• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לאחר שנים של קריאה, אשמח להיעזר לקראת מעבר להשקעה עצמאית לחלוטין

rtg123

משתמש רשום
דירוג
5
שלום לכולם :)

אני קורא בבלוג כבר כמה שנים כקריאה פופולרית, מעניינת ו"נטועה בקרקע". עם זאת, אני מוכרח להודות שמעולם לא הצלחתי לעבור את הסף ולהתחיל להשקיע באופן עצמאי לחלוטין.
אני בשנות ה-20 המאוחרות שלי, בוגר תואר טרי, עובד במשרה מלאה ומרוויח סביב הממוצע במשק, ומאז ומתמיד הייתי אדם יחסית "חסכן". מאז ומתמיד הוצאתי כסף רק על דברים שאני צריך, ודברים שאני יודע שאני רוצה (ולא דברים שהפרסומות אומרות לי שאני רוצה). מכאן, שלאורך התקופה מאז השחרור מהצבא חסכתי במצטבר קצת מעל 100K. לא מדובר בעושר מופלג, אבל זה סכום שעקב מה שעשיתי איתו מאז השחרור מדגדג לי להתחיל לעשות מעשה שיניב תוצרים רצויים בעתיד הרחוק.

אפרט:
עד כה, החסכונות שלי מושקעים בפוליסת חסכון מנוהלת באחת מחברות הביטוח. כמובן שמדובר באפיק השקעה שאיננו אידאלי, אבל הכניסה שלי לשם נבעה מכמה סיבות - (1) ההורים ו-(2) חוסר בידע מקצועי. מכאן נוצר מצב שכיום אני ברווח לא רע בכלל (ביחס לכלום ושום דבר שהכסף הרוויח בחסכון בבנק עד גיל 20), אולם נוגסים לי ב-1% מהצבירה כדמי ניהול. אני יודע - זה שערורייתי.

החסכון מחולק (בערך) בסגנון ה-50-50 של הסולידית. יש בעיה של שקיפות בפוליסות הללו, אבל לדעתי יש אפילו יותר מ-50% מניות באופן כללי בתיק הכולל, אך על כל פנים, מדובר בתיק נוח, שעד עתה הניב תשואות טובות לעניות דעתי, אבל אני מעוניין לעשות כעת תיקון.

מדיניות החיסכון שלי בשנים האחרונות הייתה להפקיד סכום קבוע כל חודש לפוליסה, ובכל כמה חודשים, כשמצטבר לי בעו"ש (עקב אותה "חסכנות") סכום נכבד, להפקיד אותו במכה אחת, כדי שהכסף לא יישב באפס מעשה בבנק.

לאחר בדיקה בבנק, העמלות המוצעות הן 0.4% על קניה ומכירה (מינ' 10K ש"ח), 0.15% דמי ניהול רבעוניים על כלל התיק, ועוד משהו לא ברור שציינו על קרנות מנוהלות וקרנות מחקות (אם אני מבין נכון - המחקות הן עם דמי הניהול הפנימיים והמנוהלות הם אינן? או שפספסתי פה לגמרי?).

על כל פנים, נראה שהבנק מציע עמלות גבוהות משמעותית ממסחר עצמאי ב-IBI, למשל (או בכל בית השקעות אחר), ואני רוצה לעבור את אותו סף ולהתחיל בהרכבת תיק עצל לטווח של לפחות 5 שנים קדימה, עם אופציה ליותר מכך. איני מעוניין לשים את כלל החסכונות שלי בחיסכון לטווח זה, וחשוב לי שיהיו לי כספים נזילים לשעת חירום/נסיבות חיים משתנות. ואשמח מאד לקבל הצעות וטיפים כיצד להתקדם מהנקודה הנוכחית. אני מעריך את כמויות הידע העצומות בבלוג ובפורום, וקראתי המון, אולם מרגיש שאני צריך לנהל גם שיח "חי" מסוים כדי לקבל עידוד ודחיפה להמשיך במהלך שקבעתי לעצמי.

שבוע טוב לכולם :)

ברוך הבא לפורום!

תנסה את אחד מ-6 הטיפים המופיעים בפוסט הזה, ותראה אם אתה מתחבר לזה מבחינת סיכון.

אתה צריך להחליט אם אתה מעדיף נוחות או עלות ולהחליט. אם אתה מרגיש בנוח אז כמובן שהכי זול יהיה בברוקר זר (עד כדי הגשת דוח שנתי בחלק מהשנים).
בבנק הכי נוח. רק אתה תוכל להגיד איפה אתה עומד על הסקאלה.

ברוך הבא לפורום!

תנסה את אחד מ-6 הטיפים המופיעים בפוסט הזה, ותראה אם אתה מתחבר לזה מבחינת סיכון.

אתה צריך להחליט אם אתה מעדיף נוחות או עלות ולהחליט. אם אתה מרגיש בנוח אז כמובן שהכי זול יהיה בברוקר זר (עד כדי הגשת דוח שנתי בחלק מהשנים).
בבנק הכי נוח. רק אתה תוכל להגיד איפה אתה עומד על הסקאלה.
תודה רבה על התגובה!

מבחינת הפוסט המקושר, לחלוטין מתחבר לתכנים הנכתבים ומאמין בגישה של החזקה לטווח ארוך של מניות בשיעור של בין 50-70 אחוזים מכלל התיק. הסיטואציה שאני נמצא בה כעת בעיקר נוגעת לעניין מיקום (פיזי) של הכסף, וכיצד להתקדם משם. דהיינו, האם ללכת לחברת הביטוח, למשוך את כל הכסף, וללכת לבתי השקעות/בנקים ולהציע את מרכולתי ולבדוק מי מציע עמלות נמוכות, או שזו אסטרטגיית פעולה פחות נבונה בשלב ההתחלתי?

אמנם מעט יותר גדול ממך, לא בהרבה, ונמצא בדיוק באותה נקודה. החיסכון מושקע בקופ"ג להשקעה שעושה תשואות נאות ביותר בכל רמת סיכון שחילקתי. סתם לצורך הדיון, אני מתייעץ עם חבר'ה מהתחום הפיננסי שמבינים עניין,והרבה עושים כמוני, רובם בתואנה של עלות-תועלת.... ותכלס, אני לא יודע אם אגיע בניהול השקעות עצמי לתשואות שאני רואה היום. לא יודע מה פיספסתי בדרך מקריאה של הבלוג והפורום.

נערך לאחרונה ב:
אני מתייעץ עם חבר'ה מהתחום הפיננסי שמבינים עניין, ואף אחד לא ממליץ לי להשקיע לבד
שזה קצת כמו להתייעץ עם אופטומטריסטים אם כדאי לעשות ניתוח להסרת משקפיים. יש הרבה בעלי מקצוע שמעדיפים שתישאר עם ראייה מטושטשת.

העמלות שהציעו לך בבנק לא צריכות לבוא בחשבון מבחינתך, תתחיל בזה.
בתי השקעות זה פתרון סבבה אם אתה רוצה להשקיע לבד. העמלות יחסית הוגנות. ברוקר זר זה כבר קפיצת מדרגה שכרוכה בעוד קצת התעסקות ואני לא יודע אם זה משתלם עם הסכום שעומד לרשותך.

שזה קצת כמו להתייעץ עם אופטומטריסטים אם כדאי לעשות ניתוח להסרת משקפיים. יש הרבה בעלי מקצוע שמעדיפים שתישאר עם ראייה מטושטשת.
לא מדובר באנשים שאני מקבל מהם שירות אלא אנשים חברים ומכרים, כך שמה שאתה אומר לא בהכרח נכון.
דבר שני, לא התייחסת לדברים היותר משמעותיים שרשמתי.

אתה כבר כמעט שם.
א. הבנת שהכסף שלך צריך לעבוד עבורך.
ב. הבנת שדמי ניהול הם פרמטר מרכזי.
ג. הבנת שמסחר עצמאי באמצעות ברוקר זו החלופה הטובה ביותר מבחינת דמי ניהול.

מכאן, נשאר לך להרכיב תיק בעצמך (יש עשרות דוגמאות לתיקים בפורום) ולפתוח תיק בברוקר החביב עליך (חלקם דורשים סך הכל 20 אלף שקלים לפתיחת חשבון).
לא מדובר באנשים שאני מקבל מהם שירות אלא אנשים חברים ומכרים, כך שמה שאתה אומר לא בהכרח נכון.
אם הם ממליצים לך לא להשקיע לבד הם לא חברים שלך \ לא מבינים בפיננסים \ לא מביני עניין בהשקעות.

אני אתייחס.
מנהל ההשקעות שלך הוא מתווך בינך לבין כספך. המתווך הזה גובה הרבה כסף שנגרע מתוחלת התשואה ומגיע לעשרות אלפים ומאות אלפים בטווחי זמן ארוכים.
כל הבלוג מבוסס על כך שהמתווכים הללו לא באמת מספקים את הסחורה אל מול הקצאת נכסים והשקעה פשוטה במדדים, וגם אם הצליחו (בעבר) אין להם שום יתרון מוכח לגבי תוצאות עתידיות. הנושא הזה נבדק בהמון מחקרים והוא די מבוסס ומוסכם מבחינה מחקרית.
מי שלא מסכים, אלו בעיקר כל אותם גורמים שמתפרנסים מהנצחת בורות הציבור. וגם אתה והחברים שלך (ושאר הבורים) שהשתכנעו בצדקתם.
זה לגבי אנשים שאשכרה שולטים על עצמם.
לגבי מי שמדגדג לו בקצות האצבעות כל היום וירגיש בנוח רק אם מומחה גוזר עליו קופון - אני מסכים שעדיף להעזר באיש מקצוע.

אני לא יודע אם אגיע בעצמי לתשואות שאני רואה היום
קל לבדוק: תבחר שתי קרנות מחקות ישראליות, האחת על מדד אג"ח ממשלתי כללי והשנייה על מדד מניות עולמיות (עם/בלי גידור מט"ח בהתאם לאיך שקופ"ג שלך משקיעה). תבנה משתי הקרנות האלו תיק לפי רמת החשיפה המנייתית שהגדרת לקופ"ג שלך, ותבדוק עד כמה התשואה שלו רחוקה ממה שהשיגו המומחים להשקעות.

תבנה משתי הקרנות האלו תיק לפי רמת החשיפה המנייתית שהגדרת לקופ"ג שלך, ותבדוק עד כמה התשואה שלו רחוקה ממה שהשיגו המומחים להשקעות
בטווח זמן שהוא משקיע, התוצאה של הניסוי הזה יכול ללכת לכאן או לכאן.
האמת שאני בעבודה שובר את הראש להסביר לאנשים למה לא אלטשולר שחם. יש דרך מומלצת בלי לגרום להם להרגיש בורים?

וגם אתה והחברים שלך (ושאר הבורים) שהשתכנעו בצדקתם..
לא מכובד ולא נכון, אני פה כדי להתייעץ ולא להתנצח או להוכיח שהעולם דפוק ואני בסדר.
קל לבדוק: תבחר שתי קרנות מחקות ישראליות, האחת על מדד אג"ח ממשלתי כללי והשנייה על מדד מניות עולמיות (עם/בלי גידור מט"ח בהתאם לאיך שקופ"ג שלך משקיעה). תבנה משתי הקרנות האלו תיק לפי רמת החשיפה המנייתית שהגדרת לקופ"ג שלך, ותבדוק עד כמה התשואה שלו רחוקה ממה שהשיגו המומחים להשקעות.
תודה לך, אשמח לדעת מהי התשואה הריאלית בהשקעה לשיטה זו בשוק של היום, רק כדי שאקבל קנה מידה

הרכבת תיק עצל לטווח של לפחות 5 שנים קדימה, עם אופציה ליותר מכך.
מציין את המובן מאליו, אבל בכל זאת. בחירת האסטרטגיה (מה זה תיק עצל עבורך? אתה מתכוון להשקעה פסיבית במדדים) ואיכות המימוש שלה מושפעים באופן דרמטי מאופק ההשקעה. לצורך העניין, הדעה הרווחת פה היא ש-5 שנים נחשב טווח קצר מאוד ומשם צריכה להיגזר הקצאת נכסים שמרנית יחסית (יתכן שאפילו עכשיו אתה בהקצאה שלא תואמת אופק השקעה של 5 שנים).

לא מכובד ולא נכון, אני פה כדי להתייעץ ולא להתנצח או להוכיח שהעולם דפוק ואני בסדר.
עם כמה שלא נעים לך לשמוע את הסגנון, @קפבלנקה צודק במהות. זה שהחברים האובייקטיביים שלך חושבים משהו, לא הופך את זה לנכון. במקרה הספציפי הזה כל מי שאמר לך שמומחים יודעים יותר טוב ממך - או שלא יודע בעצמו או שהטעה אותך בכוונה.

תודה לך, אשמח לדעת מהי התשואה הריאלית בהשקעה לשיטה זו בשוק של היום, רק כדי שאקבל קנה מידה
הכי הרבה שאפשר להגיד זה על השוק של אתמול. קרנות מחקות אג"ח ממשלתי כללי עשו ב-12 החודשים האחרונים כ-4% תשואה, וקרנות מחקות מדד מניות עולמי עשו כ-16% תשואה. התשואה של תיק כולל תהיה מן הסתם תלויה מאוד באחוז החשיפה המנייתית שלו.

האמת שאני בעבודה שובר את הראש להסביר לאנשים למה לא אלטשולר שחם. יש דרך מומלצת בלי לגרום להם להרגיש בורים?
יש את הגרף שפרסמתי בזמנו, ויש את ההתערבות של באפט ( https://www.themarker.com/wallstreet/1.5597212 ). אלא אם כן הם מאמינים שאלטשולר יותר חכמים מהחברים של באפט.

שמח מאד לקבל הצעות וטיפים כיצד להתקדם מהנקודה הנוכחית

ממה שהתרשמתי מדבריך, נראה שאתה מעוניין בפשטות מקסימלית בניהול התיק שלך, אז אני אציע לך שתי חלופות מתאימות לדעתי:

1. שמישהו אחר ינהל את הכסף, במקרה זה יהיה לך הכי משתלם ללכת לקופת גמל להשקעה. יש מספר חברות שמציעות מסלולים פאסיביים, אתה גם יכול לחלק את הכסף שתשקיע שם כראות עיניך בין פאסיבי מחקה אג"ח לפאסיבי מחכה מדדי מניות. דמי הניהול במוצר מסוג זה צריכים להיות לא יותר מ- 0.7% מצבירה ואפשר להשיג בלי יותר מדיי מיקוח גם דמי ניהול באזור ה- 0.5% מצבירה (0% מהפקדה בכל מקרה).
יתרונות - פשוט וקל ללא כאב ראש, פאסיבי, אפשרות להטבת מס משמעותית אם תחזיק את החשבון הנ"ל עד גיל 60.
חסרון - דמי ניהול שינגסו לך בתשואה.

2. שאתה תנהל את הכסף, במקרה זה יהיה הכי קל לפתוח חשבון מסחר עצמאי אצל ברוקר בארץ. ישנם כמה ברוקרים המציעים עמלות נמוכות מאוד (לא יותר מ- 15 ש"ח תשלום חודשי ולא יותר מ- 0.09% על קניה ומכירה של ניירות ישראליים). פתיחת החשבון דורשת מינימום של 20k ואינה קשה בכלל.
יתרונות - די פשוט ודי זול, לא חובה להתעסק במט"ח ואין צורך בדיווחים שנתיים למס הכנסה.
חסרון - אתה צריך לנהל את הכסף שלך לבד - לקנות, לאזן ולא להיכנס לפאניקה כשהתיק נצבע באדום.

בהצלחה!

אוקיי, סלח לי על הבוטות. אני מתנצל.
מה שניסיתי לומר במשפט הוא שכדאי לחתוך את פערי התיווך.

יש את הגרף שפרסמתי בזמנו
אני משתמש בו המון! ושוב תודה על המאמץ.
לרוב עוזר לשכנע את מי שרוצה להשתכנע.
אבל תכלס אם מישהו לא רוצה להשתכנע הוא כנראה לא שווה את המאמץ.

ולא להיכנס לפאניקה כשהתיק נצבע באדום
תקף באותה מידה לקופת גמל להשקעה.

האמת שאני בעבודה שובר את הראש להסביר לאנשים למה לא אלטשולר שחם. יש דרך מומלצת בלי לגרום להם להרגיש בורים
אני אוהב לדחוף אותם באלימות מהמחשב, לפתוח להם כרטיסיה חדשה בכרום, ולחפש "המחקר שיהפוך את כל מה שהאמנתם בו". אני משאיר להם לקרוא את זה, וגם נותן להם תקציר מנהלים.
אם אנשים מעדיפים להמשיך להאמין, אני מציע להם התערבות. הם ישקיעו בקרנות של אלטשולר, לפידות, אקסלנס או מגדל. מה שיבחרו. אני אשקיע בסנופי. נשים אותו סכום, ועוד 10 שנים המנצח לוקח הכול. כשהם מסכימים, אני מבצע את הטקס ממקודם עם הטקסט "וורן באפט התערבות נערות", ומייתר את ההתערבות.
אגב, אני אף פעם לא מתנהג באלימות לאנשים, אפילו אם הם מאמינים בהשקעה אקטיבית. ;)

לאחרונה יצא לי לפגוש מישהו שניהל בעבר חשבונות בעצמו. הוא דיבר על כך שהוא מכיר את כל התיאוריות, ועדיין מאמין בהשקעה אקטיבית. הוא את הכספים של עצמו נותן למישהו אחר לנהל. אני מניח שתחושת ההצלחה פשוט לא מאפשרת לך לראות אופציה אחרת.
יש משפט כזה שאנשים לא יצליחו להבין משהו אם מקום העבודה שלהם תלוי בזה שלא יבינו אותו. (לא זוכר בשם מי) פשוט ראיתי את זה בעיניים. נסו פעם להסביר לסוכן ביטוח שהרבה יותר זול לעבוד ישירות. הוא אולי לא ינסה לשכנע אתכם, אבל הוא בוודאות לא יצליח להשתכנע בעצמו שלא באמת צריך אותו.

@Shlomke הקטע הוא כזה:
בדרך כלל יש משקיעים אקטיביים שמכים את המדד.
בדיעבד, כנראה שהיה כדאי להשקיע אצלם, ולא בפאסיבי.
הבעיה שאתה אף פעם לא יודע מראש מי יהיו הקרנות שיכו את המדד. על כל אחת שמכה את המדד, יש כמה וכמה שנופלות ומצליחות פחות מהמדד. בדיוק אותן אלו שהכו בשנים האחרונות את המדד, יפלו בשנים שאחרי. לאחרונה הייתה כתבה על כך שזו שיטה של ממש, שפותחים כל שנה כמה קרנות, ומפרסמים את זו שהצליחה, ואת אלו שנכשלו סוגרים.

@rtg123 נראה לי שאתה מבין נכון את מצבך.
אל תשכח את קרן ההשתלמות, שנותנת לך פטור ממיסים. אם היא לא מספיק גדולה, ולא יתנו לך ira, לך על מסלול פאסיבי במקום (יש למשל באינטרגמל סנופי ב0.35). אתה יכול להתחיל מהפוסט של הסולידית על השוואת בתי השקעות.
בהצלחה.

נראה לי שכולנו באותה סירה.
אני תמיד מנסה להסביר שרמת הסיכון שהם (אלטשולר) לוקחים היא לא בדיוק רמת הסיכון שהלקוח חושב שהם לוקחים, וזה שזה הצליח להם *הפעם* זה אקראי לחלוטין.

"המחקר שיהפוך את כל מה שהאמנתם בו"
מאמר מאלף, בהחלט אשתמש בו באלימות בתבונה מול חברים לעבודה.

רק צרם לי שהמסקנה שלו הייתה לבצע מחקר מעמיק יותר על בתי ההשקעות והמנהלים. מבחינתי אם כבר אתה יודע לבחור מנהל השקעות ברמת וודאות גבוהה, אתה כבר תוכל לבחור מניות פרטניות ולהרוויח הרבה יותר. בסופו של דבר מניות אלה חברות עם מנהלים, אז המחקר שצריך לעשות זהה.

וכמובן שהיה חסר... המדד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
בובין חוט-השני לאחר 5 שנים - הגיע הזמן להעלות שכר דירה? נדל"ן 21
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U התחלת עבודה חדשה, לאחר 3 שנים בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה לאחר מספר שנים שוק ההון 1
ק "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
ק התוכנית שלי להתנהלות לאחר הפרישה המוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 113
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
S האם ניתן להוסיף נתונים לדו"ח לאחר קבלת שומה ? מיסים 16
E דמי אבטלה - לאחר תקופה ממושכת בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
M מחויבות לבניה לאחר זכייה במכרז בנה ביתך ברמ׳׳י נדל"ן 0
א הצמדה למדד תשומות הבניה לאחר קבלת הדירה נדל"ן 4
A עיכוב מחמת כח עליון לאחר חריגה מתאריך החוזה נדל"ן 18
מ IRA לאחר גיל 67 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
M הוצאת טופס 867 לאחר סגירת חשבון מיסים 5
C חישוב הפרשים בדמי לידה על בונוס ששולם לאחר הלידה צרכנות פיננסית 4
I נעליים במאות שקלים נקרעות לאחר מספר חודשים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
R הקטנת מס לאחר תיאום מס משתי משרות מיסים 1
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
M כסף בצבירת פנסיה לאחר פטירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
9 תגמול מילואים לשכיר לאחר בונוס אוף טופיק 4
T ההשלכות לאחר קריסת גמ"ח אוף טופיק 58
מ דוח שנתי לאחר חתונה מיסים 1
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
A מדד תשומות הבניה ירד לאחר תשלום המדד, האם מגיע לי החזר? נדל"ן 52
ח מסירת דירה חדשה - לאחר טופס 4 וחיבור לחשמל נדל"ן 1
milx תוכנית חסכון לנכדים שתחולק לאחר פטירת הסבתא פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41

נושאים דומים

Back
למעלה