למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)?

אבא קיפוד

משתמש רשום
דירוג
32
@shejela
אין לי תשובה שתקדם את ההבנה שלך לגבי מה ששאלת.
מה שכן, אני מזדהה איתך כי כבר כ20 שנה אני מחפש (באופן עצל) תשובה לאותה השאלה.

שים לב שזו שאלה בסגנון סוקרטי, כלומר אתה מעוניין להגיע לאמת ולהבין מה הכוחות שמניעים את המנגנון.
הרוב המוחלט של האנשים, כולל המגיבים בשרשור הזה, מתעניינים באיך עובדים עם המנגנון לטובתם.
לכן, ייסתפקו בהסבר כללי לגבי הכוחות המניעים ולא יחפרו לעומק. קיבלת פה אוסף של תשובות שמסבירות קצת כל אחת לכשעצמה, אבל לא משהו ש״מבריג״ עד הסוף.

יתרה מזאת,
עצם הרצון שלך לדעת יותר לא ברור להם והם מפרשים זאת כחוסר הבנה של ההסברים שלהם.
כאשר הם בעצם לא מבינים את השאלה שלך, ומספקים תשובות לשאלות אחרות.

בדומה לסוקרטס, הסקרנות הזאת מעצבנת לפעמים אנשים כי זה דוחק אותם מתוך אזור הנוחות שלהם.
ואז מקבלים תשובות כאלה:
נראה לי שאתה מבזבז אנרגיות לחינם.
במקום כל הביקורות אני מציע לך להתחיל לחשוב על השקעות עבורך ולמען עתידך.
השרשור מועמד להעברה לפוסטים מאיכות ירודה.
מסתבר שמכל הדיונים האינסופיים בפורום, דווקא השרשור הזה(!) מכאיב לו כי הוא בזבוז אנרגיות לחינם.
וכשהוא קורא את התשובות שלך, שהן מכובדות וענייניות ובגדול אומרות ״עדיין לא הבנתי״, הוא שומע ביקורת.
וואללה.

אני למשל, מושקע במעל למליון שקל במניות ועושה הכל לפי הכללים של הסולידית,
ועדיין שואל איך בסוף הדבר הזה עובד.
ובכל זאת, פרקטית אני מבין שזאת דרך פעולה נכונה ולכן אני עושה את זה. עבורי ולמען עתידי וגו׳.

אז 2 הסנט שלי:

1. גם אם אתה לא מבין עד הסוף את הכוחות המניעים, בשביל להשקיע מספיק להבין איך לעבוד עם המנגנון לטובתך. הבלוג והפורום הם המקומות הכי טובים לכך.
2. אתה כנראה שואל את השאלה את הקהל הלא נכון. זה כמו לשאול מדליסט זהב אולימפי איך המיטוכונדריה בתא מייצרת אנרגיה, או איך ריקמת שריר נבנית מתוך החומרים המזינים אותה. את זה הוא לא יודע. הוא יודע לעבוד עם השרירים ולנצח, אבל השאלות האחרות לא מעניינות אותו.

איניגו מונטויה

משתמש ותיק
דירוג
870
שים לב שזו שאלה בסגנון סוקרטי, כלומר אתה מעוניין להגיע לאמת ולהבין מה הכוחות שמניעים את המנגנון.
מזמין אותך לקרוא שוב את הניסוח של השאלה.
הניסוח לא מותיר מקום לספק - שואל השאלה רצה לדעת מה זה נותן לו, לא איך המנגנון עובד.
אם לצטט (ההדגשה במקור)-
למה, לכל הרוחות, אתם קונים מניות? בסוף בסוף- מה זה נותן לכם?
מה נותנת הבעלות על מניות אמאזון- לך, המשקיע הקטן?
בגלל זה התשובות התמקדו בפן המעשי.

בנוסף, מזמין אותך לקרוא שוב את תגובות פותח השרשור ולראות האם
הן מכובדות וענייניות ובגדול אומרות ״עדיין לא הבנתי״
או שאולי הן מכילות ביקורות מוגזמות על חברי הפורום ("פוערים עיני עגל ולא מבינים על מה אתה מדבר") ועל המערכת הכלכלית המודרנית ("קקי", "שודדים" ועוד תגובות רבות בסגנון, כולל עובדות אלטרנטיביות). לי אישית התגובות לאורך השרשור נראו יותר כמו מניפסט נגד המערכת הכלכלית מאשר כמו שאלות.

בהתאם, אני חולק על ההערכות שלך לגבי הפורום:
אתה מעוניין להגיע לאמת ולהבין מה הכוחות שמניעים את המנגנון.
הרוב המוחלט של האנשים, כולל המגיבים בשרשור הזה, מתעניינים באיך עובדים עם המנגנון לטובתם.
בדומה לסוקרטס, הסקרנות הזאת מעצבנת לפעמים אנשים כי זה דוחק אותם מתוך אזור הנוחות שלהם.
אתה כנראה שואל את השאלה את הקהל הלא נכון.
זה כמו לשאול מדליסט זהב אולימפי איך המיטוכונדריה בתא מייצרת אנרגיה, או איך ריקמת שריר נבנית מתוך החומרים המזינים אותה. את זה הוא לא יודע. הוא יודע לעבוד עם השרירים ולנצח, אבל השאלות האחרות לא מעניינות אותו.
מהניסיון שלי כאן, אנשים דווקא מאוד אוהבים לחשוב איך המנגנון עצמו עובד -
חלק גדול מהקהל כאן מתעניין בנושאי כלכליים בתור תחביב, לא רק בתור "תכל'ס".

זה אגב נכון למגוון רחב של נושאים - מזמין אותך להסתכל על כמות הדיונים התיאורטיים בפורום "אוף טופיק".
אני עוד לא נתקלתי בפורום אינטרנטי אחר בעברית שמכיל דיונים מעמיקים באותה רמה כמו הפורום הזה.

נערך לאחרונה ב:

איניגו מונטויה

משתמש ותיק
דירוג
870
אני רוצה להדגיש שהמטרה שלי כאן היא לא "להגן" על הפורום או על אדם כזה או אחר בו,
אלא להסב את תשומת הלב לנושא של ניסוח השאלות.

שאלות שמכילות ביקורות מוגזמות, גסויות ועובדות אלטרנטיביות,
עשויות לקבל תשובות שונות לגמרי משאלות זהות שמגיעות ממקום נקי של התעניינות כנה וחסרת שיפוטיות.

נערך לאחרונה ב:

doc29

משתמש בכיר
דירוג
2,821
@shejela
אין לי תשובה שתקדם את ההבנה שלך לגבי מה ששאלת.
מה שכן, אני מזדהה איתך כי כבר כ20 שנה אני מחפש (באופן עצל) תשובה לאותה השאלה.

לכן, ייסתפקו בהסבר כללי לגבי הכוחות המניעים ולא יחפרו לעומק. קיבלת פה אוסף של תשובות שמסבירות קצת כל אחת לכשעצמה, אבל לא משהו ש״מבריג״ עד הסוף.

יתרה מזאת,
עצם הרצון שלך לדעת יותר לא ברור להם והם מפרשים זאת כחוסר הבנה של ההסברים שלהם.
כאשר הם בעצם לא מבינים את השאלה שלך, ומספקים תשובות לשאלות אחרות.

ואז מקבלים תשובות כאלה:

מסתבר שמכל הדיונים האינסופיים בפורום, דווקא השרשור הזה(!) מכאיב לו כי הוא בזבוז אנרגיות לחינם.
וכשהוא קורא את התשובות שלך, שהן מכובדות וענייניות ובגדול אומרות ״עדיין לא הבנתי״, הוא שומע ביקורת.
וואללה.

אני למשל, מושקע במעל למליון שקל במניות ועושה הכל לפי הכללים של הסולידית,
ועדיין שואל איך בסוף הדבר הזה עובד.
ובכל זאת, פרקטית אני מבין שזאת דרך פעולה נכונה ולכן אני עושה את זה. עבורי ולמען עתידי וגו׳.

אז 2 הסנט שלי:

1. גם אם אתה לא מבין עד הסוף את הכוחות המניעים, בשביל להשקיע מספיק להבין איך לעבוד עם המנגנון לטובתך. הבלוג והפורום הם המקומות הכי טובים לכך.
2. אתה כנראה שואל את השאלה את הקהל הלא נכון. זה כמו לשאול מדליסט זהב אולימפי איך המיטוכונדריה בתא מייצרת אנרגיה, או איך ריקמת שריר נבנית מתוך החומרים המזינים אותה. את זה הוא לא יודע. הוא יודע לעבוד עם השרירים ולנצח, אבל השאלות האחרות לא מעניינות אותו.
לא הבנתי מה השאלה הגדולה פה. יש מאות או אלפי עסקים מצליחים עם רעיונות, אנשים ויכולות מדהימות ואני רוצה להידבק אליהם ולרכוש נתח מהן. למה שאני לא ארצה בעלות באפל, מייקרוסופט ועוד ועוד ובגדול בשוק העולמי.

guesto

משתמש ותיק
דירוג
378
לא הבנתי מה השאלה הגדולה פה. יש מאות או אלפי עסקים מצליחים עם רעיונות, אנשים ויכולות מדהימות ואני רוצה להידבק אליהם ולרכוש נתח מהן. למה שאני לא ארצה בעלות באפל, מייקרוסופט ועוד ועוד ובגדול בשוק העולמי.
אתה לא חושב שלקנות מניות בעסק מוצלח ככל שיהיה, בהינתן שהוא לא יחלק דבר למשקיעים לעולם, זה רעיון גרוע? מה אכפת לי כמה מוצלח העסק אם אני לא רואה מזה כלום?
למשל עסק שנשלט ע"י אדם בעל 60% מהמניות שלא מפריש לעולם דבר למשקיעים כי הוא כבר משלם לעצמו משכורת מנכ"ל, והאינטרס שלו זה להשקיע מחדש את כל הרווחים כדי לא לשחרר כלום למשקיעים ולהגדיל לעצמו את משכורת המנכ"ל העתידית. לא יודע עד כמה הדבר הזה חוקי/אפשרי, רק מתאר תרחיש דמיוני.

Tor50

משתמש ותיק
דירוג
416
אתה לא חושב שלקנות מניות בעסק מוצלח ככל שיהיה, בהינתן שהוא לא יחלק דבר למשקיעים לעולם, זה רעיון גרוע? מה אכפת לי כמה מוצלח העסק אם אני לא רואה מזה כלום?
למשל עסק שנשלט ע"י אדם בעל 60% מהמניות שלא מפריש לעולם דבר למשקיעים כי הוא כבר משלם לעצמו משכורת מנכ"ל, והאינטרס שלו זה להשקיע מחדש את כל הרווחים כדי לא לשחרר כלום למשקיעים ולהגדיל לעצמו את משכורת המנכ"ל העתידית. לא יודע עד כמה הדבר הזה חוקי/אפשרי, רק מתאר תרחיש דמיוני.
אבל ברוב המקרים ובטח בחברות ציבוריות סבירות, מרבית ההון של בעלי השליטה מגיעה משווי המניות שהם מחזיקים ולא ממשכורת מנכ"ל שנמוכה עשרות מונים משווי האופציות או המניות שברשותם (חוץ מזה ברוב המקרים, המנכ"ל הוא בכלל שכיר ולא בעל החברה). אם הם רוצים למקסם את שווי המניות שברשותם הם חייבים לפעול לטובת החברה (שוב, בהינתן שמדובר בחברה סבירה ולא בנוכלים). כלומר על מנת לפעול לטובת החברה הם צריכים להקצות את הרווחים בצורה הכי טובה שיש, אם להשקיע אותם בחזרה בעסק זה הדבר הנכון לעשות אז זה מה שהם יעשו (למשל אם החברה עדיין נמצאת בשלב הצמיחה). בשלב מסויים, חברה מצליחה מגיעה למצב שבו הדרך היעילה להקצות את הרווחים זה על ידי חלוקה שלהם בחזרה למשקיעים בצורה של דיבידינד או קנייה מחדש של מניות או שילוב של שניהם. במידה והבעלים לא יתנהלו ככה בטווח הארוך המשקיעים יאבדו אמון בחברה וימכרו את המניות שלהם מה שיגרום לכך ששווי החברה יצנח ובעלי השליטה יאבדו את רוב השווי שלהם. הם לא רוצים שזה יקרה ולכן האינטרס שלהם זה לפעול לטובת החברה ולטובת בעלי המניות האחרים. בנוסף אם זה יקרה יכולים להיכנס לתמונה משקיעים אקטיבים שירכשו חלק גדול מהחברה מה שגם יכול לפגוע בבעלי השליטה.

guesto

משתמש ותיק
דירוג
378
אבל ברוב המקרים ובטח בחברות ציבוריות סבירות, מרבית ההון של בעלי השליטה מגיעה משווי המניות שהם מחזיקים ולא ממשכורת מנכ"ל שנמוכה עשרות מונים משווי האופציות או המניות שברשותם (חוץ מזה ברוב המקרים, המנכ"ל הוא בכלל שכיר ולא בעל החברה). אם הם רוצים למקסם את שווי המניות שברשותם הם חייבים לפעול לטובת החברה (שוב, בהינתן שמדובר בחברה סבירה ולא בנוכלים). כלומר על מנת לפעול לטובת החברה הם צריכים להקצות את הרווחים בצורה הכי טובה שיש, אם להשקיע אותם בחזרה בעסק זה הדבר הנכון לעשות אז זה מה שהם יעשו (למשל אם החברה עדיין נמצאת בשלב הצמיחה). בשלב מסויים, חברה מצליחה מגיעה למצב שבו הדרך היעילה להקצות את הרווחים זה על ידי חלוקה שלהם בחזרה למשקיעים בצורה של דיבידינד או קנייה מחדש של מניות או שילוב של שניהם. במידה והבעלים לא יתנהלו ככה בטווח הארוך המשקיעים יאבדו אמון בחברה וימכרו את המניות שלהם מה שיגרום לכך ששווי החברה יצנח ובעלי השליטה יאבדו את רוב השווי שלהם. הם לא רוצים שזה יקרה ולכן האינטרס שלהם זה לפעול לטובת החברה ולטובת בעלי המניות האחרים. בנוסף אם זה יקרה יכולים להיכנס לתמונה משקיעים אקטיבים שירכשו חלק גדול מהחברה מה שגם יכול לפגוע בבעלי השליטה.
אני בסך הכל נתתי דוגמה היפותטית.
בא לכאן אדם שלא מוכן לבלוע בקלות את ההסבר "קונים מניות כדי למכור בעתיד במחיר גבוה יותר", ובצדק. במיוחד בימינו כשכל כך הרבה ספקולנטים עסוקים בלקנות שיטקוינז במחיר X ולמכור במחיר 10X, בלי שום דאגה או מחשבה מאיפה מגיע הכסף, אני חושב שחשוב להתעניין בזה.

אוגורן

משתמש ותיק
דירוג
402
נגיד שיש לי דג טונה גדול שאני מגדל באקווריום (כן, אני יודע שטונה לא מגדלים באקווריום, סתם משל. ואני מבקש סליחה מכל חובבי החיות על המשפט הבא).

הסושיה ממול מציעה לקנות אותו ב-1000 שקל. אבל אני יודע שבשנה הבאה הוא יהיה גדול פי 2, והם ישלמו פי 2, אז אני לא מוכר.
חבר שלי רוצה לקנות אותו ב-1800 (הוא יודע שהוא יכול לקבל 2000 עוד שנה), אני מוכן למכור ב-1900. אז הדג נשאר אצלי.

עברה שנה, בעל הסושיה רוצה לקנות ב-2000. אני יודע שהדג יגדל עוד, ובשנה הבאה הוא יציע 4000. לא מוכר. החבר שלי מציע 3600, אני מוכן למכור ב-3800. אז לא מכרתי.

ועוברות השנים, והדג גדל ואני לא ראיתי שקל.
אבל אני יודע שאני יכול לראות הרבה שקלים בכל רגע שארצה, וזה טוב באותה מידה.
ואני יודע שבזכות זה שאני לא מוכר עכשיו יהיה לי יותר אחר כך.
אולי יום אחד באמת אצטרך את הכסף ואמכור את הדג. לחבר שלי - לא לסושיה - הוא מוכן לשלם יותר, כי הוא ימשיך לגדל את הדג.

half-solid

משתמש ותיק
דירוג
219
נגיד שיש לי דג טונה גדול שאני מגדל באקווריום (כן, אני יודע שטונה לא מגדלים באקווריום, סתם משל. ואני מבקש סליחה מכל חובבי החיות על המשפט הבא).

הסושיה ממול מציעה לקנות אותו ב-1000 שקל. אבל אני יודע שבשנה הבאה הוא יהיה גדול פי 2, והם ישלמו פי 2, אז אני לא מוכר.
חבר שלי רוצה לקנות אותו ב-1800 (הוא יודע שהוא יכול לקבל 2000 עוד שנה), אני מוכן למכור ב-1900. אז הדג נשאר אצלי.

עברה שנה, בעל הסושיה רוצה לקנות ב-2000. אני יודע שהדג יגדל עוד, ובשנה הבאה הוא יציע 4000. לא מוכר. החבר שלי מציע 3600, אני מוכן למכור ב-3800. אז לא מכרתי.

אולי יום אחד באמת אצטרך את הכסף ואמכור את הדג. לחבר שלי - לא לסושיה - הוא מוכן לשלם יותר, כי הוא ימשיך לגדל את הדג.
עזוב שטויות,
תביא ווסאבי וג'ינג'ר

guesto

משתמש ותיק
דירוג
378

איך הסושיה בכלל מצליחה לקנות דגים באלף אם חבר שלך מציע 1800? תזהר לא לגלות בסוף שהסושיה לא הייתה אף פעם קיימת, הכל היה משחק בין חברים, ואף אחד לא באמת אוהב טונה.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
13,446
אתה לא חושב שלקנות מניות בעסק מוצלח ככל שיהיה, בהינתן שהוא לא יחלק דבר למשקיעים לעולם, זה רעיון גרוע?
כמו להשקיע באבן שאלוהים לא יכול ליצור.
כפילוסופיה זה אחלה. ת'כלס אין מניות של עסקים כאלו בבורסה.

אוגורן

משתמש ותיק
דירוג
402
איך הסושיה בכלל מצליחה לקנות דגים באלף אם חבר שלך מציע 1800?
יש הרבה דגים בים.

תזהר לא לגלות בסוף שהסושיה לא הייתה אף פעם קיימת, הכל היה משחק בין חברים, ואף אחד לא באמת אוהב טונה.
אני לא אוהב טונה. ליתר דיוק מעדיף להמנע מאכילת דג בסכנת הכחדה.
בוא נזרוק את הסושיה מהסיפור ונעבור לטבעונות.

הדג שלי ממש יפה. אנשים קונים כרטיסים כדי להסתכל עליו. ככל שהוא גדל הוא נהיה יותר יפה, ואני יכול למכור יותר כרטיסים יותר ביוקר.

מה אני עושה בכסף? קונה אוכל דגים, כדי שהדג יאכל ויגדל ויתייפה. זה כדאי - כל שקל שאני משקיע באוכל דגים יתן לי הכנסה של שני שקלים עוד שנה.
עוברות השנים והדג גדל ומגלגל מיליונים, אבל ממשיך לבלוע כל שקל שהוא מייצר.

אז מה, התעשרתי? בעו"ש אין לי שקל.
אני יכול לקנות פחות אוכל דגים ולקבל כסף לחשבון. אבל כל שקל שאני מושך יעלה לי בשני שקלים עוד שנתיים.
אם אני באמת צריך כסף אני יכול להנפיק אג"ח טונה, או למכור מניות לבעל הסושיה הטבעונית שממול.

היום מתה אמא

משתמש ותיק
דירוג
412
התשובות לפוסט נשמעו לי מוזרות ודי מגומגמות, אז אנסה לענות בצורה יותר ברורה.

לחברות יש נכסים.
נכסים פיזיים כמו:
- בניינים,מחסנים, נדלן וכדומה
- מכונות, סחורות, כלי תחבורה, מחשבים וכדומה
- מזומנים, אגחי"ם ומניות של חברות אחרות ועוד

בנוסף יש להם נכסים לא ריאליים כמו:
- DATA על לקוחות ומשתמשים
- חוזים והסכמים עסקיים
- קוד ופטנטים
- מחזורים עסקיים וגודל שוק
- עובדים מוכשרים (או שלא)
ויש עוד

אנליסטים מחברות מאוד מאוד גדולות, עם מחשבים מאוד מאוד גדולים, ואנשים מאוד מאוד חכמים (האמת שלא תמיד, לפעמים הם סתם מלומדים), מזינים את כל הנתונים האלו ויוצא להם מספר שהוא ערך החברה. הם לוקחים בחשבון גם את העובדה שהחברה לא מחלקת דיבידנדים והאמת עוד הרבה דברים, כמו גודל השוק שהחברה משתייכת אליו והסיכוי שלו לצמוח, איכות ההנהלה (בעבר בהווה ובעתיד), אמון ציבור המשקיעים בחברה ועוד מלא פרמטרים ספקולטיביים כדי להגיע לערך המדוייק ביותר שהם יכולים.
הרעיון הכללי הוא שגם אם החברה לא מחלקת דיבדנדים, כל עוד היא מצליחה להגדיל את הנכסים האלו הדבר חיובי עבור המשקיעים שכן גם אם יבוא יום שבו כל המשקיעים יחשבו כמו @guesto או @shejela שבלי דיבידנדים אין לחברה ערך, את הנכסים האלה ניתן יהיה למכור לחברה אחרת או להכריח את ההנהלות לחלק דיבידנדים מתוך הנכסים או המזומנים שהיא מייצרת.
הסיבה שכל אותם חברות השקעה גדולות לא דורשות חלוקת דיבידנדים הם משתי סיבות עיקריות:
- אמון רב בהנהלה, כך שתוכל עם הכסף שהיא לא מחלקת להגדיל את כמות הנכסים בצורה טובה יותר מהממוצע בשוק.
- החברה נמצאת בצמיחה (או שהשוק שאליו היא משתייכת אליו) ויש חשיבות גדולה יותר להגדיל את נתח השוק של החברה או לשפר את המוצר או להגדיל מגוון המוצרים.

אם אתה מאמין שיש לך יכולות טובות יותר בניתוח ערך הנכסים הנ"ל של חברה X מאותם אנליסטים או שמצד שני אתה יודע לבצע השקעות בצורה טובה יותר מהנהלת חברת X, מוטב לך לא להשקיע בחברה X שלא מחלקת דיבידנדים. להשקיע את הכסף בחברה אחרת שמחלקת דיבידנדים, לקחת את הדיבידנדים אחרי שתשלם עליהם מס ולמצוא דרך מוצלחת יותר להשקיע את הדיבינדים במניות שיצליחו להגדיל יותר את כמות הנכסים שיש לך.

נערך לאחרונה ב:

היום מתה אמא

משתמש ותיק
דירוג
412
ואם נחזור לדוגמת אמזון. בהנתן ואתה לא צריך את הדיבידנד למחיה, ובהנתן שאתה לא חושב שאמזון נסחרת בהערכת חסר, השאלה היא, למי יש סיכוי טוב יותר להשקיע את הרווחים של אמזון כדי שיגדילו את כמות הנכסים ממנו (מכספי הרווחים) בצורה המקסימלית, לך או למנכל אמזון. אם אתה חושב שההשקעות שלך מושכלות יותר מבזוס, כנראה שאמזון לא בשבילך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
B למה אנשים מתכוונים כשאומרים שהשוק גבוה שוק ההון 11
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
A למה דמי הניהול ב- IRA נמוכים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O למה צריך להגיש תיאום מס? מיסים 1
א סיבה אמיתית למה לא למשוך פיצויים פטורים ממס? פוסטים מאיכות נמוכה 24
מ למה הכוונה בצעד הממשלה שעליו מדברים היום להיתר לפיצול דירות בבתים פרטיים? נדל"ן 5
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 28
סול למה לקנות דברים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 55
S למה שער הדולר לפי בנק ישראל נמוך משער הדולר בפועל? שוק ההון 2
ד למה לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 10
ד למה בעצם לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 1
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
T למה אסור לוותר על קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 31
סול למה מחבואים הוא משחק חשוב לילדים (ובעצם, לכולם) התפתחות אישית 0
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
ס למה בעצם ביצועי החברה משפיעים על מחיר המניה? שוק ההון 95
SeaGull למה התכוון המשורר (=היועץ הבנקאי)? שוק ההון 17
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
B למה אין דמי ניהול בקרנות סל מברוקר ישראלי שוק ההון 4
W למה אג״ח מדינה ארוך טווח נופל בשנה האחרונה ושנה נוכחית? שוק ההון 3
bobby אג"ח קצר - למה הריבית לא אפסית? שוק ההון 1
N למה שמישהו ישקיע ב-Non traded REIT? שוק ההון 9
C למה אינפלציה משפיעה על המדדים? פוסטים מאיכות נמוכה 5
E למה הרוב הגדול מעדיף תעודות סל על פני מניות? שוק ההון 162
V זיכרון דברים - למה? ואיך? אוף טופיק 27
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
מ השקעה בקרית-אתא. בעד/נגד/למה? נדל"ן 15
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
D למה צריך חשבון ממוסה (תיק פרטי) בנוסף לחשבון פטור (IRA) ? שוק ההון 11
ק טירונית שוק ההון מחפש סימולים (או - כשאת אומרת אג"ח, למה את מתכוונת) שוק ההון 10
A למה מוצרים מחקי מדד נקובים במטבע? שוק ההון 40
J למה לא להשקיע בקרן ממונפת שוק ההון 2
OiNK למה אפליקציות מסחר כמו Etoro/Robinhood/Fidelity לא משרתות משתמשים ישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Sp0 אני לא מבין למה אין קורלציה בין קרן מחקה לS&P 500 שוק ההון 11
י למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
מ למה מניות עם רווחים מעולים נופלות?? שוק ההון 18
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
י למה לשוק יש נטייה לגדול אקספוננציאלית? יש לכך הסבר תיאורטי מעבר לתצפיות אמפיריות? שוק ההון 31
Tim_Duncan למה כותבים איכותיים מ2015-2017 נעלמו מהפורום? אוף טופיק 33
י ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
Y למה השקעה ב reits מסוכנת(תנודתית) כמו מניות? שוק ההון 3
מ למה אג״ח לי עכשיו? שוק ההון 3
א שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ? שוק ההון 172
T למה הערך של מנייה שקניתי ירד בארץ אבל לא בחו"ל? שוק ההון 4
ד למה לא מניות מועדפות? שוק ההון 6
M למה סנופי שוק ההון 0
Beinish שאלה של מתחילים - למה אני לא מוצא קרנות ISHARES באתרים כמו funder? שוק ההון 4

נושאים דומים

למעלה