• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לא הבנתי איך מינוף עובד בעסקים

דירהלהשכיר

משתמש רשום
דירוג
5
אז ככה חברה שאלתי בפורום של אנשי עסקים

״האם מומלץ להקים עסק(מכולת נגיד לדוגמא) אם יש לי את ההון עצמי בלי לקחת הלוואה ?״

וזה מה שהגיבו לי

ברור שזה אפשרי, אבל זה הדבר הכי מטומטם שאפשר לעשות.

גם אם הייתי מולטי מיליארדר והייתי רוצה לפתוח מכולת מתחת לבית כדי שתהיה לי, הייתי עושה את זה ע"י לקיחת הלוואה.
למה? - זה נקרא מינוף..ככה משיאים רווחים.
אז נכון, ככל שאני ממנף יותר הסיכון הופך גבוה יותר כפי שאתה מתאר, אבל כך גם הרווח הופך לגבוה יותר וההשקעה למשתלמת יותר.

אני יודע איך מינוף עובד בתאוריה אבל לא הבנתי איך זה עןזר לי פה ????

למה לקחת הלוואה לעסק יתן לי יותר כסף רווח או תשואה מאשר להשתמש אך ורק בהון העצמי שלי

איך אני ממנף את העסק בעצם ? על ידי לקיחת הלוואה למרות שיש לי את הסכום הדרוש בכיס

אם המכולת תגיע לחדלות פרעון, אתה אישית לא תפסיד הרבה כסף. אם היא תרוויח, אתה סה"כ תשלם קצת ריבית.

לא יודע אם אני מסכים עם המסקנה שלהם, אבל אני לצערי לא איש עסקים (עדיין ;) ).
אבל אני כן יודע להסביר את ההגיון.
תחשוב שלהקים מכולת עולה (אני סתם זורק, בחיי שאין לי מושג) מיליון שקל. עכשיו בוא נחלק לשני מצבי עולם:
במצב עולם א' אתה הבאת מיליון שקל מהבית (מה שנקרא הון עצמי). במצב עולם ב' אתה הבאת 250,000 שקל מהבית והשאר בהלוואה (מינוף של 75%).
עכשיו המכולת רשמה רווח נקי בסוף שנה של 100,000 ש"ח.
במצב עולם א', עשית תשואה של 10% על ההון שלך (מאה אלף חלקי מיליון). במצב עולם ב' עשית 40% תשואה על ההון שלך (מאה אלף חלקי רבע מיליון).

בנוסף, מה ש @zohare כתב, אבל זה נכון רק עם לא נתת את שאר הכסף שלך כעירבון או חתמת ערבות אישית ואני בספק רב אם תצליח להשיג מינוף בלי זה:
עקרונית חברה בע"מ שפושטת רגל, לוקחים את כל הנכסים שלה אבל לא נוגעים בכסף האישי של הבעלים. כלומר אתה יכול להפסיד רק את הכסף שהכנסת לעסק, אם אנחנו במצב עולם ב' אז רבע מיליון ולא את ה750,000 שהשארת מחוץ למשחק הזה ועושים תשואה במקום אחר בינתיים. לא רק שאני לא חושב שזה מצב ישים כי בטוח יבקשו ממך ערבות אישית, אני גם די בטוח שזה לא רלוונטי לעצמאים ואני לא חושב שמכולות הן חברה בע"מ.

היתרון הכי גדול של מינוף הוא, ובכן, המנוף. כלומר אם השתמשת רק ברבע מיליון ש"ח כדי להקים את המכולת, יש לך עוד שלושה רבעים כאלה להקים עוד שלוש מכולות. וכך אתה יכול להקים ארבע מכולות במקום אחת. במידה והתזרים מהמכולות גבוה מהחזר ההלוואה, אתה תהיה מאוד עשיר תוך זמן לא ארוך.

לא יודע אם אני מסכים עם המסקנה שלהם, אבל אני לצערי לא איש עסקים (עדיין ;) ).
אבל אני כן יודע להסביר את ההגיון.
תחשוב שלהקים מכולת עולה (אני סתם זורק, בחיי שאין לי מושג) מיליון שקל. עכשיו בוא נחלק לשני מצבי עולם:
במצב עולם א' אתה הבאת מיליון שקל מהבית (מה שנקרא הון עצמי). במצב עולם ב' אתה הבאת 250,000 שקל מהבית והשאר בהלוואה (מינוף של 75%).
עכשיו המכולת רשמה רווח נקי בסוף שנה של 100,000 ש"ח.
במצב עולם א', עשית תשואה של 10% על ההון שלך (מאה אלף חלקי מיליון). במצב עולם ב' עשית 40% תשואה על ההון שלך (מאה אלף חלקי רבע מיליון).

בנוסף, מה ש @zohare כתב, אבל זה נכון רק עם לא נתת את שאר הכסף שלך כעירבון או חתמת ערבות אישית ואני בספק רב אם תצליח להשיג מינוף בלי זה:
עקרונית חברה בע"מ שפושטת רגל, לוקחים את כל הנכסים שלה אבל לא נוגעים בכסף האישי של הבעלים. כלומר אתה יכול להפסיד רק את הכסף שהכנסת לעסק, אם אנחנו במצב עולם ב' אז רבע מיליון ולא את ה750,000 שהשארת מחוץ למשחק הזה ועושים תשואה במקום אחר בינתיים. לא רק שאני לא חושב שזה מצב ישים כי בטוח יבקשו ממך ערבות אישית, אני גם די בטוח שזה לא רלוונטי לעצמאים ואני לא חושב שמכולות הן חברה בע"מ.

היתרון הכי גדול של מינוף הוא, ובכן, המנוף. כלומר אם השתמשת רק ברבע מיליון ש"ח כדי להקים את המכולת, יש לך עוד שלושה רבעים כאלה להקים עוד שלוש מכולות. וכך אתה יכול להקים ארבע מכולות במקום אחת. במידה והתזרים מהמכולות גבוה מהחזר ההלוואה, אתה תהיה מאוד עשיר תוך זמן לא ארוך.
אז הוא התכוון מינוף כדי לפתוח עוד מכולןת ? זה כזה מטומטם אתה יכול להתפתח לאט ובטוח

אז הוא התכוון מינוף כדי לפתוח עוד מכולןת ? זה כזה מטומטם אתה יכול להתפתח לאט ובטוח
או לפזר את ההשקעה ואולי לא להתרסק מהר בבת אחת.
לא יודע לגבי מכולות, לרמי לוי זה עבד דיי סבבה... :)
* איני חושב לרגע שהנך צריך לפתוח מכולת. רחוק מכך

ואיך לא להתרסק מהר , ההפך אם אני לוקח הלוואה אני בצרות כי אני עדיין צריך להחזיר אותה

ואיך לא להתרסק מהר , ההפך אם אני לוקח הלוואה אני בצרות כי אני עדיין צריך להחזיר אותה
ייתכן ואתה צודק.
מנגד, אולי תוכל להשאיר עוד כסף ביד ולהשתמש בו לפתוח עוד מכולת.
אם אתה חכם עדיף.
אם אתה טיפש, אל תפתח מלכתחילה.
u dig ?

ייתכן ואתה צודק.
מנגד, אולי תוכל להשאיר עוד כסף ביד ולהשתמש בו לפתוח עוד מכולת.
אם אתה חכם עדיף.
אם אתה טיפש, אל תפתח מלכתחילה.
u dig ?
ואם אתה איש עסקים, תשכנע מישהו אחר להשקיע את רוב הכסף תמורת חלק מהבעלות
ואת העבודה תעשה אתה אם תרצה, בלי דאגה כלכלית

מי שמתפתח לאט מתפתח פחות בפרק זמן נתון. זו המשמעות של לאט. חוץ מזה, אני מזכיר לך שכתבת
אז נכון, ככל שאני ממנף יותר הסיכון הופך גבוה יותר
ככה שלא ברור לי למה עכשיו אתה חושב שזה מטומטם כי זה מסוכן, אם זו הייתה הנחת המוצא. כן, מינוף זה מסוכן. כן, ככה מרוויחים מהר יותר. זה מזיז אותך למעלה בסקאלה של סיכון/תשואה.
ואם אתה איש עסקים, תשכנע מישהו אחר להשקיע את רוב הכסף תמורת חלק מהבעלות
ואת העבודה תעשה אתה אם תרצה, בלי דאגה כלכלית
ואז כשתחלק דיווידנד תגלה שרוב הרווח הולך אליו למרות שהוא לא עבד דקה.

אני מתעוו
מי שמתפתח לאט מתפתח פחות בפרק זמן נתון. זו המשמעות של לאט. חוץ מזה, אני מזכיר לך שכתבת

ככה שלא ברור לי למה עכשיו אתה חושב שזה מטומטם כי זה מסוכן, אם זו הייתה הנחת המוצא. כן, מינוף זה מסוכן. כן, ככה מרוויחים מהר יותר. זה מזיז אותך למעלה בסקאלה של סיכון/תשואה.

ואז כשתחלק דיווידנד תגלה שרוב הרווח הולך אליו למרות שהוא לא עבד דקה.[/QUOTE

השאלה שלי היא פשוטה

שאומרים לי למנף את העסק זה פשוט לפתוח כמה עסקים ?

השאלה שלי היא פשוטה

השאלה שלי היא פשוטה

ברמה הכי בסיסית: מינוף=הלוואה. ולהשתמש בהלוואה כדי לפתח את העסק. זה יכול להיות עוד מכולת, וזה יכול להיות להפוך את המכולת לסופר.
במקרה של רמי לוי, זה להפוך לאימפריה.

ברמה הכי בסיסית: מינוף=הלוואה. ולהשתמש בהלוואה כדי לפתח את העסק. זה יכול להיות עוד מכולת, וזה יכול להיות להפוך את המכולת לסופר.
במקרה של רמי לוי, זה להפוך לאימפריה.
חשוב רק לזכור שעל כל רמי לוי יש אלפי אנשים שאיבדו את התחתונים וקמים כל בוקר בפחד מהוצאה לפועל/אנשים שהם חייבים להם כסף.

השאלה שלי היא פשוטה

לא בהכרח, יכול גם לגבי עסק אחד.
*גילוי נאות - מעדיפה התפתחות איטית בלי מינופים אבל מי שאצה לו הדרך להתעשר ומוכן לקחת צ'אנס גם לפשיטת רגל אז כדאי למנף.

חשוב רק לזכור שעל כל רמי לוי יש אלפי אנשים שאיבדו את התחתונים וקמים כל בוקר בפחד מהוצאה לפועל/אנשים שהם חייבים להם כסף.
בפעם השניה, פות"ש ציין שהוא מודע לסיכונים ושאל מה היתרונות. על זה עניתי.
לא שלחתי אף אחד לקחת הלוואה ולקנות את קבוצת דלק.

לא בהכרח, יכול גם לגבי עסק אחד.
*גילוי נאות - מעדיפה התפתחות איטית בלי מינופים אבל מי שאצה לו הדרך להתעשר ומוכן לקחת צ'אנס גם לפשיטת רגל אז כדאי למנף.
את יכולה לתת לי דוגמא למינוף של עסק ?

את יכולה לתת לי דוגמא למינוף של עסק ?
דוגמא אחת: אתה רוצה להתחיל עסק חדש. יש לך חצי מיליון לפתוח דוכן אוכל קטן או שתיקח הלוואה של עוד חצי מיליון ותתחיל עם מסעדה בינונית. בהנחה שהרווח ממסעדה בינונית הוא 100K לשנה ומדוכן אוכל קטן הרווח הוא 50K לשנה אז התשואה על ההון העצמי של חצי מיליון ש"ח היא 10% בדוכן ו-20% במסעדה. תוריד מהרווח של המסעדה את הריבית לבנק (נניח שהיא 10K לשנה) אז נשארת עם 90K רווח שזה 18% תשואה על ההון העצמי. אתה מבין את ההבדל? הבעיה היא אם במקום להרוויח אתה מפסיד...
דוגמא שניה: העסק כבר קיים ומרוויח ואתה רוצה להגדיל אותו ואת הרווח הצפוי. השיקולים כמו בדוגמא הראשונה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N קופת גמל IRA פער הבנתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
F בקצרה האם הבנתי נכון את הקונספט ? שוק ההון 10
כ התבקשתי להחליט האם להצטרף לפוליסה כלשהי ולא הבנתי כלום. אשמח לשמוע את דעתכם צרכנות פיננסית 11
נ לא הבנתי למה יש פער גדול בגרף בין מחקי SP500 שוק ההון 2
ע משיכת כספי פנסיה בגיל פרישה, האם הבנתי נכון? צרכנות פיננסית 1
א לא הבנתי איך הסולידית יוצרת קצבה מתיק ההשקעות שוק ההון 29
ר פתיחת חברה בע"מ - משהו שלא הבנתי צרכנות פיננסית 24
unrealx קרנות אג"ח קונצרני ארה"ב שלא הבנתי אחרי מה הן עוקבות שוק ההון 4
S לא הבנתי את העניין של ריבית דריבית שוק ההון 20
ז נושא שלא הבנתי ברגע שיש ירידות בשוק ההון. שוק ההון 48
M הבנתי נכון את העמלות ב IB? שוק ההון 11
אורן לא הבנתי איך הגיעו לתשואה מצטברת 20.38% כשאני מגיע ל18.74% שוק ההון 10
K רוצה לבדוק אם הבנתי נכון את הרעיונות המרכזיים של האיזון שוק ההון 88
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 16
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
O מינוף או לא? נדל"ן 1
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
O מינוף לרכישת דירה נדל"ן 8
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
F מינוף בפראנק - היבט טכני (IB) שוק ההון 6
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
S מינוף במטבע זר שוק ההון 3
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 26
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
י מינוף כשהריבית עולה נדל"ן 28
A מינוף להשקעה בנדלן בחו"ל נדל"ן 4
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
ה הלוואה בתור מינוף לעומת קרן ממונפת שוק ההון 35
י שאלה על מינוף ועל גידור שוק ההון 40
H התלבטות על דירה בחו"ל ע"י מינוף בנק בחו"ל נדל"ן 11
S מינוף תיק ממונף שוק ההון 9
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
י מינוף שקלי או דולרי שוק ההון 24
I מינוף קופת גמל והשקעה באפיקים סולידים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
כ מינוף קה"ש לפני מעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1