• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להתחיל להשקיע דרך קה"ש IRA או חשבון השקעות?

לא סולידי YET

משתמש רגיל
דירוג
641
יש לי שתי קרנות השתלמות, שביחד מגיעות למינימום של IRA במיטב-דש. בנוסף, יש לי סכום כסף שמעלה אבק בפק"ם.
בהנחה שאני לא רוצה להכנס לעולם ההשקעות העצמאי/פאסיבי בשיטת ALL-IN, במה עדיף להתחיל? לפתוח קה"ש IRA ולהתחיל שם, או לפתוח חשבון השקעות ולהעביר חלק מהכסף שבפק"מ? שיטה שלישית כלשהי?
תודה לעונים.

אפשרות אחת היא להעביר את ה-IRA למסלול עוקב מדד כלשהו כמו שיש ל-IBI.
מה אתה עושה עם הפק"מ שכרגע מפסיד אינפלציה זה כבר החלטה שלך.

לא יודע מה עדיף, אבל אכתוב כמה חישובים בסגנון שכדאי לך לעשות.

דמי ניהול:
ברגע שתעביר את הכסף לIRA, בין אם תשקיע אותו ובין אם לאו, תשלם כ-0.22% דמי ניהול מהצבירה - 110 שח.
בהנחה שאין לך כבר חשבון בבית השקעות, אזי דמי שימוש בפלטפורמה הם בד"כ כ-18 שקלים בחודש.

עלויות קנייה ומכירה:
דומות או עדיפות בIRA ( נניח 0.05% בIRA ו-0.1% בבית השקעות).

מס:
מאחר שIRA פטור ממס, אני מוצא שזה מקום נחמד למתחילים, כי משלמים על טעויות פחות. נניח שהשקעת באיזה קרן והתחרטת אחרי כמה שנים, לא נורא, תחליך אותה באחרת בלי מס. כמובן שזה לא אומר שהיד צריכה להיות קלה על ההדק...

מה הלבטים שלך בדיוק? כל הכיוונים שלך הם כמעט אותו דבר.

מה הלבטים שלך בדיוק? כל הכיוונים שלך הם כמעט אותו דבר.
אני מניח שזה יותר עניין פסיכולוגי.
הכסף של ההשתלמות נמצא "רחוק מהעין", לעומת הכסף שיושב בחשבון (האמת היא שעד שהתחלתי לקרוא את הבלוג, לא היה לי מושג כמה בכלל הצטבר בקה"ש, או שבכלל יש לי שתיים ולא אחת).
שיקול שני שהיה לי בראש זה מה ש @Sinister ציין על איפה עדיף להתלמד (בשאיפה שתקופת הלימוד שלי לא תימשך שנים).

לדעתי למתחיל עדיף חד משמעית קה"ש IRA. הכסף מצטבר כל חודש בסכום קבוע, אין אפשרות למשוך או להוסיף כסף בשנים הראשונות, אפשר לסגור פוזיציות שגויות בלי מס מיותר. ממש תנאי מעבדה למשקיע המתחיל.

אין אפשרות למשוך או להוסיף כסף בשנים הראשונות
אם אני מעביר את שתי הקרנות ל-IRA, הקרן החדשה "נסגרת" ל-6 שנים?
לא שיש לי בעיה עם זה, אבל קרן אחת מתוך השתיים אאל"ט כבר אמורה להיות נזילה.

לא אמור להיות שינוי בסטטוס הקרנות, הן עוברות as-is

אני מניח שזה יותר עניין פסיכולוגי.
הכסף של ההשתלמות נמצא "רחוק מהעין", לעומת הכסף שיושב בחשבון (האמת היא שעד שהתחלתי לקרוא את הבלוג, לא היה לי מושג כמה בכלל הצטבר בקה"ש, או שבכלל יש לי שתיים ולא אחת).
שיקול שני שהיה לי בראש זה מה ש @Sinister ציין על איפה עדיף להתלמד (בשאיפה שתקופת הלימוד שלי לא תימשך שנים).
הייתי בטוח שאתה כבר בעניין, בהתחשב בכמות הפעילות שיש לך בפורום.
טוב בכל אופן, אני חייב להודות שהשאלה שאתה שואל אותנו קצת טיפשית. מה יש פה להתלמד בדיוק? אתה מצפה לקבל תעודה בסוף שדורין חתומה עליה גם?
הרי כדבריה - אפילו קוף מעבדה אפשר ללמד להיות משקיע פאסיבי. אתה קונה, מחזיק ומאזן. וזהו. נקודה.
אין כאן שום תורה נסתרת שצריך להשיג בה mastery. אתה פשוט בוחר שיטה: הארי מרקוביץ', הארי בראון או אפילו מפתח שיטה משלך...

