• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כשהקופה הפסיבית יקרה יותר

מרק עוגיות

משתמש בכיר
דירוג
4,759
כמה יותר דמי ניהול הייתם מוכנים לשלם כדי לעבור מקופה מנייתית אקטיבית לקופה מחקה מדד מנייתית פסיבית?
הקרן האקטיבית מאוד זולה בגלל שהיא שייכת לארגון עובדים, כך שמעבר לקרן פסיבית יגרור עליה בדמי הניהול, אפילו אחרי משא ומתן (לא מצאתי קבוצת רכישה לקרנות מחקות, יש כזאת?). IRA לא מעשי במקרה הזה.

הרכב הנכסים הנוכחי של הקרן האקטיבית: כ50% בארץ ו-50% בחו"ל, כאשר בחו"ל מחזיקה דרך קרנות פסיביות כמו אלו של ואנגרד וpowershares. בארץ מחזיקה מניות ספציפיות וגם תעודות סל על ת"א מאה.

כמה יותר דמי ניהול הייתם מוכנים לשלם כדי לעבור מקופה מנייתית אקטיבית לקופה מחקה מדד מנייתית פסיבית?
הקרן האקטיבית מאוד זולה בגלל שהיא שייכת לארגון עובדים, כך שמעבר לקרן פסיבית יגרור עליה בדמי הניהול, אפילו אחרי משא ומתן (לא מצאתי קבוצת רכישה לקרנות מחקות, יש כזאת?). IRA לא מעשי במקרה הזה.

הרכב הנכסים הנוכחי של הקרן האקטיבית: כ50% בארץ ו-50% בחו"ל, כאשר בחו"ל מחזיקה דרך קרנות פסיביות כמו אלו של ואנגרד וpowershares. בארץ מחזיקה מניות ספציפיות וגם תעודות סל על ת"א מאה.
את צריכה להעריך בכמה הסיכון של התיק שלך גדל בעקבות המסלול המנוהל, ולהשוות אותו להפרש דמי הניהול.
מודה שזה תהליך שהוא לא כזה פשוט.

@FIYaacov בגלל זה שאלתי מה אתם הייתם עושים, בתקווה שמישהו כבר חשב על זה :)

מהתמהיל נשמע שהיא די פאסיבית בתור אקטיבית.
תשובתי היא 0.

@FIYaacov בגלל זה שאלתי מה אתם הייתם עושים, בתקווה שמישהו כבר חשב על זה :)
אני אישית חושב שהסיכון לא שווה. אז אצלי זה בינארי. ולראיה עברתי מקרן פנסיה עם 0.11% + 1.5% לקופת גמל של 0.5% מחקה סנופי (בהמשך ירד ל-0.3%).

כשאני אומר סיכון אני בעיקר מתכוון לסיכון שמנהל ההשקעות שמרני מדי לאופק ההשקעה שלך.

הבעיה, היא שאין לך דרך טובה להעריך איך הקרן תתנהל בעתיד...

אם מדובר בקרן עם היסטוריה ומוניטין טובים, אולי הייתי נשאר... כמו שיעקב ציין היא שגם צריך מידה מסויימת של סיכון...

בכל מקרה כשהיה אפשר להעביר לIRA במסגרת השינויים האחרונים , הייתי עובר.

באפיק מנייתי אני מאמין שתשואת החסר של מנהל קרן אנונימי יכולה בקלות להגיע ל-0.5-1% בשנה. התשובה מכאן ברורה.

יהיה מעניין אם מישהו יוכל למצוא נתונים בנושא, בדר"כ כל המחקרים על קרנות מנוהלות מול פאסיביות מתמקדים בשאלה איזה אחוז מהקרנות ניצחו את השוק, ולא מה הייתה תשואת החסר הממוצעת של הקרנות לעומת השוק.

מהתמהיל נשמע שהיא די פאסיבית בתור אקטיבית.
החלק החולי פסיבי, אבל הם משלמים עליו דמי ניהול לחברות המנהלות את קרנות הסל. החלק הישראלי פסיבי רק בחלקו הקטן, דרך תעודות סל, והרוב אחזקה ישירה של מניות (כולל מניות עלומות ממדד היתר). בכל מקרה, מדובר בהשקעה של 50% בישראל, האמת שזה מספיק לי בשביל לחשוב שלא כדאי להשאר במסלול הזה ושעדיף אפילו לשלם קצת יותר ולעבור למסלול צמוד למדד עולמי.

אם אין לך בעיה עם האלוקציה לא הייתי טורח.
אם מדובר בסכום מהותי מסך הנכסים, הייתי מוכר לשלם קצת יותר ובלבד ש50% מהכסף לא יושקעו בבורסה המקומית.

הייתי בסיטואציה דומה , 0.35 מנייתית מנוהלת מול 0.5 פסיבי.
השארתי במנייתי מנוהל. בנתיים ביצועים לא רעים לאורך השנים.(ידוע שהעתיד אינו מובטח בשום מוצר)
נראה שלא אשנה כל עוד הטבת המעסיק תשמר. מתוך בחירה על הקה"ש אצלי במניות מנוהל.
גמל להשקעה/השקעה אישית חלק גדול פסיבי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R לחסוך מתוך ההכנסה הפסיבית שחיים ממנה. איך זה משפיע ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
סול מה יקרה אם השקל ימחק? שוק ההון 26
A מה יקרה אם מחירי הדירות יקרסו? שוק ההון 44
M מה יקרה לקרן כספית כשהריבית תתחיל לרדת? שוק ההון 20
ד דירה ראשונה זולה או יקרה נדל"ן 5
F מבחינת ניהול השקעות - האם כדאי לקנות דירה להשקעה כמה שיותר יקרה? נדל"ן 47
J לקנות דירה שניה, או למכור את הראשונה ולקנות דירה יקרה? נדל"ן 9
Plato איך יודעים אם משכנתא היא "יקרה"? נדל"ן 3
E מחפש שרשור על כדאיות רכישת דירה יקרה בתקופת הפנסיה נדל"ן 0
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
N כמה זמן יקח לקרן זרה זולה להיות משלמת יותר ממקומית יקרה יותר? שוק ההון 3
Liron2035 טוב זה כבר מסקרן: שגיאת חישוב, השוק עלה. הבורסה נסגרה ונמצאה השגיאה..מה יקרה ביום שני? שוק ההון 22
Liron2035 מה לדעתכם יקרה לריבית בארץ? יש עוד לאן לרדת? שוק ההון 6
נולי השכרת דירה יקרה נדל"ן 28
קפה שחור מה יקרה למדד המחירים בחודשים הקרובים? אוף טופיק 34
נ מה יקרה עכשו לכל הצרכנים שלוו כסף? איך זה ישפיע עלינו? אוף טופיק 79
J אם המשבר של שנת 2008 יקרה עכשיו, מה יקרה לקופות גמל להשקעה? שוק ההון 0
naftali10 השקעה פסיבית יקרה יותר מאקטיבית שוק ההון 8
M כפר סבא עיר יקרה מה הקאץ'? נדל"ן 2
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
ב מה יקרה לבורסה כשדור הבייבי-בום יפרוש לפנסיה? אוף טופיק 24
G מה יקרה כתוצאה מהעלאת הריבית בארה"ב על שוק המניות והאג"ח ארה"ב? שוק ההון 26
Jane Doe למי יש הסבר למה עמלת המרת מטח כל כך יקרה? צרכנות פיננסית 6