• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לכל האמריקאים שביננו בעלי 401K - תכנון מס בעתיד שיש להתייחס אליו

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
סעיף 20 באמנת המס בין ישראל לארה"ב קובע כי קצבאות שמגיעות מקרנות פנסיה פרטיות (IRA, 401K) ימוסו אך ורק במדינת התושבות. דהיינו, תושב ישראל שמתחיל למשוך קצבה מחשבון ה-IRA או 401K איננו מחוייב לשלם מס בארה"ב אלא אך ורק בישראל.
ההכנסה מקרן פנסיה פרטית צריכה להיות מדווחת בדוח המס האמריקאי כ-Non Taxable Income.

אשמח לתקציר לכתבה (האנגלית..)
@שמעון פורשר האם זו תקנה חדשה? כי הבנתי שעד עכשיו אם קרן הפנסיה החזיקה קרנות לא אמריקאיות אז יש איזה קנס

בכתבה דובר על "אם לא תמשוך את הקצבה שנקבע שאמורים למשוך"...
אז אם אני מחזיק 401K בישראל ולא מושך כי לא צריך, אז אני לא משלם מס בישראל > יש לשלם ל-IRA על הסכום שלא נמשך, לפי הכתבה.

נערך לאחרונה ב:
אשמח לתקציר לכתבה (האנגלית..)
@שמעון פורשר האם זו תקנה חדשה? כי הבנתי שעד עכשיו אם קרן הפנסיה החזיקה קרנות לא אמריקאיות אז יש איזה קנס
התקנה אינה חדשה ואומרת שמגיל 70.5 צריך להתחיל למשוך כסף מתכניות 401k או traditional IRA או שיש קנס גדול.
לא תקף לRoth אותו מותר לא למשוך ולכן הפתרון המוצע הוא להמיר טיפין-טיפין את הכסף לRoth. מבחינת IRS המרה נחשבת הכנסה ולכן יש להגביל את קצב ההמרה.
לא יודע מה מס הכנסה בישראל חושב על ההמרה הנ"ל אבל בטח @שמעון פורשר יודע.

התקנה לדעתי לא תופסת לפנסיה/גמל /קה"ש ישראליות, ומה שציינת @אנא-אל רלוונטי להן ולא ל-401k ו-IRA אמריקאי.

אז אם אני מחזיק 401K, חי בישראל ולא מושך כי לא צריך
תיקון התגובה מאתמול.
שוב, לא ברור לי אישית איפה נופל התשלום על החלק של הקצבה שלא מושכים.
מצד שני, אני לא אמריקאי לשעבר ואין לי 401K.

על Roth IRA אין בכלל מס כאשר מושכים את הכסף, גם לא על תושבי ארה"ב, וזאת מכיוון שההפקדה ל-Roth IRA איננה מזכה בהטבות מס את המפקיד. זה בניגוד ל-Traditional IRA, שם המפקיד מקבל זיכוי ממס בזמן ההפקדה ומחוייב לשלם מס במשיכה.

לאחרונה, רואה חשבון באחד ממשרדי החשבון בכפ"ס נפגש עם פקיד השומה בכפ"ס, חוות הדעת של פקיד השומה היתה
שכל משיכה מחשבון IRA אמריקאי צריכה להיות מדווחת במס הכנסה בארץ וממוסה כהכנסה.

על רווחי הון בקופות IRA לא משולם מס עד שמתבצעת משיכה מהקופות.

על רווחי הון בקופות IRA לא משולם מס עד שמתבצעת משיכה מהקופות.
האם יש תשלום מס רווחי הון בארץ על משיכות מRoth IRA?
בארה"ב הרווחים פטורים ממס אם הם נמשכים לאחר גיל 59.5. האם אמנת המס פוטרת ממס בארץ?

אני יודע שזה דיון ישן, אבל אולי למישהו יש מסקנה לגבי מיסוי Roth IRA בישראל?

אני אזרח ישראלי שגר ועובד בארה"ב (לא אזרח אמריקאי) ומתכנן לחזור לישראל בעתיד. יש לי אפשרות להפקיד לחשבון כזה. פטור ממס לתושבים חוזרים לא יחול עלי.

במקרה הטוב אני מקבל פטור ממס על הרווחים.
במקרה הפחות הטוב המס נדחה לגיל המשיכה (ואז לא בטוח שהכאב ראש משתלם).
במקרה הגרוע מס הכנסה בישראל מחליט ש-IRA זה IRA וממסה כמו Traditional IRA (ואז צריך להוכיח שההפקדות היו אחרי מס).

תודה רבה על ההפנייה וכתיבת הפוסט.

הרואי חשבון שלי (אמריקאי וישראלי) מטילים ספק בכך שרשויות המס בישראל לא ירצו להניח ידיהם על כספי הIRA בעת המשיכה.
אינני זוכר מה אמרו לגבי רווחי ההון הכלואים בתוך החשבון (מקנייה ומכירה שוטפת במהלך חיי החשבון), היינו האם רשויות המס מתייחסות לחשבון שכזה כאל חשבון ממוסה רגיל.
הרואה חשבון האמריקאי הבהיר שרשויות המס לא יעשו בעיות לאמריקאי שעלה לארץ עם חשבון IRA שנפתח לפני עלייתו.
אין לראות בכך יעוץ, אינני רואה חשבון או בעל רשיון כלשהו. יש להיוועץ עם בעל רשיון מתאים.

נערך לאחרונה ב:
אני יודע שזה דיון ישן, אבל אולי למישהו יש מסקנה לגבי מיסוי Roth IRA בישראל?
...
במקרה הגרוע מס הכנסה בישראל מחליט ש-IRA זה IRA וממסה כמו Traditional IRA (ואז צריך להוכיח שההפקדות היו אחרי מס).
למה בעצם לא ל-tIRA? אם תחזור לארץ תוכל ממילא לבצע conversion איטי בשנים עד לפרישה.

הרואי חשבון שלי (אמריקאי וישראלי) מטילים ספק בכך שרשויות המס בישראל לא ירצו להניח ידיהם על כספי הIRA בעת המשיכה.
אינני זוכר מה אמרו לגבי רווחי ההון הכלואים בתוך החשבון (מקנייה ומכירה שוטפת במהלך חיי החשבון), היינו האם רשויות המס מתייחסות לחשבון שכזה כאל חשבון ממוסה רגיל.

תודה, הכוונה ל-Traditional IRA או Roth IRA?

למה בעצם לא ל-tIRA? אם תחזור לארץ תוכל ממילא לבצע conversion איטי בשנים עד לפרישה.
לא בטוח שהבנתי, אם אני מבין נכון conversion עושים בכיוון ההפוך: מ-Traditional ל-Roth. אני מתכוון למצב שבו יש רק Roth.

זו בהחלט אפשרות סבירה (שירצו למסות את הרווחים).
לגבי רווחי הון, גם אפשרי אבל לדעתי פחות סביר. אולי תלוי ב"סיפור" שבונים סביב זה. מה יעשו למשל עם self-directed IRA שלא משקיע בשוק ההון?.

הערה: אני לא מתמחה בדיני מיסים. לא מייעץ ולא ממליץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח חסכון לכל ילד - אזרח אמריקאי חדש שוק ההון 1
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
G חסכון לכל ילד - מה השתנה באינפיניטי הלכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
G חסכון לכל ילד בקופת גמל ואניפלציה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
U משכנתא או הלוואה "לכל מטרה" נדל"ן 9
c881 "הנחה את הרמטכ"ל "לשמור על כשירות ומוכנות צה״ל בשגרה ובחירום לכל אתגר" פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
J פקדון לכל תינוק שוק ההון 12
S "דוח שאילתת מס הכוללת שערי מניות לכל מניה לפי שכבות" בדולרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 63
ק חסכון לכל ילד- אלטושר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
I חסכון לכל ילד שוק ההון 9
נ מוקדש לכל ההורים שבסוף עצביהם באוגוסט אוף טופיק 141
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I התייחסות לכל ההשקעות כתיק אחיד שוק ההון 4
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
איש ירח חיסכון לכל ילד- מנוף להגדלת הצריכה של מעמד הביניים? אוף טופיק 15
yodo חסכון לכל ילד לאחר גיל 21 שוק ההון 3
MichaelScott הלוואת גרייס לכל החיים נדל"ן 13
B חסכון לכל ילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y חסכון לכל ילד במור השקעות(סיכון גבוה) - רק 0.16% תשואה ב2020 שוק ההון 8
BG-84 מחזור הלוואה לכל מטרה נדל"ן 5
P חשוב לשייך הפקדת פנסיה לכל חודש וחודש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
T איחוד חסכון לכל ילד וקופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S האם לכל אחד מותר ללמד אחרים על השקעות ושוק ההון? אוף טופיק 13
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
Peace חיסכון לכל ילד - עמלות ותשואות שוק ההון 7
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
D חיסכון לכל ילד מהמדינה האם עדיף סיכון מוגבר? צרכנות פיננסית 14
S ביטוח לאומי מענק לכל אזרח לא התקבל צרכנות פיננסית 6
קפה שחור 750 ש"ח לכל אזרח אוף טופיק 157
D חיסכון לכל ילד אחרי גיל 21 שוק ההון 10
ויטל עוברים לגור ביחד - איך לא ליפול לכל הצרכנות יתר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
נ מה יקרה עכשו לכל הצרכנים שלוו כסף? איך זה ישפיע עלינו? אוף טופיק 79
T האם שכר מנהל קרן ונאמן הם דמי ניהול לכל דבר? שוק ההון 9
ב לקיחת משכנתא לכל מטרה בשביל נדלן בחול נדל"ן 15
ו מה ההקצאה לכל גאוגרפיה בתוך הפלח המנייתי? שוק ההון 5
S לכל מי שנותן עדיפות לשוק האמריקאי בהשקעה שלו שוק ההון 25
נ משכון נכס קיים - "הלוואה לכל מטרה" נדל"ן 24
Fitch רכישת דירה להשקעה בעזרת משכנתא לכל מטרה נדל"ן 98
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
aeh ניהול עצמי של כספי "חיסכון לכל ילד" שוק ההון 53
M כל הכבוד ושאפו לכל מי שנמצא בקהילה הזו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
A דוח שנתי - חיסכון לכל ילד צרכנות פיננסית 10
M כמה כסף עשה הילד שלכם השנה? שנה ל''חיסכון לכל ילד'': תשואות של עד 18% שוק ההון 49
Y IRA לכל הכסף? צרכנות פיננסית 8
L חיסכון לכל ילד שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה