• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה בעצם לא לשים את קופת הפנסיה לעקוב אחרי מסלול מנייתי, אלא דווקא סנופי ?

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

אני תוהה - מה ההיגיון לשים את קרנות הפנסיה לעקוב אחרי סנופי ולא מסלול מנייתי "מנוהל", אם גם ככה אין תוספת דמי ניהול על המסלול ה"מנוהל" ?

אם לשפוט על השנה האחרונה, כספים שהיו במסלול מנייתי שכלל בין השאר מניות ישראליות, הרוויח, ומי שעקב אחרי סנופי הפסיד.

יש הוצאות ניהול השקעות בנוסף לדמי ניהול, הן כנראה יותר נמוכות במסלול עוקב סנופי.

אני תוהה - מה ההיגיון לשים את קרנות הפנסיה לעקוב אחרי סנופי ולא מסלול מנייתי "מנוהל", אם גם ככה אין תוספת דמי ניהול על המסלול ה"מנוהל" ?
דמי ניהול זה שיקול זניח לעומת אופי ההשקעה.
אני אישית סומך יותר על הפיזור הרחב של המדד מאשר על שיקול דעתו של מנהל כלשהו שמשקיע באופן אקטיבי.
בפרט כשרוב מסלולי הפנסיה מכילים הטיה גבוהה מאוד לשוק המקומי וכן לגידור מט"ח.

זו לא שאלה של שחור ולבן, כי יש המון דרכים להשקיע "מנייתי" אקטיבית, ויש גם לא מעט דרכים להשקיע פאסיבית.
אם אני הייתי רוצה להשוות בין המסלולים השונים, הייתי בודק במה הם משקיעים פרקטית (למשל, כמה מזומן נשאר להם ביד, כמה הוצאות ניהול השקעה הם גובים, באילו מדינות / סוגי מניות הם משקיעים, אם הם ממונפים מעבר ל 100% מניות, וחסר יעילות דיבידנד).
אם תעשה את הניתוח הזה ותגיע למסקנה שעדיף קרן פאסיבית, אז קיבלת את התשובה שלך.
לרוב אנשים פה הולכים על מחקי מדד רחבים בגלל שמכירים את המשמעות של זה, יודעים מה זה אומר, וזה דיי טוב, וכי לרוב המסלולים האקטיביים לא מאוד יעילים (בפרמטרים שכתבתי למעלה למשל).
אם אתה מוצא מסלול מנייתי שיעיל יותר ממסלול מחקה sp 500 (לדעתך), אשמח אם תוכל לכתוב עליו כאן.

1652883595149.png
(סליחה :))

הבנתי, הנחתי שאין הבדל בעלויות חבויות בין מסלול פנסיה עוקב מדד לבין מנייתי. ובאמת מדד הוא רחב יותר.

קשה קצת לשמור על לוגיקה, כשאני רואה את התיק שלי על מדד עולמי, שנקנה ב 1.5M ושווה עכשיו 1.35M :(

חח מה שמצחיק הוא שקצת היה לי buying remorse כשקניתי רכב חדש (אם כי הרכב מעולה, בטיחותי, ונקנה בהנחה של 0 ק"מ), כשבמחי יד, אתה יכול לאבד את אותה כמות כסף בכמה ימים מתיק ההשקעות :roll:o_oD: בלי לקבל שום דבר

הבנתי, הנחתי שאין הבדל בעלויות חבויות בין מסלול פנסיה עוקב מדד לבין מנייתי. ובאמת מדד הוא רחב יותר.

קשה קצת לשמור על לוגיקה, כשאני רואה את התיק שלי על מדד עולמי, שנקנה ב 1.5M ושווה עכשיו 1.35M :(

חח מה שמצחיק הוא שקצת היה לי buying remorse כשקניתי רכב חדש (אם כי הרכב מעולה, בטיחותי, ונקנה בהנחה של 0 ק"מ), כשבמחי יד, אתה יכול לאבד את אותה כמות כסף בכמה ימים מתיק ההשקעות :roll:o_oD: בלי לקבל שום דבר
עבורי זה החלק הקשה יותר בירידות הללו. ההרגשה שלחסוך ביום יום זה כל כך שולי מול ירידות שקורות ביום אחד. למרות שההיגיון ממשיך להיות אותו היגיון בלחסוך, ההרגשה אכן מוזרה ויש נטייה, אצלי לפחות, דווקא להוציא כסף יותר בקלות בתקופות כאלו.

כי מנייתי רק אומר שמנהל הקרן יקנה מניות לפי ניתוח / ראות עינייו.
לעומת "עוקב מדד x" שמחייב לרכוש יחידות של קרן מחקה/ אופציות על המדד ולגלגל.

עבורי זה החלק הקשה יותר בירידות הללו. ההרגשה שלחסוך ביום יום זה כל כך שולי מול ירידות שקורות ביום אחד. למרות שההיגיון ממשיך להיות אותו היגיון בלחסוך, ההרגשה אכן מוזרה ויש נטייה, אצלי לפחות, דווקא להוציא כסף יותר בקלות בתקופות כאלו.
מסכים איתך, אחרי שאתה מאבד עשרות ומאות אלפי ש"ח בכמה ימים, נראה מצחיק להילחם על השקל מול חברת האינטרנט או על ה 10 ש"ח עמלה חודשית בכרטיס אשראי.

אגב, זה מסביר למשל, שבעיתות מלחמה, למה ערך החיים יורד משמעותית. קראתי ספרי מלחמה, שלמשל במלחמת העולם ה II, כשחייל ראה את חבריו מתים יום יום, אנשים היו יורים אחד בשני ברחובות, מרוב שהמלחמה מסביב רידדה את ערך החיים. אנשים היו הורגים אחד את השני מתוך שיעמום.

כי מנייתי רק אומר שמנהל הקרן יקנה מניות לפי ניתוח / ראות עינייו.
לעומת "עוקב מדד x" שמחייב לרכוש יחידות של קרן מחקה/ אופציות על המדד ולגלגל.
אני מאוד מקווה שאכן הדבר כך, וכמובן יש לבדוק זאת. משהו בתחושה אומר לי שייתכן שחלק מהחברות לפחות ינסו לגבות אותם "עלויות דמי ניהול", מתוך אמונה שמשקיע ממוצע לא יבין את ההבדל בין מניות מדד פאסיביות לתיק מנוהל. האם יצא לך לבדוק שאכן בדו"ח השנתי, העלויות החבויות קטנות יותר על עוקב מדד ?

אני מאוד מקווה שאכן הדבר כך, וכמובן יש לבדוק זאת. משהו בתחושה אומר לי שייתכן שחלק מהחברות לפחות ינסו לגבות אותם "עלויות דמי ניהול", מתוך אמונה שמשקיע ממוצע לא יבין את ההבדל בין מניות מדד פאסיביות לתיק מנוהל
לחברות אין באמת שליטה על גובה הוצאות ניהול השקעות. לא ישירות לפחות.
אלו העלויות שיש להם לקניה ומכירה של ניירות וכאלה. אין פה שום מרכיב של רווח או של שכר.
ולכן אין גם באמת סיבה שההוצאות הללו יהיו גבוהות יותר בקרן מנוהלת מאשר בקרן מחקה. אלא אם כן מנהל הכספים בקרן המנוהלת מחליף מניות כמו גרביים.

הסיבה להשקיע במחקה מדד במקום במוצר מנוהל היא פשוטה - לפי כל המחקרים לאורך זמן ארוך בסוף כל השקעה מנוהלת מפסידה למדד.
זה לא משנה אם מדובר בפנסיה או בתיק השקעות רגיל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
מ למה בעצם אג"ח מדינה צמודות יורדות כרגע? שוק ההון 2
ט למה בעצם אין תעודות ממונפות על SP500 פי 4, פי 5 וכו' ? פוסטים מאיכות נמוכה 12
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
ד למה בעצם לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 1
ס למה בעצם ביצועי החברה משפיעים על מחיר המניה? שוק ההון 96
D ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
ת אם הכסף הגדול נמצא בעבודות כפיים, למה בעצם הרוב לא עוסקים בזה? אוף טופיק 85
Fitch למה בעצם הבנק לא יודע לחשב תשואה? שוק ההון 8
חצי פנסיון אם בעצם משקיעים במדד עוקב למה לא אקסטרים שוק ההון 4
ש למה בעצם המס על נדל"ן נמוך יותר? שוק ההון 30
מ למה בעצם לחקות את השוק? שוק ההון 18
ל למה בעצם השתלמות IRA? צרכנות פיננסית 6
ע למה בעצם לא להשקיע בממד אחד? שוק ההון 3
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 25
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין אוף טופיק 113
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 208
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2

נושאים דומים

Back
למעלה