So, what are you waiting for? Validation from us?! It's your call, buddy.

אני חייב להודות שהשאלה שאתה שואל אותנו קצת טיפשית

Easy tiger...

כמה שאני בעד לרדת על אנשים שאינם מקיימים את כללי הפורום ככה אני לא מקבל לרדת על מי שמנסה ללמוד, כל אחד בקצב שלו ועם החששות שלו.

דמי ניהול:
ברגע שתעביר את הכסף לIRA, בין אם תשקיע אותו ובין אם לאו, תשלם כ-0.22% דמי ניהול מהצבירה - 110 שח.
בהנחה שאין לך כבר חשבון בבית השקעות, אזי דמי שימוש בפלטפורמה הם בד"כ כ-18 שקלים בחודש.

עלויות קנייה ומכירה:
דומות או עדיפות בIRA ( נניח 0.05% בIRA ו-0.1% בבית השקעות).
ההשוואה בין IRA לבית השקעות לא ממש רלוונטית, כי אלה לא שתי אלטרנטיבות לשום דבר. הרי אין אפשרות להעביר כסף לקרן השתלמות ואין היגיון להוציא כסף מקרן השתלמות.
ההשוואות הרלוונטיות הן:
1. בין קרן ההשתלמות הנוכחית לבין IRA,
2. בין הפק"ם הנוכחי לבין הית השקעות.

Easy tiger...

כמה שאני בעד לרדת על אנשים שאינם מקיימים את כללי הפורום ככה אני לא מקבל לרדת על מי שמנסה ללמוד, כל אחד בקצב שלו ועם החששות שלו.
אני חושב שהייתי די עדין. איזנתי את העוקצנות, לא קרעתי אותו בלי רחמים.
אבל אתה צודק שזה הקפיץ אצלי משהו בראש, כי ממש לא מדובר כאן בנושא מורכב. זה אפילו לא דברים מעבר למתמטיקה של תיכון - השקעה פסיבית.

ברצינות, אני חושב שדורין צריכה לסגור את פורום ההיכרויות פה - מחוסר עניין לציבור, שכן הוא מת בפועל כבר חודשים - ובמקום זה לפתוח פורום קבוצת תמיכה לנפש המשקיע הפסיבי המתחיל. כי זה כבר ממש מצחיק שיש פה הרבה שאלות שנפתחות בסגנון כזה שאנשים באים לחפש מאיתנו validation שהכל בסדר. זאת בייחוד כשלכולם ברור שהם פשוט באו שאנחנו נרגיע אותם נפשית :)
"חצי מהרווחים מתחילת השנה נמחקו. הכל עדיין בסדר? הבורסה לא השתגעה?" - "לא חמודי, הכל בסדר. זה הטבע של המניות".
"אני מסתכל כל יום לראות מה הכסף שלי עשה וזה נראה כאילו יום אני מרוויח ויום אחרי הכל נמחק" - "אתה צריך להיות חזק, אלה דברים שרואים רק לאורך תקופה".

מה יש פה להתלמד בדיוק? אתה מצפה לקבל תעודה בסוף שדורין חתומה עליה גם?
הרי כדבריה - אפילו קוף מעבדה אפשר ללמד להיות משקיע פאסיבי. אתה קונה, מחזיק ומאזן. וזהו. נקודה.
השבע לעולם לא יבין את הרעב, והמנוסה כבר מזמן שכח מה זה להיות מתחיל.

מאחר שIRA פטור ממס, אני מוצא שזה מקום נחמד למתחילים, כי משלמים על טעויות פחות. נניח שהשקעת באיזה קרן והתחרטת אחרי כמה שנים, לא נורא, תחליך אותה באחרת בלי מס. כמובן שזה לא אומר שהיד צריכה להיות קלה על ההדק...
זה דווקא טיעון לא כל כך חזק. במידה שאדם נלחץ ומוכר בהפסדים, יתכן שעדיף לעשות זאת בחשבון החייב במס. מכירה במסגרת IRA לא תיצור לו מגן מס שבו יוכל להשתמש כדי לקזז כנגד רווחים בעתיד.

ברצינות, אני חושב שדורין צריכה לסגור את פורום ההיכרויות פה - מחוסר עניין לציבור, שכן הוא מת בפועל כבר חודשים - ובמקום זה לפתוח פורום קבוצת תמיכה לנפש המשקיע הפסיבי המתחיל. כי זה כבר ממש מצחיק שיש פה הרבה שאלות שנפתחות בסגנון כזה שאנשים באים לחפש מאיתנו validation שהכל בסדר. זאת בייחוד כשלכולם ברור שהם פשוט באו שאנחנו נרגיע אותם נפשית :)
לעניין פורום ההיכרות, כן, זה לא כל כך תפס :(

לעניין התמיכה הפסיכולוגית, לדעתי אתה מתעלם מכך שהשקעות בשוק ההון, ובפרט השקעה פסיבית לטווח ארוך, זה 15% תאוריה, 5% פרקטיקה, ו-80% פסיכולוגיה. נדמה לי שהפורום משקף את החלוקה הזו בצורה די מדויקת.

קח בחשבון שסיבולת סיכון היא דבר מאוד אינדיבידואלי. יש אנשים שירידה של 5% בשווי התיק שלהם מונעת מהם לישון בלילה. יש כאלה שקריסה של 50% לא מזיזה להם. הנקודה היא שלא לכולם יש קיבות ברזל. אני שמחה שאנשים מוצאים בפורום מקום שיכול לסייע להם גם בהיבט הנפשי.

לעניין פורום ההיכרות, כן, זה לא כל כך תפס :(
מעט סבלנות, רוב הסולידים הם מופנמים וביישנים.
אז תני לזה צ׳אנס, אם לא זז עוד כמה חודשים אז אפשר לסגור...

קה"ש שלך כרגע מנוהלת. אמנם לא על ידך ויש לזה מחיר. אבל גם יש לזה יתרון עבורך בתור מתחיל. החשבון הממוסה שלך לא מנוהל (לפחות לא כמו שאתה חושב שצריך). בהנחה שהסכומים הם באותם סדרי גודל ואתה מתכנן השקעה פסיבית הייתי הולך על ההחשבון הממוסה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y לומד את התחום ומקווה להתחיל להשקיע בקרוב - דרך איזה גוף עדיף להשקיע? שוק ההון 1
I מעוניין להתחיל להשקיע דרך IB(חשבון לגיל עד 25) שוק ההון 3
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
G מעוניין להתחיל להשקיע ב-S&P 500 בלבד שוק ההון 9
A כיצד להתחיל ללמוד להשקיע? שוק ההון 1
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
N מעוניין להתחיל להשקיע שוק ההון 2
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
D האם זה הזמן להתחיל להשקיע (לטווח ארוך)? שוק ההון 11
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
A Peper Invest יכולה להתאים לחייל חובה? רוצה להתחיל להשקיע עצמאית שוק ההון 12
C מעוניין להתחיל להשקיע בשיטת DCA שוק ההון 19
T בן 19 - איך אוכל להתחיל להשקיע שוק ההון 13
ר מחפש ברוקר להתחיל להשקיע איתו שוק ההון 17
ק איך להתחיל להשקיע? שוק ההון 11
R להתחיל להשקיע בלי שאני מבין בזה שוק ההון 62
דניאל פינקלברג ממש רוצה להתחיל להשקיע באמצעות IB, אעריך עזרה מבעלי חשבון שם שוק ההון 20
Jasper בן עשרים ואחת מרגיש שחיסכון בא לי בקלות, אבל להתחיל להשקיע מפחיד אותי ממש. שוק ההון 18
ה כמה שאלות בתחילת הדרך, כי הגיע הזמן להתחיל להשקיע שוק ההון 17
ק רוצה להתחיל להשקיע אך חושש שהשוק לקראת נפילה שוק ההון 26
M רוצה להתחיל להשקיע שוק ההון 17
R מעוניינת להתחיל להשקיע, אבל... שוק ההון 0
ה בחרו צעיר שרוצה להתחיל להשקיע שוק ההון 3
א מתי הזמן הנכון להתחיל להשקיע? שוק ההון 11
אל ניניו כשהילד מבקש להתחיל להשקיע בעצמו.. אוף טופיק 37
ע בן 20 רוצה להתחיל להשקיע שוק ההון 18
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
G איך להתחיל לנהל תיק שאחר בנה? שוק ההון 17
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
י איך להתחיל להתעסק עם שוק ההון שוק ההון 3
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
deussex היכן להתחיל בנוגע למניות דיבידנדים ? שוק ההון 2
A אני לא מבין שום דבר בכלכלה...מאיפה להתחיל? עדיפות לספר שמע אוף טופיק 17
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
ז להתחיל בib ישראל ואחר כך לעבור לib עולמי שוק ההון 3
ל לא מצליחה להתחיל יומני מסע אישיים 42
א האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה? שוק ההון 19
ד הגדלה משמעותית של תיק לטווח ארוך - מאיפה להתחיל שוק ההון 2
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
N להתחיל ללמוד מדמ"ח בגיל 28 פוסטים מאיכות נמוכה 4
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S משוחררת, קראתי כאן המון, לא יודעת מאיפה להתחיל! יומני מסע אישיים 17
F איך אפשר להתחיל ? שוק ההון 4
ס תיק לחייל משוחרר שעתיד להתחיל לימודים שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה