• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

להעביר או למכור?

shlomi171

משתמש ותיק
דירוג
145
אני אשמח אם תחוו דעה,
יש לי בבנק ישראלי קרנות אמריקאיות של וונגרד ומספר מניות שנסחרות בנאסד"ק, אני מעוניין להעביר אותם לחשבון של אינטרקטיב ברוקס שפתחתי ע"מ לחסוך בעמלות ודמי שקר נוספים שאין באפשרותי להימלט מהם בארץ.
לאחר שיחה עם בי טריידר (הנציגים של אינטרקטיב בארץ) ונציגי הבנק עולה שעלויות ההעברה שוות לעלויות המכירה +העברת הכסף לחשבון+ קנייה מחדש.
בהתחשב בזה שבהעברה לא נוצר לי אירוע מס עדיף לי לבצע העברה ולא מכירה וקנייה חודש? אני לא מפספס כלום?
יש לציין שהבנק ממש לא מתלהב מהאופציה של לעביר את הנכסים לחשבון זר ועשה לי חיתוך עלויות רציני על מנת שאני אמכור ואקנה מחדש.
תודה מראש.

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,218
לאחר שיחה עם בי טריידר (הנציגים של אינטרקטיב בארץ) ונציגי הבנק עולה שעלויות ההעברה שוות לעלויות המכירה +העברת הכסף לחשבון+ קנייה מחדש.
בהתחשב בזה שבהעברה לא נוצר לי אירוע מס עדיף לי לבצע העברה ולא מכירה וקנייה חודש? אני לא מפספס כלום?
לרוב הם מתעלמים מעלויות העברת מט"ח במקרים כאלו שהבנק גובה ומעמלות "בנק כתב".
רוב הסיכויים שאם הבנק רוצה את אותה העמלה על העברת ניירות ומכירת ניירות אז יהיה לך יותר זול להעביר את הניירות עצמן גם בלי להתחשב באירוע מס (שהוא מאוד משמעותי לטובת העברת הניירות).

yossik

מודרטור
דירוג
11,577
כשאני העברתי את התיק מהבנלאומי לאיגוד שילמתי כ 70 או 40 ש"ח (לא זוכר) ככתוב בחוק. בנוסף, איגוד ספג את עמלת ההעברה.
- אין לי מניות או קרנות זרות.
- אולי החוק של מקס 70 ש"ח לא תופס בהעברה מבנק לבית השקעות אלא רק מבנק לבנק.
- לא מכרתי ולא קניתי מחדש, העברה פשוטה של התיק רק לקח יומיים-שלושה לסכרן מחדש.
- יש עמלה נוספת על העברת יתרות מט"ח.
** תוספת **
מסמך בנק ישראל
http://www.bankisrael.gov.il/deptdata/pikuah/amalot/reform_amalot_faq.pdf
עוד כתבה בנושא אבל אני לא יודע אם הצעת החוק יושמה, מדובר על עמלת 5 ש"ח להעברת תיק מבנק לברוקר חיצוני:
http://www.themarker.com/markets/1.1882181

נערך לאחרונה ב:

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,218
כשאני העברתי את התיק מהבנלאומי לאיגוד שילמתי כ 70 או 40 ש"ח (לא זוכר) ככתוב בחוק. בנוסף, איגוד ספג את עמלת ההעברה.
תשים לב שאתה העברת תיק של ניירות שנסחרים בבורסת ת"א כאשר פותח השרשור מדבר על ניירות בבורסות של ארצות הברית.
אני לא יודע אם הגבלת עלות ההעברה חלה על ניירות זרים (אני משער שלא כי הברוקר שמספק שירותי מסחר לבנק גובה עמלה ואני לא רואה איך החוק של מדינת ישראל חל עליו) ולמיטב ידיעתי אינטראקטיב לא יזכו אותו על עמלת ההעברה שהוא צריך לשלם לבנק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
1 קופת גמל עם כ250K ש"ח - משיכה לחשבון הממוסה או להעביר לIRA? שוק ההון 2
ט ביטוח חיים - להעביר לפנסיה? או איך להוריד דמי ניהול צרכנות פיננסית 4
ג להעביר כסף לבית ההשקעות או להעביר ניירות שוק ההון 7
איש יקר קרן השתלמות – הפקדות מעל התקרה. להשאיר או להעביר לשכר החודשי? שוק ההון 21
ג שימוש בקוברסי או איך להעביר דולרים בשקלים בכמה שפחות נזק? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
cypriano de rore האם ניתן להעביר הלוואה בירושה בIB? שוק ההון 6
A כיצד הכי זול להעביר כספים מ Wells Fargo לישראל ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
ק להעביר את התיק ממקסם לברוקר ישראלי/בנק ישראלי שוק ההון 5
מ האם להעביר את אבא שלי לתיקון 190 שוק ההון 4
R האם להעביר כספים מאפיק דולרי ? שוק ההון 5
S האם ניתן להעביר תיק מניות לבן משפחה. שוק ההון 1
נ קונה דירה מסרב להעביר חשבונות על שמו, נשארו על שם המוכר אוף טופיק 36
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
גיא_87 האם להעביר כסף מקרן פנסיה לקופת גמל? צרכנות פיננסית 46
ב יש ברוקר ישראלי שאפשר להעביר לו בהוראת קבע חודשית (מלאומי)? צרכנות פיננסית 3
מ האם שווה להעביר תיק מהבנק? שוק ההון 25
מ בנק לא מוכן להעביר ניירות ערך צרכנות פיננסית 8
D חבר ילדות מעוניין להעביר לי 100,000 שח בכדי שהשקיעו לו אותן, האם מותר? שוק ההון 9
איש יקר האם משתלם להעביר את הכספים של קרן הפנסיה לקופת גמל? (ולהחזיק בשניהם) צרכנות פיננסית 4
Maureen האם זה עיתוי להעביר קרנות השתלמות לניהול עצמי? שוק ההון 1
M קה"ש בהראל עם 0.18 דמ"ש. שווה להעביר ל IRA? שוק ההון 9
ITS רוצה להעביר קרנה"ש IRA ע"ס 150K ממיטב - לאן אפשר וכדאי? שוק ההון 12
ד האם להעביר את תיק ההשקעות מהבנק במידה ואני חוסך לדירה ב3 שנים הקרובות ? שוק ההון 1
A מה הדרך הזולה ביותר להעביר דולרים לחשבון אמריקאי שוק ההון 1
H האם כדאי לחכות לירידות בשוק כדי להעביר תיק לברוקר אחר? שוק ההון 8
S הדרך המשתלמת ביותר להעביר כסף מבנק ישראלי ל-Robinhood? שוק ההון 13
L כדי להעביר חיסכון לבנק אירופאי? צרכנות פיננסית 5
Y שוקל להעביר את הכספים מקרן הפנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 51
מ אז להעביר את הקרן המחקה שלי לקרן סל? בעקבות הרפורמה שוק ההון 0
ת האם מותר לבחור להעביר הפסדי הון במקום לקזז? שוק ההון 10
F כספי ירושה - להעביר לתיקון 190 ? שוק ההון 5
ל חיסכון של כ-50 אלף ש''ח, מתלבט האם להעביר לקופת גמל להשקעה שוק ההון 14
F האם להעביר ביטוח מנהלים לקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 24
O דרך יעילה להעביר מט"ח לחו"ל לטובת רכישת ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 10
K בנק לאומי מסרב להעביר כספים מחשבון העו"ש אוף טופיק 9
K בנק לאומי מסרב להעביר כספים מחשבון העו"ש. אוף טופיק 5
קורא הדוק יש פה מישהו שניסה והצליח להעביר ביטוח מנהלים עם מקדם קבוע מחברה לחברה ? צרכנות פיננסית 14
A מה הדרך הזולה ביותר להעביר סכום קטן של מט"ח לחו"ל? (280 איורו) צרכנות פיננסית 4
ע להעביר סכום השקעה מגוף אחד לאחר שוק ההון 97
י מחפש איך להעביר 6 שנים עד לפרישה מוקדמת יומני מסע אישיים 84
ג האם ניתן להעביר קרן פנסיה לקופת גמל מחקה מדד? וכדאי? צרכנות פיננסית 17
L האם כדאי להעביר ביטוח מנהלים עם דמי ניהול מופרזים לטובת קרן פנסיה? צרכנות פיננסית 43
מ קרן השתלמות האם להעביר צרכנות פיננסית 45
ל איך להעביר את החגים בצורה (סוג של) סולידית ולשמור על השפיות? אוף טופיק 18
ס לאן להעביר את קרן הפנסיה והביטוח הפנסיוני צרכנות פיננסית 1
נ כיצד להעביר כספים לחשבון ברוקרים בחול בצורה מיטבית? שוק ההון 11
YizhakF ביזור רחב או מדיניות השקעה מובטחת - משקיעי מניות פאסיבי (בתי השקעות) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R עובדי אינטל שסוחרים בקרנות אמריקאיות (או כל אחד אחר שיש לו חשבון RSU/ESPP ב-ETRADE וסוחר בדולרים) ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
S תיק השקעות מנוהל, פוליסת חיסכון או גם וגם? שוק ההון 4

נושאים דומים

למעלה