• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשרות לשנות סדר מכירת מניות - ברוקר חו"ל

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
או שאתה בוחר אסטרטגיה(fifo/lifo/highest cost וכו') ונותן למערכת לבחור את הLOT באופן אוטומטי לפי ההגדרות האלה
נכון אבל לא הייתי ממליץ את זה כאופציה ראשונה למישהו שלא מכיר את המערכת ועדיין לא התנסה באפשרות להגדרה ידנית.

תוכל להסביר איך פרקטית מבוצעת המכירה בשכבות ?
נניח וקניתי 10 יחידות של מניה מסוימת במחיר 20
כעבור שנה קניתי עוד 20 יחידות במחיר של 35
כעת אני רוצה למכור 15 יחידות. אז בעצם אני אעדיף שכל ה- 15 ימכרו מהמחיר היקר יותר. איך פרקטית זה מבוצע ?
בגדול 3 אופציות (זה הבנתי לפחות, לא ביצעתי בפועל עוד)
1. דרך ברוקר זר כמו שאמרו
2. בברוקר ישראלי אם תחזיק 2 חשובונות / 2 קרנות מקבילות לדוגמא - תמכור 15 רק מהחשבון או הקרן שקנית יותר מאוחר
3. בבוקר ישראלי בחשבון יחיד, לפתוח חשבון חדש, לנייד אליו את כל מה שאתה לא רוצה למכור- ואז מה שנשאר בחשבון המקורי למכור הכל

ש שיטות יותר פשוטה.
למשל שיטה שהציעו לא מזמן באחר הדיונים האחרים פה בפורום:
חחח, הייתי חלק פעיל בדיון הזה, הוא כמובן היה אחרי זה (-:
בהחלט זה מסתמן כרגע כאופציה הכי טובה מבחינתי

בהרצאה ששמעתי בקבוצת "ידע שווה כסף", נמרוד ירון, מומחה במיסוי ישראלי ובינלאומי אמר שמכירה בשכבות בברוקר זר שמאפשר זאת לא תואמת למיסוי הישראלי,
כלומר בברוקר זר אתה יכול להחליט למכור בשכבות, אבל את המס בארץ אתה בכל מקרה תצטרך לשלם לפי FIFO.

כלומר בברוקר זר אתה יכול להחליט למכור בשכבות, אבל את המס בארץ אתה בכל מקרה תצטרך לשלם לפי FIFO.
זה לא אפשרי טכנית.
מה שהם יכולים לעשות זה לדרוש ממך\מהברוקר למכור לפי FIFO אבל אתה לא יכול למכור לא FIFO ולשלם מס על היחידות שלא מכרת.

זה לא אפשרי טכנית.
מה שהם יכולים לעשות זה לדרוש ממך\מהברוקר למכור לפי FIFO אבל אתה לא יכול למכור לא FIFO ולשלם מס על היחידות שלא מכרת.
למה לא אפשרי? יש מידע מלא על מה קנית מתי, ואפשר לעשות את החישוב של כמה מס אתה צריך לשלם אם במקום למכור את המניות שקנית בשער של x אתה מוכר לפי שער קנייה y שהוא השער של השכבה הראשונה שקנית.

בהרצאה ששמעתי בקבוצת "ידע שווה כסף", נמרוד ירון, מומחה במיסוי ישראלי ובינלאומי אמר שמכירה בשכבות בברוקר זר שמאפשר זאת לא תואמת למיסוי הישראלי,
מי שעושה את זה בונה על כך שהמפקח בפקיד השומה יקבל את עמדתו או לא ישים לב שהוא דיווח בניגוד לעמדה הנטענת של רשות המסים.

יש שיטות יותר פשוטה.
למשל שיטה שהציעו לא מזמן באחר הדיונים האחרים פה בפורום:
קנה הכל כרגיל בחשבון אחד.
כשאתה רוצה למכור שכבה, תפתח חשבון השקעות נוסף (חשבון ב').
תעביר ניירות מחשבון א' לחשבון ב' עד שתגיע לשכבה שאתה רוצה למכור. (גם ההעברה וגם המכירה הם בFIFO. אז אם אתה רוצה למכור את ניירות מספר 71-90 שקנית אז פשוט תעביר 70 ניירות).
תמכור את המניות שרצית בחשבון א. (עכשיו הנייר הראשון שיימכר הוא מספר 71)
לסיום אתה יכול להעביר חזרה את הניירות מחשבון ב' לחשבון א ולסגור את חשבון ב.

קצת מסורבל, אבל לדעתי פחות מסורבל מלהחזיק 10 חשבונות שונים במשך כל זמן הצבירה.

ואת התהליך הזה תעשה כל חודש? או שאם תמכור שכבה פשוט תשאיר כמה מאות אלפי ש"ח במזומן?

ואת התהליך הזה תעשה כל חודש? או שאם תמכור שכבה פשוט תשאיר כמה מאות אלפי ש"ח במזומן?
לא אני המצאתי את השיטה, ואני כנראה גם לא אשתמש בה כי אני בIB אז אני לא צריך.
אבל בגדול, מה הבעיה לעשות את זה פעם בשנה או פעם ברבעון?
לחלופין, אחרי הפיצול יש לך שכבה מספיק גדולה שאתה יכול למכור ממנה חלק כל חודש, עד שהשכבה הזאת תגמר. עד אז לא צריך לעשות עוד ניודים.

• אהבתי
Reactions: d4c
למה לא אפשרי? יש מידע מלא על מה קנית מתי, ואפשר לעשות את החישוב של כמה מס אתה צריך לשלם אם במקום למכור את המניות שקנית בשער של x אתה מוכר לפי שער קנייה y שהוא השער של השכבה הראשונה שקנית.
וכמה מס תשלם אח"כ כשתמכור את היחידות שנשארו? לפי תאריך הקניה של היחידות שמכרת עכשיו? מי יחשב את זה ואיפה המידע ישמר?
אתה מבין שזה לא יכול לעבוד?
כשאתה מוכר אתה מראה בכמה קנית ובכמה מכרת ולפי זה משלם מס.
מס הכנסה לא בודק כמה יחידות נשארו לך ובאיזה מחירים קנית אותם.

קשה מאוד טכנית ולא הגיוני לחייב אותך מס על יחידות שלא מכרת ולא לשלם מס על אלה שכן, מה שכן אפשר לעשות דיי בקלות זה להכריח את הברוקר לתת לישראלים למכור רק בFIFO,אבל זה לא יעזור להם כי ניתן להעביר חלק מהיחידות לחשבון אחר ואז להחליט איזה חשבון למכור.

בקיצור הרצון של מס הכנסה למסות FIFO לא מסתדר עם העולם הפיננסי העולמי, זה יכול לעבוד רק במערכת קטנה וריכוזית או לשכנע את כול העולם לעבור לFIFO בלבד וליצר חוקים דרקוניים שמחייבים ברמת האדם למכור לפי FIFO בלי קשר לכמה חשבונות ואיפה הוא מחזיק את הניירות.

וכמה מס תשלם אח"כ כשתמכור את היחידות שנשארו? לפי תאריך הקניה של היחידות שמכרת עכשיו? מי יחשב את זה ואיפה המידע ישמר?
אתה מבין שזה לא יכול לעבוד?
כשאתה מוכר אתה מראה בכמה קנית ובכמה מכרת ולפי זה משלם מס.
מס הכנסה לא בודק כמה יחידות נשארו לך ובאיזה מחירים קנית אותם.

קשה מאוד טכנית ולא הגיוני לחייב אותך מס על יחידות שלא מכרת ולא לשלם מס על אלה שכן, מה שכן אפשר לעשות דיי בקלות זה להכריח את הברוקר לתת לישראלים למכור רק בFIFO,אבל זה לא יעזור להם כי ניתן להעביר חלק מהיחידות לחשבון אחר ואז להחליט איזה חשבון למכור.

בקיצור הרצון של מס הכנסה למסות FIFO לא מסתדר עם העולם הפיננסי העולמי, זה יכול לעבוד רק במערכת קטנה וריכוזית או לשכנע את כול העולם לעבור לFIFO בלבד וליצר חוקים דרקוניים שמחייבים ברמת האדם למכור לפי FIFO בלי קשר לכמה חשבונות ואיפה הוא מחזיק את הניירות.
מבחינה עקרונית לא אמורה להיות בעיה עם fifo.
תחשוב שיש לך טון אורז שקנית בכמה מנות, במועדים שונים ובמחירים שונים.
אתה מוכר חלק, איך יודעים איזה גרגר מכרת? ואם אחסנת במחסנים שונים, זה מצדיק חישוב שונה לפי המחסן ממנו יצא האורז (כל הגרגרים זהים)?
אני חושב שפיפו זו שיטה שמתאימה יותר למלאי של נכסים מתכלים, אבל עקרונית היה אפשר לבחור בה גם למניות. הבעיה היא שהכניסו את החריג לפיו אתה יכול להוכיח איזה מניה מכרת ומאחר שאין הבדל בין המניות, זה מעודד התחכמויות וכשיש ברוקרים שלא כפופים להוראות מס הכנסה, זה בכלל הופך את הניכוי במקור לבדיחה. בעיני השיטה הכי הוגנת כלכלית היא לקחת כמחיר המקורי את המחיר הממוצע (המשוקלל) בו קנית, אבל זו גם השיטה הכי מסובכת ליישום בדו"ח ובלתי ניתנת ליישום במנגנון ניכוי המס במקור כשיש יותר מחשבון אחד.

זה מצדיק חישוב שונה לפי המחסן ממנו יצא האורז (כל הגרגרים זהים)?
אם מי ששומר על הרישום, דואג לקניה ומכירה, מנכה מס וכו', אז כן.
מאוד הגיוני שהמיסוי היה לפי המחסן, כי המידע שמור לך פר-מחסן.
אבל זו גם השיטה הכי מסובכת ליישום בדו"ח ובלתי ניתנת ליישום במנגנון ניכוי המס במקור כשיש יותר מחשבון אחד.
גם FIFO מלא לא ניתן לישום במנגנון ניכוי מס במקור. לבית השקעות א' אין שום מושג (ואסור שיהיה לי) איזה אחזקות יש לך בבית השקעות ב' או ג' ולכן אין לו יכולת למסות אותך "נכון"

מאוד הגיוני שהמיסוי היה לפי המחסן, כי המידע שמור לך פר-מחסן.
מה הגיוני בזה חוץ מזה שאתה מעודד הסעת אורז הלוך ושוב בין מחסנים רק משיקולי מס? לפי ההיגיון הזה צריך למסות גם מכירה של כל קרטון חלב לפי מחיר הרכישה הספציפי שלו.
הבחינה במיסוי צריכה להיות כלכלית ולא אמור להיות הבדל במיסוי כשאני מוכר גרגר א' או גרגר ב' כשהם זהים, גם אם איחסנתי אותם בקופסאות נפרדות.
גם FIFO מלא לא ניתן לישום במנגנון ניכוי מס במקור. לבית השקעות א' אין שום מושג (ואסור שיהיה לי) איזה אחזקות יש לך בבית השקעות ב' או ג' ולכן אין לו יכולת למסות אותך "נכון"
וזו הסיבה, לדעתי, שהכניסו את החריג של הוכחת איזה מניה מכרת. באו לפשט את הניכוי במקור ויצרו כלל לא הגיוני, לא ישים ושמעודד פעולות שאין להן שום תכלית חוץ מאי תשלום מס.

אותו ברוקר (פסגות), משחק עם הקרנות כך:
שכבה ראשונה: iwda + eimi
שכבה שניה: vwra
שכבה שלישית: כנראה vt
אוף טופיק -
תוכל לומר מה באיזה בורסה קניתם כל נייר ומה העמלות קורספנדנט ששלמת עבור כל נייר?

מה הגיוני בזה חוץ מזה שאתה מעודד הסעת אורז הלוך ושוב בין מחסנים רק משיקולי מס? לפי ההיגיון הזה צריך למסות גם מכירה של כל קרטון חלב לפי מחיר הרכישה הספציפי שלו.
כי הרישומים הם פר מחסן.
אתה באמת רוצה שידרשו ממך להוכיח שאין לך אחות (או מחסן אחר עם גרגר יותר ישן)?
ההנחה היא שהעברה בין מחסנים היא לא בחינם, ולכן לא בהכרח משתלמת.
אבל באופן כללי, FIFO לדעתי לא שיטה טובה.
הבחינה במיסוי צריכה להיות כלכלית ולא אמור להיות הבדל במיסוי כשאני מוכר גרגר א' או גרגר ב' כשהם זהים, גם אם איחסנתי אותם בקופסאות נפרדות.
נכון. אבל כשאתה בא וקובע שאני צריך למכור לפי מחיר הקניה הראשון שקניתי, אתה גם צריך לדרוש הוכחה שלא קניתי גרגר אורז לפני 100 שנה והחבאתי אותו באיזה מחסן נסתר.
הבעיה זה עצם הקביעה שהתשלום צריך להיות לפי גרגר ראשון וירטואלי כלשהו ולא לפי הגרגר שאני מוכר בפועל.

כי הרישומים הם פר מחסן.
נו באמת, זו היתה דוגמה. ואם האיחסון הוא לפי קופסאות, ואם קודם אני קונה כמות גדולה במחירים שונים ורק אחר כך מחלק למחסנים / קופסאות / קומות במחסן. אין שום מערכת שפועלת כך. וההנחה שההעברה לא בחינם היא נגד הטיעון שלך. מערכת המס לא אמורה לייצר תמריצים כאלו ובכל מקרה, המחסן והאורז הם דוגמה - תחשוב על זהב שזול יותר לשנע, או מחסנים צמודים / קומות שונות באותו מחסן וכו'.
וכמו בדוגמה שנתתי של מכירת חלב.אתה רואה למה לא אפשרי למסות מכירת כל קרטון חלב לפי תאריך ומחיר הרכישה שלו?
נכון. אבל כשאתה בא וקובע שאני צריך למכור לפי מחיר הקניה הראשון שקניתי, אתה גם צריך לדרוש הוכחה שלא קניתי גרגר אורז לפני 100 שנה והחבאתי אותו באיזה מחסן נסתר.
הבעיה זה עצם הקביעה שהתשלום צריך להיות לפי גרגר ראשון וירטואלי כלשהו ולא לפי הגרגר שאני מוכר בפועל.
לא. הדוחות הכספיים לא עוסקים במקום האיחסון וגם את פקיד השומה זה לא מעניין. אם יש לך מסמך שמראה שרכשת אורז לפני 100 שנה ואין תעוד למכירתו, אז הוא הראשון שנמכר, בלי קשר לשאלה איפה הוא, ולהיפך - גם אם תביא בדיקות מעבדה שמראות על הותק של הגרגר, אם אין תעוד, אז לא רלוונטי.
בקיצור, הקביעה היא לפי מכירה בפועל, ולא וירטואלית, ולצורך כך בודקים את מסמכי הנהלת החשבונות ולא סחורה בפועל.

נו באמת, זו היתה דוגמה
נכון, זאת הייתה הדוגמא שלי בתור אנלוגיה לחשבונות שונים בברוקרים שונים.
ואם האיחסון הוא לפי קופסאות, ואם קודם אני קונה כמות גדולה במחירים שונים ורק אחר כך מחלק למחסנים / קופסאות / קומות במחסן.
תסבובב את האנלוגיה איך שאתה רוצה.
עדיין לא הגיוני שאני אצטרך להוכיח שאין לי חשבון השקעות ישן שאני מחזיק בו מניה ישנה מאותו סוג.
מערכת המס לא אמורה לייצר תמריצים כאלו ובכל מקרה, המחסן והאורז הם דוגמה - תחשוב על זהב שזול יותר לשנע, או מחסנים צמודים / קומות שונות באותו מחסן וכו'.
נכון. היא לא אמורה לייצר תמריצים כאלה.
והיא גם לא אמורה לדרוש ממך להוכיח שאין לך אחות.
ולכן המיסוי צריך להיות לפי היחידה שאתה מוכר בפועל, ולא לפי יחידה תאורטית שאולי יש לך ואולי אין לך ושאולי קנית במחיר יותר זול.
וזה לא משנה אם מדברים על מניות, זהב אורז.
לא. הדוחות הכספיים לא עוסקים במקום האיחסון וגם את פקיד השומה זה לא מעניין.
בטח שהם כן.
היום המיסוי הוא לפי FIFO רק בתוך אותו מחסן. שנינו מסכימים שזה מפגר כי אין בעיה להעביר מניות בין מחסנים.
אם יש לך מסמך שמראה שרכשת אורז לפני 100 שנה ואין תעוד למכירתו, אז הוא הראשון שנמכר, בלי קשר לשאלה איפה הוא,
אבל זה בדיוק העניין - אין לי מסמך שמוכיח שלא קניתי אורז לפני 100 שנה. ולכן אין לי שום דרך להוכיח שאין לי אורז שקניתי לפני 100 שנה.
ולכן הדרישה לתשלום לפי FIFO היא מפגרת כי היא דורשת ממני להוכיח דברים שאין לי יכולת להוכיח.
במניות אגב, זה מאוד קשור לשאלה איפה הוא. כי בכל "מחסן" יש תיעוד מלא על האורז שבו, כולל תאריכי קניה.
הבעיה היא שאתה רוצה לעבור לFIFO גלובלי, ואז אתה דורש ממני להוכיח שלא קיים שום מחסן אחר בעולם כולו שבו אני שומר אורז ושיש בו אולי אורז שאני קניתי לפני 100 שנה.
לך תוכיח דבר כזה למס הכנסה.
אם יש לך מסמך שמראה שרכשת אורז לפני 100 שנה ואין תעוד למכירתו, אז הוא הראשון שנמכר, בלי קשר לשאלה איפה הוא, ולהיפך - גם אם תביא בדיקות מעבדה שמראות על הותק של הגרגר, אם אין תעוד, אז לא רלוונטי.
כלומר כל מה שאני צריך לעשות כדי לשלם פחות מס זה להשמיד את התיעוד על כך שקניתי אורז לפני 100 שנה?
אתה באמת חושב שזה יעזור לך מול מס הכנסה?
בקיצור, הקביעה היא לפי מכירה בפועל, ולא וירטואלית, ולצורך כך בודקים את מסמכי הנהלת החשבונות ולא סחורה בפועל.
המשפט שלך קצת סותר את העצו.
הקביעה היא לפי מסמכי הנהלת חשבונות הוירטואליים או לפי הסחורה בפועל?
ואם אני סוחר פשוט שלא מחוייב בדוחות ואין לי הנהלת חשבונות, לפי איזה מסמכים וירטואליים אתה הולך, ואיך אתה מוכיח שלא קיים מקום אחר עם מסמכים וירטואליים נוספים?

בעיני השיטה הכי הוגנת כלכלית היא לקחת כמחיר המקורי את המחיר הממוצע (המשוקלל) בו קנית, אבל זו גם השיטה הכי מסובכת ליישום בדו"ח ובלתי ניתנת ליישום במנגנון ניכוי המס במקור כשיש יותר מחשבון אחד.
האם זה הכי הוגן? זה עניין של דעה, לדעתי לא.
הכי הוגן שתוכל למכור מה שתרצה ולשלם מס לפי כמה שהרווחת.
לאדם יש נניח מספר שעונים מאותו יצרן במגירה, ההגיון שלי אומר שזה קיצוני להכריח אותו למכור דווקא את הראשון שקנה וזכותו למכור איזה מהם שירצה, במיוחד שזה מה שנהוג בכול העולם.

בכול מקרה על החלק המהותי בהקשר של הטענה שלי אנחנו מסכימים והוא שזה לא אפשרי טכנית לביצוע ולכן המומחה טועה\לא הסביר נכון\לא הובן נכון בהקשר הזה.

נכון, זאת הייתה הדוגמא שלי בתור אנלוגיה לחשבונות שונים בברוקרים שונים.

תסבובב את האנלוגיה איך שאתה רוצה.
עדיין לא הגיוני שאני אצטרך להוכיח שאין לי חשבון השקעות ישן שאני מחזיק בו מניה ישנה מאותו סוג.

נכון. היא לא אמורה לייצר תמריצים כאלה.
והיא גם לא אמורה לדרוש ממך להוכיח שאין לך אחות.
ולכן המיסוי צריך להיות לפי היחידה שאתה מוכר בפועל, ולא לפי יחידה תאורטית שאולי יש לך ואולי אין לך ושאולי קנית במחיר יותר זול.
וזה לא משנה אם מדברים על מניות, זהב אורז.

בטח שהם כן.
היום המיסוי הוא לפי FIFO רק בתוך אותו מחסן. שנינו מסכימים שזה מפגר כי אין בעיה להעביר מניות בין מחסנים.

אבל זה בדיוק העניין - אין לי מסמך שמוכיח שלא קניתי אורז לפני 100 שנה. ולכן אין לי שום דרך להוכיח שאין לי אורז שקניתי לפני 100 שנה.
ולכן הדרישה לתשלום לפי FIFO היא מפגרת כי היא דורשת ממני להוכיח דברים שאין לי יכולת להוכיח.
במניות אגב, זה מאוד קשור לשאלה איפה הוא. כי בכל "מחסן" יש תיעוד מלא על האורז שבו, כולל תאריכי קניה.
הבעיה היא שאתה רוצה לעבור לFIFO גלובלי, ואז אתה דורש ממני להוכיח שלא קיים שום מחסן אחר בעולם כולו שבו אני שומר אורז ושיש בו אולי אורז שאני קניתי לפני 100 שנה.
לך תוכיח דבר כזה למס הכנסה.

כלומר כל מה שאני צריך לעשות כדי לשלם פחות מס זה להשמיד את התיעוד על כך שקניתי אורז לפני 100 שנה?
אתה באמת חושב שזה יעזור לך מול מס הכנסה?

המשפט שלך קצת סותר את העצו.
הקביעה היא לפי מסמכי הנהלת חשבונות הוירטואליים או לפי הסחורה בפועל?
ואם אני סוחר פשוט שלא מחוייב בדוחות ואין לי הנהלת חשבונות, לפי איזה מסמכים וירטואליים אתה הולך, ואיך אתה מוכיח שלא קיים מקום אחר עם מסמכים וירטואליים נוספים?
טוב, אנחנו כנראה מדברים על נושאים שונים לגמרי.
אתה מדבר על דרישה להוכיח שמישהו לא קנה משהו ואני לא מבין על איזו דרישה מדובר. אף אחד לא כתב כאן על דרישה כזו ובפועל, אין דרישה כזו לא מצד רשויות המס ולא לפי כללי חשבונאות מקובלים.
ולגבי "מסמכי הנהלת חשבונות וירטואליים" יש בינינו פער גדול בתפיסה לגבי התכלית והשימוש במסמכים חשבונאיים, מטרת הדוחות הכספיים ודרך הפעולה של פקיד השומה, אז אני מוותר מראש. שים לב רק שכשמדובר במניות אצל אותו ברוקר, אין לך שום דרך להוכיח איזה מניה מכרת מתוך כלל המניות שקנית במועדים ותאריכים שונים.
ולגבי הטענה שהיום המיסוי הוא פיפו רק "בתוך אותו מחסן", היא לא נכונה. כל השרשור הזה בא לעולם כי עמדת רשות המיסים והמיסוי בפועל בישראל, הוא לפי פיפו ולא "לפי מחסן".

ולגבי הטענה שהיום המיסוי הוא פיפו רק "בתוך אותו מחסן", היא לא נכונה.
בתיאוריה או דה פקטו?
כי גם לפי כללי ניכוי מס במקור לא מבקשים מאקסלנס לבדוק אם גם בפסגות אני מחזיק את אותה מניה ומתי רכשתי אתה שם.

בתיאוריה או דה פקטו?
כי גם לפי כללי ניכוי מס במקור לא מבקשים מאקסלנס לבדוק אם גם בפסגות אני מחזיק את אותה מניה ומתי רכשתי אתה שם.
דיברתי על חבות המס הסופית ולא על ניכוי במקור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
Y אפשרות "צביעה" של כספים בחשבון מסחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
grimble grumble אפשרות להעביר עסקאות תשלומים בין כרטיסים? צרכנות פיננסית 4
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 28
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O יש אפשרות לקנות כל מוצר חקלאי שיש, למשל קינמון או תה שוק ההון 4
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P אפשרות לשיפוצים לפני מלוא ביצוע הסכם קניה/מכירה? נדל"ן 16
McMurphy האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא? צרכנות פיננסית 5
B האם יש אפשרות כלשהי לבצע קניות limit במט"ח? שוק ההון 4
mudale222 האם יש אפשרות להכיר בהפסד של ריבית הלוואה לצורכי קיזוז מס רווח הון? שוק ההון 1
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
I האם "לנצל" את אפשרות משיכת קרן השתלמות בקורונה להשקעה עצמאית? שוק ההון 1
Y אפשרות לפתיחת חשבון בנק בפורטוגל צרכנות פיננסית 7
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3
S pepper invest - השיק אפשרות חדשה לקרנות סל עוקבות מדד SP500 צרכנות פיננסית 19
O אחרי פגישה עם יועץ פנסיוני עלתה אפשרות להשקעה בפוליסות פיננסית, דעתכם שוק ההון 51
R רווק בן 45 - בוחן אפשרות פרישה יומני מסע אישיים 36
A לא מוצא אפשרות לשלוח הודעות פרטיות בפורום אוף טופיק 2
ע פיתרון בסיכון נמוך לסכום דולרי בארה"ב?(ללא אזרחות, אפשרות פיזית לפתיחת חשבון בנק שם) שוק ההון 13
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
P מדינות שאוסרות על חנויות ללא אפשרות תשלום במזומן צרכנות פיננסית 22
ק הערכת מחיר דירה כאשר אין אפשרות להשכיר או למכור אותה נדל"ן 49
S יש אפשרות להשקיע במדד הישראלי דרך הבורסה? שוק ההון 1
P יש חדשות לגבי אפשרות הניוד בגמל להשקעה? צרכנות פיננסית 0
אורן זה רק אני או שנעלמה אפשרות ייצוא לאקסל מבנק דיסקונט? אוף טופיק 1
לא חשוב שמות ששאלה בדבר אפשרות להפרשה לפנסיה צרכנות פיננסית 1
E האם חייבים לשנות כתובת מגורים? אוף טופיק 33
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
Y עליית שכר משמעותית - איך לשנות הפקדות לקרן השתלמות ופנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
P נשברתי - צריך לשנות כיוון התפתחות אישית 5
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
לא חשוב שמות מחשיב את עצמי כא-פוליטי עם נטייה ימינה, האם עלי לשנות כיוון? אוף טופיק 61
י צריך לשנות את אופן תשלום המס! אוף טופיק 73
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
ח חוזה מול בית השקעות - האם רשאים לשנות התנאים צרכנות פיננסית 1
yossik האם מגיע הקץ ליס והוט כפי שאנו מכירים או שהן צריכות לשנות את המודל העיסקי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19

נושאים דומים

Back
למעלה