• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשרות לשנות סדר מכירת מניות - ברוקר חו"ל

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
וטיפ למי שמסתבך עם פתיחת קובץ הJNLP:
OpenWebStart זה פרוייקט קוד פתוח שמממש בדיוק את היכולת של פתיחת קבצי JNLP.
תומך בווינדואוס, לינוקס ומק ועובד בלי קשר לגרסת הJRE/JDK שמותקנת במחשב.
עבד לי מצויין במק :)
כבר לא צריך את זה
אפשר בממשק web ללכת ל orders יש שם אפשרות לשנות את השכבות בלי להוריד שום applet

• אהבתי
Reactions: ITS
כבר לא צריך את זה
אפשר בממשק web ללכת ל orders יש שם אפשרות לשנות את השכבות בלי להוריד שום applet
כנראה רק עבור פקודות מהימים האחרונים..? כי אצלי אין שם כלום
בשביל לשנות את ברירת המחדל עדיין צריך את היישום שלהם ממה שאני מבין, תקן אותי אם אני טועה.

כנראה רק עבור פקודות מהימים האחרונים..? כי אצלי אין שם כלום
הכל מדובר על הימים האחרונים, גם ה applet לא ייתן לך לעדכן הזמנות ישנות, ואצלי הוא אף פעם לא איפשר לעדכן ברירת מחדל
בשביל לשנות את ברירת המחדל עדיין צריך את היישום שלהם ממה שאני מבין, תקן אותי אם אני טועה.
אתה טועה.
ברגע שתעשה הזמנה ותיפתח לך האפשרות באתר לבחור שכבות תוכל גם לבחור שם שיטת מכירה שתהיה ברירת מחדדל מהיום והלאה

@Octopus
אם אתה בקליינט פורטל,
תפתח את התפריט,
תיכנס ל Reports/Tax,
שם יהיו כמה אופציות (לשוניות) - תלחץ על Tax Optimizer,
בחלון הפנימי שנפתח תבחר את שיטת המכירה שאתה מעוניין בה.

* אציין שאצלי זה לא תמיד שמר את השיטה שבחרתי שברירת מחדל והייתי צריך לבחור "ידנית" בכל פעם, אבל אני חושב שזה בגלל שאני משתמש בדפדפן שמוחק את ההיסטוריה-נתונים-עוגיות וכו' (כל סשן גלישה הוא סשן חדש ונקי כביכול) ולכן האתר של IB לא מסוגל לשמור את הבחירה הזו.

(עונה כאן, לבקשתו של @מתכנת )
לא ניסחתי את זה טוב, הכוונה היא לא לשלם מסים למדינה אחרת במקום ישראל.
התכוונתי שאם אתה מנתק תושבות בישראל וכרגע תושב של מדינה שמאפשרת למכור בשכבות, אין בעיה למכור שכבה מהאמצע ולהעביר לישראל את החלק שלהם במסים.
עד כמה שאני מבין זה חוקי, אשמח להסבר אם זה לא.
זה חוקי בדיוק כמו שלמכור היום בשכבות בלי לנתק תושבות זה חוקי.
לניתוק התושבות אין השפעה על חוקיות המהלך. אם החוק ישתנה ככה שמכירה בשכבות לא תיהיה חוקית אז לנתק תושבות לא יעזור לך.

מחשבות על מכירה בשכבות

אני מבין את הייתרון הגדול של מכירה בשכבות והאפשרות בעצם לממש חלק מהתיק מבלי לשלם מס רווחי הון כי אני ממש את השכבה האחרונה שעוד לא צברה תשואה משמעותית

ואז בשנים הראשונות לפרישה אני אוכל לשלם מס רווחי הון יחסית מאוד נמוך אם בכלל

עכשיו מהרבה שיקולים אישים שלי אני לא משקיע בברוקר זר אלה בישראלי אז האפשרות הזאת חסומה לי

אני מנסה לחשוב אם אפשרי ואם בכלל יש טעם לעשות את זה בניירות ישראלים
הרעיון שלי הוא כזה:
1. בזמן שלב החיסכון (נניח 10 שנים) לפתוח בכל שנה חשבון חדש אצל ברוקר ישראלי (לצורך העניין באותו בית השקעות או בכמה בתי השקעות) ובכל אחד מהם לקנות את אותו הנייר
2. כמה יווצרו לי 10 חשבונות שונים של אותו הנייר וכל אחד עם תאריך קניה אחר ורווח אחר
2. בשלב הפרישה המוקדמת למכור תחילה את החשבון/ תיק שעשה את התשואה הכי נמוכה וככה לשלם עליו רק את המס היחסי כמו בשכבות

חסרונות:
1. כאב ראש קצת
2. מעלה את דמי הטיפול החודשי של הברוקר לפי 10, למרות שמניח שבסכומים גדולים ובטח אצל אותו ברוקר אפשר להגיע למספרים זניחים.

* אפשרי לעשות אותו הדבר בחשבון אחד עם ניירות שונים מקבילים (לדוגמא 10 קרנות מחקות של SP500 באותו החשבון)

מה דעתכם? יש אולי משהו מובנה כזה?
זה שווה בכלל את הכאב ראש?

ולמי שכבר בפרישה מוקדמת אצל ברוקר זר, כמה באמת זה חוסך אם בכלל המכירה בשכבות (בתור הבנה שגם ככה אפשר להגיע בהגשת דוחות שנתיים למס הכנסה לתשלום מס כולל מאוד נמוך בגלל נקודות זיכוי וכו)

רוב האנשים יעדיפו כבר לעבור לברוקר זר ולכן אף אחד לא נכנס לחישובים האלה ברמה כזו רצינית.
על פניו זה נשמע תקין. לקנות קרנות מחקות שונות זו אופציה שכבר עלתה בעבר.

אני מנחש שכבר היו מעלים את זה בפורום בדיונים קודמים בנושא אבל אם יש כמובן אשמח לשמוע :). אני מעולם לא שמעתי על אופציה כזו.
צריך לעשות חישוב אקסל ולהזין את הפרטים הרלוונטיים אבל כנראה שלפחות במידה קטנה (כלומר מספר שכבות מצומצם) כן.

עכשיו מהרבה שיקולים אישים שלי אני לא משקיע בברוקר זר אלה בישראלי אז האפשרות הזאת חסומה לי

הרעיון שלי הוא כזה:
1. בזמן שלב החיסכון (נניח 10 שנים) לפתוח בכל שנה חשבון חדש אצל ברוקר ישראלי (לצורך העניין באותו בית השקעות או בכמה בתי השקעות) ובכל אחד מהם לקנות את אותו הנייר
2. כמה יווצרו לי 10 חשבונות שונים של אותו הנייר וכל אחד עם תאריך קניה אחר ורווח אחר
2. בשלב הפרישה המוקדמת למכור תחילה את החשבון/ תיק שעשה את התשואה הכי נמוכה וככה לשלם עליו רק את המס היחסי כמו בשכבות

חסרונות:
1. כאב ראש קצת
2. מעלה את דמי הטיפול החודשי של הברוקר לפי 10, למרות שמניח שבסכומים גדולים ובטח אצל אותו ברוקר אפשר להגיע למספרים זניחים.

* אפשרי לעשות אותו הדבר בחשבון אחד עם ניירות שונים מקבילים (לדוגמא 10 קרנות מחקות של SP500 באותו החשבון)
הנושא עלה בשרשור הארוך על סדר מכירה,והבאתי שם מקור להמלצה של לשכת רואי החשבון.
כמה מחשבות
במידה ואתה קונה ניירות זרים(בברוקר ישראלי)תוכל להעביר אותם בעתיד (רק במידה ותחליט שזה משתלם לך) לברוקר בחו"ל.
בהקשר הזה יש סבירות שמדינת ישראל תישר קוו עם שאר העולם(המידע קיים במחשבים זה עניין של החלטה טכנית).
בקשר לרעיון הכללי, כן סביר לגמרי אותו נייר בחשבונות שונים זה ההמלצה של לשכת רואי החשבון בהקשר של מכירה בשכבות.
קניה של קרנות שונות על אותו מדד חוקית לגמרי וממה שעלה בשרשור ההוא לא צפויה לגרום בעיות.
במידה ואתה הולך על זה הכי הגיוני לדעתי זה לשלב לפי הצורך.
אין טעם לעשות את זה שנתי אלה אחרי תנודות גדולות, במידה והשוק לא זז עדיף לחכות ולהפך.
גם שילוב של שתי הגישות יהיה הכי אופטימלי ונוח, לפי הצורך והעלות לשלב חשבונות שונים\החלפת קרנות בקרנות דומות על אותו מדד.

מחשבות על מכירה בשכבות

אני מבין את הייתרון הגדול של מכירה בשכבות והאפשרות בעצם לממש חלק מהתיק מבלי לשלם מס רווחי הון כי אני ממש את השכבה האחרונה שעוד לא צברה תשואה משמעותית

ואז בשנים הראשונות לפרישה אני אוכל לשלם מס רווחי הון יחסית מאוד נמוך אם בכלל

הרעיון שלי הוא כזה:

חסרונות:
1. כאב ראש קצת

ולמי שכבר בפרישה מוקדמת אצל ברוקר זר, כמה באמת זה חוסך אם בכלל המכירה בשכבות (בתור הבנה שגם ככה אפשר להגיע בהגשת דוחות שנתיים למס הכנסה לתשלום מס כולל מאוד נמוך בגלל נקודות זיכוי וכו)
עושה את זה בעצמי.
לא כפונקציה של זמן (לא רלוונטי) אלא כפונקציה של מחיר. אני מכוון ל3-4 שכבות כאשר כל שכבה היא עליה של 100 אחוז.
כרגע אני בשכבה השניה (זה לא שהשכבה הראשונה כבר צברה 100 אחוז אלא פשוט הגדרתי נקודה שממנה אני קונה את שכבה 2 ומתחתיה את שכבה 1).

10 שכבות נשמע לי יותר מדי

10 שכבות נשמע לי יותר מדי
בהנחה שזה אפשרי, הכל פונקציה של עלות (בזמן וכסף) מול תועלת.
אפשר לשאול אם אתה עושה במספר ברוקרים או מספר קרנות?

אותו ברוקר (פסגות), משחק עם הקרנות כך:
שכבה ראשונה: iwda + eimi
שכבה שניה: vwra
שכבה שלישית: כנראה vt

בתור מישהו שמפחד ממס ירושה, התכנון הוא שאגיע לשכבה השלישית בשלב כזה בתיק שלי שעל כל שקל שאני שם במניות אני ישים 3-4 שקל על חלק סולידי כך ש60k$ זה באים ביחד עם משהו כמו 600-800 אש"ח לחלק הסולידי.

10 שכבות זה יותר מדי כי בסופו של דבר המטרה היא לא למכור את השכבה הכי נמוכה שם הריבית דריבית תבוא לידי ביטוי, אצלי זה הiwda שאקח לקבר

נערך לאחרונה ב:
הנושא עלה בשרשור הארוך על סדר מכירה
אנסה לחפש את הדיון הזה

אין טעם לעשות את זה שנתי אלה אחרי תנודות גדולות, במידה והשוק לא זז עדיף לחכות ולהפך.
צודקים, לוקח את זה לתשובת ליבי

עושה את זה בעצמי.
אשמח אם תפרט יותר איך אתה עושה את זה, ומה השיקולים
אני גם בפסגות, אתה יודע אם הם מסכימים לפצל את החשבון או לייצר 2 חשבונות מקבילים עם דמי ניהול מופחתים
לגבי נירות שונים כנראה שכן אנסה לשלב בהמשך אבל נראה לי דווקא כמה חשבונות אצל אותו ברוקר זה יותר קל לתפעול

אני מכוון ל3-4 שכבות כאשר כל שכבה היא עליה של 100 אחוז.
ממש אשמח לחישוב ולסיבות לחלוקה הזאת

תור מישהו שמפחד ממס ירושה
כנל, בשביל זה מנסה להימנע בכלל מברוקר זר וגם מניירות אמריקאים ונשאר בניירות בלאק רוק ישראלים

10 שכבות זה יותר מדי כי בסופו של דבר המטרה היא לא למכור את השכבה הכי נמוכה שם הריבית דריבית תבוא לידי ביטוי, אצלי זה הiwda שאקח לקבר
לא ממש הבנתי את זה, הרי ככל שיהיו יותר שכבות אז המיסוי בכל שכבה יהיה יותר קטן
ברור שאת השכבות הראשונות מעדיפים תמיד להשאיר כל עוד התיק לא נופל

אני גם בפסגות, אתה יודע אם הם מסכימים לפצל את החשבון או לייצר 2 חשבונות מקבילים עם דמי ניהול מופחתים
לגבי נירות שונים כנראה שכן אנסה לשלב בהמשך אבל נראה לי דווקא כמה חשבונות אצל אותו ברוקר זה יותר קל לתפעול
אין לי בעיה, אם כבר לפצל בתי השקעות לשם הפיזור סיכונים ... אבל זה יהיה בשלבים מאוחרים יותר שכבר יהיה תיק גדול מאוד (נאמר מעל 1.5M).

ממש אשמח לחישוב ולסיבות לחלוקה הזאת
אני בן 34. כיום עם תיק 70/30 לטובת מניות (כולל מוצרים פנסיונים 100% מניתיים). הכוונה שלי היא שבאיזור גיל 50 אהיה עם תיק 50/50.
כלומר בשלב מסויים אתחיל להפקיד רק לחלק הסולידי (או לחלק המנייתי רק אם היו ירידות גדולות, כלומר שכבות קיימות) ולכן, אני לא רוצה צורך ביותר מ3-4 שכבות.

כמו שאמרתי, השכבות הן כפונקציה של מחיר (הן יכלו להיות של זמן בהנחה והשוק היה עולה מונוטונית למעלה)
האפקט ריבית דריבית יבוא לידי ביטוי הכי הרבה בשכבה הראשונה, מה שהיה אצלי זה ששמתי בערך 200 אש"ח לפני הקורונה והכרזתי לעצמי שזו נקודת המעבר בין השכבה הראשונה לשניה כך שבמהלך הקורונה קניתי עוד מהשכבה הראשונה, ולפני חודש קניתי בפעם הראשונה מהשכבה השניה.

מתי לעבור מהשכבה השניה לשלישית? זה כבר משהו שתצטרך לקבוע בעצמך. אני הגדרתי 100% עליה כי אין לי משהו יותר מתוחכם לעשות :).

בשלב מאוחר של התיק אני לא אפחד מלהחזיק vt כיהשכבה הכי עליונה תיהיה שכבה עם הפקדות בקצב יותר איטי (כי כאמור על כל שקל שאשים שם אשים 3-4 שקל בסולידי).

לא ממש הבנתי את זה, הרי ככל שיהיו יותר שכבות אז המיסוי בכל שכבה יהיה יותר קטן
ברור שאת השכבות הראשונות מעדיפים תמיד להשאיר כל עוד התיק לא נופל
מחישוב גס שעשיתי חבל לבזבז יותר מדי אנרגיות על שכבות עם זה כסף שלא יושב נאמר מעל 15-20 שנה. כי בזמן יותר קצר הריבית דריבית מתנהגת יותר כמו קו ישר מעכשיו מעריך.

לומר בשלב מסויים אתחיל להפקיד רק לחלק הסולידי (או לחלק המנייתי רק אם היו ירידות גדולות, כלומר שכבות קיימות) ולכן, אני לא רוצה צורך ביותר מ3-4 שכבות.
אוקי זה יותר מסביר
אני לפחות מנסה להימנע מאג"חים בכלל ורואה את עצמי תמיד רק עם החלק המנייתי
(החלק הסולידי בנדלן)
אז כן הגיוני שאצטרך יותר שכבות

תודה על המידע בהחלט עזר
(בעיקר להבין שאני לא היחידי שחושב על זה:)

אוקי זה יותר מסביר
אני לפחות מנסה להימנע מאג"חים בכלל ורואה את עצמי תמיד רק עם החלק המנייתי
(החלק הסולידי בנדלן)
אז כן הגיוני שאצטרך יותר שכבות

תודה על המידע בהחלט עזר
(בעיקר להבין שאני לא היחידי שחושב על זה:)
תעדכן מה החלטת!

כירה בשכבות
תוכל להסביר איך פרקטית מבוצעת המכירה בשכבות ?
נניח וקניתי 10 יחידות של מניה מסוימת במחיר 20
כעבור שנה קניתי עוד 20 יחידות במחיר של 35
כעת אני רוצה למכור 15 יחידות. אז בעצם אני אעדיף שכל ה- 15 ימכרו מהמחיר היקר יותר. איך פרקטית זה מבוצע ?

יש שיטות יותר פשוטה.
למשל שיטה שהציעו לא מזמן באחר הדיונים האחרים פה בפורום:
קנה הכל כרגיל בחשבון אחד.
כשאתה רוצה למכור שכבה, תפתח חשבון השקעות נוסף (חשבון ב').
תעביר ניירות מחשבון א' לחשבון ב' עד שתגיע לשכבה שאתה רוצה למכור. (גם ההעברה וגם המכירה הם בFIFO. אז אם אתה רוצה למכור את ניירות מספר 71-90 שקנית אז פשוט תעביר 70 ניירות).
תמכור את המניות שרצית בחשבון א. (עכשיו הנייר הראשון שיימכר הוא מספר 71)
לסיום אתה יכול להעביר חזרה את הניירות מחשבון ב' לחשבון א ולסגור את חשבון ב.

קצת מסורבל, אבל לדעתי פחות מסורבל מלהחזיק 10 חשבונות שונים במשך כל זמן הצבירה.

בIB יש מערכת שמאפשרת לך לבחור איזה יחידות בדיוק אתה רוצה למכור.
רק לחדד למי שלא מכיר את המערכת - יש שורה של תאריך (יום, שעה, דקה, שניה) וכמות יחידות שנקנו.
ואז פשוט בוחרים את השורה הרצויה.

רק לחדד למי שלא מכיר את המערכת - יש שורה של תאריך (יום, שעה, דקה, שניה) וכמות יחידות שנקנו.
ואז פשוט בוחרים את השורה הרצויה.
או שאתה בוחר אסטרטגיה(fifo/lifo/highest cost וכו') ונותן למערכת לבחור את הLOT באופן אוטומטי לפי ההגדרות האלה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
Y אפשרות "צביעה" של כספים בחשבון מסחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
grimble grumble אפשרות להעביר עסקאות תשלומים בין כרטיסים? צרכנות פיננסית 4
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 28
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O יש אפשרות לקנות כל מוצר חקלאי שיש, למשל קינמון או תה שוק ההון 4
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P אפשרות לשיפוצים לפני מלוא ביצוע הסכם קניה/מכירה? נדל"ן 16
McMurphy האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא? צרכנות פיננסית 5
B האם יש אפשרות כלשהי לבצע קניות limit במט"ח? שוק ההון 4
mudale222 האם יש אפשרות להכיר בהפסד של ריבית הלוואה לצורכי קיזוז מס רווח הון? שוק ההון 1
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
I האם "לנצל" את אפשרות משיכת קרן השתלמות בקורונה להשקעה עצמאית? שוק ההון 1
Y אפשרות לפתיחת חשבון בנק בפורטוגל צרכנות פיננסית 7
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3
S pepper invest - השיק אפשרות חדשה לקרנות סל עוקבות מדד SP500 צרכנות פיננסית 19
O אחרי פגישה עם יועץ פנסיוני עלתה אפשרות להשקעה בפוליסות פיננסית, דעתכם שוק ההון 51
R רווק בן 45 - בוחן אפשרות פרישה יומני מסע אישיים 36
A לא מוצא אפשרות לשלוח הודעות פרטיות בפורום אוף טופיק 2
ע פיתרון בסיכון נמוך לסכום דולרי בארה"ב?(ללא אזרחות, אפשרות פיזית לפתיחת חשבון בנק שם) שוק ההון 13
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
P מדינות שאוסרות על חנויות ללא אפשרות תשלום במזומן צרכנות פיננסית 22
ק הערכת מחיר דירה כאשר אין אפשרות להשכיר או למכור אותה נדל"ן 49
S יש אפשרות להשקיע במדד הישראלי דרך הבורסה? שוק ההון 1
P יש חדשות לגבי אפשרות הניוד בגמל להשקעה? צרכנות פיננסית 0
אורן זה רק אני או שנעלמה אפשרות ייצוא לאקסל מבנק דיסקונט? אוף טופיק 1
לא חשוב שמות ששאלה בדבר אפשרות להפרשה לפנסיה צרכנות פיננסית 1
E האם חייבים לשנות כתובת מגורים? אוף טופיק 33
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
Y עליית שכר משמעותית - איך לשנות הפקדות לקרן השתלמות ופנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
P נשברתי - צריך לשנות כיוון התפתחות אישית 5
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
לא חשוב שמות מחשיב את עצמי כא-פוליטי עם נטייה ימינה, האם עלי לשנות כיוון? אוף טופיק 61
י צריך לשנות את אופן תשלום המס! אוף טופיק 73
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
ח חוזה מול בית השקעות - האם רשאים לשנות התנאים צרכנות פיננסית 1
yossik האם מגיע הקץ ליס והוט כפי שאנו מכירים או שהן צריכות לשנות את המודל העיסקי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20

נושאים דומים

Back
למעלה