• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה אני (לא) מוטרד ממס ירושה

Liron2035

משתמש רגיל
דירוג
152
שלום, אז אחרי קריאת שרשורים רבים פה אני נוטה (כי עדיין לא סיימתי את קריאת השרשורים) להשקעה בVT דרך IB למרות מס הירושה שחל על תושב ישראלי. אני לא מבקש המלצה אלא רק מבקש לבדוק מולכם אם ההחלטה שהגעתי אליה בנויה על נקודות נכונות או שאולי אתם רואים פה טעויות לוגיות/עובדות שגויות: please poke holes
1. אם חלילה תתגלה מחלה שמעמידה את המשך חיי בסיכון, אוכל למכור את VT ולהעביר את הכסף ארצה.
2. למקרה שמדובר בארוע פתאומי, אוודא שאשתי מכירה את הנהול ובנוסף אשאיר מדריך פעולות ברור (שאכתוב יחד איתה) שיאפשר לה למכור ולהחזיר את הכסף לארץ בימים הראשונים, שבהם אני מקווה לא תספיק ארה"ב לשים ידה על הכסף.
3. כנ"ל לגבי המדריך והתדרוך לילדי כשיהיו בוגרים מספיק להבין ולתפעל העברה מיידית שכזו.
4. בסופו של יום, אם כל אלו יכשלו, למרות שהתיק ההתחלתי מוטה מנייתי חזק (70%) אך ככל שגילי יעלה (סיכון למוות יגדל) אטה את האיזון לטובת אג"ח ישראלי - ז"א שסטטיסטית כנראה שכמות הכסף שתלקח במס זה לא תהיה קריטית.

נקודה שלא ציינת
ביטוח חיים על הסכום שיש לשלם עליו מס, אמנם יש לזה עלות, נקרא לזה גידור חיים
יתכן שזה ישתלם בתיקים משמעותיים

לא יודע אם יש חשיבות לימים הראשונים לפני שה-IRS יגלה אודות הארוע המשמח שקרה לו.
אם שם יבינו שיורשיך חייבים להם כסף, זה לא ממש משנה אם הספיקו או לא הספיקו להגיע לחשבון. החוב ירדוף אותם.

אגב, אם החלטת שאתה רוצה להשקיע במדד מניות עולמי, יש אלטרנטיבה לא רעה שדובר עליה רבות כאן בדמות שילוב של 2 קרנות הנסחרות בלונדון IWDA+EIMI. הן יותר יקרות מעט מבחינת דמי ניהול אבל לדעתי זה מחיר לא גבוה לשלם בשביל שקט נפשי.

למקרה שמדובר בארוע פתאומי, אוודא שאשתי מכירה את הנהול ובנוסף אשאיר מדריך פעולות ברור (שאכתוב יחד איתה) שיאפשר לה למכור ולהחזיר את הכסף לארץ בימים הראשונים, שבהם אני מקווה לא תספיק ארה"ב לשים ידה על הכסף.
כפי ש @גרהם כתב, אתה מבלבל בין חבות מס לגביית מס.
אתה ממש לא רוצה שיורשיך יהיו מסומנים איפשהו במערכת הבירוקרטית האמריקאית כבעיתיים.

תפתח חשבון ב ib uk ותשקיע בקרנות קנדיות או איריות, גם זול (יחסית) וגם חוקי

תפתח חשבון ב ib uk ותשקיע בקרנות קנדיות או איריות, גם זול (יחסית) וגם חוקי
לא חושב שלקוח ישראלי יכול להחליט היכן חשבונו ב IB ינוהל.
בכל מקרה, ניתן לרכוש את הניירות האלו גם ב IBKR (IB האמריקאי)

נקודה שלא ציינת
ביטוח חיים על הסכום שיש לשלם עליו מס, אמנם יש לזה עלות, נקרא לזה גידור חיים
יתכן שזה ישתלם בתיקים משמעותיים
זה רעיון חכם. השאלה אם הנגיסה מהרווחים של הפרמייה לא מטה את הכף לטובת הקרנות האירות, שברזולוציה של 15-20 שנה אמורות להיות רווחיות פחות מ VT (אחרי שיקלולי מיסים/דמי ניהול וכו').

זה רעיון חכם. השאלה אם הנגיסה מהרווחים של הפרמייה לא מטה את הכף לטובת הקרנות האירות, שברזולוציה של 15-20 שנה אמורות להיות רווחיות פחות מ VT (אחרי שיקלולי מיסים/דמי ניהול וכו').
בהחלט
קראת את השירשורים הרבים בנושא (מס ירושה) בפורום?
עריכה: ראיתי שציינת שהתחלת לקרוא
לסיכום זאת העדפה אישית האם להתייחס אליו, אולי הוא בכלל יבוטל, אולי לא ייושם

בהחלט
קראת את השירשורים הרבים בנושא (מס ירושה) בפורום?
עריכה: ראיתי שציינת שהתחלת לקרוא
לסיכום זאת העדפה אישית האם להתייחס אליו, אולי הוא בכלל יבוטל, אולי לא ייושם
אולי אני קורא שרשורים מתחת לפנס אבל התחושה שקיבלתי היא העדפה מובהקת לVT או VTI/VXUS. אז משהו לא מסתדר לי:
לכל מי שרוצה להשאיר כסף לאשתו/ילדים נראה שהעדפה של קרנות איריות מקבילות שבפרק זמן של 15-20 שנה יפסידו רק כמה עשרות אלפי שקלים לעומת אחיותיהן האמריקיות הן הבחירה הרציונלית. אז מה אני מפספס שגורם לי להסיק שההעדפה בפורום היא דווקא לאמריקאיות?

אז מה אני מפספס שגורם לי להסיק שההעדפה בפורום היא דווקא לאמריקאיות?
הנה שירשור שעושה סדר "קליל" בדעות
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/סיכון-מס-ירושה-אמריקאי-קצת-פרופורציות.1537/
קרנות איריות מקבילות שבפרק זמן של 15-20 שנה יפסידו רק כמה עשרות אלפי שקלים
אם הרכישות תקופתיות מאוד (כל חודש) ויש לך מספר שנים רב יותר המספרים מתחילים לגדול משמעותית

נחשפתי לאחרונה לכיסוי שנקרא "ביטוח חיים מוות מתאונה"
לאדם מתחת גיל 40 עולה 50 ש"ח פיקס עד גיל (65 אאל"ט) לכיסוי של 1M
היות ואין כיסוי כלל למצבים רפואיים, היתרון של זה הוא שאין הצהרת בריאות והתעריף נשאר פיקס לא מתייקר.
יכול להתאים למי שחושש ממס ירושה ממוות פתאומי, אז נכון שגם דום לב הוא פתאומי אבל המוות הפתאומי הנפוץ הוא מתאונות.

אולי אני קורא שרשורים מתחת לפנס אבל התחושה שקיבלתי היא העדפה מובהקת לVT או VTI/VXUS. אז משהו לא מסתדר לי:
לכל מי שרוצה להשאיר כסף לאשתו/ילדים נראה שהעדפה של קרנות איריות מקבילות שבפרק זמן של 15-20 שנה יפסידו רק כמה עשרות אלפי שקלים לעומת אחיותיהן האמריקיות הן הבחירה הרציונלית. אז מה אני מפספס שגורם לי להסיק שההעדפה בפורום היא דווקא לאמריקאיות?
אם משלמים מס, האיריות עדיפות... (צוברות)

אאלט הראו בסימולציה שזה נכון רק אחרי 30 שנה
למה?
אם אני שם 1מליון $ בקרן אמריקאית ומתפגר אחרי שבוע היורשים שלי נשארים עם כ 700k$
לעומת זאת אם אני שם את אותם 1 מליון בקרן אירית ישאר ליורשים 1 מליון.
אז גם להשקעה של שבוע אירית עדיפה בהקשר הזה...

אאל"ט 30 שנה זאת נקודת האיזון בין אירית צוברת לאמריקאית מחלקת, אם לא לוקחים בחשבון מס ירושה

אאל"ט 30 שנה זאת נקודת האיזון בין אירית צוברת לאמריקאית מחלקת, אם לא לוקחים בחשבון מס ירושה
והרי ידעת שלזה התכוונתי...
אם אני שם 1מליון $ בקרן אמריקאית ומתפגר אחרי שבוע היורשים שלי נשארים עם כ 700k$
זה לא כזה חד חד ערכי... יש סיכון שישארו עם 700

והרי ידעת שלזה התכוונתי...
ענית למשפט "אם משלמים מס, האיריות עדיפות". מכאן הנחתי שהתכוונת למצב כולל מס ירושה.

זה לא כזה חד חד ערכי... יש סיכון שישארו עם 700
שוב, "אם משלמים מס".
נכון שהסבירות לתשלום מס ירושה הוא כנראה לא גבוהה, אבל אם משלמים הם ישארו עם 700.

אם הרכישות תקופתיות מאוד (כל חודש) ויש לך מספר שנים רב יותר המספרים מתחילים לגדול משמעותית
אם אני מבין נכון - ההבדל בין הסכומים נובע מדמי הניהול (0.1% אמרקאי לעומת ~0.19% אירי):
בחישוב זריז, אולי מדי, סימולציה של סכום ראשוני של 250 אש"ח עם השקעה ריבוענית של 10 אש"ח על פני 15 שנים מסתכם בסדר גודל של 20 אש"ח. לא סכום שמצדיק סכנת מס ירושה.
כמה אני רחוק בהערכה הגסה הזו?

אם נדייק אז 654,200 :)
מס ירושה זה לא 30%?
לאן נעלמו 45800 דולר?

אם אני מבין נכון - ההבדל בין הסכומים נובע מדמי הניהול (0.1% אמרקאי לעומת ~0.19% אירי):
לא רק.
יש עניין של עמלות ק/מ גבוהות יותר, ולפעמים גם מרווחים גדולים יותר. זה משפיע בעיקר אם אתה עושה הרבה רכישות קטנות (למשל כל חודש).
בנוסף יש את עניין דמי הניהול שהזכרת וענייני מיסוי למיניהם (באופן עקרוני בקרן צוברת יש כפילות מס), שמשפיעים לטווח ארוך בלי קשר לכמות הרכישות.

בחישוב זריז, אולי מדי, סימולציה של סכום ראשוני של 250 אש"ח עם השקעה ריבוענית של 10 אש"ח על פני 15 שנים מסתכם בסדר גודל של 20 אש"ח.
עשו כבר כמה סימולציות בפורום שיצא בהם שעד כ30 שנה עדיפה קרן אמריקאית מחלקת ומעל זה עדיפה קרן אירית צוברת. וכל זה עוד לפני שלוקחים בחשבון סיכון מס ירושה.
עד כמה שאני זוכר, גם לתקופות קצרות יותר שבהן עדיף כביכול קרן מחלקת, ההפרש ביניהם הוא לא גדול במיוחד.

מצד שני גם הסבירות שיתחילו לגבות מס ירושה הוא כנראה לא גבוהה במיוחד. ויש גם סיכונים אחרים שלא לקחת בחשבון.
למשל הקרנות האיריות קטנות יותר מהאמריקאיות ויש יותר סיכוי שהם יסגרו (למרות שהסיכוי עדיין קטן מאוד).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 122
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43
A למה קרנות נאמנות מהסוג 10/90 , 15/85 , 20/80 מרוויחות היטב? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה