להתפטר או להיות מפוטר?

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י מתעניין בלחסוך, ‏2/6/19.

1. מתעניין בלחסוך

מתעניין בלחסוך משתמש רשום

היי לכולם,

(אם זה לא הפורום הנכון - סליחה)

בקרוב עוזב את עבודתי לאחר כשנה של עבודה. בעתיד הלא רחוק מתכנן טיול קצר בחו"ל ולאחר מכן לימודים.

השאלה שלי - האם כדאי לי להתעקש על כך שיפטרו אותי? אני מאמין שאם אתעקש יסכימו.

שאלות מהותיות:

1. האם ניתן לחתום אבטלה גם במידה והתפטרתי ללא כל סיבה מוצדקת? (ממה שקראתי באינטרנט הבנתי שניתן לקבל דמי אבטלה אחרי שלושה חודשים, אבל חייבים להתייצב עם סיום העבודה - מה שלא אפשרי מבחינתי בגלל הטיסה לחו"ל, האם זה נכון?)

2. האם ניתן לחזור לעבודה לאחר שהתפטרתי? גם פה, התשובות שמצאתי באינטרנט מבלבלות. חושב שאחזור לעבוד פה בתוך פחות משנה.

3. האם יש יתרונות או חסרונות אחרים בלהיות מפוטר מאשר להתפטר בעצמי?

תודה רבה

2. Nina T

Nina T משתמש ותיק

אם אתה חתום על סעיף 14א שאומר שהמעסיק מפריש לך 8.33% פיצויים זה לא משנה אם אתה מתפטר או מפוטר. אם המעסיק לא מפריש לך שכר מלא על כל שנה, אז אולי קצט עדיף להיות מפוטר, כי הוא משלים לך ממה שהפריש עד גובה משכורת אחת וזה כסף ביד, פטור עד לתקרה של כ12א
    https://www.kolzchut.org.il/he/פטור_ממס_הכנסה_על_פיצויי_פיטורים

3. מתעניין בלחסוך

מתעניין בלחסוך משתמש רשום

היי,
    תודה רבה על התשובה!
    אבל אני לא בטוח שהבנתי, אני מניח שאני חתום על סעיף 14 כי קראתי שמשנת 2008 הוא חל על כל כספי פיצויים ואני עובד רק מ2018 (לא בטוח במה שאני אומר)

יש לי דרך לבדוק את זה?

4. Nina T

Nina T משתמש ותיק

להסתכל בחוזה, או לפתוח את התלוש ולראות אם הפיצויים שלך הם 8 ושליש מהמשכורת הקובעת שלך. סעיף 14 לא חל על כולם מ2008. אז זה היה 5%, כמדומני היום זה 6.5% החובת הפרשה.

Yoss אוהב/ת את זה.
  5. סטרבו

סטרבו משתמש ותיק

כדאי שיפטרו אותך. אבל זה לא רלוונטי כי תצטרך להתייצב אחת לשבוע בלשכת האבטלה.
    אם אתה גם ככה נוסע לחו"ל, לא תקבל דמי אבטלה על כל התקופה הזאת.
    שווה לבדוק עד מתי אתה יכול להגיש תביעה לדמי אבטלה (אולי תיסע לחו"ל וכשתחזור תתבע).

אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה. מה הכוונה אם אפשר לחזור לעבוד?

מה שדובר קודם מדובר על פיצוויי פיטורין שהמעסיק משלם, שנכללים בקרן הפנסיה שלך ויש לך אפשרות למשוך עד התקרה ללא מס, או להזרים לקרן הפנסיה בעת סיום העבודה. אין קשר לדמי אבטלה שביטוח לאומי משלם.

טל51 ו-Yoss אוהבים את זה.
  6. לנצח נתהה

לנצח נתהה משתמש ותיק

משהו בסיסי מאד שלא הבנתי ואשמח אם מישהו יסביר לי
    אם המעסיק מפריש גם ככה את רכיב הפיצויים לפנסיה מה אכפת לו לפטר אדם מבחינת הכסף הזה? או שזה באמת לא אמור לשנות לו? יש מצב שהמעסיק מקבל את הכסף הזה חזרה? אני פשוט שומע סיפורים על תביעות סביב הנושא הזה של פיצויי פיטורין וזה לא לגמרי ברור לי

טל51 אוהב/ת את זה.
  7. yossik

yossik מודרטור

הכי טוב זה להיות בסטאטוס של 'התפוטרתי', ז"א ליצור איזו פעולה בהסכמה שאתם לא מתאימים וזה 'כאילו' התפטרת' אבל גם בכיאלו 'פוטרת' ואז אתה נשאר עם הגאווה וגם תקבל ביטוח לאומי + פידיון פיצויים ללא תשלום מס.
    בקשר לטיול לחו"ל - תשכך מזה לא תקבל גרוש מביטוח לאומי אם תשהה בחו"ל כי תצטרך לחתום כל שבוע בלישכה.

טל51 אוהב/ת את זה.
  8. טל51

טל51 משתמש ותיק

אם הוא מפריש לך 6% פיצויים (כמתחייב על פי החוק, כאשר אתה לא חתום על סעיף 14), ואתה מפוטר, אז הוא מחוייב לשלם לך עוד 2.33% במזומן, לפי המשכורת האחרונה על כל תקופת עבודתך, יחד עם המשכורת האחרונה ושאר הדברים. אם אתה מתפטר ולא זכאי לפיצויי פיטורין- הוא לא חייב לשלם לך השלמה. אבל להבנתי זה נדיר.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
ארנק מינימליסטי (או: מחזיק כרטיסים) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏27/7/19
כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏25/7/19
ביטוח בריאות- השוואה בין השב"ן לפרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏14/7/19
דירה נורמלית או תמ"א? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏8/7/19
קסדה לאופנוע המלצות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏24/6/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.