• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לימוד שפות

לנצח נתהה

משתמש בכיר
דירוג
1,063
לאור מה שידוע לכם האם יש טעם ללמוד שפות בימינו לצורך תקשורת עם בני אדם אחרים? האם צפויות פריצות דרך בזמן הקרוב שיאפשרו לשוחח עם דוברי שפה אחרים בצורה שוטפת ,בלי להכיר את השפה הזרה? או שעוד חזון למועד ולימודי שפה לצורכי תקשורת הם מאמץ שכדאי להשקיע?

זה תלוי בהגדרה שלך למהו הזמן הקרוב.
אישית אני לא רואה משהו כזה קורה ב-5-10 השנים הקרובות.

מציע להזכר ב-1984...
למילים יש כח. אם אני סומך על תרגום של אחרים, אני למעשה תלוי בהשקפת עולמם.
+1

כמו כן, גם לא ניתן לתרגם תרבות. לימוד שפה לעומק מלמד אותך ומחבר אותך לתרבות מסוימת.

לדעתי כן, הבנה של שפת המקור והתרבות הרבה יותר טובה מכל תרגום שיש לך. ובד"כ לדברים חשובים יש תרגומים

מחייה את השרשור מעט,

בשביל לשאול את חברי הפורום האם מכירים מועדון שפות בו אפשר ללמוד שפות זרות ,באמצעות שיחה? מעין מפגשי לימודי שפות.

אני חושב שזה רצון שאפשר לחסוך את ההוצאה ממנו, לפחות את העלות של מורה פרטי.

זה מאוד תלוי מה אתה רוצה לעשות עם זה. אז צריך לבחור את השפה ספציפית. אם אתה רוצה להתפרנס אז לרוב זה לא רווחי. אם אתה רוצה לקרוא ספרים, אתרים האינטרנט ולראות סרטים זה משהו אחר. אבל אם אתה רוצה לדבר עם אנשים צריך לקחת בחשבון שלא בהכרך הם ירצו לדבר איתך. יש תרבויות מאוד פתוחות לזרים וסלחניות למבטא, ויש גם כאלה שמאוד מוזר ואפילו חשוד שמשהו למד את הפשה שלהם.

זה מאוד תלוי מה אתה רוצה לעשות עם זה. אז צריך לבחור את השפה ספציפית. אם אתה רוצה להתפרנס אז לרוב זה לא רווחי. אם אתה רוצה לקרוא ספרים, אתרים האינטרנט ולראות סרטים זה משהו אחר. אבל אם אתה רוצה לדבר עם אנשים צריך לקחת בחשבון שלא בהכרך הם ירצו לדבר איתך. יש תרבויות מאוד פתוחות לזרים וסלחניות למבטא, ויש גם כאלה שמאוד מוזר ואפילו חשוד שמשהו למד את הפשה שלהם.
המטרה זה להרחיב את מעגל הידע, כתחביב.

כרגע ההתמקדות זה באנגלית, רוסית, ערבית, ספרדית וסינית - השפות החשובות בעיניי.

מבין את המורכבות, אך צריך להתחיל מאנשהו.

המטרה זה להרחיב את מעגל הידע, כתחביב.

מבין את המורכבות, אך צריך להתחיל מאנשהו.
אתה רוצה ללמוד כל השפות האלה ביחד?

חס וחלילה.
בהדרגתיות.

אבל כן להתחיל ממפגשי אנגלית.
קודם כל - כל הכבוד. לדעתי ברשימה שלך של שפות יש רמות קושי שונות. אני ממש לא מומחה ויכול להיות שיש כאן פוליגלוטים שיכולים ללמוד בכלות ומהר שפות. אבל ספרדית שפה יחסית קלה לזרים ואנשים לומדים אותה לרמה טובה תוך שנה. למשל רמה מספחק טובה בשביל ללמוד באוניברסיטה. אותו דבר איטלקית. למרות זאת נראה לי שיש הרבה פחות אנשים שהצליחו לעשות כזה דבר עם שפה סינית.

