• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להעביר קרן פנסיה לקופת גמל פוגע באובדן כושר עבודה?

micel700

משתמש רשום
דירוג
1
רונן [נמחק - yossik] מציע בקורס שלו שבתור עצמאי אני אחת לשנה אעביר את הכסף מקרן הפנסיה לקופת גמל בניהול אישי ולהשקיע אותה במדד סנופי.
לדבריו- להעביר את הכסף מקרן פנסיה לקופת גמל לא פוגע באובדן כושר עבודה כל עוד עושים את זה אחת לשנה, ואת ההפקדות השוטפות עדיין מפרישים לקרן פנסיה (ורק אחת לשנה מניידים לגמל).
סוכן הפנסיה שלי אומר שזה כן פוגע באובדן כושר עבודה ושרונן טועה ומטעה.
מצד אחד אני אוהב את סוכן הפנסיה שלי והוא עושה עבודה טובה מצד שני אני מרגיש על סוכן הפנסיה שהוא לא אובייקטיבי והוא מנסה לשמור אותי אצלו ושלא אעבור לניהול אישי.
ואני לא יודע למי להאמין והאם כדאי לי לעשות את המהלך הזה.

מה אתם אומרים?

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
ברוך הבא לפורום!
בבקשה לא לפרסם את שם היועץ והחברה בפוסט הראשון שלך בפורום.

שלום מיכאל,
יש סיבות לעשות את מה שאתה אומר, אבל השקעה במדד סנופי היא לא אחת מהן (או שאני לא מצליח להבין את ההגיון בתהליך).
גם בקרן הפנסיה אתה יכול לבחור מסלול סנופי, ובדמי ניהול הרבה יותר נמוכים מאשר קופת גמל.

הפעולה לא פוגעת בסכום הכיסוי הביטוחי לאכ"ע ושארים, הכיסוי הזה נגזר מסכום ההפקדה החודשית.
אבל, עלות הכיסוי הביטוחי לשארים הולכת להיות גבוהה יותר (ראה כאן טבלה) ובכל העברה כזו אתה מאפס את תקופת האכשרה למחלות קיימות, כלומר אין לך כיסוי ביטוחי על מחלות קיימות למשך 5 שנים מתאריך ההעברה האחרונה.

סיבות שאנשים עושים העברה כזו היא כדי שבמקרה מוות היורשים יקבלו את הצבירה בקופת הגמל ועוד את פנסיית השארים מקרן הפנסיה.

מאפס את התקופת האכשרה בקרן הפנסיה?
כן. ראה ציטוט מתוך התקנון של קרן הפנסיה:

"על עמית שמשך או העביר כספים ממרכיב התגמולים בקרן תחול תקופת אכשרה של 60 חודשי ביטוח רצופים החל ממועד תשלום דמי הגמולים הראשון שלאחר המשיכה או העברת הכספים, לגבי הסכום שנמשך או הועבר, בשל אירוע מזכה הנובע מפטירת העמית, לרבות פטירת עמית נכה."

זה רלוונטי רק אם במועד המשיכה קיימת מחלה מאובחנת שעלולה לגרום למוות.
אני שם לב עכשיו שתקופת האכשרה מתאפסת רק לגבי מוות ולא לגבי אכ"ע, מקווה שאני מבין נכון.
שים לב שאם אתה מעביר הפקדות (ולא רק צבירה) לקופת גמל, הופך לעמית לא מבוטח ואחר כך מחזיר את ההפקדות לקרן הפניסה יש לך תקופת אכשרה חדשה של 5 שנים גם על אכ"ע וגם על מוות.

היי קיבלתי את ההערה- מתנצל שפירסמתי כאן את שם הקורס.

@מאיר_
תודה רבה על תגובתך, אני מבין עכשיו את העניין עם הכיסוי הביטוחי

לפי מה שהבנתי מהקורס, יש כרגע אג"ח מיועדות בקרנות הפנסיה וגם במסלולים שעוקבים אחרי המדד אין חשיפה של 100% למדד כי אחוזים מהכסף מוחזקים במזומן ויש מיסוי על דיבידנדים ולכן מבחינת שיקולי תשואות וביטוח, הכי משתלם להפקיד לקרן פנסיה לצורך כיסוי ביטוחי וניתן לנייד את הצבירה לגמל כדי לתת 100% חשיפה למדד. מעל גיל 41 (לגברים בלבד) יש פגיעה בכיסוי הביטוחי. זה מה שכתב לי המרצה בקורס.
גם בנוגע לדמי ניהול נטען בקורס שבקופת גמל בניהול אישי ניתן להגיע לדמי ניהול זולים יותר מהקרנות המנוהלות.- לא בדקתי את זה עדיין בעצמי

מה דעתך על זה?

לפי מה שהבנתי מהקורס, יש כרגע אג"ח מיועדות בקרנות הפנסיה וגם במסלולים שעוקבים אחרי המדד אין חשיפה של 100% למדד כי אחוזים מהכסף מוחזקים במזומן ויש מיסוי על דיבידנדים ולכן מבחינת שיקולי תשואות וביטוח, הכי משתלם להפקיד לקרן פנסיה לצורך כיסוי ביטוחי וניתן לנייד את הצבירה לגמל כדי לתת 100% חשיפה למדד. מעל גיל 41 (לגברים בלבד) יש פגיעה בכיסוי הביטוחי. זה מה שכתב לי המרצה בקורס.
גם בנוגע לדמי ניהול נטען בקורס שבקופת גמל בניהול אישי ניתן להגיע לדמי ניהול זולים יותר מהקרנות המנוהלות.- לא בדקתי את זה עדיין בעצמי

מה דעתך על זה?

אין חשיפה של 100% - זה נכון בקרנות מקיפות. יש 30% אגח מיועד ועוד 70% חשיפה למדד.
אתה יכול לראות בזה יתרון או חיסרון, לשיקולך, אבל בפרישה יש לזה יתרון מובהק.
בקרנות משלימות יש 100% חשיפה למדד.

מיסוי על דיבידנדים - לא ממש יודע את החישובים של מיסוי דיבידנדים אבל לא חושב שיש הבדל בין מחקה מדד בקופת גמל או קרן פנסיה.

פגיעה בכיסוי הביטוחי מעל גיל 41 - לא נראה לי שהוא צודק.
גברים שמצטרפים מעל גיל 41 לא יכולים לבחור כיסוי ביטוחי בשיעור של 75% לנכות + 100% לשארים, אלא פחות מזה,
אבל אין לזה קשר למי שהיה חבר בקרן לפני גיל 41 ונייד את הכספים אחר כך.
אני לא חושב שיש פגיעה במסלול הביטוחי למי שמנייד את הכספים נניח בגיל 50, תקנו אותי אם אני טועה.

דמי ניהול - דמי הניהול של קרנות ברירת המחדל היו (עד המכרז החדש) 0.05% מצבירה.
בקופות הגמל דמי הניהול הם 0.5-0.8% זה פי 10 עד פי 16 יקר יותר

אין חשיפה של 100% - זה נכון בקרנות מקיפות. יש 30% אגח מיועד ועוד 70% חשיפה למדד.
אתה יכול לראות בזה יתרון או חיסרון, לשיקולך, אבל בפרישה יש לזה יתרון מובהק.
בקרנות משלימות יש 100% חשיפה למדד.

מיסוי על דיבידנדים - לא ממש יודע את החישובים של מיסוי דיבידנדים אבל לא חושב שיש הבדל בין מחקה מדד בקופת גמל או קרן פנסיה.

פגיעה בכיסוי הביטוחי מעל גיל 41 - לא נראה לי שהוא צודק.
גברים שמצטרפים מעל גיל 41 לא יכולים לבחור כיסוי ביטוחי בשיעור של 75% לנכות + 100% לשארים, אלא פחות מזה,
אבל אין לזה קשר למי שהיה חבר בקרן לפני גיל 41 ונייד את הכספים אחר כך.
אני לא חושב שיש פגיעה במסלול הביטוחי למי שמנייד את הכספים נניח בגיל 50, תקנו אותי אם אני טועה.

דמי ניהול - דמי הניהול של קרנות ברירת המחדל היו (עד המכרז החדש) 0.05% מצבירה.
בקופות הגמל דמי הניהול הם 0.5-0.8% זה פי 10 עד פי 16 יקר יותר

מעניין מאוד!

אני בן 28, אז אני רואה השקעה באג"ח כפספוס של תשואה בטווח הארוך - אני טועה?
יש לי רק קרן פנסיה מקיפה
אז אם זה ככה באמת נשמע לי הגיוני להנות מתשואה של 100% על המדד לטווח ארוך כזה
לא?

הוא הסביר בקורס משהו על חוזים עתידיים שיוצרים יותר מס - לא זוכר ולא רוצה להטעות,
אבל הוא הציג שם את החישובים והראה שבגמל בניהול אישי חוסכים במס

פגיעה בכיסוי הביטוחי מעל גיל 41 בת'כלס לא מעניין אותי כרגע חח כשאגיע לגשר אחצה אותו

דמי ניהול,
אני כרגע בהפניקס ומשלם 0.2% מהצבירה ו1.7מהפקדה
סוכן הפנסיה שלי טוען שזה מסלול שדמי הניהול יורדים בו עם השנים
יש לי בפנים 90אלף שקל

רונן המליץ שכשאגיע ל100K החברה שלו תעזור לי לפתוח גמל בניהול אישי + קה"ש בניהול אישי (50K שקל).
הבנתי שהמסלול הוא 0.2 מהצבירה

דמי ניהול,
אני כרגע בהפניקס ומשלם 0.2% מהצבירה ו1.7מהפקדה
סוכן הפנסיה שלי טוען שזה מסלול שדמי הניהול יורדים בו עם השנים
יש לי בפנים 90אלף שקל
זה יקר, חכה למסלולים ברירת מחדל במכרז החדש ותקבל 0.22% מצבירה ו 1% מהפקדה, או שתכנס עד סוף החודש בתנאי המכרז הנוכחי של 0.05% מצבירה ו 1.49% מהפקדות

נערך לאחרונה ב:
זה יקר, חכה למסלולים ברירת מחדל במכרז החדש ותקבל 0.22% מצבירה ו 1% מהפקדה, או שתכנס עד סוף החודש בתנאי המכרז הנוכחי של 0.05% מצבירה ו 1.49% מהפקדות
מה זה אומר מכרז נוכחי?
איך אני מנצל אותו? נשמע מטורף

מה זה אומר מכרז נוכחי?
איך אני מנצל אותו? נשמע מטורף
תתקשר למיטב דש ותבקש 0.05%+1.49% ותקבל עד סוף החודש.
אבל לדעתי עם צבירה נמוכה עדיף לך לקבל 1% מההפקדות ו 0.22% מצבירה באפריל 2022

חפש על מכרז קרנות ברירת מחדל

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ג האם ניתן להעביר קרן פנסיה לקופת גמל מחקה מדד? וכדאי? צרכנות פיננסית 17
L האם כדאי להעביר ביטוח מנהלים עם דמי ניהול מופרזים לטובת קרן פנסיה? צרכנות פיננסית 43
Y קרן נאמנות בארה"ב - להשאיר או להעביר? שוק ההון 23
איש יקר האם משתלם להעביר את הכספים של קרן הפנסיה לקופת גמל? (ולהחזיק בשניהם) צרכנות פיננסית 4
איש יקר קרן השתלמות – הפקדות מעל התקרה. להשאיר או להעביר לשכר החודשי? שוק ההון 33
מ קרן השתלמות האם להעביר צרכנות פיננסית 45
ס לאן להעביר את קרן הפנסיה והביטוח הפנסיוני צרכנות פיננסית 1
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
J האם יש דרך להעביר את כספי ה rsu לקרנות מחקות מדד ללא אירוע מס? שוק ההון 10
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
א קופגלה ע"ש ילדים - האם ניתן להעביר לחשבון ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
grimble grumble אפשרות להעביר עסקאות תשלומים בין כרטיסים? צרכנות פיננסית 4
מ איך להעביר כסף לשוואב מבנק בארץ? צרכנות פיננסית 0
S הצעה להעביר תיק לבנק הבינלאומי פוסטים מאיכות נמוכה 17
לאץ' האם כדאי להעביר את החסכונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M האם כדאי להעביר את כל הפעילות הפיננסית למקום אחד? צרכנות פיננסית 11
נ האם לפני השימוש בכסף כדי להעביר בהדרגה לנכסים סולידיים כדי להשאר רגוע שוק ההון 5
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
יוזר האם ניתן להעביר תשלומי משכנתא לקבלן מחו״ל? נדל"ן 1
T האם להעביר קופת גמל להשקעה לאחר שירדה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
ג רעיונות להעביר 6 שעות בתל אביב אוף טופיק 31
T קופת גמל להשקעה - האם כדאי להעביר את הסכום שהצטבר לברוקר? איך? שוק ההון 4
C שומת מס עם הפסדי הון מועברים - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 6
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
A האם יש הגבלה על סכום כסף שאפשר להעביר לתיק IRA בתור עצמאי? שוק ההון 28
G האם ניתן להעביר כסף מתיק מנוהל בבנק לחשבון מסחר עצמאי בבית השקעות ללא אירוע מס? שוק ההון 7
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
N איך לצאת מיידית מפוזיצית קריפטו, בצורה שלא תפגע ביכולת העתידית להעביר את הכסף לבנק ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 28
cypriano de rore האם ניתן להעביר הלוואה בירושה בIB? שוק ההון 13
ק להעביר את התיק ממקסם לברוקר ישראלי/בנק ישראלי שוק ההון 5
מ האם להעביר את אבא שלי לתיקון 190 שוק ההון 4
R האם להעביר כספים מאפיק דולרי ? שוק ההון 5
S האם ניתן להעביר תיק מניות לבן משפחה. שוק ההון 1
נ קונה דירה מסרב להעביר חשבונות על שמו, נשארו על שם המוכר אוף טופיק 36
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
גיא_87 האם להעביר כסף מקרן פנסיה לקופת גמל? צרכנות פיננסית 46
1337justme קופת גמל עם כ250K ש"ח - משיכה לחשבון הממוסה או להעביר לIRA? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה