• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לא ידוע מה ללמוד אובד עצות

NeedHelp

משתמש רשום
דירוג
3
יש לי בגרות חלקית אני בן 23

הולך להתחיל מכינה של 9 חודשים מחליפת בגרות וללמוד איפה שהוא

לא מתחבר למדעי המחשב וכל שאר העולמות

כל מי שמכיר אותי אומר לי לך למשפטים אתה תיהיה עורך דין כריש וזה באמת מושך אותי מאוד

אבל אני יודע שהעתיד של העורכי דין בארץ מבחינת משכורות ומבחינת הצפה ומבחינת שעות עבודה הוא לא שווה את זה ואני משתגע ונכנס ללחצים .. מרגיש שכולל מצאו את הדרך שלהם חןץ ממני

היה לי חלום לטוס לארהב לעשות קצת עגלות ולהתפתח שם בנדלן לעשות פליפים עם הכסף שחסכתי יש לי גם משפחה שם אבל זנחתי את החלום לטובת תואר ועסק עצמאי בעתיד (בתחום שלמדתי בו)

למה אומרים לך שתהיה עורך דין כריש?

אם הייתי במקומך הייתי בוחן איזה סט של תכונות / מיומנויות זה רומז שיש לך ומנסה להבין לאיזה עוד תחומים זה מתאים.

כמה נקודות חשובות שאני רוצה להדגיש:
  1. ההחלטה שתיקח עכשיו היא חשובה אבל היא לא סוף הדרך. בעולם שלנו אנשים מחליפים קריירה וכיוון בתדירות גבוהה.
  2. האם אתה נעול על תואר? יש תחומים רבים שתוכל לעבוד בהם אחרי קורס מקצועי קצר ולהרוויח סכומים יפים.
  3. כפי שציינתי בשרשור אחר אנשים רבים (וגם אני נפלתי בזה לא אחת) נוטים לחשוב באופן הבא:

אני טוב בX לכן אלך לעבוד במשהו שקשור לX (מכירות, עמידה מול קהל וכו')

מה שהם מפספסים זה שרוב הדברים שאנחנו עושים בחיים נובעים ממיומנות שניתן לשפר. גם אם אתה גרוע במשהו היום זה לא אומר שלא תוכל ללמוד את זה. לפני 5 שנים הייתי נורא ואיום בעמידה מול קהל. היום אני עושה את זה למחייתי. אנחנו יכולים ללמוד ולהתפתח אל תגביל את עצמך העתידי בגלל מה שהאני הנוכחי שלך יודע לעשות.

ברוח זו אני ממליץ בחום לקרוא את הספר SO GOOD THEY CAN'T IGNORE YOU. זהו ספר פותח עיניים על שוק העבודה (יש גם סיכומים באינטרנט והרצאות יוטיוב שמדברות עליו)
בהצלחה

למה אומרים לך שתהיה עורך דין כריש?

אם הייתי במקומך הייתי בוחן איזה סט של תכונות / מיומנויות זה רומז שיש לך ומנסה להבין לאיזה עוד תחומים זה מתאים.

כמה נקודות חשובות שאני רוצה להדגיש:
  1. ההחלטה שתיקח עכשיו היא חשובה אבל היא לא סוף הדרך. בעולם שלנו אנשים מחליפים קריירה וכיוון בתדירות גבוהה.
  2. האם אתה נעול על תואר? יש תחומים רבים שתוכל לעבוד בהם אחרי קורס מקצועי קצר ולהרוויח סכומים יפים.
  3. כפי שציינתי בשרשור אחר אנשים רבים (וגם אני נפלתי בזה לא אחת) נוטים לחשוב באופן הבא:

אני טוב בX לכן אלך לעבוד במשהו שקשור לX (מכירות, עמידה מול קהל וכו')

מה שהם מפספסים זה שרוב הדברים שאנחנו עושים בחיים נובעים ממיומנות שניתן לשפר. גם אם אתה גרוע במשהו היום זה לא אומר שלא תוכל ללמוד את זה. לפני 5 שנים הייתי נורא ואיום בעמידה מול קהל. היום אני עושה את זה למחייתי. אנחנו יכולים ללמוד ולהתפתח אל תגביל את עצמך העתידי בגלל מה שהאני הנוכחי שלך יודע לעשות.

ברוח זו אני ממליץ בחום לקרוא את הספר SO GOOD THEY CAN'T IGNORE YOU. זהו ספר פותח עיניים על שוק העבודה (יש גם סיכומים באינטרנט והרצאות יוטיוב שמדברות עליו)
בהצלחה
תודה על התגובה , אני גם מתחבר מאוד למשפטים .

ובגלל שיש לי ביטחון עצמי גבוה יודע לשכנע יודע לדבר רהוט ואסרטיבי

אבל אני יודע שהעתיד של העורכי דין בארץ מבחינת משכורות ומבחינת הצפה ומבחינת שעות עבודה הוא לא שווה את זה ואני משתגע ונכנס ללחצים
אבל מדובר על העתיד שלך, לא של איזה ציבור מעורפל שכולל את כולם.
אני גם מתחבר מאוד למשפטים .
אם כך, אחרי כמה שנות לימוד והתמחות, תוכל לפתוח משרד פרטי (או עם שותף) ולהרוויח הרבה מהיכולת שלך.

אבל מדובר על העתיד שלך, לא של איזה ציבור מעורפל שכולל את כולם.

אם כך, אחרי כמה שנות לימוד והתמחות, תוכל לפתוח משרד פרטי (או עם שותף) ולהרוויח הרבה מהיכולת שלך.
הבנתי שלהקים משרד קטן עולה בערך 400-500 אלף גם אם הוא לא בתל אביב אבל כן בלי קשר זאת שאיפה שלי שבעזרת השם אגשים פשוט יש כל כך הרבה משרדים היום התחרות מטורפת

יש כל כך הרבה משרדים היום התחרות מטורפת
אם משפטים, תעשה בהזדמנות פסיכומטרי ותנסה להתקבל לאחת האוניברסיטאות. לשלם 120K כדי ללמוד משפטים במכללת פח ולקבל תואר עם employability אפסי זה מהלך שבעיני מציע ערך נמוך מאד בעד הכסף (אף על פי שהוא מאד פופולארי בקרב הישראלי המצוי).

אם משפטים, תעשה בהזדמנות פסיכומטרי ותנסה להתקבל לאחת האוניברסיטאות. לשלם 120K כדי ללמוד משפטים במכללת פח ולקבל תואר עם employability אפסי זה מהלך שבעיני מציע ערך נמוך מאד בעד הכסף (אף על פי שהוא מאד פופולארי בקרב הישראלי המצוי).
סבתא שלי מוכנה לממן לי תואר בבינתחומי (בגלל הקשרים ושהוא מאוד נחשב וגם בגלל שאהרון ברק מרצה שם) ויש לה המון כסף ככה שמבחינתי עלות שבר לימוד היא זניחה (זה המתנה שלה אליי היא לא מוכנה לתת לי כסף אלה רק תואר ) כל המשפחה שלי למדה שם

ויש לה המון כסף ככה שמבחינתי עלות שבר לימוד היא זניחה (זה המתנה שלה אליי היא לא מוכנה לתת לי כסף אלה רק תואר ) כל המשפחה שלי למדה שם
הזמן שלך הוא יקר ואותו אי אפשר להחזיר לך.

הזמן שלך הוא יקר ואותו אי אפשר להחזיר לך.
אתה חושב שללמוד בבינצחומי זה בזבוז זמן ? רוב העורכי דין שלמדו שם הגיעו לביג 4 (מלא מהרצוג וכאלה מיתר שיבולת) והקשרים שם והחיי חברה מעולים .

סבתא שלי מוכנה לממן לי תואר בבינתחומי (בגלל הקשרים ושהוא מאוד נחשב וגם בגלל שאהרון ברק מרצה שם) ויש לה המון כסף ככה שמבחינתי עלות שבר לימוד היא זניחה (זה המתנה שלה אליי היא לא מוכנה לתת לי כסף אלה רק תואר ) כל המשפחה שלי למדה שם
בינתחומי/המכללה למנהל זה גם טוב, למשפטים. היא התכוונה שזה לא יהיה תואר ממכללת בולען-ים המלח.

אני לא יודע כמה תכונות כמו אסרטיביות ולדעת לדבר יפה ומהר קשור בהכרח למשפטים. עורך דין טוב צריך קודם כל להיות חכם ולשלוט היטב בכללי לוגיקה שהיו הופכים אותו בפוטנציה אולי גם להיות הייטקיסט טוב, אם היה בוחר במסלול הזה. עבדתי עם עורכי דין חכמים ועם עורכי דין טפשים. הכי טוב שהכרתי, היה עו״ד פלילי שלא רק שהוא לא מדבר מהר כמו איש מכירות נכלולי, אלא הוא בכלל אנטיפת חברתי שלא אוהב לתקשר. אבל וואלה, הוא מביא את העבודה. ומקבל שכ״ט בהתאם...

אתה חושב שללמוד בבינצחומי זה בזבוז זמן ? רוב העורכי דין שלמדו שם הגיעו לביג 4 (מלא מהרצוג וכאלה מיתר שיבולת) והקשרים שם והחיי חברה מעולים .
1. לא אמרתי שללמוד שם זה בזבוז זמן.
2. רוב העורכי דין שלמדו שם לא הגיע לביג-4, גם לא עשירית מהם.
3. בתור אחד שלמד שם, זה לא הרווארד, ללכת ללמוד שם בשביל ה"קשרים" זה לדעתי בזבוז של זמן.

אם אתה רוצה לעבוד בתור עו"ד אז אין סיבה לא ללמוד שם, אם את רוצה ללמוד וביכולות שלך להתקבל לליגה של השווים ממש (העברית, ת"א) אז לדעתי זה עדיף ובהרבה.

1. לא אמרתי שללמוד שם זה בזבוז זמן.
2. רוב העורכי דין שלמדו שם לא הגיע לביג-4, גם לא עשירית מהם.
3. בתור אחד שלמד שם, זה לא הרווארד, ללכת ללמוד שם בשביל ה"קשרים" זה לדעתי בזבוז של זמן.

אם אתה רוצה לעבוד בתור עו"ד אז אין סיבה לא ללמוד שם, אם את רוצה ללמוד וביכולות שלך להתקבל לליגה של השווים ממש (העברית, ת"א) אז לדעתי זה עדיף ובהרבה.
אני באמת מדבר מנסיון יש לי 2 בנות דודות שבפוקס נאמן ועוד חבר ואקסית שהם בשאר הגדולים אז למה אתה אומר שאפילו לא עשירית ? מלא מלא מלא מכל מחזור הולכים לשם גם ביררתי בפורומים שלהם בפייסבוק של הבוגרים

כל מי שמכיר אותי אומר לי לך למשפטים אתה תיהיה עורך דין כריש וזה באמת מושך אותי מאוד
דה זה וו'
זה לא סוד שיש מיליון עורכין דין בישראל .. אני ממש מתחבר לתחום במיוחד לקטע הפיננסי ולא הפלילי יש לי פה פלפל ואני יודע להתבטאות וכל מי שמכיר אותי אומר לי שאני יכול להיות עורך דין מעולה
?
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/לימודי-משפטים-כדי-להיות-עורך-דין.15829/

אני באמת מדבר מנסיון יש לי 2 בנות דודות שבפוקס נאמן ועוד חבר ואקסית שהם בשאר הגדולים אז למה אתה אומר שאפילו לא עשירית ? מלא מלא מלא מכל מחזור הולכים לשם גם ביררתי בפורומים שלהם בפייסבוק של הבוגרים

כמה מתוך הבוגרים שלהם מגיעים לתפקידים האלו?

האם יכול להיות שיש הטיית דגימה באיסוף הנתונים שלך? (כלומר, אתה קורא תגובות בפייסבוק אבל אולי מי שלא הצליח פחות משתף?)

אולי חברה מהבינתחומי מצליחים בגלל שיש להם משפחה מקושרת ומבוססת שיכולה לקשר אותם לתפקידים מוצלחים?

אין לי מושג מה נכון. אני פשוט חושב שצריך להיזהר מהסקת מסקנות מרחיקות לכת על סמך מדגם חלקי.

אז אתה מכיר 4 אנשים שלמדו בבינתחומי ו"מלא מלא" (אגב מה זה מספרית מלא מלא?) ומפה הסקת ש:
? רוב העורכי דין שלמדו שם הגיעו לביג 4
אני ממליץ לך לעבוד על כישורי הסקת המסקנות שלך.

בBIG-4 יש 1,349 עו"ד לא כולל מתמחים.
בוא נניח ש10% מהם מתחלפים כל שנה (וזה הנחה מאד פסימית, תחלופה של 10% בשנה זה המון).
אז כ135 עו"ד מתקבלים כל שנה לאחד מ4 הגדולים, תוסיף צמיחה של 5% בשנה אז תגיע לעוד 68 עו"ד בשנה, סה"כ נעגל לכ200 בשנה (אופטימי מאד לדעתי). מספר המוסמכים לעריכת דין בשנה מהמכללה הבינתחומית הוא כ285 עו"ד בשנה + עוד הרבה שלא עברו את הבחינות.
כלל העו"ד המוסמכים כל שנה הוא מעל 2,000.
את החשבון תעשה לבד.

נערך לאחרונה ב:
יש לי בגרות חלקית אני בן 23

ואני משתגע ונכנס ללחצים .. מרגיש שכולל מצאו את הדרך שלהם חןץ ממני

זה שאנשים נרשמו ללימודים לא אומר שהם מצאו את הדרך. יש מספיק סטודנטים שגם בסיום התואר אין להם מושג מה הם רוצים לעשות. בכל מקרה, נניח וכולם מצאו את הדרך.... אז מה? זאת סיבה להלחץ? אתה בגיל שאמורים להתנסות בו, אז תחפש עוד קצת. מבטיח לך שגם מחר השמש תזרח.

תכונות של איש מכירות, לאו דווקא של עו"ד. בישראל אתה טוען מול שופטים שכל היום רואים עורכי דין. לא יודע כמה ביטחון עצמי ואסרטיביות משפיע עליהם. אם תהיה עו"ד בארה"ב ותצטרך לשכנע מושבעים שפעם ראשונה במשפט זה כבר משהו אחר......

נגיד זה לא טיעון שמתאים לעו"ד.

תכלס מהטיעונים שלך לאורך השרשור נשמע שכבר החלטת ללמוד משפטים בבינתחומי. אם כך הדבר, מה אכפת לך מה אנשים אנונימיים באינטרנט חושבים?
בכל מקרה, מה שלא תבחר שיהיה לך בהצלחה.

רוב העורכי דין שלמדו שם הגיעו לביג 4 (מלא מהרצוג וכאלה מיתר שיבולת)
הבלוג שלי יחסית פופולארי בקרב עובדי המשרדים הללו, וד"ל

ceteris paribus המשרדים הללו יעדיפו בוגר העברית/ת"א על בוגר בינתחומי. אין באמת תחרות. מגייסים מהבינתחומי אם לא הצליחו לאייש את הסלוט של בוגר עברית/ת"א, ולפני כן בתור יש את בר אילן/חיפה. ככל שהשוק קשה יותר ולטובת המשרדים (כמו עכשיו), כך זה נכון יותר.

אם מחלקת ליטיגציה באחד המשרדים שציינת היא משאת נפשך - תכוון מראש ללמוד באוניברסיטה (יותר זול) ותשקיע בשיפור הכתיבה שלך.

אני יוצא 'הרצוג' ובמחזור שלי הייתה העדפה ברורה לעברית ולת"א. מתוך מחזור מתמחים של 30 היינו סביב ה20 משני המוסדות האלו והשאר מפוצלים בין בר אילן, חיפה והבינתחומי. ממה שאני מכיר כך גם בשאר המשרדים שציינת.

כפי שאמרו לך, אני ממש לא חושב שזהו סט התכונות הדרוש בהכרח לעו"ד, בטח לא במשרדים בסדר הגודל הזה. בשנים הראשונות המחקר והניסוח המשפטי מהווים נדבך מרכזי בעבודה.

יחד עם זאת, סט התכונות שציינת וודאי לא יזיק (למשל, בראיונות להתמחות) ואם הקריירה שאתה מדמיין היא בעריכת דין, אני לא חושב שבהכרח צריך לשאוף ל4 הגדולים.

אני רק הערה:
בתור בן אדם בגילך, שרוב המכרים שלו בגילך, לא נשמע שאתה אובד עצות.
נשמע דווקא שיש לך כיוון אופציונלי כלשהו שאתה בודק אותו.
תנסה במקביל לבדוק עוד כיוונים.

אני הלכתי ללמוד באוניברסיטה כדי "לא לבזבז זמן", כדי לעשות עם עצמי משהו (אוהב ללמוד אז אמרתי יאללה נזרום), ובחרתי בתחום שהכי התחברתי אליו ממה שמציעים.
בסוף גם נהניתי מאוד מהתקופה הזו, ככה שאני לא מתחרט.

האם מה שלמדתי מוביל אותי להיות מהטובים ביותר בתחום שלי? כנראה שלא. האם זה מקשה עליי לישון בלילה? לא.
כל אחד קם בבוקר עושה את העבודה שלו ומתפתח לכיוון שמתאים לו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S חיסכון לטווח לא ידוע שוק ההון 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S זוג ידוע בציבור וזיכוי ממס הכנסה צרכנות פיננסית 11
הבנקאי מתלבט מה ללמוד התפתחות אישית 5
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
מ לפתוח עסק? או ללמוד מקצוע ולפתוח עסק? התפתחות אישית 10
א הנדסת מכונות- האם ללמוד ? התפתחות אישית 49
י ללמוד Excel לקראת תפקיד אנליסט (כלכלה) התפתחות אישית 3
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
C ללמוד אנגלית התפתחות אישית 10
T ללמוד ML התפתחות אישית 19
A איך ללמוד לעומק את הסולידית (או כל נושא אחר) אוף טופיק 8
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
O צומת דרכים חייל משוחרר,כן ללמוד לא ללמוד ? התפתחות אישית 25
מ פפר ינבסט ככלי ללמוד את הבסיס שוק ההון 7
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
ג מעונין ללמוד א' ב' של מושגי שוק ההון לא למטרת השקעה התפתחות אישית 3
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
I מאיפה אפשר ללמוד בצורה מסודרת על פעילות financial institutions גדולים? התפתחות אישית 2
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
Lag ללמוד כלכלה - Man, Economy and state התפתחות אישית 8
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
א מקור טוב ללמוד על אגחים? שוק ההון 5
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
א ללמוד שפה בחודש? התפתחות אישית 25
ג סקטור אנרגיה ירוקה - איפה מתחילים ללמוד? שוק ההון 7
yancuk ללמוד את תחום הנדל"ן התפתחות אישית 0
deussex מתקשה ללמוד לראיונות בתוכנה אוף טופיק 23
E אני מבולבל ולא יודע איפה ללמוד על שוק ההון שוק ההון 115
ח ללמוד יעוץ לכלכלת המשפחה התפתחות אישית 9
M בן 27 לא יודע מה ללמוד ? התפתחות אישית 16
N להתחיל ללמוד מדמ"ח בגיל 28 פוסטים מאיכות נמוכה 4
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
חדש בשוק משאבים ללמוד את התחום התפתחות אישית 2
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
aminadav איך ללמוד על שוק ההון? מחפש ספר הכי חופר שאתם מכירים. אוף טופיק 5
N מה ללמוד ואיפה? התפתחות אישית 2
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
L חדש בשוק ההון ורוצה ללמוד שוק ההון 2
ה מתקשה להחליט מה ללמוד התפתחות אישית 7
F מתלבט מה ללמוד אובד עצות התפתחות אישית 29
yossidiv האם אתם מכירים ספרים או דרך יעילה אחרת ללמוד על מינוף ? התפתחות אישית 2
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18
O התלבטות היכן ללמוד מדמ"ח התפתחות אישית 19
Lemonade החזר מס- ללמוד לבד או להיעזר ברו"ח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 59
O היכן אוכל ללמוד על השקעות נדל"ן? נדל"ן 3
R עזרה לגבי איזה קורס ללמוד התפתחות אישית 5

נושאים דומים

Back
למעלה