• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לחץ בהייטק

teeto

משתמש רגיל
דירוג
110
היי

בוגר אוניברסיטה, עבודה ראשונה אפשר להגיד, בתפקיד מעניין וחם בתעשייה, עם אופק התפתחותי.

אני מרגיש לחץ בעבודה.
איך זה מתבטא?
1. מחשבות בלתי פוסקות, מטרידות ממש, על העבודה - גם מחוץ לשעות העבודה.
2. ממוצע של 10+ שעות עבודה ביום.
3. כואב לי הצוואר, כבר זמן מה. כל חיי הייתי מול המחשב, מה פתאום הצוואר תפוס כבר שבועיים?
4. אני לעיתים קם מוקדם. זה חריג.
5. קמתי מהמיטה, ב1 בלילה, לרשום פוסט על "לחץ בהייטק". זאת עדות בפני עצמה אני חשוב.

ממה נגרם הלחץ? כנראה מיקס של דברים:
1. תחושה כללית של אי עמידה בזמנים. סליחה, לא רק תחושה - אני אשכרה לא עומד בזמנים. כשנשאל איפה אני עומד, מרגיש קצת שאני צריך לספק תירוצים (גם אם מוצדקים).
2. חוסר יכולת להעריך נכון effortים (כל העולם סובל מזה אני חושב, אבל זאת לא סיבה להרים ידיים :)).
3. חוסר ידע. יש לי המון מה ללמוד.
4. אינטרקציות עם אנשים מסויימים שהם לא כוס התה שלי.

רשמתי מעט, מעט מדיי בשביל להמחיש את ההשפעה של זה על איכות החיים שלי.
חשוב לי מאוד שזה לא ימשיך להיות כך.
המחשבה ההיפוטתית שכך יראו, נאמר, ה5 שנים הקרובות של חיי, גורמת לי לתהות לגבי כיוון אחר בחיים.

התקווה שלי היא הנקודה השלישית שרשמתי - חוסר הידע שלי.
ברגע שאצבור אותו, אני מקווה, ארגיש יותר ביטחון בכל יתר הדברים,
אוכל להתחיל להכתיב דברים, לשנות התנהלות ולתת הערכות מדוייקות יותר,
וגם סביר להניח שהפורדקטיביות שלי, אובייקטיבית, תהיה גבוהה יותר.
נחכה עוד חצי שנה ונראה אם אכן תקוותי תתממש.

בינתיים, אני סקרן לדעת איך זה אצל הייטקיסטים אחרים.
ממה נבע הלחץ אצלכם?
האם בכלל חוויתם לחץ? גם לא זאת תשובה.
עד כמה הוא השפיע על איכות החיים שלכם?
האם זה השתנה עם הזמן? איך זה השתנה? בזכותכם? בזכות שינוי בסביבה?
אולי בגלל שעברתם תפקיד? מקום עבודה? אנשים בצוות שהשתנו?
האם היה הבדל בלחץ בין עכשיו לבין תחילת דרככם? הלחץ גדל/קטן?

פחות מחפש עצות וטיפים אישיים אליי.
יותר סקרן לשמוע את החוויות האישיות שלכם as is, ומהן לנסות ללמוד.

תודה

ממה נבע הלחץ אצלכם?
מנהל לוחץ ופרפקציוניסט שחושב שלהלחיץ אנשים בכוונה על כל דבר (חשוב או לא) ולתת כמויות אדירות של ביקורת שלילית (מוצדקת לרוב) מדי יום ביומו זו אסטרטגיה טובה ללימודים.
זה, בשילוב עם אווירה של חוסר יציבות בעבודה בצוות שלי, מי שלא טוב - מפוטר.

עד כמה הוא השפיע על איכות החיים שלכם?
סבל מתמשך של למעלה משנתיים, כולל סימפטומים פיסיים לא נעימים.

האם זה השתנה עם הזמן? איך זה השתנה? בזכותכם? בזכות שינוי בסביבה?
כן, אחרי כשנתיים וחצי נהייתי טוב מספיק (ברף של המנהל) במה שאני עושה והוא "שחרר", ייתכן שהעובדה שעובד מנוסה וטוב שהגיע עזב לאחר זמן קצר בטריקת דלת הפילה כמה אסימונים. ה"שחרור" כמובן בא עם שיפור אובייקטיבי בביצועים שלי בכל הדברים שציינת:
וגם סביר להניח שהפורדקטיביות שלי, אובייקטיבית, תהיה גבוהה יותר.

המנהל עזב את מקום העבודה לאחר זמן מה. ההכשרה האגרסיבית שעברתי מאוד השתלמה בפן המקצועי, זה משפיע לחיוב על מסלול הקידום המקצועי העתידי שלי. עם זאת, אין לי צל של ספק שהיה אפשר לעשות את אותו הדבר אחרת, באופן אנושי יותר ולא פחות יעיל.

כיום המשימות שאני מתמודד איתן רבות יותר וקשות יותר, אך הלחץ קטן משמעותית - חלק מכך בזכות האוטונומיה הגבוהה שאני נהנה ממנה, חלק מכך בזכות שינויי ההנהלה, וחלק מכך בזכות תהליך של צבירת ידע ובטחון עצמי.

האם זה היה שווה את זה? לדעתי כן, אחרת לא הייתי נשאר. בגדול פשוט סבלתי שנתיים ומשהו ועברתי את זה, אבל זו לא אטסטרגיה טובה :)
להיות חסר ניסיון בעבודה תובענית עם אחריות רבה זה קשה, ואם אתה נוטה להילחץ באופן כללי זה קשה עוד יותר. אנשים שונים לוקחים את התקופה הזו באופן שונה, התחושות שלך תלויות בך ובאיך שהראש שלך בנוי יותר מבכל דבר אחר, לכן במידה רבה יש לך גם השפעה על החוויה של עצמך, אני לא יכול לחלק לך עצות מכיוון שאני לא מכיר אותך, שיהיה בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:
יש לחץ יחסית בסדר שמוביל לעשייה אינטנסיבית מהנה. היו תקופות שחשבתי במקלחת ועל הבוקר על בעייה מהעבודה אבל זה לא נחווה אצלי כסבל אלא כאתגר.
אם אתה מרגיש את הלחץ בגוף - דפיקות לב מואצות כאבי ראש פצעים וכדו ראה בכך תמרור עצור.

בדרך כלל הלחץ יורד עם השנים. מי שהוא מטיבו טיפוס מרצה סובל ממנו יותר
צריך לעשות סוויץ בראש. הבוס לא קובע את הערך שלך. יש אבסורד שכזה שככל שפחות תנסה לרצות ותעבוד בשביל העניין שלך (תראה את המשימות כמשחק/ אתגר) ככה יותר יעריכו אותך. ברור שחסר לך ידע כמתחיל אבל יש לך איכויות שילכו ויתפתחו עם השנים.

אם הלחץ המוגזם נמשך לאורך זמן מומלצת עזרה מקצועית כדי להיפטר ממנו כי הוא מזיק לגוף ולנפש (בהתחלה הגוף מאותת בעדינות וכדאי לשים לב בשלב הזה). באתר של דר' ברוך אליצור יש הרבה מאמרים בנושא וגם הרפיות.

עוד המלצה- לעבוד פחות שעות, אם רלוונטי. לפחות חלק מהשבוע. כאמא צעירה יצאתי מוקדם כשמסגרת הזמן גרמה לי להספיק דווקא יותר ולהתקדם לא פחות. פחות קשקושי מסדרון יותר תכלס. זמן יוצא מנוצל. וראיתי דוגמאות רבות כאלה.

בגדול הזמן כנראה יעשה את שלו אבל צריך את עזרתך.
לפני שאתה שוקל לעזוב תנסה לשנות גישה לגישה פחות דורשת מעצמך לדעת הכל ולהספיק. אפשר מדי פעם להתנפל על פרוייקט אבל עבודה קבועה עם דד ליינים מוגזמים מחייבת לא לקחת אותם ללב.

מהניסיון שלי הלחץ מתמתן מאוד מאוד מהר. אתה חדש בתעשיה, אתה רוצה להוכיח את עצמך, אתה רוצה ללמוד, אתה רוצה להדביק את פערי הידע עם העובדים בעלי הניסיון הרב במהירות. הרעל הזה שנכנס בך בסוף יוצא מהסיסטם אחרי כמה חודשים כשאתה מבין שזה לא שווה את הלחץ.
1. תחושה כללית של אי עמידה בזמנים. סליחה, לא רק תחושה - אני אשכרה לא עומד בזמנים. כשנשאל איפה אני עומד, מרגיש קצת שאני צריך לספק תירוצים (גם אם מוצדקים).
2. חוסר יכולת להעריך נכון effortים (כל העולם סובל מזה אני חושב, אבל זאת לא סיבה להרים ידיים :)).
אני מקווה, ארגיש יותר ביטחון בכל יתר הדברים,
בוא נעשה רגע ישור קו חשוב:
עדיין אף פעם מעולם בחיי בתעשייה לא פגשתי מישהו שמסוגל לתת הערכות זמנים מדוייקות.
ההבדל בין עובד צעיר לבעל ניסיון הוא שהראשון נוטה לתת הערכות צפופות מידי והאחרון משכיל לתת פי כמה וכמה ממה שבאמת דרוש לו.
אל תצפה להיות מסוגל לדייק בזמנים, זה לא יקרה לעולם. תוריד מעצמך את המעמסה הנפשית הזאת. זה לא אפשרי, זה לא אנושי, ולכן גם יסלחו לך שלא עמדת בזמנים (אלא אם נפלת על בוס כמו של @Delver שאינו מייצג את הכלל)

כמה זמן אתה בחברה?
אם יחסית הרבה כנראה משהו לא מנגן והייתי מרענן.
אם פחות אז אל תלחץ, כולם בהתחלה מרגישים ככה. הלחץ יפחת כי אתה תסיים משימות מהר יותר ותלמד ״לסנן״ רעשי רקע מיותרים ולברור משימות.

כן, זה ידוע שיש בהייטק סוג של סטרס/לחץ.
אחרי כמה חודשי עבודה הסטרס יורד כי אתה מתרגל, אבל ברגע שאתה מתרגל סימן שאתה צריך לחפש מקום עבודה אחר כדי להתקדם אחרת תהיה לא רלוונטי אחרי כמה זמן.
מצטער, אין לי פתרון טוב בשבילך. בגלל זה הרבה אנשים עוזבים את הייטק אחרי גיל 40 בערך.

נערך לאחרונה ב:
זה לא בהכרח דבר רע. בייחוד למישהו שרק יצא מהאוניברסיטה, תפקיד ראשון, לחץ יכול להיות דבר טוב, לכפות עליך ללמוד דברים שלא לומדים באוניברסיטה. איך להתמודד עם הלחץ, איך לתפקד תחתיו, איך לתעדף את המשימות שלך מעבר למה שהמנהל שלך מכתיב לך), איך להעריך זמנים, איך לשקף כלפי אחרים, בפרט המנהל, את העבודה שאתה עושה.
יש כמובן מנהלים טובים פחות (כאלו שמלחיצים בשביל להלחיץ) ומנהלים טובים יותר (כאלו שמנסים להגן על העבודים מהפרעות מיותרות, ויודעים להתאים את המשימות ליכולת של כל עובד). לחץ יש כמעט בכל מקום בהייטק, מעטים התפקידים שבהם אין לחץ בכלל (וגם כשמגיעים לתפקיד כזה, אנשים מתחילים לאכול את עצמם שהם לא לומדים, לא מתקדמים, לא מתפתחים, לא ממצים את הפוטנציאל שלהם, קיצר טבע האדם לראות את הרע בכל סיטואציה).
הייתי בכל מני תפקידים עם לחץ (כולל לעבוד בשבתות, חגים, לילות, ועל האסלה), אתה בגדול יכול לעשות שני דברים: deal with it, או להעביר באופן חד וברור כלפי מעלה שיש עליך יותר מדי לחץ ושמשהו צריך לרדת. קח בחשבון, שכתלות במנהל שלך, זה יכול להתפס או באופן נייטלי (במקרה הטוב, אם יש לך מנהל מעולה), או באופן מאד רע (עד כדי לקדם אותך לראש טבלת מיועדי הפיטורים).

ממליץ לך לפחות בתחילת הקריירה לנסות להתמודד עם הלחץ כמה שניתן בלי לעשות דרמה ולדבר עם המנהל, עדיף לשמור את הקלפים קרוב לחזה ולא לחשוף שאתה מתקשה. אולי זה נשמע קצת קשוח אבל עד שאתה צובר קרדיט מסויים (וזה לוקח לפחות חצי שנה-שנה של ביצועים טובים מאוד) עדיף ככה.
כל אחד והדרכים שעוזרות לו להתמודד עם הלחץ. עבורי למשל זה היה מועיל לצאת כל כזה זמן לסיבוב הליכה בחוץ לנשום אוויר באמצע היום עבודה. זה עוזר לעכל דברים ולחזור עם פרופורציות למשימה. תנסה לא להיות בסמארפון או באינטרנט בהפסקות כי זה ילחיץ אותך יותר.
עוד משהו שיכול לעזור זה לעשות שיחות תכופות עם המנהל לגבי ההתקדמות שלך במשימה. חשוב לעשות את זה ממקום פוזיטיבי ולא ממקום לחוץ ומתלונן. הפידבק שיתנו לך יכול לעזור לך לוודא שאתה בכיוון הנכון ולהוריד מהלחץ. אם אתה לא בכיוון הנכון הוא גם יגיד לך וזה יעזור לך לא לבזבז שעות מיותרות. צריך להבין כמה שיותר מהר שכולם לחוצים ושלכולם (או לרוב המכריע) המשימות לא באות בקלות ושמה שמכריע בסופו של דבר זה ההתמודדות שלך ביום יום (לא לשבור את הכלים, להתלונן יותר מדי וכדומה) ולא אם הצלחת לסיים תוך יום אחד.

כן, זה ידוע שיש בהייטק סוג של סטרס/לחץ.
אחרי כמה חודשי עבודה הסטרס יורד כי אתה מתרגל, אבל ברגע שאתה מתרגל סימן שאתה צריך לחפש מקום עבודה אחר כדי להתקדם אחרת תהיה לא רלוונטי אחרי כמה זמן.
מצטער, אין לי פתרון טוב בשבילך. בגלל זה הרבה אנשים עוזבים את הייטק אחרי גיל 40 בערך.
ואו, מדכא. את שני המקומות הקודמים שעבדתי בהם באמת עזבתי אחרי כשנתיים כי השתעממתי, אבל חשבתי שכן יש מקומות שאפשר להשאר בהם שנים ולהיות מאותגרים רוב הזמן. במקום הנוכחי אני דווקא מרגיש שזה עדיין מאתגר, ברמה מופחתת אמנם מבהתחלה, אחרי כמעט שנתיים שאני שם.

@teeto
אני חושב שזה תלוי בסוג הלחץ. בעבודה הראשונה היה לי ראש צוות מאוד רעיל בחודשים הראשונים, וזה גם השפיע על הביצועים שלי, איך שהוא עזב היה לי הרבה יותר נחמד בעבודה. אם מדובר בלחץ של משימות שנראות 'גדולות עליך' קח זאת כהזדמנות, התגמול המקצועי של התמודדות עם אתגרים כאלה הוא עצום לדעתי. בנוסף, כשמתחילים מקום עבודה, בייחוד בעבודה ראשונה, חשוב לדעתי 'להסתער' על התפקיד עד שאתה נכנס לעניינים, וזה אומר גם לתת הרבה שעות, אלא אם אתה סופר מוכשר (יש גם כאלה), זה לא רק מקדם אותך מבחינה מקצועית, זה גם יוצר רושם ראשוני טוב בעיני הבוס, שבא לידי ביטוי בתגמול כלכלי כמובן.

עדיין אף פעם מעולם בחיי בתעשייה לא פגשתי מישהו שמסוגל לתת הערכות זמנים מדוייקות.
ההבדל בין עובד צעיר לבעל ניסיון הוא שהראשון נוטה לתת הערכות צפופות מידי והאחרון משכיל לתת פי כמה וכמה ממה שבאמת דרוש לו.
אל תצפה להיות מסוגל לדייק בזמנים, זה לא יקרה לעולם. תוריד מעצמך את המעמסה הנפשית הזאת. זה לא אפשרי, זה לא אנושי, ולכן גם יסלחו לך שלא עמדת בזמנים
מה שהכי חשוב הוא להתנהל בשקיפות, אם מתקרב הזמן שנתתי ואני רואה שהסוף לא באופק, אעדכן את הממונים, לעיתים נדרש לוותר על חלק מהתכולה כדי לשחרר בזמן לפחות חלק מהמוצר, ומישהו צריך לדעת על זה כדי לקבל החלטה על מה לוותר ולעדכן הלאה על השינויים.

אולי בגלל שעברתם תפקיד? מקום עבודה? אנשים בצוות שהשתנו?
אני חושב שפה קבור הכלב. היו לי כבר כמה תפקידים, ולדעתי זה נטו התפקיד, הצוות, אנשים והחברה עצמה.

אולי לא מתאים לך לעבוד בסצינת הסטארטאפים. אנשים בישראל גם ככה עובדים כמעט הכי הרבה שעות ב-OECD, ואנשי ההייטק ללא ספק מטים את זה מעלה, בממוצע. אני לא מבקר אותך באופן אישי, אבל אני באמת לא מבין איך לאנשי הייטק ישראלים זה נראה בסדר לעבוד 10 שעות ביום - ועוד לא לקבל על זה שעות נוספות - בזמן שבצד השני של הים התיכון עובדים 8 והולכים הביתה ברוגע. זה גם סתם שוחק אותך מהר יותר - אתה מהאנשים האלה שכותבים עליהם אחר כך בדה מארקר: ״מה גרם למנהל הייטק בגיל 40 להחליף קריירה למגדל פרחים״ וגו׳.

אני חושב שפה קבור הכלב. היו לי כבר כמה תפקידים, ולדעתי זה נטו התפקיד, הצוות, אנשים והחברה עצמה
לא אמרת כלום (או שהכלב קבור בתפזורת).

ולי לא מתאים לך לעבוד בסצינת הסטארטאפים. אנשים בישראל גם ככה עובדים כמעט הכי הרבה שעות ב-OECD, ואנשי ההייטק ללא ספק מטים את זה מעלה, בממוצע. אני לא מבקר אותך באופן אישי, אבל אני באמת לא מבין איך לאנשי הייטק ישראלים זה נראה בסדר לעבוד 10 שעות ביום - ועוד לא לקבל על זה שעות נוספות - בזמן שבצד השני של הים התיכון עובדים 8 והולכים הביתה ברוגע. זה גם סתם שוחק אותך מהר יותר - אתה מהאנשים האלה שכותבים עליהם אחר כך בדה מארקר: ״מה גרם למנהל הייטק בגיל 40 להחליף קריירה למגדל פרחים״ וגו
אתה לא מבין? זה מאוד פשוט.
עבור רוב האנשים בישראל הדיל הוא מאוד פשוט, או לעבוד כמו חמור ולקבל שכר של הייטק או לעבוד כמו חמור ולא לקבל שכר של הייטק או לא לעבוד כמו חמור ולא לקבל שכר של הייטק.
כמובן שאני מעט משטיח את העניין, אבל זה רק כדי להעביר את הנקודה (כן אני יודע שיש גם קבוצה רביעית של אנשים שעובדים בעבודות קלות ומקבלים הרבה, הם מעט).

לגבי שעות נוספות, אתה רושם את זה רק כי מעולם לא התעמקת בחוזה של עובד הייטק. השעות הנוספות משולמות מראש בין אם אתה עובד אותן או לא, זה כלול בשכר. פעם קראו לזה "שכר גלובלי".

לא אמרת כלום (או שהכלב קבור בתפזורת).
אמרתי שהבעיה ״לא בהייטק״, אלא בעיה אנושית/תרבותית. כלומר שזה לא קשור לכתיבת קוד עבור כסף.
אתה לא מבין? זה מאוד פשוט.
עבור רוב האנשים בישראל הדיל הוא מאוד פשוט, או לעבוד כמו חמור ולקבל שכר של הייטק או לעבוד כמו חמור ולא לקבל שכר של הייטק או לא לעבוד כמו חמור ולא לקבל שכר של הייטק.
כמובן שאני מעט משטיח את העניין, אבל זה רק כדי להעביר את הנקודה (כן אני יודע שיש גם קבוצה רביעית של אנשים שעובדים בעבודות קלות ומקבלים הרבה, הם מעט).
לא חשבתי שאצטרך לאיית את זה כאן למישהו. ברור שיש עוד אופציה - אפשר לרדת מהעץ של חברות נוצצות, ולעבוד בחטיבות טכנולוגיות של חברות גדולות בשכר ״לא גבוה״ של 25,000 ואמנם בלי אופציות, אבל אפשר לחזור הביתה כשיש אור (בקיץ).
לגבי שעות נוספות, אתה רושם את זה רק כי מעולם לא התעמקת בחוזה של עובד הייטק. השעות הנוספות משולמות מראש בין אם אתה עובד אותן או לא, זה כלול בשכר. פעם קראו לזה "שכר גלובלי".
אני יודע דווקא טוב מאוד מה העסקה. אני לא מישהו בעבודה הראשונה שלו, כמו פותח השרשור. אני פשוט חושב שזה ביזארי, ואנשים עוד מסכימים לתנאים האלה - שאתה מגיע בבוקר לעבודה, ולא יודע להגיד מתי תצא. כמו עבד, או נתין.

אני פשוט חושב שזה ביזארי, ואנשים עוד מסכימים לתנאים האלה - שאתה מגיע בבוקר לעבודה, ולא יודע להגיד מתי תצא. כמו עבד, או נתין.
באמת מוזר לך שאנשים מוכנים לעבוד כמה שעות יותר כל יום, בשביל לקבל שכר של 30+ אשח, פלוס אופציות, במשרד ממוזג עם כיבוד חופשי ומקרר מלא בכל מה שתרצה? עם כסאות אורטופדיים, שולחנות עמידה מתכווננים, פופים, שולחנות פינגפונג ועמדות VR?
אמא שלי עבדה כל חייה בעמידה במפעלים מחריבי שמיעה בשכר מינימום עם אפס הפרשות לפנסיה עד שנכנס חוק פנסיה חובה ב-2008, ואבא שלי עובד משמרות כפולות רצופות, גם בשבתות, חגים, ותחת ירי טילים, בשביל העונג של שכר מינימום עם תוספת שעות נוספות.

אנשים חיים באחת המדינות הכי מפותחות בעולם, בתעשיה הכי משתלמת שיש מבחינת תמורה/מאמץ, בחברות הכי טובות ומפנקות בעולם, ואז מתלוננים ״קשה לי לעבוד מ-9 עד 7״, או ״השפה שאני כותב בה היא לא חוד החנית״, או ״אני לא מתפתח מקצועית מספיק מהר״, או ״המנהל שלי רוצה שאעבוד קשה ואעמוד בזמנים״ וקוראים לעצמם ״עבדים מודרניים״.
בו-הו. עצוב נורא.

Deal with it. או תפתחו חנות פרחים, נראה איך זה ילך.

קשה לי לעבוד מ-9 עד 7״,
לא רק שאני "מעז" להתלונן על זה אלא שמאז שיש לי ילדים אני דואג אקטיבית לעבוד במקומות שלא דורשים את זה, לא חסרים מקומות שמסתפקים בתשע שעות ביום.
אגב, אני גם יוצא פעמיים בשבוע מוקדם לילדים (ועובד יותר בימים האחרים).
כל התענוג הזה עלה לי באי אלו פשרות כספיות אבל זה בהחלט אפשרי.
שולחנות עמידה מתכווננים, פופים, שולחנות פינגפונג ועמדות VR?
כל הנ"ל מעניינים אותי כקליפת השום אם מקום העבודה מונע ממני לראות את המשפחה שלי.

אני פשוט חושב שזה ביזארי, ואנשים עוד מסכימים לתנאים האלה - שאתה מגיע בבוקר לעבודה, ולא יודע להגיד מתי תצא. כמו עבד, או נתין.
אני דווקא בעד ההסדר הגלובאלי. הוא מאפשר לי גמישות עצומה בשעות העבודה שלי, מה שלא היה לי בחברה שבה מקבלים שעות נופסות. מהסיבה הפשוטה שחייבים להחתים כרטיס ולהיות נוכחים במשרד ברצף במשך מספר שעות שרירותי.

המשכורת הגלובלית גם דחפה אותי להתיעל בעבודה שלי. אם הגדרתי לעצמי משימות להיום במחשבה שיקחו לי 9 שעות, אבל סיימתי אותן ב5-7, הרווחתי. אם יש כאלה, אני יכול לעשות בזמן הזה משימות שתכננתי ליום אחר וביום האחר לתכנן את המשימות כך שאעבוד רק 4-5 שעות נטו.
את הזמן שמתפנה אני מנצל ללימוד, קריאה, ספורט, מטלות וכן, גם משחקי מחשב.

כמובן שמנגד, יש ימים שבהם אני עובד מצאת החמה עד צאת הנשמה...

מנגד, אני מודע לעובדה שאני מאוד יעיל מטבעי ורואה חברים / משפחה שלא רק שלא יעילים, הם גם לא מוכנים להתייעל.
כל פעם שמכר פאשיסטי/קומוניסטי זורק הערה על העובדה שאני מהנדס ובטח מרוויח מליונים, אני עוקץ אותו שהפריון שלו מאוד נמוך ושיפסיק להתלונן, פשוט כי אלה הכישורים שלו וזה התגמול הכי טוב שהוא יקבל. אני מוסיף שאם הוא רוצה הוא מוזמן להתייעל ולהעלות את הערך שלו.

באמת מוזר לך שאנשים מוכנים לעבוד כמה שעות יותר כל יום, בשביל לקבל שכר של 30+ אשח, פלוס אופציות, במשרד ממוזג עם כיבוד חופשי ומקרר מלא בכל מה שתרצה? עם כסאות אורטופדיים, שולחנות עמידה מתכווננים, פופים, שולחנות פינגפונג ועמדות VR?
אם מדובר על שנים רבות אז לי זה מוזר.
ברור שעדיף משכר מינימום במשמרות כפולות אבל יש היום עוד הרבה אופציות בין 2 האפשרויות חוץ מחנות פרחים.

עבודה מ9 עד 19 לאורך שנים עבור רוב האנשים שאינם אנרגטיים עד בלי די לא משאירה זמן וכח לחיות. וכל הפינוקים לא שווים את זה בעיני.

אם מדובר על כמות שנים מוגבלת כדי לחסוך, אז שווה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Homer אין לחץ מים חמים במטבח אוף טופיק 8
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
D האם בהכרח יש לחץ בסטארטפים? אוף טופיק 2
C התמודדות עם לחץ חברתי לרכישת דירה אוף טופיק 51
ש לחץ נפשי אוף טופיק 15
L מכשיר אינהלציה ומד לחץ דם - יש המלצות לרכישה מהרשת? (יש לי הפניה) אוף טופיק 8
A ריביות למשכנתה + האם יש לחץ לקחת הצעה ? נדל"ן 3
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 2
L ימים קשים בהייטק אוף טופיק 4
A איך נראת מחלקת מכירות בהייטק אוף טופיק 0
A Sales בהייטק אוף טופיק 1
A מכירות בהייטק התפתחות אישית 7
D אני בהייטק ושונא את העבודה שלי התפתחות אישית 12
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
1337justme קרן השתלמות בחוזה עבודה בהייטק - הפרשה מעל תקרת הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
S מהנדס שמחפש את דריסת הרגל הראשונה בהייטק התפתחות אישית 13
S חוזה עבודה בהייטק ישראלי לעובד לא ישראלי אוף טופיק 1
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
A טכנולוגיות מומלצות בהייטק התפתחות אישית 18
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
D העלאת שכר בהייטק לאחר שנה התפתחות אישית 8
א צעיר שבדיוק התחיל בהייטק יומני מסע אישיים 49
ב דינמיות בעולם המחשבים בהייטק התפתחות אישית 15
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
R העלאת שכר שנתית בהייטק - מרגיש לא מוערך אוף טופיק 60
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 152
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 37
מ ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה אוף טופיק 173
A השקעת הכנסה בהייטק בחברה אחרת - חברת ארנק? התפתחות אישית 7
1337justme אבטלה בהייטק - סוגיות אוף טופיק 190
U משכורות לא בהייטק. התפתחות אישית 27
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
M איך מתחילים תהליך חיפוש עבודה לטובת רילוקיישן בהייטק? אוף טופיק 7
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31
ל פיפלביז והשקעות בהייטק-מה דעתכם? שוק ההון 1
ח התייעצות בנוגע לשינוי תפקיד בהייטק התפתחות אישית 1
unrealx התלבטות קריירה קשה - מעבר עבודה בהייטק התפתחות אישית 77
tpr הפרשות מעסיק בהייטק (עצמאי מבולבל) צרכנות פיננסית 11
L מעבר ראיון עבודה לעבודה ראשונה בהייטק התפתחות אישית 73
the_newbie האם מקבלים לפטופ בהייטק? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
נ עבודה ראשונה בהייטק ותכנון קריירה התפתחות אישית 2

נושאים דומים

Back
למעלה