• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כשאומרים שמחיר האג"ח ירד או שתהיה קריסה באג"ח מה זה משנה אם אני מחזיק אותם עד הסוף?

tomer111

משתמש סולידי
דירוג
17
אם הצורה היחידה שאני מחזיק אגח היא עד הסוף ומפזר בינהם מה זה משנה לי אם מחיר האגח ירד או יעלה, בכל מקרה אני לא מוכר אותו וממתין עד לפדיון.

אם הצורה היחידה שאני מחזיק אגח היא עד הסוף ומפזר בינהם מה זה משנה לי אם מחיר האגח ירד או יעלה, בכל מקרה אני לא מוכר אותו וממתין עד לפדיון.
אם לא תצטרך את הכסף במהלך התקופה והאגח ייפדה ואתה משווה לציפיות שלך לקבל את הסכום המובטח ולא להשקעות אלטרנטיביות, אז אכן קריסה לא אמורה להפריע לך.

הסיבה שהאג"ח יורד היא שהוא פחות משתלם.

לדוגמה: אתה מחזיק אג"ח שקלי שנותן תשואה של 1%.
פתאום מתפרצת אינפלציה של 10%.

אתה יכול להמשיך להחזיק אותו ובאמת תקבל את ה- 1% שהבטיחו לך, אבל זה הפסד ריאלי ניכר.

הסיבה שהאג"ח יורד היא שהוא פחות משתלם.

לדוגמה: אתה מחזיק אג"ח שקלי שנותן תשואה של 1%.
פתאום מתפרצת אינפלציה של 10%.

אתה יכול להמשיך להחזיק אותו ובאמת תקבל את ה- 1% שהבטיחו לך, אבל זה הפסד ריאלי ניכר.
גם אצלי צצה שאלה זהה,
רוצה לראות שהבנתי כמו שצריך,

גם אם מחיר האג"ח יורד מתחת ל100 אג', ברגע הפדיון תפדה האגרת במחיר של 100 אג'?

שאלה אחרת בנושא- אם האגח שאדם מחזיק בו עולה מעל למחיר בו הוא קנה ואמור לפדות, למה שהאדם לא ימכור אותו ואז יקנה מחדש באותו סכום (וכך יזכה לפדיון גבוה יותר)? כלומר, למה לתת לאגח שלך לרדת "בוודאות" ולא פשוט למכור ברווח? מניח שיש לי כאן פער בסיסי בהבנה ולכן אני שואל.

הפידיון הסופי לא ישתנה, הוא קבוע לשער שבו האגח הונפק. על כל יחידת אגח שברשותך תקבל x שקלים. אם יחידה עלתה לך 100 או 150 זה לא משנה את הפידיון בסוף.

אז מה המשמעות של עליית ערך האגח מבחינת מי שמחזיק בו?

שאלה אחרת בנושא- אם האגח שאדם מחזיק בו עולה מעל למחיר בו הוא קנה ואמור לפדות, למה שהאדם לא ימכור אותו ואז יקנה מחדש באותו סכום (וכך יזכה לפדיון גבוה יותר)? כלומר, למה לתת לאגח שלך לרדת "בוודאות" ולא פשוט למכור ברווח? מניח שיש לי כאן פער בסיסי בהבנה ולכן אני שואל.
כי הקופונים יפחתו.

אז מה המשמעות של עליית ערך האגח מבחינת מי שמחזיק בו?
אם אתה מחזיק עד הפדיון אז אין משמעות.

אחרת יש לך הזדמנות למכור ברווח ולחפש השקעה אחרת, בדרך כלל לא תמצא השקעה יותר טובה באותה רמת סיכון.

בפשטות, מבלי להתייחס לאלטרנטיבות וערך ריאלי אפשר להבין שאג״ח הוא כמו חוזה ומה שנקבע בו מראש יבוצע בהתאם. האם החוזה הזה אכן משתלם זו שאלה אחרת.

אחרת יש לך הזדמנות למכור ברווח ולחפש השקעה אחרת, בדרך כלל לא תמצא השקעה יותר טובה באותה רמת סיכון.
אבל אם תמכור ברווח ומיד תקנה מחדש את אותו אגח, לא תחזיק כעת בכמות גדולה יותר מזו שקנית קודם וכך הריבית שתקבל תעלה?

למי שמחזיק עד הפדיון, ההפסד הוא הפסד תשואה אלטרנטיבית.
נגיד קנית אג"ח שנותן תשואה 1% לעשר שנים.
אחרי שנה יצא אג"ח שנותן 2%.
אם לא היית קונה לפני שנה, יכולת עכשיו באותו הכסף לקנות את האג"ח החדש. אבל הכסף שלך תקוע באג"ח שמשלם רק 1%.

ובנוסף, למה שאחזיק עד הפדיון ואקבל חזרה את הסכום בו קניתי, אם הוא נמוך יותר מהסכום שאקבל אם אמכור עכשיו?

אבל אם תמכור ברווח ומיד תקנה מחדש את אותו אגח, לא תחזיק כעת בכמות גדולה יותר מזו שקנית קודם וכך הריבית שתקבל תעלה?
לא, אם מחיר האג"ח עלה אז תוכל למכור ברווח, אבל כשתקנה אותו מחדש תוכל לקנות פחות יחידות (המחיר עלה).

ובנוסף, למה שאחזיק עד הפדיון ואקבל חזרה את הסכום בו קניתי, אם הוא נמוך יותר מהסכום שאקבל אם אמכור עכשיו?
כי לעתים קרובות אג"חים מחלקים קופונים, ואם תמכור עכשיו אז תוותר עליהם.

כי לעתים קרובות אג"חים מחלקים קופונים, ואם תמכור עכשיו אז תוותר עליהם.
והקופונים האלה באמת יותר גדולים מהעליות הזמניות שיש המון פעמים בקרנות אגח? ובנוסף, למה שלא אמכור ואקנה מחדש מיד, ואז גם בשלב הפדיון עוד כמה שנים אקבל בחזרה יותר כסף, וגם אקבל קופונים?

למה שלא אמכור ואקנה מחדש מיד, ואז גם בשלב הפדיון עוד כמה שנים אקבל בחזרה יותר כסף, וגם אקבל קופונים?
נניח שקנית אג"ח מדינה ל10 שנים שמשלם ריבית 4%,אתה קונה ב100 ומקבל קופון 4 כול שנה,כשבסוף ה10 שנים אתה מקבל את ה100 חזרה.

עברה שנה והריבית על אותו סוג אג"ח ירדה ל2%,עכשיו האג"ח שלך שווה יותר כי אג"ח מקביל יחזיר את אותם 100 בסוף אבל ישלם בדרך רק חצי מהקופונים ולכן ההפרש יבוא לידי ביטוי במחיר יותר גבוה של האג"ח שלך.
במידה ואתה רוצה להמשיך להחזיק לא יעזור לך למכור ביותר מ100 ולקנות אג"ח חדש כי האג"ח החדש שתרכוש ישלם לך קופון יותר קטן ובסופה של התקופה ישאר לך אותו סכום.

נניח שקנית אג"ח מדינה ל10 שנים שמשלם ריבית 4%,אתה קונה ב100 ומקבל קופון 4 כול שנה,כשבסוף ה10 שנים אתה מקבל את ה100 חזרה.

עברה שנה והריבית על אותו סוג אג"ח ירדה ל2%,עכשיו האג"ח שלך שווה יותר כי אג"ח מקביל יחזיר את אותם 100 בסוף אבל ישלם בדרך רק חצי מהקופונים ולכן ההפרש יבוא לידי ביטוי במחיר יותר גבוה של האג"ח שלך.
במידה ואתה רוצה להמשיך להחזיק לא יעזור לך למכור ביותר מ100 ולקנות אג"ח חדש כי האג"ח החדש שתרכוש ישלם לך קופון יותר קטן ובסופה של התקופה ישאר לך אותו סכום.
אדייק את שאלתי: קניתי קרן אגח קצר צמוד לפני שנה והערך שלה עלה ב4.5 אחוז (מה שהגדיל יפה את התיק שלי). אני מניח שמדובר בעלייה משמעותית יחסית למצופה מאגח ושהקופונים הצפויים לא יהיו גבוהים יותר. לכן אני תוהה אם למכור, ואז לחפש מחדש מה לקנות עם הכסף, אפילו לקנות מחדש את אותו אגח. אני מניח שאני מפספס פה משהו בהבנה הבסיסית של איך אגח עובד. תוכל להבהיר לי את התמונה? הרי אם אחכה לפדיון אקבל חזרה סכום נמוך יותר משמעותית.

קניתי קרן אגח קצר צמוד לפני שנה והערך שלה עלה ב4.5 אחוז
האג"ח הצמוד עלה כי האינפלציה התעוררה, אז עכשיו הוא שווה יותר.
אתה יכול למכור אותו אבל אז המזומן שלך יישחק באינפלציה.

אז יהיה לך רווח קצר טווח אם תעשה את זה.

וכמו שכבר כתבתי לך, אם תקנה מחדש את אותו אג"ח (במחיר החדש והגבוה) אז לא עשית כלום.

הרי אם אחכה לפדיון אקבל חזרה סכום נמוך יותר משמעותית.
לא, אג"ח צמוד נותן את הקרן, הריבית שהבטיח + מדד. תקבל יותר ממה שחשבת.

לכן אני תוהה אם למכור, ואז לחפש מחדש מה לקנות עם הכסף, אפילו לקנות מחדש את אותו אגח. אני מניח שאני מפספס פה משהו בהבנה הבסיסית של איך אגח עובד. תוכל להבהיר לי את התמונה? הרי אם אחכה לפדיון אקבל חזרה סכום נמוך יותר משמעותית.
אני לא יודע איך עובד בדיוק המנגנון באג"ח שקנית,אבל כנראה כמו שתיארתי המחיר שלו עלה כי אג"ח מקביל שמונפק עכשיו צפוי לשלם פחות ריבית.
אולי באמת רכשת אחרי נפילות זמניות מחוסר נזילות, דבר אחד בטוח למכור ולקנות אותו מחדש לא נותן לך כלום חוץ מהקדמת תשלום המס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
B למה אנשים מתכוונים כשאומרים שהשוק גבוה שוק ההון 11
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 20
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
ב חשיפה לכלל סוגי האג"חים הממשלתיים שוק ההון 4
A איך זה שבפיקדון דולרי מציעים באיזור ה6 אחוז והתשואה על האג״ח הקצר טווח נושק רק ל5 ? שוק ההון 13
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
R קריסת האג"ח הממשלתיות ומעבר לאפיק סולידי אחר שוק ההון 12
I עד כמה תשואות האג"ח לטווח ארוך משפיעות על מחירי הדירות? שוק ההון 21
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
Yos העלאת דמי ניהול של קרן האג"ח - התלבטות שוק ההון 6
לא חשוב שמות מספר שאלות על הפלח האג"חי בתיק שוק ההון 2
P החזרת האג"ח לתיק ההשקעות שלי שוק ההון 4
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8
B חלוקת פלח האג"ח בתיק שוק ההון 8
OiNK מה דעתכם על קרנות האג״ח של BlackRock? שוק ההון 34
R סיוע בפלח האג"ח שוק ההון 4
לא חשוב שמות בקשת דעות בדבר הפלח האג"חי בתיקי הקט. שוק ההון 42
נ עד כמה האג"ח הממשלתיות עוד יכולות לעלות שוק ההון 2
E הוספת החלק האג"חי לתיק שוק ההון 8
N איך אתם מגדרים את החלק האג"חי שלכם מאינפלציה שוק ההון 11
unrealx בנק ישראל מזהיר על מקריסה במחירי האג"ח שוק ההון 3
S כתבה : מלך האג"ח: "אני לחלוטין מאמין שמדד ה-S&P500 יקבע שפל חדש" שוק ההון 60
שיקלר מעקב אחרי תשואת האג"ח ללא מיסים שוק ההון 0
הטירונית החלק האג"חי בתיק השקעות פאסיבי וסולידי שוק ההון 4
M השקעה בכלל שוק האג"ח (מדד אג"ח כללי) שוק ההון 12
א לא מבין - התשואות על האג"ח עלו שוק ההון 0
A הקצאת נכסים בחלק האג"ח של התיק שוק ההון 8
חתול לילה האם ניתן לתזמן את שוק האג"ח שוק ההון 25
O מה אתם עושים עם החלק האג"חי בתיק? שוק ההון 25
S בעיה אמריקאית עם אפיק האג"ח בתיק שוק ההון 31
Sesquiterpene התלבטות לגבי החלק האג"חי בתיק שוק ההון 12
C האם לדעתכם בעקבות חוק פנסיה לעצמאים, האג"ח והמניות יעלו? שוק ההון 2
I האם קרנות מחקות מדדי חו"ל שיכות לפלח המנייתי או האג"חי שוק ההון 17
N חוסר הבנה של מצב האג"ח הממשלתי שוק ההון 62
R מה צריך ליהיות המח"מ הכולל של האג"ח בתיק שלך? שוק ההון 12
doc29 ניסיון לעשות קצת סדר בנושא האג"ח שוק ההון 65
Lio התייעצות בנושא מרכיב האג"ח בתיק 50-50 שוק ההון 16
ה האם רעידת האדמה החלה בשוק האג"ח ? שוק ההון 25
Zohar איך יודעים שהתשואה על האג"ח הגיע לקצה גבול יכולתו? ושאלה בנוגע לאיזון תיק הארי בראון שוק ההון 2
V החלק האג"חי בתיק למי שבונה את התיק שלו בימים אלה - איזו סיבה יש לקנות ולא לחכות? שוק ההון 54
shlomi171 פילוח האג"ח בתיק- מדדי או שקלי? שוק ההון 9
עומר חלופה לקרנות האג"חיות בתיק שוקולד מריר שוק ההון 12
E למה מסתבכים כל כך עם האג''ח? שוק ההון 13
I כיצד לאייש את חלק האג"ח בקרן השתלמות IRA? שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה