• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ליאונידס

החסרון העיקרי הוא הגשת הדוח אבל זה לא סיפור אחרי הפעם הראשונה. אם אתה רק קונה אז ההגשה היא רק פעם בשנה.
לא מייעץ כמובן.
ממה שאני מבינה - אם לא מקבלים בשום צורה כסף מ IB, ומעולם לא קיבלת - אז לא צריך להגיש דוח, גם לא פעם בשנה.
לקבל כסף הכוונה: למכור ניירות ערך או לקבל דיבידנדים.
לדוגמה אם כל הכסף מושקע מהיום הראשון בקרנות איריות צוברות אז לא קיבלת כסף לכיסך מ IB ולכן אין ממה לשלם מס ואין מה להגיש דוחות.
מספיק פעם שקיבלת כסף כלשהו מ IB אז אתה צריך לדווח באותה שנה ובכל השנים הבאות גם אם אין לך הכנסות\מס לשלם בכל השנים הבאות.
כלומר טעית פעם אחת - מאז צריך להגיש בכל שנה.
זה מה שהבנתי מרואה חשבון ששאלתי בעניין - אני אשמח אם מישהו יתקן אותי אם אני טועה בעניין.

ממה שאני מבינה - אם לא מקבלים בשום צורה כסף מ IB, ומעולם לא קיבלת - אז לא צריך להגיש דוח, גם לא פעם בשנה.
לדוגמה אם כל הכסף מושקע מהיום הראשון בקרנות איריות צוברות אז לא קיבלת כסף לכיסך מ IB ולכן אין ממה לשלם מס ואין מה להגיש דוחות.
מספיק פעם שקיבלת כסף כלשהו מ IB אז אתה צריך לדווח באותה שנה ובכל השנים הבאות גם אם אין לך הכנסות\מס לשלם בכל השנים הבאות.
כלומר טעית פעם אחת - מאז צריך להגיש בכל שנה.
זה מה שהבנתי מרואה חשבון ששאלתי בעניין - אני אשמח אם מישהו יתקן אותי אם אני טועה בעניין.
דיווח בטופס 1301 יכול לעזור לך לקבל החזרי מס באופן כללי.
מה גם שאין משקיע שלא נאלץ לאזן מדי פעם כך שהאסטרטגיה של לעשות הכל כדי שאירוע מס לא יקרה היא פשוט "לתת לזנב לקשקש בכלב".
לא רואה סיבה לחסוך 500-1500 ש"ח בשנה על משהו שבכללי יעזור לך בהמשך החיים, כי ככל שההכנסות יעלו אז אופטימיזציות המס יכולות להיות משמעותיות יותר.

סתם אני תוהה, עושה רושם שאין לך כוונה למשוך כספים מתיק ההשקעות שלך בזמן הקרוב, אז למה בעצם לא קופת גמל בניהול אישי? יכול לחסוך המון כסף במסים.

סתם אני תוהה, עושה רושם שאין לך כוונה למשוך כספים מתיק ההשקעות שלך בזמן הקרוב, אז למה בעצם לא קופת גמל בניהול אישי? יכול לחסוך המון כסף במסים.
כמובן איני יכול לענות במקום פות"ש אבל כדי להנות מהטבת המס יש לשלם דמי ניהול עד המוות וזה מצטבר ליותר מהטבת המס למי שמשקיע לטווחים הנ"ל.
זה גם מתבסס על ההנחה ישאר דומה לתקופה מאד מאד ארוכה מה שגם כן נראה לי בלתי סביר.

באופן עקרוני אתה צודק בכך שהחלוקה צריכה לייצג את ניהול הסיכונים שלי. עם זאת אני מתייחס לכך קצת אחרת..
אין בעיה אם אתה מוכן לסבול גם סיכון של 90% קריפטו, אני רק אומר שצריך להבין את זה. אני לא נגד, אני בעצמי לא מאזן. אבל אם אתה לא מוכן לסכן 90% מהכסף שלך על קריפטו, אתה צריך לוודא שהשליטה בידיים שלך ושתוכל לאזן את זה במקרה הצורך.

אתה בעצם "צובע" את הכסף שלך. אתה עושה הפרדה בין תיק השקעות שעבדת קשה בשבילו (מוכן לסכן רק 15% ממנו) לתיק השקעות שהרווחת ואפשר לסכן אותו יותר (מוכן לסכן גם 90% ממנו).
בנוגע ליכולת שלי לאזן, כיום אני מקבל משכורת צבאית אבל כאשר אשתחרר כנראה שייתאפשר לי לעשות זאת. לפחות בהתחלה.
במקרה שתיארתי (x2, x3 והלאה) קשה לי להאמין שתוכל.
אם אגיע למצב שלא אז זה כבר צרות של עשירים. Literally.
שום עשיר לא רוצה לאבד 70% מהתיק שלו בתוך שבוע, כי אז הוא כבר לא עשיר. זה מקובל אך ורק אם אתה מוכן לזה מראש ומעוניין לקחת את הסיכון.
מבחינה טכנית מה שיכול למנוע ממני לממש/ לאזן הוא סירוב מבנק ישראלי.. ראיתי שיש התפתחויות בנושא והייתה זכייה לא מזמן מול דיסקונט. עם זאת אני לוקח בחשבון שבמקרה קיצון אאלץ למצוא פתרון יצירתי.
למצוא פתרון יצירתי במקרה קיצון זה בדיוק המקרה שאני מאחל לך להמנע ממנו. למה לא להיות בשליטה על הנכסים שלך? נכנסת לקריפטו ממש לא מזמן, אם עשית שיעורי בית אתה יכול להיות בשליטה כמעט מלאה כבר עכשיו, בלי לחכות לטובות של הבנקים וכל העוסקים בדבר. אגב אני לא אומר שלא עשית את זה, רק שאלתי אם כן.

בשורה התחתונה לפי הפרופיל שלך (צעיר, רציני, חכם) אני לא באמת דואג לך. אני מאמין שאתה יכול גם לספוג מצב בו הקריפטו משתלט לך על התיק ו\או יורד ישר אחר כך, ואני רוצה להאמין שלא באמת יהיה מצב קיצון שיגרום לך למכור נכסים.

אז במקרה הכי גרוע תקבל שיעור יקר, שזה מעולה.
ובמקרה הכי טוב תתעשר, שזה מעולה.

לשם הדיוק, הכסף לא מגיע מ IB אלא ממי שקנה ממך את המניות או מהחברה שחילקה דיבידנד.
מספיק פעם שקיבלת כסף כלשהו מ IB אז אתה צריך לדווח באותה שנה
כן, הכנסה מחייבת דיווח.
ובכל השנים הבאות גם אם אין לך הכנסות\מס לשלם בכל השנים הבאות.
למה שהשנים הבאות יהיו מושפעות מהכנסה שקיבלתי השנה?

מה גם שאין משקיע שלא נאלץ לאזן מדי פעם כך
איזון יכול להיות גם בקניה, לא חייב להיות במכירה. ויש משקיעים שלעולם לא מאזנים אלא קונים עוד מאותו דבר (סנופי או מדד עולמי הן דוגמאות נפוצות).
האסטרטגיה של לעשות הכל כדי שאירוע מס לא יקרה היא פשוט "לתת לזנב לקשקש בכלב".
נכון, שיקול המס הוא משני ביחס להקצאת הנכסים בתיק.
לא רואה סיבה לחסוך 500-1500 ש"ח בשנה על משהו שבכללי יעזור לך בהמשך החיים, כי ככל שההכנסות יעלו אז אופטימיזציות המס יכולות להיות משמעותיות יותר.
אפשר גם ללא עלות אם מקדישים לזה פעם אחת את הזמן ללמידה. בסופו של דבר הידע הנדרש כדי למלא דו"ח שנתי לשכיר (למעט במקרים מאוד סבוכים שמצריכים ייעוץ מס) זה חשבון ברמה של בית ספר יסודי ובאיזה שדה רושמים כל דבר.

למה בעצם לא קופת גמל בניהול אישי
מהסיבות שציין Mr.Bigglesworth

אתה בעצם "צובע" את הכסף שלך
נכון
זה מקובל אך ורק אם אתה מוכן לזה מראש ומעוניין לקחת את הסיכון.
לגמרי, נכנסתי בגישה כזאת.

להיות בשליטה כמעט מלאה כבר עכשיו
אשמח אם תוכל לפרט יותר למה אתה מתכוון ומה הצעדים הנדרשים. אם הכוונה היא לתיעוד והגשת דוחות מס, אז כן אני עושה זאת ונעזר במערכת של תיעוד והנפקת דוחות של חברה ישראלית שאתה בטח מכיר.

יכול גם לספוג
נגעת בנקודה מבחינתי. אני צעיר ויכול לספוג טעויות ולכן זה הזמן שלי לקחת סיכונים מחושבים. אני מאוד מאמין בתחום ולכן שלם עם זה.

אשמח אם תוכל לפרט יותר למה אתה מתכוון ומה הצעדים הנדרשים. אם הכוונה היא לתיעוד והגשת דוחות מס, אז כן אני עושה זאת ונעזר במערכת של תיעוד והנפקת דוחות של חברה ישראלית שאתה בטח מכיר.
לקנות באמצעות בנקים שלא יעשו לך בעיות אח"כ, בבורסות מפוקחות, ולשמור תיעוד מלא.

בנקים:
בנק הפועלים - מקום ראשון בפער. אם הכסף שלך יצא מחשבון של בנק הפועלים, מתועד בדרך, ורוצה לחזור לחשבון של בנק הפועלים, סיכוי מעולה שתצליח.
דיסקונט - יש סניפים שידועים כידידותיים.
מזרחי טפחות - אתה בבעיה.

בורסות:
רק ישראליות או קראקן.
מכל השאר תתרחק, בערך כולן לא מפוקחות, תתרחק מ-Binance.

תיעוד:
תתעד הכל. אני אפילו לא אפרט מה כי זה פשוט הכל. כולל צילומי מסך.
כשתרצה למכור הבנק לא יתייחס רק ל-Audit Trail של הכסף שלך אלא גם ינסה להעריך אותך, אם הם יראו שאתה מסודר ויש לך תיעוד מפורט של הכל הסיכוי שיתנו לך למכור יעלה. ככל שהסכומים שתרצה להעביר לבנק יהיו יותר גדולים יש פחות מקום לטעויות מולם.
נגעת בנקודה מבחינתי. אני צעיר ויכול לספוג טעויות ולכן זה הזמן שלי לקחת סיכונים מחושבים. אני מאוד מאמין בתחום ולכן שלם עם זה.
שמח לשמוע. הרבה בהצלחה! עוקב אחרי השרשור.

נערך לאחרונה ב:
אז מבחינת הבנקים והבורסה אני לא עומד בקריטריונים וזה כבר מאחורי.

בנוסף מבחינת בורסה אני גם לא נשאר בה. חלק מהמסחר שלי היה וגם יהיה בdexים.

אני יודע שזה בעייתי מבחינת ההחזרה אח"כ של הכספים.

מבחינת התיעוד אני לוקח לצומת ליבי, אם יש עוד טיפים פרקטים שאני יכול ליישם אשמח שתרחיב ותעזור לי למנוע סיבוכים בהמשך. בעיקר לאור הנקודה הראשונה שצייניתי.

הרבה בהצלחה!
תודה על הטיפים והנקודות!

מבחינת התיעוד אני לוקח לצומת ליבי, אם יש עוד טיפים פרקטים שאני יכול ליישם אשמח שתרחיב ותעזור לי למנוע סיבוכים בהמשך. בעיקר לאור הנקודה הראשונה שצייניתי.
אז כמו שאמרת יש התפתחויות טובות כמו כללי הלבנת הון שיכנסו לתוקף בנובמבר, ובכללי אנחנו בכיוון טוב ובעתיד אמור להיות יותר קל לממש רווחי קריפטו למערכת הבנקאית.

לכן, מה שהיה היה. אין טעם לבצע שינויים דרמטיים כרגע במיוחד אם אתה לא מתכנן למכור בקרוב. נעבור על הנושאים שוב:

בנקים: אין סיבה לגעת כרגע. במידה ותרצה למכור תבקש ייעוץ מהחברה שציינת, אם נכון ליום המכירה ייעצו לך לפתוח חשבון בנק במקום אחר תעשה את זה.
בורסות: זה לא מאחוריך. יש הבדל בין לבצע קנייה של 100K בבורסה לא מפוקחת ולהסביר שעשית טעות חד פעמית, לבין למכור 1MM בבורסה לא מפוקחת. כמה שאתה יכול לצמצמם פעילות בבורסות כאלו זה מעולה. לכן אני ממליץ לך:
1. תפתח חשבון בקראקן - כשתמכור בעתיד תמכור רק שם. זה ייראה הרבה יותר טוב אם תגיד שהבנת את הטעות שלך ומאז עברת לבצע פעולות רק בבורסות מפוקחות.
2. תעשה שם KYC כבר עכשיו - בימים של עליות מטורפות זה לא הזמן לעשות KYC. אתה תחכה לתמיכה טכנית שלא תענה לך שבוע בזמן שהכסף שלך יהיה תקוע בבורסה שעלולה להיפרץ. אולי אני קצת דרמטי אבל חכה ותראה איזה פחד להשאיר סכומים כאלה בבורסה. חוץ מזה שתמיד עדיף להכין הכל מראש, זו מטרת ההודעות שלי מלכתחילה.
תיעוד: שוב, אמרת שכבר סיימת לקנות לפחות נכון לעכשיו - זה הזמן להוריד את כל היסטוריית המסחר שלך לגיבוי על המחשב או בכונן חיצוני. הבורסות האלו יכולות להיפרץ בכל יום ואז לא יהיה לך מושג מה עשית שם, לכן חשוב להוריד את כל המידע עכשיו ולשמור אותו. בנוסף להיסטוריית המסחר תשמור כל תיעוד של העברה בנקאית, כרטיס אשראי, ממש כל הנתיב של הכסף מהרגע שהוא עזב את הבנק עד לרגע שקנית איתו קריפטו. כמו שאמרתי כמה שיותר מפורט יותר טוב, צילומי מסך וכו'.
תודה על הטיפים והנקודות!
בשמחה.

אני רק שאלה.. למה לא להשאיר את רוב האחזקות המניותיות בSP500? למה דווקא המדד הזה?

אני רק שאלה.. למה לא להשאיר את רוב האחזקות המניותיות בSP500? למה דווקא המדד הזה?
לא אפרט על המדד כי ישנם עשרות דיונים בפורום וגם פוסטים של הסולידית.

על פי התכנון התיק ימשיך להתקיים עוד עשרות שנים. מי יודע, אולי יום אחד ארה"ב כבר לא תהייה הכלכלה הגדולה והחזקה בעולם.

מכירה של האג"ח תביא לתשלום מס שייעלה לי יותר מהריבית.
זאת אומרת שיש לך רווחים משמעותיים על אג"ח, בתיק שנפתח בשנים האחרונות?
איזה אג"ח זה? גם אני רוצה - האג"ח שאני מחזיק נותן תשואה אפסית .

תיק שנפתח בסוף 2018. מספר נייר: 5116181. רווח של 7.61% נכון לעכשיו (בסה"כ, לא שנתי).

יש הרבה סוגי אגח. השאלה מה המטרה שאתה רוצה שהם ישרתו.

תיק שנפתח בסוף 2018. מספר נייר: 5116181. רווח של 7.61% נכון לעכשיו (בסה"כ, לא שנתי
זה אומר שתשלם מס 1.9% ממה שתמכור.
אם יש לך הלוואה בריבית פריים זה, זה ישתלם תוך שנה.
אם מתחשבים בזה שדחיית מס לא פוטרת מתשלום אלא רק דוחה אז עלות המכירה היא פחות מ-1.9% (קשה לחשב בדיוק - תלוי מתי תמכור ומה הרווח עד אז).

חלק יפה מזה ריבית דריבית, אבל כן אני מרוויח יפה

Back
למעלה