.3 מ' ש"ח.
דבר באחוזים... כמה אחוזים הורדת מהמחיר המקורי ובכמה הוא רוצה לחזור?
משהו כמו 8% והוא מסכים על הורדה של 6%.
אתה יכול גם להגיד שאתה חושב על זה ובסוף להמשיך לדירה הבאה.
אנחנו כן רוצים את הדירה הזאת, אין ממש דירה הבאה... אבל כמו שהגבתי כמה שורות למעלה, אנחנו גבוליים מבחינת גובה המשכנתא שאנחנו מוכנים לקחת.

צריך תירוץ טוב, לדוגמא:
אנחנו גבוליים מבחינת גובה המשכנתא שאנחנו מוכנים יכולים לקחת.
תגיד לו שהייתם שמחים לסגור במחיר שהוצע, אבל לאחר בדיקה עם יועץ משכנתאות אתם חורגים כעת מהסכום שיאושר לכם בחמישים אלף ש"ח, ואין לכם אפשרות להשלים זאת, לכן אתם נאלצים כרגע להשהות את ההצעה.
כך אתם מעבירים את ההצעה להוריד במחיר לצד שלו.

נערך לאחרונה ב:
הייתי קובע פגישה איתם (לא טלפוני!) ומגיע עם צ'ק בסכום משמעותי כדי להפגין רצינות.
צ׳ק לפני שיש חוזה מוסכם? נשמע שהם עוד לא עברו את שלב חילופי טיוטות של עורכי הדין.

עברו מספר ימים והמוכר, לא רק שלא פסל על הסף, אפילו חזר אלינו עם הצעה נגדית שלא הייתה רחוקה בכלל מההצעה שלנו.
אז תסגרו את העסקה.

המטרה שלך היא לקנות דירה טובה עבורך, לא לדפוק את הצד השני.

לאחרונה ראינו דירה שמצאה חן בעינינו. המחיר המבוקש עליה היה גבוה יחסית ליכולות שלנו אבל בכל זאת רצינו לתת הצעה

סיבה מספיק טובה לסגת, זה הקונפליקט הנצחי בין קניה רגשית לקניה כלכלית.

הריגוש מדירת החלומות יכול להימשך מספר חודשים, אבל הקושי להכיל את זה מדי חודש דמי מהר דוחק את ההתרגשות.

נערך לאחרונה ב:
צ׳ק לפני שיש חוזה מוסכם?
אם הם לחוצים ורוצים לנעול את העסקה אז כן בהחלט אבל אני מנוסה וזה לא צעד נכון לכל אחד, עדיף אכן להתייעץ עם עו"ד לפני כן.

משכנתא דיי גדולה שביחס לשכירות שנקבל על הדירה
פשוט גם במחיר הנ"ל תשלום המשכנתא כבר חורג מהשכירות שנקבל על הדירה וזה פחות כדאי.
אנחנו כן רוצים את הדירה הזאת, אין ממש דירה הבאה
אתם קונים דירה להשקעה, אם אני מבינה נכון.
אז מה קשור שהדירה מצאה חן בעיניכם? אתם צריכים לבדוק כדאיות כלכלית, לא את עיצוב הדירה.
כדאיות כלכלית לא נמדדת רק (ולפעמים בכלל לא) ע"י הפרש תשלום המשכנתא לעומת גובה שכר הדירה האפשרי.
יש כאן לא מעט שרשורים שמסבירים איך לבדוק כדאיות, ויש כאן לפחות שני מגיבים בשרשור שיכולים לתת לך עצות זהב. @אורי ג. @רוני

מהלך כזה בעיקר מוציא אתכם לא רציניים, לדעתי אתם צריכים לשאול את עצמם אם ההצעה המקורית שהצעת היא טובה או לא, במידה והיא עדיין טובה אז אתם בינתיים יכולים להגיד שההצעה שלכם היא סופית ואם הם מעוניינים הם צריכים לרדת את ה2% הנוספים.

במידה ואתם בכל זאת מחליטים שההצעה שלכם גבוהה מידי אז תחזרו שוב עם הצעה נמוכה יותר והסברים כמו שכמה מגיבים פה הציעו.

לדעתי צריך לשים לב אם אתם סתם מרגישים שאולי אפשר להוריד קצת יותר, או שבאמת הדירה עדיין לא במחיר משתלם.

תביאו בדק בית -זה מראה שאתם רציניים, הם כבר ימצאו לכם תיקונים בכמה עשרות אלפי שקל - תגידו לו שיוריד לכם חלק מעלות התיקונים.
לדירה חדשה בת 3 שנים קיבלנו תיקונים של 30 אלף שקל, הרוב המוחלט שלהם היו מיותרים.

יכולים להביא גם שמאי לשמאות מקדימה, זה בכללי מהלך טוב כדי להיות בטוחים במימון שתקבלו, ואז אם השמאות תהיה נמוכה מהמחיר הנוכחי תוכלו להמשיך להתמקח.

אתם קונים דירה להשקעה, אם אני מבינה נכון.
לא מדויק. אנחנו קונים דירה במטרה למכור אותה בעוד X שנים ולהשתדרג לדירה אחרת, טובה יותר, באזור. בינתיים עד שיחלפו אותם X שנים יש לנו פתרון מגורים אבל הוא יגיע לקיצו בתום אותם X שנים. במידה ולא הצלחנו לחסוך מספיק [כסף בתום אותם X שנים + ערך הדירה בתום אותם X שנים] אז נאלץ להתפשר ולגור בדירה המדוברת - יש שיגידו שזאת לא התפשרות וזאת אחלה דירה למגורים בפני עצמה.

בקיצור - סוג של שילוב בין השקעה למגורים.

המטרה שלך היא לקנות דירה טובה עבורך, לא לדפוק את הצד השני.
זה לא משחק סכום אפס? אם לא "דפקתי" את הצד השני (הצד השני מרוויח פחות) אז אני מפסיד יותר ?

חוץ מזה - תודה לכל המגיבים. יש פה הרבה חומר מעולה.

זה לא משחק סכום אפס? אם לא "דפקתי" את הצד השני (הצד השני מרוויח פחות) אז אני מפסיד יותר ?

אתה רוצה למקסם את התועלת שלך מהדירה (מיקום טוב, שכנים שקטים, קרבה למשפחה, חינוך איכותי בסביבה...)
אם תפספס הצעה טובה כי החלטת להתעקש מתוך עקרון על לרדת בעוד 2%, אז אתה יורה לעצמך ברגל.
תחשוב מה ישפיע יותר על איכות החיים שלך בעוד 5 שנים - עוד 2% בחשבון הבנק, או לגור בדירה טובה.

אגב, מה לגבי האפשרות להביא שמאי לדירה מטעמי?

ככה אני גם אוכל להבין כמה באמת אני רחוק מהרף התחתון שהדירה שווה וככה גם אוכל להשתמש בחוות הדעת של השמאי ככלי לסגת מהמחיר שכבר הצעתי מול המוכר. מה דעתכם?

1. אני אישית תמיד מזמין שמאות מוקדמת.
2. בדירה האחרונה הזמנתי בדק בית, כי המחיר גם ככה היה זול אז היה ברור שהשמאות לא תהיה כלי להורדת מחיר. דוח הבדק עזר לי להוריד עוד במחיר
3. לשיטתי המ"ומ ממשיך עד שהחוזה נחתם.
חמש דק לפני שחתמנו הורדתי בעוד 20 אלף. ה"תירוץ" היה לוח התשלומים

אגב, מה לגבי האפשרות להביא שמאי לדירה מטעמי?

ככה אני גם אוכל להבין כמה באמת אני רחוק מהרף התחתון שהדירה שווה וככה גם אוכל להשתמש בחוות הדעת של השמאי ככלי לסגת מהמחיר שכבר הצעתי מול המוכר. מה דעתכם?
בשלב הזה שקוף שזה תרגיל

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E הצעת משווק פנסיוני גבוהה מהצעת חברת הפנסיה (הטבה ממקום העבודה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ קניית דירה על הנייר אחרי מחיר למשתכן נדל"ן 3
ישראלי מצוי מבצע חבר או מחיר מטרה נדל"ן 1
Y רוכשי מחיר למשתכן (מחיר מופחת) בחוזה קיימת התייחסות לאיחור בתשלום? נדל"ן 2
D כדאיות עסקת מחיר מטרה (מבואות דרומיים חיפה) אל מול דירה יד שניה נדל"ן 11
ש תמהיל משכנתא לדירה להשקעה דרך מחיר למשתכן נדל"ן 0
א מחיר מטרה נדל"ן 7
S חישוב הנחה בפרויקט מחיר מטרה (למשתכן) נדל"ן 5
H זכיה בפרויקט דירה בהנחה - מחיר דירה סופי? נדל"ן 4
K שערוך מחיר דירה נדל"ן 12
F התאמת מחיר הקנייה לצרכי מס בחוזה עתידי במט"ח מיסים 3
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 23
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1