• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

כתיבת אופציות בחשבון IRA

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,164
האם מישהו ניסה לכתוב אופציות בחשבון IRA?

אני מדבר על מכירת אופציית call מכוסה (כלומר: אני מוכר את הזכות לקנות ממני בתאריך מסויים במחיר מסויים מניות שאני מחזיק), ככה שאני לא רואה כאן אלמנט של סיכון או של אשראי. כל עוד יחסמו אותי מלמכור את המניות עד תאריך פקיעת האופציה, תמיד יהיה כיסוי.

התקשרתי לברוקר המנהל (IBI במקרה הזה), ואמרו לי שלא משנה מכוסה או לא, בשביל לכתוב אופציה אני חייב להיות מוגדר ״לקוח אשראי״, ואני לא לקוח כזה (אלא אם כן אסדר זאת דרך הגוף המנהל של קרן ההשתלמות).

LeRenard

משתמש ותיק
דירוג
307
בוא נראה אותך גורם להם להרשות לך לקנות אופציות קודם...

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,164

על קניית אופציות אני יודע שיש הגבלות בתקנות IRA, כי באמת אפשר לעשות דברים ספקולטיביים, אבל מה שאני רוצה הוא סולידי לגמרי...

LeRenard

משתמש ותיק
דירוג
307
באיזה עולם אתה חי שכתיבת אופציות נראה לך משהו יותר סולידי מקניה??
ובקשר לקניה - לפי הרגולציה תחת מגבלות מסוימות מותר, אבל אף גוף לא מוכן לאשר בפועל.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,789
ובקשר לקניה - לפי הרגולציה תחת מגבלות מסוימות מותר
מנצל כדי לשאול: בכל האזכורים שמצאתי ברשת, כולל אתרי בתי ההשקעות, ויקיפדיה ואחרים, נטען שהמגבלות הן רכישה של אופציות פוט בלבד (לא מכירה, ולא call).
בתקנות אני לא רואה את זה:
(6) השקעת הכספים ברכישה או ביצירה של אופציות שהן ניירות ערך סחירים תיעשה בתנאים אלה:
(א) שוויין המשוערך של כל האופציות שנרכשו, למעט אופציית רכש 001, לא יעלה על 5 אחוזים מהשווי המשוערך של נכסי קופת הגמל;
(ב) החשיפה לנכס הבסיס לא תחרוג מהמגבלות החלות לפי תקנות אלה;
וגם ההגבלה על מכירה בחסר היא רק על שווי הבטחונות:
(8) שווי הבטוחות בשל עסקאות באופציות ובחוזים עתידיים כאמור בפסקאות (6) ו-(7) ובמכירות בחסר, לא יעלה, בכל עת, על 10 אחוזים מהשווי המשוערך של נכסי קופת הגמל
אז מה נכון ולמה?

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,012
אז מה נכון ולמה?
הכל "נכון"
ב 6 א מדובר על שווין של האופציות (הערך הכספי שלהן)
ב 8 מדובר על שווי הבטוחות, משמע אתה יכול להשתמש כנראה רק ב 10% מהתיק שלך לצרכי בטוחות
האם מישהו ניסה לכתוב אופציות בחשבון IRA?

ממליץ על קריאה כאן:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/פתיחת-קרן-השתלמות.4145/page-2#post-155556

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,164

כתיבת אופציות call מכוסות היא סולידית, באותו המובן שמכירת ני״ע היא סולידית. מה אפשר להפסיד בה, חוץ מאשר שיצא בסוף שמכרתי את המניה במחיר לא מוצלח?

נערך לאחרונה ב:

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,789
הכל "נכון"
אתה מתייחס לסעיפי התקנות - ברור שכולן נכונות, פר הגדרה, הם מחליטים מה נכון:)
השאלה שלי היתה שזה לא תואם למידע המופיע ברשת (כאמור, באתרי בתי ההשקעות, ויקי ועוד), שאסור בכלל למכור אופציות, ואסור בכלל לקנות אופציות call. האם זו טעות?

LeRenard

משתמש ותיק
דירוג
307
כתיבת אופציות call מכוסות היא סולידית, באותו המובן שמכירת ני״ע היא סולידית. מה אפשר להפסיד בה, חוץ מאשר שיצא בסוף שמכרתי את המניה במחיר לא מוצלח?

תחשוב בתור הגוף שאצלו מנוהל החשבון שלך. ברגע שהתיר לך לכתוב אופציות, אין לו דרך למנוע ממך למכור את המניות שמכסות את האופציה, ולכן מבחינת הגוף המנהל אין בזה שום דבר סולידי, ואתה נחשף (והוא יחד איתך) להפסדים לא חסומים.

אז מה נכון ולמה?

זה לא כל כך משנה מה החוק מרשה, לפחות למיטב ידיעתי, אף אחד מהגופים המנהלים לא מרשה מסחר באופציות.

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,164
תחשוב בתור הגוף שאצלו מנוהל החשבון שלך. ברגע שהתיר לך לכתוב אופציות, אין לו דרך למנוע ממך למכור את המניות שמכסות את האופציה, ולכן מבחינת הגוף המנהל אין בזה שום דבר סולידי, ואתה נחשף (והוא יחד איתך) להפסדים לא חסומים.

בטח שיש. נניח שיש לי 100 מניות, אם עבור 50 נתתי פקודת מכירה לטווח ארוך עם limit שמחכה לביצוע, ואני רוצה לתת עכשיו פקודת מכירה חדשה, אז עד שאני מבטל את הפקודה הישנה מערכת המסחר תקבל ממני פקודה רק ל-50 שנשארו. אותו דבר שיסמנו את המניות שהן ״תפוסות״...

אבל אני יכול להבין אם הם לא רוצים להתעסק בזה.

נערך לאחרונה ב:

LeRenard

משתמש ותיק
דירוג
307
בטח שיש. נניח שיש לי 100 מניות, אם עבור 50 נתתי פקודת מכירה לטווח ארוך עם limit שמחכה לביצוע, ואני רוצה לתת עכשיו פקודת מכירה חדשה, אז עד שאני מבטל את הפקודה הישנה מערכת המסחר תקבל ממני פקודה רק ל-50 שנשארו. אותו דבר שיסמנו את המניות שהן ״תפוסות״...

אבל אני יכול להבין אם הם לא רוצים להתעסק בזה.

כל הכבוד לך, אתה מתכנת נהדר. עכשיו בוא אני אכיר לך את המתכנתים של ספארק.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
10,012
אתה מתייחס לסעיפי התקנות - ברור שכולן נכונות, פר הגדרה, הם מחליטים מה נכון:)
השאלה שלי היתה שזה לא תואם למידע המופיע ברשת (כאמור, באתרי בתי ההשקעות, ויקי ועוד), שאסור בכלל למכור אופציות, ואסור בכלל לקנות אופציות call. האם זו טעות?
תבדיל בין "אסור" ל"לא מאפשרים"
אולי כאן הבילבול, כי התקנות "מתירות", עכשיו לך תמצא מישהו "מאפשר" מספיק דקדקן לעקוב אחרייך, כאילו שחסר להם בתיקים הממוסים :)

תן לי טיקר לניסוי, אבדוק במערכת של בנק לאומי

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,164
כל הכבוד לך, אתה מתכנת נהדר. עכשיו בוא אני אכיר לך את המתכנתים של ספארק.

מסחר במניות זרות הוא לא דרך ספארק, כל מה שצריך זה ״לשתול״ פקודת מכירה פיקטיבית ב-viewtrade, או לגרוע את היתרה מה-viewtrade. אין צורך בשינוי תוכנה. אבל בסדר, כאמור אני יכול להבין למה הם לא מתעסקים בזה.

נערך לאחרונה ב:

yossik

מודרטור
דירוג
12,092

תומר אאא

משתמש ותיק
דירוג
248
בדיוק היום קיבלתי את זה :
IMG-20200917-185610.jpg

תומר אאא

משתמש ותיק
דירוג
248
מדהים. איך הצלחת?
הגשתי תלונה לפניות הציבור של רשות שוק ההון, קיבלתי תשובה שלילית.
אז הגשתי פניה חוזרת ושוב נענתי בשלילה ובגדול עזבתי את העניין,זה היה לפני 3 חודשים.
לא יודע מה קרה פתאום אבל היום קיבלתי טלפון (ומייל) שבו נאמר לי שהם החליטו לאשר לי.

Avi.e

משתמש רשום
דירוג
5
ובקשר לקניה - לפי הרגולציה תחת מגבלות מסוימות מותר, אבל אף גוף לא מוכן לאשר בפועל.
לכתוב אופציות קול מכוסות פחות מסוכן מכל דבר אחר. בעצם מי שקונה מניות ומחזיק בהן לזמן לא קצר , עושה שטות אם הוא לא כותב עליהן אופציות קול מכוסות.
בתנאי כמובן שהוא קונה לפחות 100 מניות. כל 100 חוזה קול אחד. הבעיה בארץ היא שכולם פה פרימטיבים רק שומעים כתיבת אופציות דורשים אישורים מאלוהים ובטחונות מהשטן, וגם זה לפעמים לא עוזר. למה ? אין סיבה. היה לי חשבון באינטראקטיב של פחות מ 5000 דולר, קניתי 100 מניות אז של KSS ומכרתי אופציית קול אחת. הכל בסדר המערכת אפשרה את זה כי המניות הן הבטחונות שלי.! תמיד אומרים לא משנה מה אתה עושה בשוק תמיד חפש את הסיכון . איפה הסיכון באסטרטגיה הזו ? לא באופציה.! כשאתה מוכר אופציה אתה מקבל פרמיה. והיא שלך לא משנה מה יקרה אחכ. הסיכון הוא במניה . שהיא תרד. אין לכם מניות שיורדות בתיק שלכם ? להיפך , מי שלא מוכר אופציות נשאר עם הפסד תיאורטי על הנייר, מי שמוכר לפחות מקבל מזומן כל שבוע או חודש תלוי איזה אופציה הוא מכר וכך מוריד את ההפסד שלו. לדעתי אם יש לך סבלנות , וכמובן זו אסטרטגיה לא לשוק יורד ולא למשבר, זו אחלה שיטה לעשות משכורת כל שבוע, בשקט בלי מתח, להחזיק את המניות לטווח ארוך ולכתוב אופציות בלי סוף. שיטה טובה לפנסיה לעשות עוד הכנסה. כמובן שצריך סכום קצת יותר גדול כדי לכתוב 5 או עשרה חוזים לפחות. עובד לא רע בכלל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R כתיבת אופציות מיטב דש ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
S כתיבת אופציות רכש במיטב (viewtrade) שוק ההון 15
ת מיסוי על כתיבת ורכישת אופציות מיסים 0
Golan קניה באמצעות כתיבת אופציית מכר עמוק בכסף שוק ההון 29
מ אתיקה ומוסר | כתיבת עבודות לסטודנט, וכו' אוף טופיק 55
IAmSam אופציות ומניות כעוסק מורשה או חברה בע"מ מיסים 2
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
A הימנעות מחשיפה למט״ח ע״י אופציות שוק ההון 4
unrealx מיסוי אופציות שוק ההון 1
c881 ביטול המיסוי ההוני של אופציות/RSU מיסים 35
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
T לקחת RSU או אופציות ? מיסים 7
ט קורס אופציות - כדאי? התפתחות אישית 10
S אופציות לאחר עזיבה שוק ההון 14
unrealx עוד אשכול על אופציות: חישוב שווי אוף טופיק 1
H מימוש אופציות, מס יסף ושני חשבונות בנק מיסים 13
ד אופציות לפסימיים שוק ההון 76
unrealx מיסוי על אופציות שהפכו למניות של חברה שעשתה הנפקה שוק ההון 16
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
C המרת אופציות למניות והפקדתן בידי הנאמן מיסים 5
snail מס על אופציות מיסים 4
ה מימוש אופציות ממעסיק בישראל מיסים 8
E איך להתייחס לחלוקת אופציות מבחינת מיסוי מיסים 0
L ניהול הביטחונות בצורה מיטיבית לאנשים שמוכרים אופציות שוק ההון 7
N קיזוז הפסד הון כנגד אופציות שוק ההון 3
breezblock אופציות 101? צרכנות פיננסית 5
ק אופציות על UCO שוק ההון 17
אלכס מימוש אופציות בסטארטאפ אוף טופיק 3
ע שאלה לגבי מכירת אופציות PUT או CALL שוק ההון 5
R השקעה בזהב - אופציות נוספות שוק ההון 1
Ramos מה קורה בעת מימוש אוטומטי פקיעת חוזי אופציות ? שוק ההון 10