• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לא יודע מה לעשות, אשמח לעזרה, בבקשה.

Jasper

משתמש סולידי
דירוג
48
הי, אני מתחיל לימודים אקדמאיים השנה (אוקטובר) אני בן 21 וחסכתי 180 אלף ש''ח, אני לא יודע מה לעשות עם הכסף.. (חשוב לציין שיש לי כסף בצד שלא קשור לחיסכון הזה שמיועד ללימודים) חלק אומרים לי תשקיע בשוק ההון חלק, אומרים לי תשקיע בנדלן (אני בכלל יכול עם סכום כזה?), חלק אומרים לי בכלל תשקיע באינטרנט (לפתוח אתר שמוכר דברים ולקנות פרסום), ויש את האנשים שאומרים לי תתפנק ותקנה אוטו או טוס לחופשה גדולה (אני לא חושב שזה מה שאני רוצה, אני די בטוח אפילו). אני ממש אשמח לעצות, אני לא יודע אם בגילי זה מוקדם או מאוחר להשקיע אבל אני מרגיש שאני מבזבז זמן יקר. מה לדעתכם יהיה הכי טוב בשבילי? אני תמיד אוהב להקשיב וללמוד מאנשים שיש להם ניסיון בדברים האלה. תודה רבה רבה מראש. (אגב פתחתי אשכול גם בפורום של הנדלן, אני לא יודע אם זה מותר, אם זה אסור אז אני אמחק אם תהיה אפשרות)

אתה צעיר. ככל שתתחיל להשקיע בשלב מוקדם יותר בחייך, סביר להניח שלא תצטער בעתיד.
רק לא לבזבז על דברים מיותרים (פינוקים, אוטו, חופשה).
לפני שתתחיל כדאי שתלמד על הנושא. תעבור על הבלוג בתור התחלה.

אתה לא צריך את הכסף בשביל הלימודים?
3-4 שנים של כ-30 אשח ההוצאות בשנה ינגס בזה די חזק.

הי, אני הולך ללמוד באוניברסיטה, השכר לימוד הוא ממש לא 30 אשח בשנה, בערך 11,500 - 13,000. בכל מקרה כמו שאמרתי יש לי כסף מיוחד רק ללימודים שבו אני לא נוגע גם לא בשביל השקעות.
אתה לא צריך את הכסף בשביל הלימודים?
3-4 שנים של כ-30 אשח ההוצאות בשנה ינגס בזה די חזק.

אני לא יודע אם בגילי זה מוקדם או מאוחר להשקיע אבל אני מרגיש שאני מבזבז זמן יקר. מה לדעתכם יהיה הכי טוב בשבילי?
אף פעם לא מוקדם מידי להשקיע,יש לך מודעות בגיל 21 ואפילו סכום יחסית מכובד לגילך אני יכול רק לקנא בזה.
מצד שני לזכור שבטווח של שבועות חודשים ואפילו שנה אין משמעות גדולה,ביחס לחסכון שלך במהלך חייך.
לכן לדעתי כדי להשקיע בללמוד את העניין בצורה מסודרת ובקצב שלך,עד שנראה לך שאתה מבין את התמונה הגדולה והצד הטכני,ורק אז להתחיל להשקיע.
אני אישית הייתי מתחיל בבלוג של הסולידית והתמונה הגדולה.
כמובן לא ממליץ מיעץ וכו
בהצלחה!

אף פעם לא מוקדם מידי להשקיע,יש לך מודעות בגיל 21 ואפילו סכום יחסית מכובד לגילך אני יכול רק לקנא בזה.
מצד שני לזכור שבטווח של שבועות חודשים ואפילו שנה אין משמעות גדולה,ביחס לחסכון שלך במהלך חייך.
לכן לדעתי כדי להשקיע בללמוד את העניין בצורה מסודרת ובקצב שלך,עד שנראה לך שאתה מבין את התמונה הגדולה והצד הטכני,ורק אז להתחיל להשקיע.
אני אישית הייתי מתחיל בבלוג של הסולידית והתמונה הגדולה.
כמובן לא ממליץ מיעץ וכו
בהצלחה!
קודם כל תודה רבה על התגובה! תוכל רק להגיד באיזה תחום להשקיע? לקרוא את הבלוג וללמוד זאת אומרת שאתה חושב שלהשקיע בשוק ההון יהיה מהלך טוב יותר?. ודבר שני, אני ממש לא מצפה לכסף אפילו בעשר שנים הקרובות (אפילו יותר אני לא מגזים), אני רוצה ללמוד ואני כרגע רואה את עצמי נשאר באקדמייה למשך שנים ארוכות (מי יודע מה יהיה אולי ההרגשה תעלם לי ואחרי תואר ראשון לא אהיה מעוניין להמשיך), אם לא אז אני רואה את עצמי פשוט עובד בתחום שלמדתי בו וחוסך כל חודש תוך כדי השקעה בתקווה שאגיע לחופש כלכלי יום אחד ואוכל לברוח מהחיים המשוגעים שיש לאנשים כיום.

קודם כל תודה רבה על התגובה! תוכל רק להגיד באיזה תחום להשקיע? לקרוא את הבלוג וללמוד זאת אומרת שאתה חושב שלהשקיע בשוק ההון יהיה מהלך טוב יותר?. ודבר שני, אני ממש לא מצפה לכסף אפילו בעשר שנים הקרובות (אפילו יותר אני לא מגזים), אני רוצה ללמוד ואני כרגע רואה את עצמי נשאר באקדמייה למשך שנים ארוכות (מי יודע מה יהיה אולי ההרגשה תעלם לי ואחרי תואר ראשון לא אהיה מעוניין להמשיך), אם לא אז אני רואה את עצמי פשוט עובד בתחום שלמדתי בו וחוסך כל חודש תוך כדי השקעה בתקווה שאגיע לחופש כלכלי יום אחד ואוכל לברוח מהחיים המשוגעים שיש לאנשים כיום.
יש לך סכום שרבים אחרים משיגים רק אחרי מספר שנות עבודה (במקרה הטוב).
אם תתחיל מעכשיו, תקצר לעצמך את התקופה לחופש כלכלי. כמובן שתוכל להמשיך לעבוד או ללמוד, אבל יהיה לך שקט פנימי ותדע שאתה לא תלוי בעבודה / בוס / תפקיד שאתה לא אוהב.
בגילך הצעיר קשה לראות את זה ולחשוב הרבה על העתיד. בעוד 20 שנה תבין, תסתכל אחורה - ואו שתתחרט שלא התחלת מוקדם יותר, או שתגיד מזל שעשיתי מה שעשיתי כבר אז.
איפה להשקיע? תתחיל בקריאת הבלוג. זה יחסוך לך הרבה שאלות ומשם תוכל להתקדם.

אל תצפה לקבל כאן תשובה מאנשים על מה כדאי להשקיע, אם מישהו היה יודע, זה מישהו שיכול לחזות את העתיד. אנשים כאן מעדיפים שוק ההון כי הוא אמין מבין אפשרויות שיש להשקעה לטווח רחוק.

ואתה בן 21 - אתה אומר שאתה לא צריך את הכסף לפחות ל- 10 שנים, חשבת על מה יקרה אם תתחתן? תרצה לקנות דירה?

נערך לאחרונה ב:
יש לך סכום שרבים אחרים משיגים רק אחרי מספר שנות עבודה (במקרה הטוב).
אם תתחיל מעכשיו, תקצר לעצמך את התקופה לחופש כלכלי. כמובן שתוכל להמשיך לעבוד או ללמוד, אבל יהיה לך שקט פנימי ותדע שאתה לא תלוי בעבודה / בוס / תפקיד שאתה לא אוהב.
בגילך הצעיר קשה לראות את זה ולחשוב הרבה על העתיד. בעוד 20 שנה תבין, תסתכל אחורה - ואו שתתחרט שלא התחלת מוקדם יותר, או שתגיד מזל שעשיתי מה שעשיתי כבר אז.
איפה להשקיע? תתחיל בקריאת הבלוג. זה יחסוך לך הרבה שאלות ומשם תוכל להתקדם.
נשמע טוב, שכנעת אותי, אתחיל לקרוא מיד. רק שאלה שקצת כנראה לא קשורה, איך אתה ממליץ לקרוא? פשוט להכנס לפוסטים ולקרוא? או שיש סדר מסויים שצריך ללכת אחריו? והאם אתה חושב שקריאה בלבד תעזור? הנושא קצת יותר מידי גדול לפי מה שראיתי, אולי כדאי לכתוב לי הערות ואולי גם לכתוב דברים חשובים ונקודות חשובות. מה אתה חושב? אם אני שואל יותר מידי שאלות, תגיד, זה בסדר לפעמים אני קצת גולש ולא שם לב שאני מדבר יותר מידי.

אל תצפה לקבל כאן תשובה מאנשים על מה כדאי להשקיע, אם מישהו היה יודע, זה מישהו שיכול לחזות את העתיד. אנשים כאן מעדיפים שוק ההון כי הוא אמין מבין אפשרויות שיש להשקעה לטווח רחוק.

ואתה בן 21 - אתה אומר שאתה לא צריך את הכסף לפחות ל- 10 שנים, חשבת על מה יקרה עם תתחתן? תרצה לקנות דירה?
הי, תודה על התגובה. אתה לגמרי צודק אני כעת בהרגשה שלי מרגיש שלא אצטרך לעשר שנים ויותר, אין לדעת מה יהיה בעתיד, אתה לגמרי צודק ואני מסכים איתך. לגבי חתונה ודירה, אני שוב כעת לא חושב שאתחתן בזמן הקרוב. לגבי לקנות דירה, אני חושב שלא אעשה דבר שכזה אלא אם הדירה היא להשקעה, אעדיף לגור בשכירות (לא גבוהה יש לציין, אני לא רגיל לדברים גדולים, חיי הרגילו אותי לחיות מהמועט).

נשמע טוב, שכנעת אותי, אתחיל לקרוא מיד. רק שאלה שקצת כנראה לא קשורה, איך אתה ממליץ לקרוא? פשוט להכנס לפוסטים ולקרוא? או שיש סדר מסויים שצריך ללכת אחריו? והאם אתה חושב שקריאה בלבד תעזור? הנושא קצת יותר מידי גדול לפי מה שראיתי, אולי כדאי לכתוב לי הערות ואולי גם לכתוב דברים חשובים ונקודות חשובות. מה אתה חושב? אם אני שואל יותר מידי שאלות, תגיד, זה בסדר לפעמים אני קצת גולש ולא שם לב שאני מדבר יותר מידי.
לפי הסדר. תתחיל בפוסט האחרון - https://www.hasolidit.com/מי-היה-הארי-בראון
ובכל פעם שתסיים תלחץ על הקישור אחרי הפוסט למעבר לפוסט הבא (לדוגמה: הבא: ניהול תיק השקעות מאוזן)
אל תתבייש לשאול שאלות. תקרא, תרשום ומה שלא תבין תשאל.
הלוואי שבגילך הייתי מגיע לכאן (אם הבלוג והפורום היו קיימים :lol:)

לפי הסדר. תתחיל בפוסט האחרון - https://www.hasolidit.com/מי-היה-הארי-בראון
ובכל פעם שתסיים תלחץ על הקישור אחרי הפוסט למעבר לפוסט הבא (לדוגמה: הבא: ניהול תיק השקעות מאוזן)
אל תתבייש לשאול שאלות. תקרא, תרשום ומה שלא תבין תשאל.
הלוואי שבגילך הייתי מגיע לכאן (אם הבלוג והפורום היו קיימים :lol:)
תודה רבה לך.

לגבי חתונה ודירה, אני שוב כעת לא חושב שאתחתן בזמן הקרוב. לגבי לקנות דירה, אני חושב שלא אעשה דבר שכזה אלא אם הדירה היא להשקעה, אעדיף לגור בשכירות
אתה נשמע בחור חכם ומהקצת שקראתי אני די בטוח שתעשה את ההחלטות הנכונות לעצמך.
אני לא רגיל לדברים גדולים, חיי הרגילו אותי לחיות מהמועט
רק שמור על הגישה הזאת ואל תיתן לאחרים למשוך אותך למטה.

מכל הדברים שדיברת עליהם, אני לא אמליץ לך על מה ללכת, מה שבטוח, לא על זה:
חלק אומרים לי בכלל תשקיע באינטרנט (לפתוח אתר שמוכר דברים ולקנות פרסום), ויש את האנשים שאומרים לי תתפנק ותקנה אוטו או טוס לחופשה גדולה

אין מקום אחד להתחיל ללמוד על התחום, פשוט קפוץ למים ותתחיל לקרוא. הדבר הכי גרוע הוא לבצע השקעה שלא מתאימה לפרופיל הסיכון שאתה רוצה לקחת, כדי לדעת מה הפרופיל שיתאים לך, שוב- לקרוא.

אין מקום אחד להתחיל ללמוד על התחום, פשוט קפוץ למים ותתחיל לקרוא. הדבר הכי גרוע הוא לבצע השקעה שלא מתאימה לפרופיל הסיכון שאתה רוצה לקחת, כדי לדעת מה הפרופיל שיתאים לך, שוב- לקרוא.
תודה על התגובה, כיף לשמוע הצדקה על דברים שחשבתי בעצמי.

תודה על התגובה, כיף לשמוע הצדקה על דברים שחשבתי בעצמי.
אגב, נשים בצד את עניין הכסף, ההשקעה הכי טובה שאתה כבר עושה היא השגת השכלה ממוסד טוב, אני מקווה שבתחום מעשי ולא מדעי הרוח.

אני חשבתי שאני יודע כשהתחלתי, ורק אחרי שהתחלתי להשקעה הבנתי מה אני באמת רוצה.

עצה לי - אל תפחד לעשות דברים אבל גם אל תחשוב שאתה יודע הכי טוב מכולם, לקח זמן עד שהדברים שהאנשים כאן בפורום חילחלו והבנתי אותם באמת.
גם חשוב שתבין שלא הכל ירוק, ואפשר גם להפסיד כסף שחסכת בעמל רב בגלל חוסר ידע או הבנה.

הי, אני מתחיל לימודים אקדמאיים השנה (אוקטובר) אני בן 21 וחסכתי 180 אלף ש''ח
כל הכבוד! ראוי להערכה :)

אומרים לי תשקיע בנדלן (אני בכלל יכול עם סכום כזה?)
כן.

חלק אומרים לי תשקיע בשוק ההון חלק, אומרים לי תשקיע בנדלן, חלק אומרים לי בכלל תשקיע באינטרנט (לפתוח אתר שמוכר דברים ולקנות פרסום)
אני חושב שקודם כל כדאי לך להגדיר מה מטרת ההשקעה שלך, טווח ההשקעה שלך וסיבולת הסיכון שלך. לאחר שהשאלות האלו יהיו לך יותר ברורות תוכל לכוון את עצמך לאפיק השקעה שמתאים לך.

הי, אני הולך ללמוד באוניברסיטה, השכר לימוד הוא ממש לא 30 אשח בשנה, בערך 11,500 - 13,000.
נראה לי ש @adamshalev התכוון לכל התואר.

תוכל רק להגיד באיזה תחום להשקיע?
אני לא חושב ששווה לך לסמוך על המלצות של זרים באינטרנט :)

לקרוא את הבלוג וללמוד זאת אומרת שאתה חושב שלהשקיע בשוק ההון יהיה מהלך טוב יותר?
הבלוג אמנם עוסק בשוק ההון בפירוט רב אבל אני חושב שמה שתוכל לקחת מהבלוג זה שאתה יכול ללמוד להשקיע בכוחות עצמך ובכך לעשות זאת בזול יותר ולהרוויח יותר (בדיוק כמו שאם תלמד לבשל אתה תאכל בזול יותר מאשר אם יבשלו בשבילך)

אני רוצה ללמוד ואני כרגע רואה את עצמי נשאר באקדמייה למשך שנים ארוכות
מה אתה הולך ללמוד? (סתם מתעניין :) )

אני רואה את עצמי פשוט עובד בתחום שלמדתי בו וחוסך כל חודש תוך כדי השקעה בתקווה שאגיע לחופש כלכלי יום אחד ואוכל לברוח מהחיים המשוגעים שיש לאנשים כיום.
נשמע כמו אחלה תוכנית!

המון בהצלחה!

הי, אני הולך ללמוד באוניברסיטה, השכר לימוד הוא ממש לא 30 אשח בשנה, בערך 11,500 - 13,000. בכל מקרה כמו שאמרתי יש לי כסף מיוחד רק ללימודים שבו אני לא נוגע גם לא בשביל השקעות.
פספסתי את זה.
30 אלף זה לא רק שכר לימוד זה כל ההוצאות (מגורים, מזון, תחבורה ועוד). יכול גם להיות בקלות יותר מ30.

הייתי מציע לך לחשוב מראש על תכנית השקעות שלא תדרוש ממך יותר מדי קשב ותשומת לב בזמן הלימודים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
R פסיכומטרי נמוך מדי -לא יודע מה לעשות , אשמח להצעתכם התפתחות אישית 73
D לא יודע מה לעשות עם עצמי התפתחות אישית 5
A אני לא יודע לעשות קניות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
L מישהו יודע אם יש דרך לוותר על פוזיציה או לעשות מכירה רעיונית ב-IB? שוק ההון 9
gb10 לא יודע מה לעשות יומני מסע אישיים 29
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
A לא יודע לאן להמשיך מכאן התפתחות אישית 22
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
T איך אני יודע באיזה שלב הפינוי בינוי נמצא? נדל"ן 5
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
O איך אני יודע כמה דיבידנד התגלגל בתעודה iShares Core S&P 500 UCITS ETF 1159250 שוק ההון 4
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
M מישהו כאן יודע מבחינת מיסוי של עמותה? מיסים 14
E אני מבולבל ולא יודע איפה ללמוד על שוק ההון שוק ההון 115
A טעות בטופס 867 או שאני לא יודע חשבון? מיסים 5
A מישהו יודע איזה השקעות צמודות מדד יש היום? שוק ההון 10
amidar תיקון קונסולת game gear... מי יודע איפה יש מקום שאפשר לסמוך עליו...? אוף טופיק 0
M בן 27 לא יודע מה ללמוד ? התפתחות אישית 16
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה מישהו יודע איך אפשר להגיע לDB שמדלן עובדים איתו ? נדל"ן 6
L פער מחירי דירות באריאל - מישהו יודע להסביר בבקשה נדל"ן 3
E פספסתי הזדמנות גדולה, לא יודע איך אני ממשיך הלאה אוף טופיק 73
O כישורים רבים - בעיה שאני לא יודע למנף אותם התפתחות אישית 18
ט מישהו יודע אם ואיך אפשר לצפות במשחקי היורו (בתשלום כמובן) דרך המחשב? פוסטים מאיכות נמוכה 0
נ MEXI? ARCA? מי יודע להסביר שוק ההון 3
always.smile מישהו יודע מה הטיקר של iSFF101 במערכת המסחר של לאומי? שוק ההון 2
R איך אני יודע אם עוקבת S&P500 צוברת דיבידנדים? שוק ההון 8
בייניש הצבתי מטרות ואני יודע מה אני מחפש, אבל אני לא יודע איך להרים את הכפפה ולהשקיע את כספי שוק ההון 3
N מישהו יודע מה העונש היום על אי שיתוף פעולה עם סוקר של הלמ"ס? אוף טופיק 48
ב לא יודע מאיפה להתחיל אוף טופיק 2
S מישהו יודע איזה טופס צריך למלא כדי לקבל את המענק שהמיסים שלנו ממנים לנו? פוסטים מאיכות נמוכה 5
M WeCheck מול Diffe-rent - דיפרנט מול וייצ'יק - מישהו ניסה? מישהו יודע? נדל"ן 3
V צעיר שלא יודע לאן התפתחות אישית 17
G מישהו יודע מה אני אמור להזין ב-Foreign Tax ID בהרשמה ל-AMERITRADE? שוק ההון 2
flower שאלות שגוגל לא יודע לענות לי אוף טופיק 136
א מישהו יודע מה זה "Cash update" במערכת IBI ? שוק ההון 7
ס מי יודע מה ההבדל בין IBTA ל-CBU3 שוק ההון 0
ש מישהו יודע איך מתקנים קומקום חשמלי שלא מחמם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
D מישהו יודע מה קורה עם מיטב דש טרייד? שירות לקוחות לא זמין, פלטפורמה לא תקינה. צרכנות פיננסית 4
T שיקולים משניים, אני יודע, אבל בכל זאת - חצץ בנעל שוק ההון 49
O מישהו יודע למה בכלכליסט הם מתארים את סדר היום בשוק ההון - אחורה ולא קדימה ? אוף טופיק 7
M מעסיק חדש שלא יודע מה זה קופת גמל שוק ההון 18
Fitch למה בעצם הבנק לא יודע לחשב תשואה? שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה