למה לקנות דברים?

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,350
הייתי מדגיש את ההבדל בין קניות הכרוכות בטיפול (נאמר טיפולים קוסמטיים למיניהם) לבין קניות הנובעות מהתסמינים כפי שציינת
@בת העמק
למה? אדם שרוצה שיתכו אותו, יוציאו לו אברים, יכניסו לו חומרים סינטטים -והכל בשם אידיאל יופי מדומיין - לא נראה לך חולה בנפש?
אגב, אני לא רוצה ליפול לויכוחים מחדש אבל גם על טיפולים פסיכולוגים הייתי מהרהרת מחדש לגבי הסימון במוכרח או רוצה.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,127
למה? אדם שרוצה שיתכו אותו, יוציאו לו אברים, יכניסו לו חומרים סינטטים -והכל בשם אידיאל יופי מדומיין - לא נראה לך חולה בנפש?
לא. לכל היותר אופטימי במיוחד. תראי מה עושים באפריקה שבטים נידחים לגופם ופרצופם.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,350
לא. לכל היותר אופטימי במיוחד. תראי מה עושים באפריקה שבטים נידחים לגופם ופרצופם.
הסיבות ההיסטוריות לקעקוע הן מיתוג, זיהוי ואמונה מיסטית. די רחוק מהקישקושים של מקעקעים בימינו המציירים וכותבים על גופם של לקוחות לפי הזמנתם (המטופשת כרגיל) ותמורת תשלום נכבד. אגב, לפי מה שקראתי, תרבות הקעקוע היתה נפוצה בכל העולם (כולל אירופה והמזה"ת) והוא אחד מהאיסורים של הדת היהודית.

לנצח נתהה

משתמש ותיק
דירוג
602
מחשבה מאד מסוכנת. בכלל כל התיוגים האלה של אנשים מסויימים כחולי נפש כי *את* חושבת שההתנהגות שלהם מופרכת היא מדרון חלקלק וחסר תועלת.
אני למשל חושב שמעשנים שהורסים לעצמם את הבריאות בידיים,מסריחים את עצמם וסביבתם ,ומבזבזים את כספם על כל הטוב הזה מייצגים התנהגות מאד מוזרה. אבל את המחשבות האלה אני שומר לעצמי כשאני פוגש אנשים כאלה בחיים. ההערה שלך קצת הדליקה אותי,כי זה מזכיר לי דברים מאד אפלים בחיי הפרטיים וגם בהיסטוריה.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,350
אני למשל חושב שמעשנים שהורסים לעצמם את הבריאות בידיים,
הם שייכים למתמכרים. מה שכתבתי קשור לניסיון שלי אתמול למצוא סוגים של הלך נפשי שמביאים להוצאות לא הכרחיות.
אז התמכרות היא אחד מהם (אני מכורה), צורך עז באישור חברתי גם, פינוק ונוחות מעל הכל גם, ובהמשך הוספתי גם אפשרות למחלות נפש.
אני לא מתייחסת למחלת נפש בתור קללה ולא כיוונתי להעליב אף אחד.
בעניין חיתוך האיברים ומילוי חומרים - יש כמובן סיבות בריאותיות או צורך עז באישור חברתי (קיצור קיבה, ניתוח אף), אבל אני רואה לפעמים דמויות גרוטסקיות עם שפתיים בעובי צמיג או היקף מותן צר כנמלה (הוציאו צלעות?) או קוביות מלאכותיות בבטן או גוף מכוסה כולו בקעקועים ונדמה לי שזה כבר גולש למחוזות בעייתיים בנפש.
אתה חושב שאני טועה? זה אפשרי כמובן, לא עשיתי על זה מחקר, ואשמח לשמוע מה לדעתך יכולות להיות הסיבות לפגיעה כזאת בגוף.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,127
ונדמה לי שזה כבר גולש למחוזות בעייתיים בנפש.
זה שדברים האלו מפריעים לך לא שם אותם בקטגוריה הזו.
לא שאני מתיימר להבין למה מישהו משנה את גופו בצורה שנראית לי ולך גרוטסקית, אבל לקטלג את זה כמחלת נפש נראה לי הגזמה פרועה. הייתי מייחס את זה להעדפות לא נורמליות (כלומר שכיחות).

מבחינתי אין הבדל עקרוני בין מישהו כנ"ל למישהו שאוהב אננס על פיצה.

• אהבתי
Reactions: drx

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
12,894
ואשמח לשמוע מה לדעתך יכולות להיות הסיבות לפגיעה כזאת בגוף.
כי כל התרבות המערבית מטיפה בהפגזה רציפה מסרים לפיהם יופי ונעורים הם הדבר הכי חשוב והכי נחשב והערצה כלפי אנשים שפוגעים בגופם ובבריאותם בשביל התהילה (ע"ע ספורטאים מקצוענים). אז פה ושם, מבין המיליארדים שמאמינים בדת הזו, יש כמה שלוקחים את זה לקצה.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,350
והערצה כלפי אנשים שפוגעים בגופם ובבריאותם בשביל התהילה
מעריצים כי הם פוגעים בגופם? או מסיבות אחרות?
כל התרבות המערבית מטיפה בהפגזה רציפה מסרים לפיהם יופי

ונעורים הם הדבר הכי חשוב והכי נחשב
זה היה גם בתקופתי אבל עדיין, גם אז וגם היום, רוב האנשים משתמשים באיפור, בגדים, תזונה וכושר כדי לנסות לשמר את המראה.
זה שדברים האלו מפריעים לך לא שם אותם בקטגוריה הזו.
לא אמרתי את זה, אל תהיה מניפולטיבי. לא אמרתי שהם חולים בנפשם בגלל שזה מפריע לי (ולמה שיפריע לי? זאת לא הבעיה שלי).
אבל לקטלג את זה כמחלת נפש נראה לי הגזמה פרועה
אז ממה זה נובע לדעתך? מה גורם לאדם לרצות להיכנס לחדר ניתוח ללא סיבה רפואית רצינית? ולעשות זאת שוב ושוב בדרך כלל. על איזו "שריטה" זה יושב לדעתך?
אנורקסיה ובולימיה כבר הוכרו כמחלות נפש, זה לא כל-כך מופרך להעריך שגם הניתוחים וההזרקות שייכים לתחום.

מתכנת

מודרטור
דירוג
7,988
אז ממה זה נובע לדעתך? מה גורם לאדם לרצות להיכנס לחדר ניתוח ללא סיבה רפואית רצינית? ולעשות זאת שוב ושוב בדרך כלל. על איזו "שריטה" זה יושב לדעתך?
הזכרת קודם קיצור קיבה,
עודף משקל זה לא רק נושא אסטטי אלא ענין רפואי קלאסי.
אז נכון שיש עוד דרכים לטפל בזה מלבד התערבות כירוגית אבל מכאן ועד לכנות זאת ״שריטה״ הדרך ארוכה.
כמובן לא שולל שייתכן וחלק מהמטופלים כן עושים זאת רק בגלל הניראות החיצונית שלהם אבל צריך יותר נתונים בשביל לצאת בקביעה נחרצת.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,127
לא אמרתי את זה, אל תהיה מניפולטיבי
זה היה הרושם שלי. לא התכוונתי להסית את הדיון אלא לכוון אותו לאן שהבנתי שרלוונטי.

אין לי מושג.אני לא מכיר אנשים כאלו אישית אז אין לי אפילו קצה חוט לשער.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
12,894
מעריצים כי הם פוגעים בגופם? או מסיבות אחרות?
מי שנפגע יותר ושורד נקרא באמריקאית tough guy.
יש הערצה עצומה לכוכבי ספורט במשחקים שמתוכננים כך שהשחקנים יספגו פגיעות גופניות קשות.
ראי למשל כאן. אין שום ביקורת על אדם שבכוונה מזניח את בריאותו, אלא ליהפך, אלו הסיבות שהופכות את השחקן המדובר לאחד מכוכבי התרבות הגדולים של אמריקה בדור הנוכחי (בעל תהילה ועושר פי כמה וכמה מכל מדען).
וזה עוד בצד הגברי הפחות בעייתי. בארה"ב הפכה משפחה רגילה, קרדשיאן למיליארדרית, בזכות שינויים אינספור במראה ונתנה בוסט עצום לתעשיית הניתוחים הפלסטיים. אני לא חושב שמישהו מאמין באמת שהנשים שנחשבות היפות בתעשיית הדוגמנות הן בעלות מראה שאפשר להגיע אליו באורח חיים בריא (למעט חריגים סטטיסטיים).
האנשים שאת מדברת עליהם ספגו בדיוק את הערכים האלו, והם הרוב.

נערך לאחרונה ב:

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
11,350
הזכרת קודם קיצור קיבה,
עודף משקל זה לא רק נושא אסטטי אלא ענין רפואי קלאסי.
אבל זה בדיוק מה שכתבתי, שקיצור קיבה הוא תהליך רפואי לפני האסתטי ובכל מקרה לא תוכל להתנתח מתחת ל-BMI מסוים.
יש הערצה העצומה לכוכבי ספורט במשחקים שמתכוננים כך שהשחקנים יספגו פגיעות גופניות קשות.
האנשים שאת מדברת עליהם ספגו בדיוק את הערכים האלו, והם הרוב.
אם כך, צריך להפריד בין אותם ספורטאים/סלבס/דוגמניות שמתפרנסים מההערצה ומוכנים לשלם כדי להשחית את גופם בשביל זה (או אפילו בחינם כמו אנורקסיה), לבין אלה שמחקים אותם? האם מדובר על הלך נפש שונה? על פניו נראה שכן, מוטיבציות שונות. מצד שני, גם אותם סלבס התחילו את דרכם כחיקוי של מושאי הערצתם.
בסופה של חתיכת הסטה מתחילת השרשור, אני מנסה לחבר קצוות - מה המניעים והמוטיבציות לצריכת יתר? מה גורם לאנשים להגיע לקיצוניות של תשלום עבור השחתת גופם? לתשלום עבור דברים שידם אינה משגת ולכן ממשכנים את העתיד? לתשלום עבור חפצים וחוויות מוגזמות?
*וסליחה שאני אומרת את זה גם בשרשור הזה - האנושות הולכת ומאבדת את הקשר לטבע של עצמה (כמין של בע"ח), ולטבע בכלל, והופכת יותר ויותר לגרוטסקה מזיקה.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
12,894
אם כך, צריך להפריד בין אותם ספורטאים/סלבס/דוגמניות שמתפרנסים מההערצה ומוכנים לשלם כדי להשחית את גופם בשביל זה (או אפילו בחינם כמו אנורקסיה), לבין אלה שמחקים אותם? האם מדובר על הלך נפש שונה? על פניו נראה שכן, מוטיבציות שונות. מצד שני, גם אותם סלבס התחילו את דרכם כחיקוי של מושאי הערצתם
מראה משובח (מושבח) עוזר להשיג דברים נוספים מלבד כסף. כנראה שאצל האוכלוסייה הרלוונטית (רווקים ורווקות צעירים) התועלת מהניתוחים הקוסמטיים נתפסת כעולה על המחיר שלהם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G למה לקנות דירה להשקעה? נדל"ן 18
כ למה לא לקנות עוד דירה במימון מלא?! נדל"ן 12
Y למה לקנות מק"מ דרך הבנק אם העמלות כ"כ גבוהות? שוק ההון 7
ס למה לא לקנות קרן מחקה מנוטרלת מטבע שוק ההון 3
ע למה לקנות מניות מישראל / משווקים מתעוררים / ממדינות או יבשות ספציפיות? שוק ההון 16
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 20
S למה שער הדולר לפי בנק ישראל נמוך משער הדולר בפועל? שוק ההון 2
ד למה לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 10
ד למה בעצם לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 1
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 33
T למה אסור לוותר על קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 22
סול למה מחבואים הוא משחק חשוב לילדים (ובעצם, לכולם) התפתחות אישית 0
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
ס למה בעצם ביצועי החברה משפיעים על מחיר המניה? שוק ההון 95
SeaGull למה התכוון המשורר (=היועץ הבנקאי)? שוק ההון 17
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
B למה אין דמי ניהול בקרנות סל מברוקר ישראלי שוק ההון 4
W למה אג״ח מדינה ארוך טווח נופל בשנה האחרונה ושנה נוכחית? שוק ההון 3
bobby אג"ח קצר - למה הריבית לא אפסית? שוק ההון 1
N למה שמישהו ישקיע ב-Non traded REIT? שוק ההון 9
C למה אינפלציה משפיעה על המדדים? פוסטים מאיכות נמוכה 5
E למה הרוב הגדול מעדיף תעודות סל על פני מניות? שוק ההון 162
V זיכרון דברים - למה? ואיך? אוף טופיק 27
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ השקעה בקרית-אתא. בעד/נגד/למה? נדל"ן 15
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
D למה צריך חשבון ממוסה (תיק פרטי) בנוסף לחשבון פטור (IRA) ? שוק ההון 11
ק טירונית שוק ההון מחפש סימולים (או - כשאת אומרת אג"ח, למה את מתכוונת) שוק ההון 10
A למה מוצרים מחקי מדד נקובים במטבע? שוק ההון 40
J למה לא להשקיע בקרן ממונפת שוק ההון 2
OiNK למה אפליקציות מסחר כמו Etoro/Robinhood/Fidelity לא משרתות משתמשים ישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Sp0 אני לא מבין למה אין קורלציה בין קרן מחקה לS&P 500 שוק ההון 11
י למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
מ למה מניות עם רווחים מעולים נופלות?? שוק ההון 18
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
י למה לשוק יש נטייה לגדול אקספוננציאלית? יש לכך הסבר תיאורטי מעבר לתצפיות אמפיריות? שוק ההון 31
Tim_Duncan למה כותבים איכותיים מ2015-2017 נעלמו מהפורום? אוף טופיק 33
י ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
Y למה השקעה ב reits מסוכנת(תנודתית) כמו מניות? שוק ההון 3
מ למה אג״ח לי עכשיו? שוק ההון 3
א שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ? שוק ההון 172
T למה הערך של מנייה שקניתי ירד בארץ אבל לא בחו"ל? שוק ההון 4
ד למה לא מניות מועדפות? שוק ההון 6
M למה סנופי שוק ההון 0
Beinish שאלה של מתחילים - למה אני לא מוצא קרנות ISHARES באתרים כמו funder? שוק ההון 4
1 אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2

נושאים דומים

למעלה