כרטיס אשראי וחשבון בנק מומלצים לנסיעות לחו"ל

mikethe

משתמש ותיק
דירוג
34
הי,
בשנים האחרונות ובמיוחד בעבודה החדשה נסיעות לאירופה הן משהו משמעותי עבורי (מה שנקרא תפקיד עם 25% נסיעות).
אני לא מצליח למצוא אסטרטגיה לחסוך בעמלות בקניות באשראי (אני נגד לטוס עם שטרות-זה לא נוח ואני פחות שולט על הוצאות ככה-באשראי אני תמיד אח"כ מוציא דו"חות לאקסלים ובשליטה). וזה מצבטר לסכומים שאני חייב למצוא פתרון לזה עם כמות הנסיעות שיש לי.
בבנק לאומי וכרטיס מקס לשעבר לאומי שבו אני נמצא אמרו לי שלא משנה אם חשבון המט"ח (שהוא כידוע חשבון נפרד בתוך החשבון עו"ש הרגיל) מכיל דולרים ויורו, אני יכול לחווט את כרטיס האשראי למשוך בעסקאות מט"ח ישירות מחשבון המט"ח (ואז יש איזה פרומיל אחוז הנחה לעומת משיכה מהחשבון השקלי) אבל עלי לבחור מראש ולתמיד אם זה בדולר (קניות באמזון) או ביורו (הנסיעות). הבחירה היא חד פעמית ותקפה לתמיד (הכוונה שאי אפשר לפני עסקה לשנות ואז חזור חלילה).
כרטיס האשראי שלי הוא זהב עסקי שמקבלים בדיפולט בכל המועדונים של מקומות העבודה במשק - מעשית זה trim level נמוך שאפקטיבית ומעשית לא נותן כלום חוץ משוטף פלוס על עסקאות מט"ח (כיביכול לחכות להחזר הוצאות מהעבודה שמגיע באיחור - אבל בתור סולידי ברור שהמטרה היא לא להגיע למצב שאני על הקצה וחייב את השוטף פלוס כדי לנשום בסופר).
יש איזה כרטיס אשראי וחשבון בנק מומלצים במיוחד למצב הזה? חשבתי בכלל לפתוח חשבון בבנק אירופי ולקבל ממנו כרטיס דביט - שוב כמות הנסיעות הופכת להיות משהו משמעותי וזה תמיד גורר המון הוצאות שאין ביום-יום בחיים.
תודה,

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,618
תבדוק אם אתה יכול לסדר דרך ישראכרט כרטיס עם 0% עמלת המרה בעסקאות. גם כרטיס אשראי אמריקאי זו אופציה טובה.
עקרונית אם יש לך כתובת אירופאית נראה לי שrevolut יכול להיות רלוונטי עבורך.

ImCarryGG

משתמש בכיר
דירוג
771
תודה שהזכרת לי, הזמנתי לקניות אונליין במט"ח.
שים לב שכל הרכישות במטח דחויות בחודש, כלומר קנית עכשיו תשלם במועד חיוב רק בעוד חודשיים. עשה לי בעיה מסוימת שלצערי הייתי צריך לשלם למקס 20 שח דמי פירעון מוקדם של העסקאות, בחיים לא הייתי מאמין שאשלם כסף לחברת אשראי בשביל שיקחו את הכסף שלי מוקדם יותר ממני...:(

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
1,526
יש גם כרטיס של אוניברסיטת תל אביב, למי שבוגר או סטודנט. עמלת המרה של 1.2% ברכישות באשראי ובמשיכה מכספומטים בחו"ל.
בכרטיס של INEEDIT יש 1% ברכישות באשראי, אבל 3% במשיכה מכספומט.

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,618
יש גם כרטיס של אוניברסיטת תל אביב, למי שבוגר או סטודנט. עמלת המרה של 1.2% ברכישות באשראי ובמשיכה מכספומטים בחו"ל.
בדקת שזה באמת 1.2% במשיכה מכספומט?

Izelman

משתמש ותיק
דירוג
280
אם חשוב לך לאפשר חיוב גם בדולר וגם ביורו מחשבון מטח אתה יכול להנפיק שני כרטיסים, כרטיס ויזה לחיוב בדולרים וכרטיס מאסטר קארד לחיוב ביורו.
שים לב שכרגע (זה אמור להשתנות בקרוב) חיוב מחשבון מטח אפשרי רק בכרטיסים בנקאיים.

petit nicolas

משתמש ותיק
דירוג
457
לדעתי בכלל אתה יוצר לעצמך התלבטויות מיותרות - מקום העבודה אמור להחזיר לך את הכל עד השקל האחרון עבור הנסיעה. תשתמש בכרטיס שלך כולל העמלות ובבקשת ההחזר תמלא את כל ההוצאות המלאות שלך בשקלים, כולל העמלות (בתדפיס הכ״א מופיע המחיר הסופי שיורד בשקלים עבור כל עסקה לא?).
אם מקום העבודה חושב שהעמלות גבוהות מדי, הוא מוזמן לספק כרטיס עיסקי.

mikethe

משתמש ותיק
דירוג
34
אם חשוב לך לאפשר חיוב גם בדולר וגם ביורו מחשבון מטח אתה יכול להנפיק שני כרטיסים, כרטיס ויזה לחיוב בדולרים וכרטיס מאסטר קארד לחיוב ביורו.
שים לב שכרגע (זה אמור להשתנות בקרוב) חיוב מחשבון מטח אפשרי רק בכרטיסים בנקאיים.
אוקי לאחר מחקר קצר מסתבר שאכן זה ה-פתרון. ביחד עם קופת דולרים וקופת יורו בחשבון מט"ח. מסתבר שככה בעסקאות אין שום עמלה נוספת בכלל (אם יש רק ויזה דולרית ועסקה ביורו יש המרת מטבע בחינם או כך לפחות נאמר לי. כאמור בחינם ניתן להוציא גם מאסטרקרד ליורו). הקאטץ' הוא שפתיחת קופת הדולרים והיורו בחשבון מט"ח זה המרה משקלים והבנק על סה יקח את עמלת ההמרה שלו... השאלה אם כדאי לשלם פעם אחת את עמלת ההמרה של הבנק או 1% בכל עסקה. לדעתי עמלץ הבנק גבוהה יותר וכאילו עדיף לשלם בכל עסקה את ה-1%.
אבל - אם מנצלים את קופות הדולרים והיורו לקניית ני"ע זרים אזח במילא צריך להמיר שקלים למט"ח זה ולכן כאילו מרוויחים על הדרך.

mikethe

משתמש ותיק
דירוג
34
לדעתי בכלל אתה יוצר לעצמך התלבטויות מיותרות - מקום העבודה אמור להחזיר לך את הכל עד השקל האחרון עבור הנסיעה. תשתמש בכרטיס שלך כולל העמלות ובבקשת ההחזר תמלא את כל ההוצאות המלאות שלך בשקלים, כולל העמלות (בתדפיס הכ״א מופיע המחיר הסופי שיורד בשקלים עבור כל עסקה לא?).
אם מקום העבודה חושב שהעמלות גבוהות מדי, הוא מוזמן לספק כרטיס עיסקי.
אתה צודק. מה שכן כרטיס עסקי גם ככה יש לי והם להבנתי לא פוטרים מכלום. זה לא באמת כרטיס שקשה להשיג - כל אחד יכול לבקש גם מי שלא משויך לחברה שמציעה את סה כחלק מהסכם עם חברת כרטיסי אשראי. הכרטיסים השווים הם הרמה אחת מעל זהב עסקי - פלטינום. הבעיה שאני לא מכיר עדיין הסדר שבו לא גובים דמי כרטיס והם לא זולים.

petit nicolas

משתמש ותיק
דירוג
457
@mikethe בכרטיס עסקי התכוונתי כרטיס שמשולם ישירות על ידי העסק, לא סתם כרטיס עם הלוגו של החברה, אני מסכים שאין בזה שום עניין.

עם כמות נסיעות כמו שלך, כרטיס עסקי (אמיתי) הוא דבר די מקובל, לפחות ממה שאני מכיר. אין שום סיבה שתיתן באופן קבוע למעסיק שלך הלוואות ללא ריבית.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,160
שכן כרטיס עסקי גם ככה יש לי והם להבנתי לא פוטרים מכלום
זה מאוד תלוי בהסדר הספציפי של המעסיק עם המנפיק.
הוצאתי את אותו כרטיס אשראי בדיוק (של אותו מנפיק ובעל אותו שם) דרך כמה מעסיקים שונים, בכל אחד מהם העמלות והתנאים היו שונים. באחד מהם אפילו הגענו ל0% עמלת המרה.

כרטיסים השווים הם הרמה אחת מעל זהב עסקי - פלטינום.
דוקא הכרטיסים ה"שווים" הללו בד"כ באים עם עמלות המרה גבוהות יחסית

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,160
עם כמות נסיעות כמו שלך, כרטיס עסקי (אמיתי) הוא דבר די מקובל, לפחות ממה שאני מכיר. אין שום סיבה שתיתן באופן קבוע למעסיק שלך הלוואות ללא ריבית.
אישית אני דוקא מעדיף לשלם בכרטיס האשראי שלי ולצבור נקודות/מיילים. גם ככה החיוב בכרטיס הוא לרוב דחוי לפחות 30 יום (ובחלק מהכרטיסים זה גם 60), מה שמשאיר מספיק זמן לקבל את ההחזר מהמעסיק.

שלמה 123

משתמש ותיק
דירוג
235
השאלה אם כדאי לשלם פעם אחת את עמלת ההמרה של הבנק או 1% בכל עסקה. לדעתי עמלץ הבנק גבוהה יותר וכאילו עדיף לשלם בכל עסקה את ה-1%.
אבל - אם מנצלים את קופות הדולרים והיורו לקניית ני"ע זרים אזח במילא צריך להמיר שקלים למט"ח זה ולכן כאילו מרוויחים על הדרך.
ההמרות בארץ יקרות מאוד בבנקים ועדיף כבר אחוז המרה בכרטיס אשראי

mikethe

משתמש ותיק
דירוג
34
ההמרות בארץ יקרות מאוד בבנקים ועדיף כבר אחוז המרה בכרטיס אשראי
זאת בדיוק הנק'... אבל בגלל שאני בכל מקרה ממיר לדולרים בשביל ני"ע אז כאילו לא איכפת לי כי אני תמיד צריך קופת דולרים זמינה לקנות איזה ני"ע מעניין ו"שאריות" מהקופה יכולות לשרת גיהוצים. הבעיה זה יורו - לא קונה ני"ע ביורו לרוב...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ת כרטיס אשראי ומשיכת מזומנים פוסטים מאיכות נמוכה 5
I כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט צרכנות פיננסית 19
I כרטיס אשראי פלטינה - הוט צרכנות פיננסית 2
בורג 250 שקל מתנה עבור הזמנת כרטיס אשראי ביט צרכנות פיננסית 25
ה כרטיס אשראי חדש מבטל את הישן? פוסטים מאיכות נמוכה 21
מ כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 5
1 כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 42
S מדוע חיוב כרטיס אשראי בחו"ל מתבצע בשורה נפרדת? צרכנות פיננסית 2
D פתיחת חשבון בנק והזמנת כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 5
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
D כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 19
י קבלת כרטיס אשראי ללא תלוש שכר צרכנות פיננסית 12
ב כרטיס אשראי וירטואלי צרכנות פיננסית 21
Rio להבין מהעו"ש בבנק איזה כרטיס אשראי ספציפי מחייב? צרכנות פיננסית 13
M האם חייב כרטיס אשראי? צרכנות פיננסית 9
O כרטיס אשראי עסקי צרכנות פיננסית 13
T כרטיס אשראי לטובת קרדיט סקור ומשכנתא נדל"ן 2
ת ביטול כרטיס אשראי בנקאי, הם הביטול הוא דרך הבנק? פיזית בסניף? צרכנות פיננסית 6
Z כרטיס אשראי של payoneer - האם כדאי? צרכנות פיננסית 8
מ כרטיס אשראי ללא עמלות וללא הטבות צרכנות פיננסית 2
ס כרטיס אשראי חוץ בנקאי- איך לחייב חשבון מט"ח? צרכנות פיננסית 36
G מתלבט איזה כרטיס אשראי להזמין. צרכנות פיננסית 12
mudale222 כרטיס אשראי טוב לקניות באינטרנט (עמלת המרה 1%) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
adamshalev כרטיס אשראי IB לישראלים צרכנות פיננסית 4
O כרטיס אשראי ישראלי עם החזר מקסימלי לשימוש כבד צרכנות פיננסית 8
א מיון הטבות לסרטים/בתי קולנוע לפי סוגי כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
ק כרטיס אשראי או דביט ללא עמלות שוק ההון 31
A החלפת כרטיס אשראי בנוחות ו I need It צרכנות פיננסית 17
ח כרטיס חיוב או אשראי לחו"ל, או מזומן (יורו) צרכנות פיננסית 45
B כרטיס אשראי נטען צרכנות פיננסית 7
B לגבי כרטיס אשראי ועמלת מט"ח צרכנות פיננסית 40
E הוצאת כרטיס אשראי ללא עמלות צרכנות פיננסית 8
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
C חשבון בנק + כרטיס אשראי אמריקאי- מדריך למתחילים צרכנות פיננסית 1
efrat איך להוריד עמלת כרטיס אשראי בעיסקאות מט״ח צרכנות פיננסית 3
T בעת נסיעה לחו"ל- כרטיס אשראי, חשבון מט"ח או כרטיס נטען? צרכנות פיננסית 67
Myrath כרטיס אשראי בחינם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 106
ש כרטיס אשראי עם מינימום עמלות המרת מט"ח צרכנות פיננסית 45
1 כרטיס אשראי עם עמלות נמוכות ככל האפשר צרכנות פיננסית 10
oz1987 ביטול כרטיס אשראי כדי לסגור חשבון בנק צרכנות פיננסית 15
RaeNye הפקדות עצמאיות לחיסכון באמצעות כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 40
E ביטול כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
E ביטול כרטיס אשראי בנקאי צרכנות פיננסית 6
S כרטיס אשראי בנקאי צרכנות פיננסית 20
H אשראי צרכני - בחירת כרטיס אשראי\מועדון צרכנות צרכנות פיננסית 1
G כרטיס אשראי מומלץ? [כרטיס ישראלי] צרכנות פיננסית 89
A כרטיס אשראי במט"ח צרכנות פיננסית 36
Y יש היום בנקים שנותנים חשבון עובר ושב ללא עמלות + כרטיס אשראי? צרכנות פיננסית 90
A Curve - כרטיס אשראי "על" צרכנות פיננסית 17
Y כרטיס אשראי ועמלות צרכנות פיננסית 40

נושאים דומים

למעלה