כרטיס ללא עמלות המרה

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י omer1636, ‏14/11/18.

1. omer1636

omer1636 משתמש רשום

היי, ברשותי כרטיס אמקס פלטינה חוץ בנקאי וכרטיס פלייקארד פלטינה בנקאי.
    בכרטיס החוץ בנקאי קיבלתי הטבה של 100% הנחה בעמלות המרה של כל מטבע, בכרטיס הבנקאי ביקשתי מספר פעמים מאמריקן אקספרס שיתנו לי את אותה הטבה, אך הם לא היו מוכנים ואמרו לי להסתפק ב25% הנחה (1.725 במקום 2.3% ).
    משום מה המוקד שלהם התקשר אליי היום ובישרו לי שבכרטיס שהיה לי 100% הנחה בעמלת המרה ההטבה תסתיים בסוף השנה ותחודש ל25% הנחה בלבד.
    האם יש משהו שניתן לעשות או לחילופין כרטיס שבו ניתן לקבל הטבה משמעותית יותר מזו שיש לי היום? מדובר בהיקף שימושים גדול, בתודה מראש לעונים.

נערך לאחרונה ב: ‏14/11/18
  2. roneng

roneng משתמש בכיר

יש כמה אפשרויות:
    1. כרטיס אשראי עם 1% עמלת המרה (דיון)
    2. כרטיס אשראי אמריקאי (דיון) - יש הרבה כאלה בלי עמלת המרה.
    3. יש אפשרות לשייך את הכרטיס הבנקאי לחשבון מט"ח וככה לחסוך עמלות המרה בכרטיס (מצד שני עדיין תצטרך להמיר כספים, מה שאומר כנראה עמלות לבנק).

לקבל פטור מלה מעמלת המרה כאדם בודד נראה לי כמעט ובלתי אפשרי. לי יש כרטיס כזה דרך מקום העבודה, אבל גם לארגונים גדולים מאוד נדיר שמגיעים ממש ל0%. בד"כ מצליחים להוריד אותם לאזור ה1% ולא הרבה פחות.
    הסיכוי הכי טוב שלך, לדעתי, זה דרך מחלקת השימור - פשוט תבקש לבטל את הכרטיס ותגיד שזה בגלל העמלה הגבוהה. יש סיכוי טוב שמחלקת השימור תנסה לשמר אותך ותצליח להוריד את העמלות (גם אם לא ל0% לפחות תוכל לקבל הנחה גבוהה יותר).

3. nomad

nomad משתמש ותיק

הבנתי שעל הפלטינה של אמקס אין סיכוי להשיג פטור (אפילו מותנה) מדמי כרטיס, אז סקרן אם שני כרטיסי פלטינה מאמקס אומר שאתה משלם $27 לחודש על כל אחד? אם לא, אשמח להבין איך

נערך לאחרונה ב: ‏14/11/18
  4. roneng

roneng משתמש בכיר

אתה רציני שכרטיס אמקס פלטינה ישראלי עולה 324$ בשנה? נשמע לי המון
    האמריקאי עולה 550$ לשנה, אבל אם אתה יכול לנצל את כל הזיכויים שאתה מקבל איתו אתה מגיע לעלות של כ50$ (לפני החישוב של שאר ההטבות).
    לפי מה שהבנתי בישראלי אין בכלל זיכויים וגם יש פחות הטבות מאשר באמריקאי.

5. nomad

nomad משתמש ותיק

כן אמקס קשים עם הפלטינה שלהם שבאמת נותן הטבות שוות (גם אם פחות מחו"ל) למי שמנצל אותן. הם תמיד התבדלו מחב' האשראי האחרות בקטע הזה, היו עם האף למעלה ושמו דגש על תדמיות יוקרתיות, מכובדות וכו'.

למי שמשלם על פלטינה שלהם יש אמנם זכות לכרטיס נלווה חינם אבל פותש מדבר על אחד בנקאי והשני חוץ בנקאי אז לא כזה סביר שאחד נלווה לשני. בכל מקרה $27 זה לא מעט.

מאד אתפלא אם משהו השתנה

6. roneng

roneng משתמש בכיר

אני לא הייתי משלם 300$ רק בשביל ההטבות. יש כרטיסים זולים יותר שנותנים בערך את אותם ההטבות.
    ב50$ שעולה האמריקאי (אחרי הזיכויים) עוד הייתי שוקל, הבעיה שהזיכויים שיש שם פחות רלונטיים לישראלים, מה שמעלה את עלות הכרטיס בפועל.

7. omer1636

omer1636 משתמש רשום

אפשרי, פשוט צריך להיות מספיק אסרטיבי ולהראות להם פעילות מטבע זר בכרטיס.
    מצ״ב צילום מסך מהאתר עם ההטבה (הם קוראים לזה 99.99% הנחה בעמלת המרה כי טכנית אין להם אפשרות לעשות 100% במערכת), מנסיוני היא תקפה לכל סוגי המטבעות .

Fitch אוהב/ת את זה.
  8. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

אתה לא משלם יותר על Chase? או שההטבות לא ברות השוואה?

9. roneng

roneng משתמש בכיר

ברוטו או נטו?
    ברוטו כן. הוא עולה 450$, אבל יש זיכוי של 300$ שאפשר לקבל בלי שום בעיה, ככה שזה יוצא 150$ בלבד.
    זאת בדיוק הבעיה עם הכרטיס הישראלי - יש אומנם הטבות, אבל אין בכלל זיכויים. נכון שגם בפלטינום האמריקאי יש זיכויים, אבל בתור ישראלי מאוד קשה לנצל אותם.

מבחינת הטבות, יש יתרונות מסויימים לאמקס (יש יותר לאונגים ומקבלים גם סטטוס ברשתות מלונות), אבל יש גם כמה חסרונות (ביטוחים בחלקם פחות טובים).
    חוץ מזה שצבירת הנקודות של הCSR הרבה יותר גבוהה מאשר בפלטינום (למעט בקניית כרטיסי טיסה, וגם זה רק בקניה ישירה מחברת התעופה או דרך הפורטל של אמקס).

10. יבגני_ל

יבגני_ל משתמש ותיק

מה כתבו פעם פעם לגבי העברת שקלים ל IB, המרה לדולרים ומשיכה לחשבון הבנק כמט"ח?
    המשיכה עולה 10$, לא?
    האם בנקים נוטים לגבות על חשבונות מט"ח? נגיד, beOnline של הפועלים?

11. roneng

roneng משתמש בכיר

אל תשאל אותי. אני לא מחזיק מט"ח בחשבונות בארץ

12. יבגני_ל

יבגני_ל משתמש ותיק

שלחתי עכשיו פניית בירור לפועלים לגבי זה. במחשבה שניה, אם IB גובים 10 דולר להעברה, ואם פועלים לא גובים כלום ואין הוצאות נוספות, אני צריך לסנדל 1000$ ומעלה בחשבון בבנק על מנת להינות מיתרון כולשהו, כי עמלת המרת המט"ח שאני משלם היא 1%.
    (אם 1% זה 10 דולר, אז 100% זה 1000 דולר)
    כנראה שלא משתלם לעסוק בזה.

sogi אוהב/ת את זה.
  13. roneng

roneng משתמש בכיר

על העברה ראשונה IB לא גובים כסף.
    מי שגובה זה הבנק המקשר, ולרוב גם הבנק המקבל. (בנקים ישראלים אוהבים לגבות עמלות על העברה נכנסת מחו"ל)

יבגני_ל אוהב/ת את זה.
  14. sogi

sogi משתמש בכיר

אבל החישוב עדיין נכון ויוצא שזה לא משתלם.
    אם צריך לנעול מעל 1000 דולר בשביל עמלת המרת קטנה מאחוז, אז אולי עדיף פשוט להשתמש בהמרה של כרטיס האשראי.

יבגני_ל ו-roneng אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
כרטיס אשראי ללא עמלות וללא הטבות צרכנות פיננסית ‏9/8/19
הוצאת כרטיס אשראי ללא עמלות צרכנות פיננסית ‏17/10/18
יש היום בנקים שנותנים חשבון עובר ושב ללא עמלות + כרטיס אשראי? צרכנות פיננסית ‏27/3/16
כרטיס אשראי חוץ בנקאי- איך לחייב חשבון מט"ח? צרכנות פיננסית ‏3/8/19
מתלבט איזה כרטיס אשראי להזמין. צרכנות פיננסית ‏15/7/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.