• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לכידת עכבר

האם זה עכבר או עכברוש? הוא נראה בדיוק כמו זה שביקר אותי,,

אני חושב שעכברוש אבל האמת לא סגור על זה.
נתקלתי כאן במאמר הזה אם מעניין אותך, יש שם השוואה טובה על איך להבדיל בינהם עם טבלה להמחשה על ההבדלים:

טוב, אז גם אני זכיתי לביקור.
הבן זונה שפך את הפח עם השקית זבל ברבע לשלוש בלילה. ישר הבנתי שזה עכבר/חולדה(same sh*t) לפי הפיזור של השאריות אוכל מהשקית זבל, ואחרי סריקה קצרה מצאתי אותו מאחורי המכונת כביסה במטבח.
יש לי דלת הזזה מעץ שמפרידה בין המטבח לסלון ולשאר חלקי הדירה, ככה שהצלחתי לבודד אותו במטבח. סרקתי את שאר חלקי הדירה וראיתי שאין לו עוד חברים בסביבה, חזרתי לישון ואמרתי לעצמי שאטפל בזה אחרי שאתעורר.

הבעיה שהדרעק הזה עשה מלא מלא רעש, ולא נתן לישון. הןא כירסם את הדלת עץ של המטבח, חירבן, התעסק עם השקיות של הסופר שאני ממחזר ומשתמש בהן כשקיות זבל, רק אלוהים יודע מה הוא עוד עשה שם.
הדלת של המטבח סגורה, הדלת של חדר השינה סגורה, ועדיין לא הצלחתי לישון בגלל הרעש שהדרעק הזה עשה.
בקיצור, לא הצלחתי להירדם, בחמש וחצי בבוקר כבר התארגנתי על שתי מלכודות כלוב ששמתי בצמוד לקיר עם נקניק כפיתיון(השתמשתי בכפפות).
מבחינתי אין מחילה אחרי הלילה שעברתי, איני מעוניין במו"מ, ולא אגלה סבלנות כמו פותח השירשור. אם כשאחזור מהעבודה אראה שהמלכודות לא עשו את העבודה אני מתכוון עוד היום לארגן לו עתיד דביק ביותר.

מה שבאמת מטריד אותי בכל הסיפור הזה, זה שאין לי מושג איך לעזאזל הוא נכנס(אני גר בקומה רביעית, קומה אחרונה). הם יכולים להיכנס מהחלון בגובה כזה? ואני די מקפיד לסגור את החלונות והדלתות, ככה שממש אין לי מושג מאיפה הוא צץ

נערך לאחרונה ב:
אין לי מושג איך לעזאזל הוא נכנס(אני גר בקומה רביעית, קומה אחרונה).
אני מניח שאלי הגיע [קומה 6] דרך המרזבים או צינורות הדוד הסולרי שמצופים בבידוד וזה ממש לא נינג'ה עבורם...
גם אצלי, לאחר שבידדתי אותו במרפסת השירות הוא שרט וכרסם את הדלת.

הם יכולים להיכנס מהחלון בגובה כזה? ואני די מקפיד לסגור את החלונות והדלתות, ככה שממש אין לי מושג מאיפה הוא צץ
כן - הם בעלי כושר טיפוס מרשים ומאוד זריזים. הם יכולים להיכנס משם. עוד אפשרות, שהוא היה בתוך חבילה או שקית שהכנסת הביתה (או שמישהו משכניך הכניס).

טוב... אז המלכודות עשו את העבודה, זה נראה שתפסתי דינוזאור

מעולה ! בדיוק באתי לרשום לך שתנסה סקיפי במידה והנקניק לא יעבוד, שמח כמובן שעבד.
אצלי נקניק לא תפס.
וכן, יצא לי לתפוס כמה חולדות שמנות במיוחד שבקושי נכנסו למלכודת, אז מתאר לעצמי חח . אשמח אם תעלה תמונה של השלל :)

אני גם בבית קרקע ואימצתי כמה חתולי רחוב שנולדו בחצי שלי מאז אין מקקים ואין עכברים

אני גם בבית קרקע ואימצתי כמה חתולי רחוב שנולדו בחצי שלי מאז אין מקקים ואין עכברים

זה בדיוק מה שניסיתי להסביר ל @משה לפני כמה עמודים.
שעיקור החתולים הוא מחדל גדול שיעלה לכולנו ביוקר. כבר עולה לנו ביוקר עם עלייה תלולה בכמות המקקים והעכברים ברחובות מאז החלו עם העיקורים הללו.

שמנסים לשחק אלוהים ולהתערב באמא טבע , זה משחק מסוכן.

שעיקור החתולים הוא מחדל גדול שיעלה לכולנו ביוקר. כבר עולה לנו ביוקר עם עלייה תלולה בכמות המקקים והעכברים ברחובות מאז החלו עם העיקורים הללו

יש לך מקור שמראה שיש עליה כזו ושהיא נובעת מעיקור חתולים?

שעיקור החתולים הוא מחדל גדול שיעלה לכולנו ביוקר. כבר עולה לנו ביוקר עם עלייה תלולה בכמות המקקים והעכברים ברחובות מאז החלו עם העיקורים הללו.

אולי אם יש עליה זה נובע מהחפרות של הרכבת הקלה

מעולה ! בדיוק באתי לרשום לך שתנסה סקיפי במידה והנקניק לא יעבוד, שמח כמובן שעבד.
אצלי נקניק לא תפס.
וכן, יצא לי לתפוס כמה חולדות שמנות במיוחד שבקושי נכנסו למלכודת, אז מתאר לעצמי חח . אשמח אם תעלה תמונה של השלל :)

קבצים מצורפים

• 20220322_165528.jpg
    20220322_165528.jpg
    KB 996.8 · צפיות: 14
מה שבאמת מטריד אותי בכל הסיפור הזה, זה שאין לי מושג איך לעזאזל הוא נכנס(אני גר בקומה רביעית, קומה אחרונה). הם יכולים להיכנס מהחלון בגובה כזה? ואני די מקפיד לסגור את החלונות והדלתות, ככה שממש אין לי מושג מאיפה הוא צץ

חולדה מסוגלת לטפס על קירות בלי בעיה, וגם לטפס בצינורות ביוב ולצאת דרך אסלת השרותים.

באופן כללי הם יצור חכם וסקרן. אם יוצאים מהבית לזמן ארוך (נניח חודש) והמים באסלה (מחסום הריח) מתאדים, הריחות החדשים מתוך הדירה מסקרנים אותם והם יכולים להכנס. קרה לי בבית . ממש ראו את עקבות הבוץ מהאסלה אל המטבח ...

באופן כללי, כשנוסעים לזמן ארוך, כדאי להוריד מכסה האסלה.

אני דווקא לא מסכים איתך..

לאפשר לחתולים להמשיך להתרבות זה להביא סבל לחתולים שנולדים לחיים ברחוב לחתולות הממליטות וגם לזכרים שהופכים לאגרסיבים וגורמים נזק להם ולאחרים

אישית אני ובת זוגתי עיקרנו וסירסנו מכספינו מול ווטרינרית מכרה שעשה לנו מחיר מוזל אבל עשינו על 10 חתולים ואפילו יותר וזה פשוט לא נגמר...
ותמיד מגיעים עוד..

ברור שחתול היא חיה מועילה כנגד כל מני מזיקים אבל זה שווה את הסבל של חתולי הרחוב?
לדעתי לא, אפשר לטפל בעוד דרכים במזיקים וחוץ מזה גם ככה יש אינפלציה של חתולי רחוב..

זאת דעתי בכל אופן

אצלנו עכברוש הגיע לקומה 7

יש לך מקור שמראה שיש עליה כזו ושהיא נובעת מעיקור חתולים?

דוגמא אחת מיני רבים -

באוסטרליה יש עיקור מסיבי וחסר פשרות של חתולים, ואתה רואה בעצמך מכ שקורה שאתה מעקר את המדביר הטבעי הכי אפקטיבי שלהם.
לא נורא, העיקר שאפשר להשתמש ברעלים מסוכנים.

אולי אם יש עליה זה נובע מהחפרות של הרכבת הקלה
גם בהחלט. אין סתירה בין הדברים

חולדה מסוגלת לטפס על קירות בלי בעיה, וגם לטפס בצינורות ביוב ולצאת דרך אסלת השרותים.

באופן כללי הם יצור חכם וסקרן. אם יוצאים מהבית לזמן ארוך (נניח חודש) והמים באסלה (מחסום הריח) מתאדים, הריחות החדשים מתוך הדירה מסקרנים אותם והם יכולים להכנס. קרה לי בבית . ממש ראו את עקבות הבוץ מהאסלה אל המטבח ...

באופן כללי, כשנוסעים לזמן ארוך, כדאי להוריד מכסה האסלה.

נכון מאוד. רואים שיש לך נסיון מר איתם. לצד כל הבלאגן שהן גורמות, אני בהחלט מעריך מאוד את היכולות הפנטסטיות שלהם לשרוד ולהתאים עצמם לסביבה האורבנית.

אני דווקא לא מסכים איתך..

זכותך המלאה

לאפשר לחתולים להמשיך להתרבות זה להביא סבל לחתולים שנולדים לחיים ברחוב

יש לך דרך לגבות את המשפט הזה? שאלת את החתולים אם הם סובלים?
אני אישית מעולם לא נתקלתי , בהחתול שבו אני מצליח לראות את עצמותיו, להבדיל מעשרות כלבים כאלו שבהם כן נתקלתי לצערי.
הסיבה היא - חתול חיה שיודעת לשרוד מצויין בכוחות עצמה, להבדיל מהכלבים המבוייתים והתלותיים שיצרנו .
ואפילו אם הם סובלים, מי שם אותך או אותי לעקר אותם? על אותו משקל בוא נעקר כל אדם שחי בעוני, כדי שילדיו לא יסבלו. יאללה, אתה בא איתי לדימונה להתחיל לעקר אנשים?אתה מבין את הכוונה שלי אני מניח, זה מוסר כפול. לא כלפייך אישית אלא לכלל התופעה האכזרית של העיקור.

אתה רוצה לדבר איתי על סבל? יש לך מושג איזה סבל אתה גורם לחיות הללו שלא יכולות להגיד לך לא להליך רפואי בכפיה? יש לך מושג איך אתה משבש בצורה בלתי הפיכה את האיזון ההורמונלי שלהם? אתה חושב שחיסלת רק את מע׳ הרבייה שלהם? יש לי חדשות בשבילך. - פגעת קשות ובצורה בלתי הפיכה בכל המע׳ האנדוקרינית בגופם.

לחתולות הממליטות וגם לזכרים שהופכים לאגרסיבים וגורמים נזק להם ולאחרים

הם אגרסיבים בשמירה על מזון, טריטוריה או מאבק על נקבות, כמו שגם אתה תהייה אם מישהו יחדור לטריטוריה שלך, ייקח ממך אוכל, או יתחיל עם אשתך. אז תרשה לי לעקר אותך שתפסיק להיות ״אגרסיבי״ בבקשה. צדק לכולם אחרת זו צביעות ומוסר כפול.

אז קדימה, בוא נעקר גם כל גבר שקצת מרים את הקול או חלילה מרים יד על אדם אחר בשמירה על הטריטוריה שלו, על אותו משקל.
אבל כמובן, רק לבני אדם מותר הכל. אותם חלילה לא נעקר. לשאר בע״ח הזכרים אסור להתנהג באופן אגרסיבי (טבעי) מפעם לפעם .

אישית אני ובת זוגתי עיקרנו וסירסנו מכספינו מול ווטרינרית מכרה שעשה לנו מחיר מוזל אבל עשינו על 10 חתולים ואפילו יותר וזה פשוט לא נגמר...
ותמיד מגיעים עוד..

אחלה עסק המדינה והווטרינרים העוסקים במלאכה עושים מכל הסיפור הזה. טוב נו, העיקר שיש פרנסה לכולם.

ברור שחתול היא חיה מועילה כנגד כל מני מזיקים אבל זה שווה את הסבל של חתולי הרחוב?

שוב, תוכיח לי שהם סובלים. בטח עם כל מאכילי החתולים בכל פינה.
תעשה לי מדגם מספיק גדול ומייצג באמצעות שיטות מחקר וסטטיסטיקה, בקרב החתולים בבקשה.

לדעתי לא, אפשר לטפל בעוד דרכים במזיקים וחוץ מזה גם ככה יש אינפלציה של חתולי רחוב..

כמובן, אפשר להמשיך לפזר רעלים מסוכנים. רעלים שעופות דורסים ותנים נפגעים ומתים מהם אחר כך שהם אוכלים את הפגר.
רעלים שמזהמים את האדמה ופוגעים קשות במע׳ האקולוגית.

זאת דעתי בכל אופן

זכותך המלאה. כמו שגם זכותי להביע דעה נגדית.

באוסטרליה יש עיקור מסיבי וחסר פשרות של חתולים, ואתה רואה בעצמך מכ שקורה שאתה מעקר את המדביר הטבעי הכי אפקטיבי שלהם.
מתאם לא מעיד על סיבתיות

יש מגוון הסברים אחרים לעלייה בכמות העכברים באוסטרליה.

משינויים במזג האוויר ועד יבול שופע במיוחד

מתאם לא מעיד על סיבתיות

יש מגוון הסברים אחרים לעלייה בכמות העכברים באוסטרליה.

משינויים במזג האוויר ועד יבול שופע במיוחד

אין כאן שום סתירה. זה שילוב של הכל ביחד. עיקור חתולים בטח לא תורם למצב.
לא צריך להיות גאון הדור בכדי לעשות אחד פלוס אחד ולהבין שברגע שאתה מדלל טורף טבעי של בע״ח מסויים, הוא יתרבה יותר.

מהידען - לגבי כמה חשוב סירוס ועיקור חתולים

על אותו משקל אפשר לעשות כתבה בידען על רשימה אין סופית , של בע״ח שאנחנו אחראים לההכחדה שלהם/ דילול. אז על אותו משקל בוא נעקר אותנו.
הצדקנות הזו של בני האדם לשחק אלוהים ולעקר חיות אחרות בזמן שהם המין הכי הרסני על כדו״א שמתרבה ללא חשבון וגוזל אזורי מחייה של בע״ח אחרים, מדהימה אותי כל פעם מחדש. אני לא צדיק, אני לא טבעוני, ואני חי באזור מיושב שנלקח מאותם בע״ח.
אבל לפחות אני ער לכך ולא נוהג בצביעות של איזה חסיד אומת עולם שבא לעזור לדרורים, לתחולים או וואטאבר.
אם בני האדם רוצים לעקר מישהו, שיתחילו עם עצמם.

צריך לתת לטבע לאזן את עצמו ולהפסיק להתערב. עשינו מספיק נזק.
*שוב מדגיש למען הסר הספק - אני כותב באופן כללי על התופעה זה לא אישי כלפייך

מלכודות רגילות מאוד יעילות מהנסיון שלי. צריך פשוט לדעת איזה לקנות ואיך למקם ולטפל בהם:
יש מספר מלכודות שאני ממליץ מאמאזון, אם מותר לשים קישורים של מוצרים מהאתר,
מותר לשים קישורים מאמזון. אשמח אם תוכל.
המליצו פה על מלכודת נדנדה, אהבתי אותה כי בניגוד למלכודות רשת, אין סיכוי שהעכבר מצליח להגיע לפתיון בלי להילכד, וגם חוסך ממני לראות את העכבר, רק התלבטתי האם אצליח להטביע אותו עם מלכודת נדנדה
אם עכבר נלכד, וזו מלכודת שרק לכדה ולא הרגה,
יש המלצה על מלכודת יעילה שגם הורגת ?
תחטא טוב את המלכודת אם אתה רוצה להשתמש בה עוד פעם, , כי העכבר הבא עלול לא להיכנס למלכודת אם יריח שהיה שם עכבר אחר.
איך אתה ממליץ לחטא ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C ממליצים על עכבר ורטיקלי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back
למעלה