• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

לגבי אופציות

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
18
אז התחלתי לאחרונה ללמוד על אופציות וכשאני חושב על זה, זה נשמע יחסית "בטוח" ובלי הרבה "סיכון" במידה ויודעים מה עושים.
בבקשה תשפכו לי קצת אור ותגידו לי מה הקאץ' פה.
כרגע, 80% מהתיק שלי מושקע ב-VOO והתכנון הוא עד הפנסיה. אחרי שלמדתי קצת על אופציות, חשבתי בעצם למה לא למכור אופציות CALL ו-PUT בפקיעות של חודש כל פעם כדי לאסוף את הפרמייה (במידה ו-STRIKE PRICE שלי פגע) ולהשקיע את מה שהרווחתי בחזרה על הנייר ערך.
לפני שתגידו לי את זה, אני מודע לזה שפוטנציאל ההפסד במכירת אופציות הוא אינסופי (כן אני יודע שמכירת PUT הוא לא אינסופי, אבל הוא אסטרונומי אם מדובר ב-VOO).
נגיד ועכשיו אני מחזיק 100 חתיכות מ-VOO, למה בעצם לא למכור כל חודש אופציות PUT ו-CALL ולעשות את מה שאמרתי למעלה?
במקרה של VOO, זה קצת פחות מסתדר אז אם הייתי הולך על זה, הייתי הולך על קרן קורלטיבית *יחסית* כמו IWM שזה 200$ לחתיכה או אפילו IJR שזה 100$.
חשבתי אולי על להחזיק למשל 200 חתיכות של IJR וכל חודש למכור אופציית CALL עם STRIKE PRICE סביר ואופציית PUT פחות סביר.
אם הנייר ערך יגיע ל-STRIKE PRICE ומעלה במכירת CALL, אז סבבה, אני אקח את הרווח שלי עבור פר מנייה ואמכור. אם לא, אז הרווחתי את הפרמיה ואשקיע את זה בחזרה בנייר ערך.
ובקשר למכירת אופציית PUT, אם הנייר ערך יגיע ל-STRIKE PRICE שלי, אז אני אקנה עוד 100 חתיכות במחיר נמוך יותר ואהיה מרוצה בגלל שגם מיצעתי על הדרך. אם לא, הרווחתי את הפרמיה ואשקיע בחזרה בנייר ערך.
כשחושבים על זה ככה, זה נשמע מפתה. איפה אני נופל כאן, איפה הקאץ'?
ואני יודע שכל מה שאמרתי פה דורש הרבה מאד כסף ועוד הרבה דברים, אבל הכל פה בגדר ההיפותטיות. למשל אם כבר ישלי 200 חתיכות מ-IJR וזה 90% מהתיק שלי לדוגמא ומכירת האופציית PUT מתממשת, אני בעצם נכנס ל-MARGIN רציני וחייב למכור את זה כמה שיותר מהר ובעצם מפסיד. אבל סתם הבאתי פה דוגמא.
מדבר על מצב שישלי מספיק כסף לא מנוצל כדי לעשות את זה ושלא תהיה לי בעיה לקנות עוד מהנייר ערך שאני מאמין בו וגם ככה מחזיק בו לטווח הארוך.

בקיצור, כשאני מדבר על למכור אופציית PUT, אני אעשה את זה רק אם ישלי את הכסף להחזיק עוד 100 מניות (חוזה אחד), ארגיש בנוח להחזיק את זה והכי חשוב, אם אני כאן לטווח הארוך ומאמין בזה.
ולגבי מכירת אופציית CALL, רק כאשר אין לי בעיה למכור ברווח. וזה נטו כי גם אם אני אמכור את הנייר ערך בעוד 40 שנה או עוד חצי שנה, אני אשלם את אותו אחוז המס. זה לא ארה"ב ששם ככל שאתה מחזיק את הנייר ערך יותר זמן, אתה משלם פחות מיסים, אז ככה שאין לי בעיה.
עכשיו בגדול, נכנס פה הקטע של הריבית דריבית בטווח הארוך וגם הרבה מאד כסף שלא מנוצל (אם אני מתכנן לעשות את זה בלי MARGIN), והשאלה שלי אליכם, האם בסופו של דבר זה משתלם?
מה יש כאן שאני לא רואה, הרי אני בטוח שאם זה היה כזה קל, כולם כבר היו עושים את זה.

עריכה: אם כבר לעשות את זה, אז עדיף להשאיר 80% על קרן מחקה מדד ועם ה-20% הנוספים לשחק עם קרנות סל שאני מאמין בהן לטווח הארוך, לא?
ואני מניח שהכל פה זה בגדר ההימור כי אני בעצם מהמר על זה שהנייר ערך לא יגיע ל-STRIKE PRICE שלי בזמן *מוגדר* כי אי אפשר לתזמן את השוק והכל יכול לקרות בטווח הקצר, אבל סטטיסטית, מניח שהסבירות שאצא עם הפרמייה היא גבוהה יותר. וגם אם כן, אז זה לא נורא עבורי לקנות את הנייר ערך במחיר יותר זול, או למכור ברווח ולעבור לנייר ערך אחר.

נערך לאחרונה ב:

היום מתה אמא

משתמש ותיק
דירוג
649
לפני שיבואו האנשים עם המחשבונים, יש לי שאלה אחרת. מה אתה יודע/למדת שאף אחד אחר שקרא/למד מאותם מקורות מידע לא יודע? ואם כולם יודעים אותו דבר והשיטה הזו מיצרת תשואה אמיתית עודפת ללא תוספת סיכון משמעותית , למה כולם (לפחות כל מי שקרא את אותם דברים שאתה קראת) לא עושים את זה ומרוויחים יותר/סוגרים את המארג'ין הזה?

בגדול לייצר עודף תשואה בתוספת סיכון ניתן לעשות בהרבה דרכים בשוק ההון. מניסיון שלי , אופציות, זו אחת הדרכים שצורכת הכי הרבה זמן פנוי ודעה שלי בהשקעות (היום לא בעבר) שהכסף צריך לעבוד בשבילי לא אני בשבילו.

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
18
לפני שיבואו האנשים עם המחשבונים, יש לי שאלה אחרת. מה אתה יודע/למדת שאף אחד אחר שקרא/למד מאותם מקורות מידע לא יודע? ואם כולם יודעים אותו דבר והשיטה הזו מיצרת תשואה אמיתית עודפת ללא תוספת סיכון משמעותית , למה כולם (לפחות כל מי שקרא את אותם דברים שאתה קראת) לא עושים את זה ומרוויחים יותר/סוגרים את המארג'ין הזה?

בגדול לייצר עודף תשואה בתוספת סיכון ניתן לעשות בהרבה דרכים בשוק ההון. מניסיון שלי , אופציות, זו אחת הדרכים שצורכת הכי הרבה זמן פנוי ודעה שלי בהשקעות (היום לא בעבר) שהכסף צריך לעבוד בשבילי לא אני בשבילו.
אין לי שמץ, בגלל זה אני שואל כאן.
אם אתה הולך על מדדים, זה לא אמור לצרוך כזה הרבה זמן לדעתי.
ואפשר גם ללכת עם אופציות יותר "סולידיות" עם פקיעות ארוכות יותר ולהגזים איתם, אבל התשואה תהיה בהתאם.
אבל השאלה שהיא האם זה שווה את זה בסתכלות לטווח הארוך. ואם בכלל ססטיסטית, אנשים מצליחים לייצר תשואה גבוהה יותר מהמדדים במשך עשורים

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
18
זה אפשרי אם מעלים את רמת הסיכון. לדוגמה: מינוף.
לא המלצה.
זה בטוח.
רשמתי אבל בפירוש שאני לא רוצה למנף. המקסימום שאני אעשה זה למכור אופציית PUT על איזו קרן סל שאני מאמין בה לטווח הארוך (וגם זה רק כאשר יהיה לי מספיק כסף בשביל 100 חתיכות ושלא יתפוס אחוז גדול מהתיק).

אבל לא רלוונטי כבר, ירדתי מהעניין.
משאיר את התיק כמו שהוא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע שאלה לגבי מכירת אופציות PUT או CALL שוק ההון 5
B 2 שאלות - לגבי בית השקעות ולגבי אופציות שוק ההון 7
ג שאלה לגבי אופציות שוק ההון 0
א לגבי מחקר טריניטי- 4% שוק ההון 2
ו שאלות לגבי קרן השתלמות IRA לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
unrealx התלבטות לגבי משכנתא על דירה שנכנס אליה בעוד שנה נדל"ן 11
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
W לבטים לגבי התנהלות עם דיירים שוכרים בדירה שלי נדל"ן 21
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
W התייעצות לגבי הלוואה מעמותת "עוגן" צרכנות פיננסית 22
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
H התלבטות לגבי הזדמנות שנפתחה בפני. נדל"ן 67
כ שאלה לגבי דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
ד חישוב מח"מ ועוד שאלות לגבי תיק-השקעות-שוקולד-מריר שוק ההון 5
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
ו שאלה טכנית לגבי אג"ח ישראלית שוק ההון 12
H שאלה לגבי מארגין קול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ג שאלה לגבי זכייה בדירה בהנחה נדל"ן 3
B מבקש עזרה לגבי קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
ח שאלה לגבי השקעה בעזרת הלוואה שוק ההון 21
I מתלבט לגבי התיק שלי שוק ההון 1
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
A יש לי בעיה לגבי השקעה במדדי המניות שוק ההון 14
9 שאלה של מתחילים לגבי עמלות בהשקעה בקרן מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 8
M תהיות לגבי קרנות באופן כללי וקרנות סינטתיות באופן ספציפי שוק ההון 32
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
M שאלה לגבי מטרייה ביטוחית וביטול קיזוז פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A התייעצות לגבי הערכת סיכונים במינוף שוק ההון 12
י התייעצות לגבי הערכת סיכונים/סיכויים שוק ההון 3
ד התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 12
H נתונים לגבי מניות הנסחרות בארץ פוסטים מאיכות נמוכה 2
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
Itaigrin שאלה לגבי הלוואת בלון צרכנות פיננסית 2
klayhamn שאלה לגבי ETF ו-NAV שוק ההון 13
E התלבטות לגבי בחירת תחום לימודים התפתחות אישית 13
Y מספר שאלות לגבי תיק ל5-10 שנים הקרובות שוק ההון 10
G שאלות לגבי ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ושימוש בבית השקעות פרטי כסוכן פנסיוני במקום הסוכן במקום העבוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה השקעת הנדל"ן הראשונה שלי והתלבטות לגבי תמהיל משכנתא נדל"ן 6
L שאלה לגבי תהליך אישור תמ"א 38/פינוי-בינוי נדל"ן 4
D התלבטות לגבי תיק פסיבי ראשון שוק ההון 11
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N התלבטות לגבי לימודים התפתחות אישית 9
כ כמה שאלות לגבי קרנות סל שוק ההון 0
כ תהיות לגבי בחירת מדד להשקעה ב IRA שוק ההון 5
I חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 17
tomchoook שאלה טכנית לגבי קניה בלאומי טרייד ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3

נושאים דומים

למעלה