מחייה את השרשור מעט,

בשביל לשאול את חברי הפורום האם מכירים מועדון שפות בו אפשר ללמוד שפות זרות ,באמצעות שיחה? מעין מפגשי לימודי שפות.

אם אתה רוצה לחסוך לגמרי אז ממליץ לך לבדוק מפגשים ב-meetup או ב couchsurfing.
אני לא בקיא בתחום אבל מכיר מחברים שיש מפגשי החלפת שפות קבועים בתל אביב.

תתחיל בדואולינגו ותראה איך עובד לך

מחייה את השרשור מעט,

שמעתי על FluenTLV, לא מכיר אישית.

מחייה את השרשור מעט,

יש כל מיני מקומות שמארגנים מפגשים לחילופי שפות, לחלופין יש אנשים שמוצאים מישהו ללמוד ממנו את שפת אימו וללמד את שפת אימם.
כמובן שבלי שעות רבות של השקעה זה סתם יהיה מפגש נחמד בלי ערך לימודי.

לפי מה שאני יודע יש מיט אפים אבל אף פעם לא הלכתי, כמו כן לשפות נפוצות יש גם אפליקציות חינמיות לא אומר את השם כדי לא לפרסם.

יש כל מיני מקומות שמארגנים מפגשים לחילופי שפות, לחלופין יש אנשים שמוצאים מישהו ללמוד ממנו את שפת אימו וללמד את שפת אימם.
כמובן שבלי שעות רבות של השקעה זה סתם יהיה מפגש נחמד בלי ערך לימודי.
תודה!
לפי מה שאני יודע יש מיט אפים אבל אף פעם לא הלכתי, כמו כן לשפות נפוצות יש גם אפליקציות חינמיות לא אומר את השם כדי לא לפרסם.
תודה רבה!

חדמ"ש, ממליץ על המפגשים השבועיים בברים של עמותת Language Exchange - פעם בשבוע בבאר שבע (כבר כמה שנים), פעם בשבועיים בירושלים (התחיל לפני כ-3 חודשים). פותחים 5-10 שולחנות ובכל שולחן מדברים שפה אחרת (מעברית, אנגלית ויידיש עד סינית, יפנית ונורווגית) - אתה מגיע לשולחן שבו אתה רוצה לתרגל, ואיתך אנשים ברמות שונות של בקיאות ושטף. בכל שולחן יושב "שגריר" שמתווך את השפה למתקשים ומזרים את השיחה.

האו"ם מסכים איתך, לדעתי הרשימה הזו כמעט חופפת לרשימת השפות הרשמיות שלו.

האם נדרש ללמוד שפות מבחינה טכנית? כמי שמאוד אוהב שפות לא חשבתי על השאלה הזו אבל יש סיכוי שלא, בהתחשב בהתקדמות האקספוננציאלית של בינה מלאכותית בתחום הזה. אבל זה לא יחליף את התענוג, פיתוח המוח בתחום זה ותחומים נוספים (שתורם לבריאות ולקוגניציה בגיל מבוגר), הכרת התרבות, יצירת הקשרים בינך לבין דובר השפה ללא הטלפון, קשרי חברות עם חובבי השפה כמוך ועוד ועוד. רק בגלל שמחשבים משחקים שחמט מדהים, זה אומר שאין יותר סיבות שנשחק בעצמנו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C ספרי/חוברות לימוד במתמטיקה אוף טופיק 0
א לימוד שיווק דיגיטלי התפתחות אישית 0
S לימוד עצמי תורה/ברית חדשה אוף טופיק 8
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
T לימוד ייעוץ השקעות כדאי? שוק ההון 3
U לימוד פייתון בעברית התפתחות אישית 12
A מוסד לימוד מדעי המחשב התפתחות אישית 4
Emilia קורס מקצועי במכללה או לימוד עצמי? יומני מסע אישיים 5
משה כמה לבקש על יצירת מצגות וחומרי לימוד לקורס בנושא קיימות? אוף טופיק 16
A לימוד יסודות שוק ההון התפתחות אישית 1