• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

"לא קוראת עברית וחתמה על הלוואה" - באיזה בנק יש הלוואת עם 44% ריבית?

• פותח הנושא Lian
  • פורסם בתאריך

Lian

משתמש רגיל
דירוג
118
"אחד מבניה עמד מאחורי הבקשה ללקיחת הלוואה, והאמון שנתנה בו ובנציג החברה עשה את שלו. מה שהיא לא ידעה, משום שאינה דוברת עברית, זה שהיא למעשה חותמת על כך שהיא לוקחת שתי הלוואות בסך כולל של 170 אלף שקלים, ואף מוכנה לשעבד את הבית שבבעלותה במידה שהיא לא תעמוד בהחזרים שנקבעו במעמד החתימה - בריבית שערורייתית של 44% ו־55% לכל הלוואה."

אני לא מכירה ריביות כאלה, בטח ובטח שלא בבנקים בישראל עם כמה שהבנקים פה לא מלאכים (זה לא חוקי לדעתי - תקנו אותי אם אני טועה?) אשמח ללמוד.
איפה יש ריביות כאלה?

לא כתוב לכמה זמן הריבית. אם זה לאורך חיי ההלוואה ייתכן שזה חוקי לגמרי. מי שהחליט שזו שערוריה לא שכנע למה.

זאת ריבית לשנה?

נראה לי שעבריין שמלווה זה לא כמו חברה מוסדרת של אשראי חוץ בנקאי - כזו שפונה להוצל"פ ושניתן לקיים עימה דיון משפטית.
נכון. רק עכשיו קראתי את הכתבה ואכן נשמע שמדובר בחברה ״מסודרת״ יותר. מעניין באמת במה/מי מדובר...

נכון. רק עכשיו קראתי את הכתבה ואכן נשמע שמדובר בחברה ״מסודרת״ יותר. מעניין באמת במה/מי מדובר...
נשמע שהכתבים מסתירים מידע כדי ליצור תחושה של "שערורייה!".
אם היה מדובר בריבית שנתית היו מציינים את זה.

משום מה מאשימים את החברה שהלוותה, ולא את הבן שהחתים את האמא

הרי הבן קיבל את הכסף ולא האמא, והבן החתים את האמא, היא מיוזמתה לא היתה ניגשת לחברה ולווה כסף

למען האמת , אני מכיר הרבה מקרים בהם הורים ערבים לחובות של ילדים, אם זה עבור דירות או עסקים, אז מה חדש במקרה הזה?

מה שחדש לפי העיתון זה הריבית הגבוהה (לא ברור המספר המדוייק), אבל ברור שריבית כזו גבוהה ישלם רק מי שאף אחד אחר לא מוכן להלוות לו, כלומר מדובר בלווה מסוכן, ובסיכון גבוה מאד למלווה

אז מה עדיף, שאדם כמו הלווה לא יקבל אשראי כלל, או שיקבל אפשרות לאשראי גם אם זה בריבית גבוהה?

משום מה מאשימים את החברה שהלוותה
עזוב את הפריימינג של העיתון. מאשימים את החברה שהחתימה והלוותה בלי שללווה היתה אפשרות להבין על מה, וזאת בניגוד לחוק. בתחילה רק ניסו לעזור ללווה להתמודד, אבל מאחר שהתגלה שיש בעיה חוקית באופן מתן ההלוואה, פנו בעניין לבית המשפט ומנסים להגיע להסכמה עם החברה (האמור לפי הפרטים המופיעים בעיתון, בניכוי הנרטיב).

עזוב את הפריימינג של העיתון. מאשימים את החברה שהחתימה והלוותה בלי שללווה היתה אפשרות להבין על מה, וזאת בניגוד לחוק. בתחילה רק ניסו לעזור ללווה להתמודד, אבל מאחר שהתגלה שיש בעיה חוקית באופן מתן ההלוואה, פנו בעניין לבית המשפט ומנסים להגיע להסכמה עם החברה (האמור לפי הפרטים המופיעים בעיתון, בניכוי הנרטיב).

כל הדיון הוא על מה שכתוב בעיתון. זה מה שאנחנו יודעים.

נראה לך שאישה אתיופית שלא מבינה עיברית נגשה מיוזמתה למלווה בריבית ולקחה 170K שקל בריבית נשך? לא חסר פה מישהו בתמונה? ונראה לך שאם המסמך היה באמהרית זה היה משנה משהו?

אני מכיר הרבה אנשים שהחתימו את ההורים שלהם על ערבות להלוואות, עבור דירה להשקעה או עסק, בבנק או מלווה חוץ בנקאי.

רבים מההורים לא הבינו על מה הם חותמים, למרות שהם מדברים עיברית מצויין, פשוט כי קשה לתמחר סיכון של הלוואה, גם אם זה הבן שלך.

לדעתי יותר נכון לשים על הגריל את הילדים הללו, ולא את המלווים.

נושאים דומים

Back
למעלה