• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כרטיס אשראי חוץ בנקאי- איך לחייב חשבון מט"ח?

סולידי_לרגע

משתמש רגיל
דירוג
88
יש לי כרטיס אשראי חוץ בנקאי.
אני רוצה לקנות מט"ח (נגיד דולר, או אירו) כי אני קונה בהרבה אתרים מחו"ל במטבע המקומי, ואני רוצה שבעת החיוב יחויב החשבון שבו יש דולר/אירו בהתאם ולא בשקלים. (בקיצור- לא לעבור דרך ההמרה של חברת האשראי).

דרך אתר הבנק מופיע שבעת קנית דולרים יזוכה חשבון העו"ש שלי ויווצר חשבון "עוש פקדון מטבע חוץ".

האם זה אומר שמעתה והלאה, אם יש לי חיוב בדולר ויש לי יתרה של דולרים, החיוב ירד משם ולא מהעו"ש הרגיל?

(אגב, חמודים שם בבנק... אם עושים הוראת קבע חודשית לקנית מט"ח אז אין עמלות בכלל. לקניה חד פעמית יש גם יש).

כרטיס אשראי חוץ בנקאי- איך לחייב חשבון מט"ח?
עד כמה שאני יודע, אי אפשר.
אני רוצה שבעת החיוב יחויב החשבון שבו יש דולר/אירו בהתאם ולא בשקלים. (בקיצור- לא לעבור דרך ההמרה של חברת האשראי).
למה?
ברוב המקרים המרה בכרטיס אשראי טוב תיהיה זולה מהבנק.
אגב, חמודים שם בבנק... אם עושים הוראת קבע חודשית לקנית מט"ח אז אין עמלות בכלל. לקניה חד פעמית יש גם יש
בדקת מה מרווח השער?

@סולידי_לרגע , הכי פשוט זה לשאול את חברת האשראי והבנק.
אני חושב שפותחים חשבון מט"ח בבנק, מעבירים אליו כספים במטבע הנקובה ומבקשים מחברת האשראי לחייב את החשבון בהתאם למטבע, לא בטוח זה רק קומון סנס.

השרשור שקישרת אליו הוא באמת השרשור אותו חיפשתי (ולא מצאתי) לפני שפתחתי את ההודעה הזאת.
זה דווקא נשמע לי כל כך הגיוני שהמצב בישראל שבור ככה, אבל אתקשר לבנק/לחברת האשראי לבדוק אם משהו השתנה ב-2019. אם כן, אעדכן כאן.

זה דווקא נשמע לי כל כך הגיוני שהמצב בישראל שבור ככה, אבל אתקשר לבנק/לחברת האשראי לבדוק אם משהו השתנה ב-2019. אם כן, אעדכן כאן.
למה שבור?
אני לא בטוח אם במדינות אחרות יש בכלל אפשרות לחייב במטבע שהוא לא המטבע של המדינה.
בארה"ב למשל אני די בטוח שזה לא אפשרי - התשלום על כרטיס האשראי הוא תמיד בדולרים, אתה לא יכול להגיד להם לחייב אותך מחשבון אירו או ש"ח.

ביקשתי מהבנקאי וקישרו את הכרטיס לחשבון המט"ח בלי בעיה. רק לשים לב שמקושר למטבע אחד - אם מקושר לדולר על יורו תשלם עמלת המרה.

ביקשתי מהבנקאי וקישרו את הכרטיס לחשבון המט"ח בלי בעיה. רק לשים לב שמקושר למטבע אחד - אם מקושר לדולר על יורו תשלם עמלת המרה.
בכרטיס חוץ בנקאי?

בכרטיס חוץ בנקאי?
כן. אם נדייק בכלל לא ידעתי על האופציה. הלכתי לבדוק איך הכי זול לקנות מטח לטיול והבנקאי היציע לפתוח חשבון מטח ולקשר איליו את הכרטיס.

כן. אם נדייק בכלל לא ידעתי על האופציה. הלכתי לבדוק איך הכי זול לקנות מטח לטיול והבנקאי היציע לפתוח חשבון מטח ולקשר איליו את הכרטיס.
איך הבנקאי יכול להציע לך את זה אם הכרטיס לא בנקאי?
נשמע לי מוזר...

אים אתה משלם בחול בכרטיס אשראי חוץ בנקאי, חברת האשראי מרווחה את העמלה על ההמרה
אם אתה מקושר לחשבון מטח בבנק ונגמר המטח בחשבון, הבנק מקבל את עמלת ההמרה, שהיא בדכ נמוכה יותר, בהנחה שאת זה כבר בדקת..

אבל צריך לשים לב. נניח שקישרת את הכרטיס לחשבון דולרי ונסעת לאירופה, ואתה משלם בכרטיס האשראי הוא יתן לך שתי אופציות תשלום, אחת בשקלים ואחת ביורו. אין אופציה דולרית למרות שהכרטיס מקושר לדולר. האשליה היא שהשקלים ירדו ישירות בכרטיס אבל בדרך כלל האופציה שבמטבע המקומי יוצאת זולה יותר, גם אם הוא לא המטבע שמקושר לכרטיס. לא סתם דוחפים לך את האופציה השיקלית ברגע התשלום - עד כמה שהבנתי מדובר בחברה שלישית, מקומית, שמקבלת את העמלה שלה עבור השירות.

אים אתה משלם בחול בכרטיס אשראי חוץ בנקאי, חברת האשראי מרווחה את העמלה על ההמרה
אם אתה מקושר לחשבון מטח בבנק ונגמר המטח בחשבון, הבנק מקבל את עמלת ההמרה, שהיא בדכ נמוכה יותר, בהנחה שאת זה כבר בדקת..
שוב - השאלה האם ניתן לקשר כרטיס אשראי חוץ בנקאי לחשבון מט"ח.

אבל צריך לשים לב. נניח שקישרת את הכרטיס לחשבון דולרי ונסעת לאירופה, ואתה משלם בכרטיס האשראי הוא יתן לך שתי אופציות תשלום, אחת בשקלים ואחת ביורו. אין אופציה דולרית למרות שהכרטיס מקושר לדולר. האשליה היא שהשקלים ירדו ישירות בכרטיס אבל בדרך כלל האופציה שבמטבע המקומי יוצאת זולה יותר, גם אם הוא לא המטבע שמקושר לכרטיס. לא סתם דוחפים לך את האופציה השיקלית ברגע התשלום - עד כמה שהבנתי מדובר בחברה שלישית, מקומית, שמקבלת את העמלה שלה עבור השירות.
זה סיפור אחר לגמרי, שנקרא Dynamic Currency Conversion (DCC)
זה לא קשור לכרטיס האשראי שלך אלא מתבצע ברמת הסולק (כלומר מבחינתך במסוף).

שוב - השאלה האם ניתן לקשר כרטיס אשראי חוץ בנקאי לחשבון מט"ח.
כבר עניתי. כן, אפשר לקשר כרטיס אשראי חוץ בנקאי לחשבון מט"ח בבנק, מהסיבה הפשוטה שלבנק יש אינטרס שתעשה את זה כי ככה הוא זה שמרוויח את עמלת ההמרה ולא חברת האשראי החוץ בנקאית.

כבר עניתי. כן, אפשר לקשר כרטיס אשראי חוץ בנקאי לחשבון מט"ח בבנק, מהסיבה הפשוטה שלבנק יש אינטרס שתעשה את זה כי ככה הוא זה שמרוויח את עמלת ההמרה ולא חברת האשראי החוץ בנקאית.
אבל בגלל אותו הגיון בדיוק אפשר לטעון שלחברת האשראי אין אינטרס לתמוך בזה :)

אני פשוט הבנתי שהמגבלה עד עכשיו תמיד הייתה בצד של חברת האשראי, שלא רצו בדיוק בגלל הסיבות שציינת. אם זה השתנה לאחרונה אז מצויין.

אני פשוט הבנתי שהמגבלה עד עכשיו תמיד הייתה בצד של חברת האשראי, שלא רצו בדיוק בגלל הסיבות שציינת. אם זה השתנה לאחרונה אז מצויין.
הקישור אצלי היה לפני כשלוש \ ארבע שנים. לחברת האשראי אין גישה לחשבון שלך - זה הבנק שמקשר את הכרטיס לחשבון.

הקישור אצלי היה לפני כשלוש \ ארבע שנים. לחברת האשראי אין גישה לחשבון שלך - זה הבנק שמקשר את הכרטיס לחשבון.
חברת האשראי היא זאת שצריכה להגיד לבנק כמה כסף להעביר לה, הרי הבנק לא יודע מה חוייבת ובכמה.
אם חברת האשראי לא תומכת בחיוב דולרי אז זה פשוט לא יכול לעבוד טכנית.

למה לקנות מטח קודם?
להגדיר את בכרטיס ב-paypal שיחייב בדולרים
באתר לשים לב שמחייבים אותך במטבע מקומי ולא ממיר לבד לשקלים.
ואז נשאר לך למצוא כרטיס חוץ בנקאי שגובה מינימום עמלות על המרה.
כרטיס I Need It גובה 1% עם חיוב בשוטף + 30.
הייטקזון מציע גם כן 1% עמלה עם שוטף + 60.

אולי כרטיס של IB/ Sweab וכו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
מ כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 22
1337justme כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 42
D כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 19
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
N כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
WRLD כרטיס אשראי ראשון צרכנות פיננסית 22
A כרטיס אשראי flycard מסוים צרכנות פיננסית 1
TheOneTech כרטיס אשראי לא יקר לעסקאות מתמשכות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
פיטר גריפין ביטוח נסיעות דרך כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 26
TheOneTech שאלה על כרטיס אשראי של חבר מחו"ל צרכנות פיננסית 6
C דוח מסלקה פנסיונית ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 8
F כרטיס אשראי מומלץ להוצאות גבוהות פוסטים מאיכות נמוכה 13
הoוליד כרטיס אשראי לחייל המשוחרר צרכנות פיננסית 1
א כרטיס אשראי לחשבון מעוקל צרכנות פיננסית 15
E הוצאות בחו"ל - חשבון דולרי לעומת כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M כרטיס אשראי קריפטו שעובד בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 1
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
M כרטיס אשראי מומלץ צרכנות פיננסית 2
D כרטיס אשראי קריפטו לישראלים השקעות אלטרנטיביות 1
ת כרטיס אשראי "שופרסל" לא נתמך באפליקציית Google Pay? צרכנות פיננסית 18
M שאלה לגביי כרטיס אשראי בנקאי המקושר לחשבון מט"ח צרכנות פיננסית 2
stamEhad הוצאת כרטיס אשראי עם חשבון בWise צרכנות פיננסית 1
ז מה המודל העיסקי של כרטיסי אשראי ללא דמי כרטיס? צרכנות פיננסית 20
ה כרטיס אשראי נחסם צרכנות פיננסית 3
ת כרטיס אשראי ומשיכת מזומנים פוסטים מאיכות נמוכה 5
I כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט צרכנות פיננסית 19
I כרטיס אשראי פלטינה - הוט צרכנות פיננסית 9
בורג 250 שקל מתנה עבור הזמנת כרטיס אשראי ביט צרכנות פיננסית 25
ה כרטיס אשראי חדש מבטל את הישן? פוסטים מאיכות נמוכה 37
S מדוע חיוב כרטיס אשראי בחו"ל מתבצע בשורה נפרדת? צרכנות פיננסית 2
D פתיחת חשבון בנק והזמנת כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 5
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
י קבלת כרטיס אשראי ללא תלוש שכר צרכנות פיננסית 20
ב כרטיס אשראי וירטואלי צרכנות פיננסית 21
Rio להבין מהעו"ש בבנק איזה כרטיס אשראי ספציפי מחייב? צרכנות פיננסית 13
M כרטיס אשראי וחשבון בנק מומלצים לנסיעות לחו"ל אוף טופיק 21
M האם חייב כרטיס אשראי? צרכנות פיננסית 13
O כרטיס אשראי עסקי צרכנות פיננסית 13
T כרטיס אשראי לטובת קרדיט סקור ומשכנתא נדל"ן 2
ת ביטול כרטיס אשראי בנקאי, הם הביטול הוא דרך הבנק? פיזית בסניף? צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה