• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כרטיס אשראי חוץ בנקאי

Dan100

משתמש סולידי
דירוג
9
שלום לכולם,
כשאני מנפיק כרטיס אשראי חוץ בנקאי, אז האם הוא קשור ישירות לחשבון הבנק הרגיל שלי, שיש לו כבר כרטיס אשראי בנקאי משלו (שני כרטיסים ממקורות שונים בחשבון בנק אחד)? ז"א האם זה יהיה בדיוק אותו כרטיס אשראי, רק שלבנק לא תהיה השפעה עליו? האם החיובים שיהיו בכרטיס אשראי חוץ בנקאי עדיין ירדו מחשבון בנק רגיל שלי?
אין פה איזשהו ניגוד עניינים, כאשר יש חיובים בחשבון בנק מכרטיס שנופק במקום אחר?

האם הוא קשור ישירות לחשבון הבנק הרגיל שלי, שיש לו כבר כרטיס אשראי בנקאי משלו
לא ברור לי מה הכוונה "ישירות", אבל כן הוא מחייב את חשבון הבנק הרגיל שלך.
כמובן שמאחר וזה כרטיס חוץ בנקאי אתה יכול בקלות לשנות את חשבון העו"ש שהכרטיס מחייב.
(שני כרטיסים ממקורות שונים בחשבון בנק אחד)?
יכולים להיות גם 20.
ז"א האם זה יהיה בדיוק אותו כרטיס אשראי, רק שלבנק לא תהיה השפעה עליו?
תלוי איזה כרטיס אתה מוציא. אם אתה מוציא "בדיוק את אותו כרטיס" כחוץ בנקאי אז כן, זה יהיה אותו כרטיס (למרות שלא בטוח שכל המנפיקים מאפשרים את זה).
אם אתה מוציא כרטיס אחר אז זה יהיה כרטיס אחר.
האם החיובים שיהיו בכרטיס אשראי חוץ בנקאי עדיין ירדו מחשבון בנק רגיל שלי?
כן
אין פה איזשהו ניגוד עניינים, כאשר יש חיובים בחשבון בנק מכרטיס שנופק במקום אחר?
בדיוק להיפך.
ניגוד העניינים היה כשהבנק היה גם זה שהנפיק את כרטיס האשראי.

כן כן וכן. אין ניגוד עניינים זכותך לתת הרשאה לחיוב חשבון למי שתבחר. אם זה היה תלוי רק בבנקים המצב כמובן היה שונה, אבל יש חוק (שהיום ברור יותר מהקרקס שהיה פה בשנים עברו).

לא ברור לי מה הכוונה "ישירות", אבל כן הוא מחייב את חשבון הבנק הרגיל שלך.
התכוונתי שעליו יהיה רשום מספר בנק, מספר סניף ומספר חשבון (כמו שרשום עכשיו על כרטיס בנקאי רגיל שלי). האם זה יהיה גם ככה?

אז ההבדל העיקרי בין כרטיס בנקאי לחוץ בנקאי זה שהמסגרת נקבעת ע"י חברת אשראי ולא בנק? חוץ מזה הכל אותו דבר?

עוד שאלה:
איך חברת האשראי תקבע לי את המסגרת? לפי איזה קריטריונים? הרי אין לה גישה לחשבון הבנק שלי והיא לא יודעת את ההכנסות וההוצאות שלי.

התכוונתי שעליו יהיה רשום מספר בנק, מספר סניף ומספר חשבון (כמו שרשום עכשיו על כרטיס בנקאי רגיל שלי). האם זה יהיה גם ככה?
כן.
לא שברור לי למה זה משנה למשהו.
ואגב, אם תשנה את החשבון שהכרטיס משוייך אליו לא ינפיקו כרטיס חדש והמספר החדש יופיע רק בחידוש הבא.

אז ההבדל העיקרי בין כרטיס בנקאי לחוץ בנקאי זה שהמסגרת נקבעת ע"י חברת אשראי ולא בנק? חוץ מזה הכל אותו דבר?
ההבדל שהמנפיק הוא הבנק בכרטיס בנקאי וחברת באשראי בחוץ בנקאי.
זה גם משפיע על מי קובע את המסגרת וגם על דברים אחרים. למשל בחוץ בנקאי אפשר בקלות לשנות את העו"ש שהכרטיס מחייב, בכרטיס בנקאי את צריך להנפיק כרטיס חדש (ולעדכן את כל הוראות הקבע בכרטיס) אם אתה עובר בנק.
איך חברת האשראי תקבע לי את המסגרת?
האלגוריתם המדוייק חסוי. אבל מניח שלוקחים בחשבון כל מיני דברים כמו הסטוריית אשראי, הכנסה ומסגרות קיימות

עוד שאלה:
איך חברת האשראי תקבע לי את המסגרת? לפי איזה קריטריונים? הרי אין לה גישה לחשבון הבנק שלי והיא לא יודעת את ההכנסות וההוצאות שלי.
הרעיון עם אשראי (באופן כללי):
1. חברה א' נותנת לאנשים מסגרת אשראי ומאפשרת להם לבצע עסקאות על בסיס האשראי שניתן להם
2. במקרים רבים חלק מהעסקאות הנ"ל מתבצעות באמצעות כרטיס אשראי ובמקרה כזה חיובים שמבוצעים דרך האשראי
2.1. מתווספים ל"חוב" שלך כלפי החברה (ובדרך כלל ללא ריבית בהנחה שאתה משלם בתשלום יחיד במועד החיוב הקרוב)
2.2. משולמים דרך הבנק שדרכו נתת לחברת האשראי הרשאה לחייב (זה נכון עבור חברות אשראי ישראליות, בחו"ל יש מודלים אחרים, למשל כזה שבו אתה נדרש לבצע העברה לחברת האשראי, למשל)

בארץ, בעבר, הונפקו כרטיסי אשראי רק דרך הבנקים (כלומר חברות האשראי והבנקים היו פחות או יותר אותו דבר) וזה יצר ניגוד עניינים (או לפחות נתן לבנקים יותר מדי כוח)
כיום המצב הוא שניתן עדיין להנפיק כרטיסי אשראי "דרך הבנק" (בפועל הכרטיסים לרוב יהיו משויכים לחברת אשראי אבל המסגרת והתנאים ייקבעו על ידי הבנק) וניתן להנפיק ישירות דרך חברות האשראי.

חברות אשראי יכולות לקבוע לך מסגרת על בסיס כמה דברים:
1. דיווח שלך לגבי המצב שלך
2. יכול להיות שיבקשו ממך מסמכים שמאשרים את הדיווח שלך (למשל אישור משכורת / פירוט עו"ש בבנק)
3. יכול להיות שיבקשו ממך גישה למאגר הנתונים שבו יש היסטוריה של האשראי שלך
4. -עריכה- כמובן שאם יש לחברת האשראי גישה למידע עליך (למשל אם יש לך כבר כרטיסים שהנפקת דרכם או עסקאות אחרות שעשית דרכם / אם אפשרת לבנק לשתף מידע באיזה טופס שמילאת פעם) אז היא תשתמש בו

תודה רבה לכם על התשובות!

שאלות נוספות:
אם אני מעוניין לפתוח חשבון בנק נפרד שמיועד רק להשקעות בחו"ל, כאשר אחת האפשרויות של העברת כסף לחו"ל היא דרך כרטיס אשראי (בנוסף להעברה בנקאית), אז איזה כרטיס עדיף לי לקחת? בנקאי או חוץ בנקאי? הכרטיס לא מיועד לקניות אלה רק להעברת כסף.
והאם עדיף לי לפתוח חשבון נוסף (שמיועד רק להשקעות בחו"ל) באותו הבנק שיש לי כבר חשבון רגיל או בבנק אחר?

אם אני מעוניין לפתוח חשבון בנק נפרד שמיועד רק להשקעות בחו"ל, כאשר אחת האפשרויות של העברת כסף לחו"ל היא דרך כרטיס אשראי (בנוסף להעברה בנקאית), אז איזה כרטיס עדיף לי לקחת? בנקאי או חוץ בנקאי? הכרטיס לא מיועד לקניות אלה רק להעברת כסף.
אין ברוקר נורמלי שתומך בקבלת כספים דרך כרטיס אשראי, רק הימורי פורקס וכו'

ואם בכל זאת נתייחס למצב של העברת כסף דרך כרטיס אשראי...
השאלה איך אתה מעביר בדיוק.
חלק מהדרכים נחשבות "משיכת מזומן" ובאים עם עמלה גבוהה וחלק נחשבים עסקה רגילה ואז העמלה נמוכה יותר.
בכל מקרה יש דרכים יותר זולות להעביר כסף לחו״ל

חלק מהדרכים נחשבות "משיכת מזומן" ובאים עם עמלה גבוהה וחלק נחשבים עסקה רגילה ואז העמלה נמוכה יותר.
אתה יכול לפרט בבקשה לגבי הדרכים? איך כל אחת מתבצעת בפועל?
בכל מקרה יש דרכים יותר זולות להעביר כסף לחו״ל
איזה דרכים יותר זולות קיימות?

אתה יכול לפרט בבקשה לגבי הדרכים? איך כל אחת מתבצעת בפועל?
לא ממש.
בגלל זה שאלתי אותך:
איך אתה מעביר בדיוק.

איזה דרכים יותר זולות קיימות?
ברוב המקרים אפילו העברה בינ"ל דרך הבנק תיהיה יותר זולה ממשיכת מזומן מכרטיס אשראי בחו"ל.
וכמובן שיש שיטות יותר מתקדמות כמו IB וכו'

במקרה כזה סביר שזה יסומן כעסקה ולא כמשיכת מזומן, אבל אי אפשר להיות בטוחים ב100%.
אז במקרה הזה מה עדיף? אם נתייחס לשאלה הקודמת שלי:
אז איזה כרטיס עדיף לי לקחת? בנקאי או חוץ בנקאי? הכרטיס לא מיועד לקניות אלה רק להעברת כסף.
והאם עדיף לי לפתוח חשבון נוסף (שמיועד רק להשקעות בחו"ל) באותו הבנק שיש לי כבר חשבון רגיל או בבנק אחר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
מ כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 22
1337justme כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 42
ס כרטיס אשראי חוץ בנקאי- איך לחייב חשבון מט"ח? צרכנות פיננסית 39
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
N כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
WRLD כרטיס אשראי ראשון צרכנות פיננסית 22
A כרטיס אשראי flycard מסוים צרכנות פיננסית 1
TheOneTech כרטיס אשראי לא יקר לעסקאות מתמשכות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
פיטר גריפין ביטוח נסיעות דרך כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 26
TheOneTech שאלה על כרטיס אשראי של חבר מחו"ל צרכנות פיננסית 6
C דוח מסלקה פנסיונית ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 8
F כרטיס אשראי מומלץ להוצאות גבוהות פוסטים מאיכות נמוכה 13
הoוליד כרטיס אשראי לחייל המשוחרר צרכנות פיננסית 1
א כרטיס אשראי לחשבון מעוקל צרכנות פיננסית 15
E הוצאות בחו"ל - חשבון דולרי לעומת כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M כרטיס אשראי קריפטו שעובד בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 1
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
M כרטיס אשראי מומלץ צרכנות פיננסית 2
D כרטיס אשראי קריפטו לישראלים השקעות אלטרנטיביות 1
ת כרטיס אשראי "שופרסל" לא נתמך באפליקציית Google Pay? צרכנות פיננסית 18
M שאלה לגביי כרטיס אשראי בנקאי המקושר לחשבון מט"ח צרכנות פיננסית 2
stamEhad הוצאת כרטיס אשראי עם חשבון בWise צרכנות פיננסית 1
ז מה המודל העיסקי של כרטיסי אשראי ללא דמי כרטיס? צרכנות פיננסית 20
ה כרטיס אשראי נחסם צרכנות פיננסית 3
ת כרטיס אשראי ומשיכת מזומנים פוסטים מאיכות נמוכה 5
I כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט צרכנות פיננסית 19
I כרטיס אשראי פלטינה - הוט צרכנות פיננסית 9
בורג 250 שקל מתנה עבור הזמנת כרטיס אשראי ביט צרכנות פיננסית 25
ה כרטיס אשראי חדש מבטל את הישן? פוסטים מאיכות נמוכה 37
S מדוע חיוב כרטיס אשראי בחו"ל מתבצע בשורה נפרדת? צרכנות פיננסית 2
D פתיחת חשבון בנק והזמנת כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 5
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
י קבלת כרטיס אשראי ללא תלוש שכר צרכנות פיננסית 20
ב כרטיס אשראי וירטואלי צרכנות פיננסית 21
Rio להבין מהעו"ש בבנק איזה כרטיס אשראי ספציפי מחייב? צרכנות פיננסית 13
M כרטיס אשראי וחשבון בנק מומלצים לנסיעות לחו"ל אוף טופיק 21
M האם חייב כרטיס אשראי? צרכנות פיננסית 13
O כרטיס אשראי עסקי צרכנות פיננסית 13
T כרטיס אשראי לטובת קרדיט סקור ומשכנתא נדל"ן 2
ת ביטול כרטיס אשראי בנקאי, הם הביטול הוא דרך הבנק? פיזית בסניף? צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה