• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כתיבת אופציות רכש במיטב (viewtrade)

• פותח הנושא __s
  • פורסם בתאריך

__s

משתמש רשום
דירוג
0
אני מעוניין לכתוב אופציות רכש מכוסות (covered calls) במיטב דש, אני מבין שיש צורך לחתום על טופס "בקשת העמדת אשראי", נראה קצת מלחיץ, אשמח אם מישהו יספר קצת על הניסיון שהיה לו בנושא, והאם זה עובד טוב בviewtrade. בנוסף, האם יש סוגיות מיסוי ייחודיות באופציות לעומת מניות.
תודה :)

מצטרף, לאחרונה התחלתי לקרוא על covered calls ואיך ששאלתי אותם לגבי זה שלחו לי את הטופס, עוד לא חתמתי בעצמי...

בviewtrade ניתן לכתוב covered calls. א"א לכתוב cash secured puts.
יש להם אפשרות לכתוב פוטים במערכת אחרת. דרשה העברה אז לא ניסיתי.
בכתיבת אופציות קח בחשבון את העמלות.
זה משפיע על התוצאות.
בהצלחה
לא המלצה וכו

אני מעוניין לכתוב אופציות רכש מכוסות
אתה יכול לשתף מדוע אתה רוצה לעשות זאת? איזה צורך או מטרה זה משרת אצלך? כיצד זה משתלב עם כלל הנכסים שלך, הקצאת הנכסים, ואסטרטגיית ההשקעה שלך?
האם למדת את הנושא ואתה מבין מהן אופציות אלו, כיצד הן עובדות במקרים שונים, ומהן הסכנות ברכישתן?
על טופס "בקשת העמדת אשראי", נראה קצת מלחיץ,
זה לא הטופס שאמור להלחיץ אותך, אלא רכישה ואחזקה של אופציות רכש מכוסות שאמורים להלחיץ אותך.
מי שמבין מה הוא עושה לא נלחץ. ומי שלא מבין - יש טופס שבא להזכיר לו לעשות את זה.

תבדוק טוב טוב את העמלה שהם עומדים לקחת כי בישראל הם שוחטים בעמלות על כתיבת אופציות לעומת IB ודומיהם...

אני גם התחלתי להתעניין בזה - הסיכון הוא לכאורה נמוך (במקרה הכי גרוע אתה מתחייב למכור את ניירות הערך שאתה מחזיק בהם בערך הנקוב, ואז אם הם קפצו בשווי תאבד את התשואה, כלומר זה סיכון מסוג "אובדן הזדמנות") ואם שמים את מחיר הסטרייק גבוה מספיק (אבל לא גבוה מדי) - ובהתחשב בכך שרוב האופציות מגיעות לקצן ללא מימוש - מדובר בהכנסה סמי-פאסיבית ממניה שאתה מחזיק בה ומדשדשת במקום (ואין לך בעיה גם עם אירוע המס שבעקבות מכירתה).

תמיד אפשר גם לקנות בחזרה (ולקזז) את האופציה אם חוששים שהיא עומדת להיות ממומשת (נניח אם המניה במגמת עליה) אבל היא עדיין לא בכסף (כלומר מחיר ה-STRIKE עדיין גבוה ממחיר המניה הנוכחי).

לגבי ענייני המיסוי - הבנתי שהמיסוי על רווח מאופציות הוא 25%, כל עוד זה לא העסק העיקרי שלך. אבל אם יש לך ברוקר ישראלי - למה שלא תשאל אותם? הם הרי מנכים לך במקור לא?

לי אין כרגע מניות שהייתי מוכן למכור (יש לי רק VOO והיות ואופציות באות בחבילות של 100, אני לא ממש שש להיפטר מכזו כמות גדולה), אבל טוב לדעת שיש את האופציה (PUN INTENDED) הזו.

לא ממליץ/מייעץ וכו'.

רכישה ואחזקה של אופציות רכש מכוסות
הוא לא מתכוון לרכוש או להחזיק אלא להיפך, למכור.
זו גם הסיבה שהוא מתבקש לחתום על העמדת אשראי: הוא מוכר נכסים שאין לו (אם כי יש לו כיסוי נגדי), כלומר נכנס למינוס.

תמיד אפשר גם לקנות בחזרה (ולקזז) את האופציה אם חוששים שהיא עומדת להיות ממומשת
שים לב שזה כבר מימוש הפסד.

שים לב שזה כבר מימוש הפסד.

אם הבנתי נכון תאבד רק את הפרמיה, לא?

נניח מכרת אופציות CALL מכוסות שמגלמות עלייה של 30% בערך המניה (שאתה מחזיק בה).

עכשיו המניה התחילה לטפס והגיעה ל-25% מרמתה כשמכרת את האופציה,

אם תקנה עכשיו את האופציה הנ"ל ותתקזז המכירה - תשלם רק את הפרמיה על האופציה, אבל לא תהיה מחוייב בשום דבר. אולי אני מפספס משהו לגבי איך הקיזוז עובד?
האם תפסיד את ההפרש בין ה-STRIKE PRICES כי כאילו תהיה חייב לממש את האופציה שרכשת כדי לקזז את האופציה שמכרת?
ממה שאני קורא - ההפסד או הרווח יהיה רק בהפרשים של הפרמיות, בלי קשר לערך הנקוב.

בכל מקרה, אם לא תרצה לעשות את זה תמיד תוכל פשוט לתת לאופציה להתממש ולמכור אותה ברווח (אבל בשביל זה אתה צריך כאמור להיות מוכן לתרחיש כזה עוד כשאתה מוכר את האופציה).

תשלם רק את הפרמיה על האופציה
נכון, אבל בהרבה מקרים פרמיה גבוהה יותר מזו שקיבלת בהתחלה, כלומר הפסד ממומש (סביר שבזמן הזה הרווחת יותר על נכס הבסיס, אבל זה רווח לא ממומש).

נכון, אבל בהרבה מקרים פרמיה גבוהה יותר מזו שקיבלת בהתחלה, כלומר הפסד ממומש (סביר שבזמן הזה הרווחת יותר על נכס הבסיס, אבל זה רווח לא ממומש).

הפסד ממומש כנגד רווח לא ממומש נשמע לי אידיאלי - הפסד ממומש הוא מגן מס ורווח לא ממומש אינו גורר מס.

לא הבנתי אגב למה שהפרמיה תעלה אם המניה בינתיים מטפסת? הרי ככל שהמניה מתקרבת למחיר הסטרייק של האופציה - הרווח הגלום באופציה קטן, לא? (כל זאת בהנחה שהיא עדיין מחוץ לכסף)

ככל שהמניה מתקרבת למחיר הסטרייק של האופציה - הרווח הגלום באופציה קטן, לא?
לא. אופציית call פירושה הזכות לקנות מניה במחיר קבוע. ככל שמחיר המניה עולה, כך עולה הסיכוי שהוא יעלה עד מעל המחיר הקבוע (הסטרייק), ולכן האופציה שווה יותר.

הפסד ממומש כנגד רווח לא ממומש נשמע לי אידיאלי - הפסד ממומש הוא מגן מס ורווח לא ממומש אינו גורר מס.
זה כבר עניין של טעם ושל ידיעת העתיד.

לא. אופציית call פירושה הזכות לקנות מניה במחיר קבוע. ככל שמחיר המניה עולה, כך עולה הסיכוי שהוא יעלה עד מעל המחיר הקבוע (הסטרייק), ולכן האופציה שווה יותר.

הבנתי

אז האם גם נגזר מכך שכל שמחיר המניה ירד בעצם תרוויח פרמיה (כי הפרמיה שתיאלץ לקנות כדי לסגור את הפוזיציה תהיה רחוקה יותר ויותר ממחיר המניה)?
(בהנחה שלא דחוף לך למכור את המניה למרות הירידה בה).

בכל מקרה, בהתחשב בכך ש-90% או יותר מהאופציות נגמרות ב-EXPIRY ולא במימוש,
מה שאומר שרוב האופציות CALL שתמכור (בהנחה שהן מרוחקות מספיק מהמחיר הנוכחי) - תרוויח את הפרמיה -

נראה לי שהפסד הפרשי-פרמיה של אחת ל... מתקזז כנגד זה,
וממילא במקרה הכי גרוע (נניח שההפסד מהפרמיה יהיה גדול מהרווח במניה, מה שלא כל כך סביר) תוכל פשוט לתת לאופציה להתממש ולהרוויח ממכירתה...

סה"כ נראה לי אסטרטגיה סבירה למדי (למצב שבו אני שלא מרגיש חיבור סנטימנטלי גדול מדי למניות שבנדון )
מדבר כמובן מנקודת המבט האישית שלי, ולא ממליץ/מייעץ וכו'.

זו גם הסיבה שהוא מתבקש לחתום על העמדת אשראי: הוא מוכר נכסים שאין לו (אם כי יש לו כיסוי נגדי), כלומר נכנס למינוס.

למה אין לו? יש לו.
זו המשמעות של COVERED, לא?
אני הבנתי את זה אחרת - שה-MARGIN דרוש כדי להבטיח שיהיה לו את הנכס (או שווה כסף) בהכרח גם במועד המימוש (הרי את המניות שהוא מחזיק הוא יכול בינתיים למכור, להשאיל, וכו' - הוא לא צריך "למשכן אותן" ממה שהבנתי).

נערך לאחרונה ב:
אז האם גם נגזר מכך שכל שמחיר המניה ירד בעצם תרוויח פרמיה (כי הפרמיה שתיאלץ לקנות כדי לסגור את הפוזיציה תהיה רחוקה יותר ויותר ממחיר המניה)?
נראה לי שיהיה לך הרבה יותר פשוט עם זה כשתסתכל על "כתיבת" אופציה כמה שהיא - מכירת אופציה, ומכיוון שאין לך אותה, אתה בשורט על האופציה, וזה מתנהג ככל שורט. ככל שמחיר המניה יורד ובהתאם מחיר אופציית call יורד, כך פוזיציית השורט מרוויחה.

בכל מקרה, בהתחשב בכך ש-90% או יותר ...
זו שאלה של תוחלת, לא רק של התפלגות (נדמה לי שהתוחלת גם לטובתך, אבל לא בטוח בכלל. אף פעם לא הייתי בצד הזה של הפוזיציה).

למה אין לו? יש לו.
זו המשמעות של COVERED, לא?
המניות הן בטחונות כנגד, אבל הן לא מאיינות את השורט על האופציה.

למה? הוא מתחייב ל100 מניות לא לקניית אופציית קול.. אם המניות נמצאות מעל הכסף בזמן שהן פגות או שהקונה החליט לממש לפני המניות נלקחות אוטומטית מהחשבון covered calls ו cash secured puts זה אופציות לבל 1 שזה הפשוטות ביותר בכתיבת אופציות.

ולפתוח האשכול מחיר האופציה יכול לעלות ולרדת לפי כמה מרכיבים (דלתא - מחיר המניה, וגה - תנודתיות, טתה - מרכיב הזמן - יורד כל יום וגאמא - מרכיב השינוי של הדלתא)

נראה לי שיהיה לך הרבה יותר פשוט עם זה כשתסתכל על "כתיבת" אופציה כמה שהיא - מכירת אופציה, ומכיוון שאין לך אותה, אתה בשורט על האופציה, וזה מתנהג ככל שורט. ככל שמחיר המניה יורד ובהתאם מחיר אופציית call יורד, כך פוזיציית השורט מרוויחה.

זו שאלה של תוחלת, לא רק של התפלגות (נדמה לי שהתוחלת גם לטובתך, אבל לא בטוח בכלל. אף פעם לא הייתי בצד הזה של הפוזיציה).

הרווח הוא קבוע (זהה לפרמיה) אם לא עושים שינוי.
אם המחיר יורד אז אפשר לקנות חזרה ולכתוב אופציה חדשה.
אם המחיר עולה אפשר בחלק מהמקרים לרכוש חזרה (Buy Back) ולנסות לכתוב אופציה חדשה במועד מרוחק יותר (אולי גם בשער פקיעה שונה).
חשוב גם להזכיר שמחיר הפקיעה הוא מחיר המכירה וצריך לקחת בחשבון את את מחיר הקניה של הנכס.
מקובל לחשב את ההסתברות הנוכחית לפקיעה בשער ובמועד נתונים כזהה ל-Delta.

הרווח הוא קבוע (זהה לפרמיה) אם לא עושים שינוי
זה נכון גם על אג"ח (למרות ההבדל בתנאי התשלום), אבל מכיוון ששני הנכסים סחירים, הם משוערכים בכל רגע ולכן הפוזיציה מרוויחה או מפסידה באופן רציף עד לפקיעה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מיסוי על כתיבת ורכישת אופציות מיסים 2
D כתיבת אופציות בחשבון IRA שוק ההון 18
P מגמת כתיבת מילים באופן: מנהל.ת, פקידים.ות, וכו' אוף טופיק 38
T כתיבת תוכן באינטרנט ומס מיסים 8
Golan קניה באמצעות כתיבת אופציית מכר עמוק בכסף שוק ההון 29
מ אתיקה ומוסר | כתיבת עבודות לסטודנט, וכו' אוף טופיק 55
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
ס אופציות אופציות אופציות שוק ההון 15
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
E רווחי הון על אופציות מיסים 4
E מיסוי אופציות מיסים 12
liranviper האם לממש rsu או אופציות? שוק ההון 24
I מסחר עצמאי אופציות להון של מעל 500K שוק ההון 23
מכירת אופציות בחברה פרטית בחלקים מיסים 4
ס מימוש אופציות שוק ההון 4
מ מחקר טריניטי - אגח מול אופציות שוק ההון 2
J אופציות put ו call כדי לגדר סיכון על מניה ספציפית שוק ההון 38
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
B מכירת אופציות בקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מכירת אופציות וקיזוז הפסדי הון בטופס 135 מיסים 4
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
Y מכירת אופציות בib פוסטים מאיכות נמוכה 5
הדבורה מיה עלות מניה עם מכירת אופציות שוק ההון 2
י מיצוע על ידי מכירת אופציות שוק ההון 19
א אופציות שוק ההון 0
L אופציות במקום עבודה שוק ההון 35
Giladd כסף או אופציות? שוק ההון 16
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
Z מיסוי ריאלי של שורטים, מכרתי 2 אופציות בשורט, היו מדדים חיובים ובפקיעה מאופציה שהרווחתי נוקה מס על הרווח הריאלי, בהפסד קוזז לי רק הפסד נומינלי. מיסים 29
R לגבי אופציות שוק ההון 4
י לכאורה, מכירת אופציות מכוסות על QQQ מייצרת כסף. מה יכול להשתבש? שוק ההון 10
ע מימוש אופציות אחרי הנפקה/לוק-אפ שוק ההון 8
נ מימוש אופציות בעזיבת סטארטאפ שוק ההון 5
E רכישת אופציות אחרי שנה בסטארט-אפ מיסים 6
א זכויות/אופציות במגוריט שוק ההון 0
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
N בחירה בין 2 אופציות - נדל"ן נדל"ן 8
stamEhad סדר מכירת אופציות / RSUs בצורה אופטימלית שוק ההון 7
B בחירת דמי ניהול מ3 אופציות שניתנו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M מיסים על אופציות לאזרח אמריקאי מיסים 9
IAmSam אופציות ומניות כעוסק מורשה או חברה בע"מ מיסים 2
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
A הימנעות מחשיפה למט״ח ע״י אופציות שוק ההון 4
unrealx מיסוי אופציות שוק ההון 1
c881 ביטול המיסוי ההוני של אופציות/RSU מיסים 35

נושאים דומים

Back
למעלה