• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כרגע מנסה לקרוא את כל הבלוג, נתקלתי במשהו שדורין אומרת שהוא הכי חשוב.

Jasper

משתמש סולידי
דירוג
48
הי, אני בן 21 כרגע מעוניין לעשות משהו עם מה שחסכתי, התחלתי לקרוא את הבלוג והדבר הכי חשוב שדורין אומרת זה שאנחנו צריכים לתכנן מה אנחנו רוצים בעתיד, כמה סיכון צריך וכו', אני תכף מתחיל תואר במשהו שמעניין אותי ממש אבל אני ניסיתי לשבת עם עצמי ולחשוב מה אני ארצה בעוד 10-15 שנים ואני פשוט לא מצליח לחשוב על דברים שאני רוצה, אני בעיקרון לא רוצה חיים של "עשירים" אני הייתי רוצה בת זוג שאוהב וילדים טובים, ושהנושא הכלכלי לא יעלה אפילו בבית ויגרום לריבים, לגור מחוץ לישראל (ככה אני חושב עכשיו אולי אני בכלל טועה), לעשות מה שאני אוהב וזהו בעיקרון... לדעתכם כמה כסף צריך בעתיד בשביל הדברים האלה? אני לא מקווה לרכבי יוקרה או לבית עם 4 קומות ובריכה בגודל ענקי, בקיצור, כמה אצטרך להשיג תוך 10-15 שנים בשביל עצמאות כלכלית - חיים די פשוטים? (חיים פשוטים ונוחים היום במצבנו גם קשה להשיג ככה שאני שואל)

@Jasper
אם אני לא טועה אתה שואל מה רמת חיים סבירה לזוג בגיל 36 (פלוס מינוס) עם שתי ילדים?
היה פוסט לא מזמן על כמה כל אחד מוציא כאן בפורום, מציע שתחפש אותו בגוגל משהו בסגנון "פורום הסולידית כמה אתם מוציאים", ותראה שם את מגוון סגנונות החיים בפורום.

שים לב, שהפורום מאוד מוטה למהנדסים בעלי משכורת גבוהה מהממוצע (אך גם עם אחוז חיסכון גבוה מהממוצע).

בנוגע לשאיפות ולרצונות שלך בחיים, אני מניח שתצטרך לעלות עליהם בעצמך (מקסימום זוגתך לעתיד שתחיה תפקס אותך על הרצונות שלך ;) )

קח בחשבון שמה שגברים מחשיבים כחיים פשוטים ונוחים נתפסים בדרך כלל על ידי נשים כחיי עוני. כך שאם אתה מתכנן להתחתן ובמיוחד אם להביא ילדים אז תתכונן להיקרע.
כשאתה הולך ללמוד זה מפתה ללכת ללמוד משהו שאתה חושב שתאהב, למרות שבפועל כל דבר שאתה עושה יום יום יהיה לך משעמם בשלב מסויים בתור שכיר.
תלך על משהו עם ביקוש נרחב, מדעי מחשב מחשב ורפואה אלה הימורים יחסית טובים, במיוחד אם אתה מתכנן לעזוב למדינה מפותחת ששם ייקחו אותך רק אם אתה מביא מקצוע מבוקש.
בגיל 21 אי אפשר לדעת מה תרצה בעוד שנה, ובטח לא מה תרצה בעוד 20 שנה, הדעה שלך תשתנה עוד כל כך הרבה פעמים... הכי טוב פשוט להחליט משהו ולהתמיד איתו עד שאתה מסיים, הרבה צעירים נופלים למלכודת של "לחפש את עצמי" במשך 5-6 שנים ואז מתחילים תואר בגיל 27 ומסיימים בגיל 30-31 שאז כבר קשה להיות רלוונטי ללא ניסיון.
בשלב הזה בחיים אין לך שום הכנסות אני מניח, ולכן גם אין לך מה לחשוב על השקעות וחסכונות ( במיוחד אם אתה הולך ללמוד) לפני שיש לך הכנסה לחסוך. זה נכון שכדאי להתחיל לחסוך כמה שיותר מוקדם, ולכן כן מומלץ לקרוא כמה שיותר ולהיות מוכן ליום שבו תתחיל להיות לך הכנסה רצינית שתוכל להתחיל להפריש לחסכונות שלך, כרגע תתרכז בהשגת השכלה ומקצוע ( או פתיחת עסק אם אתה מאלה) ואז בהמשך יהיה זמן להתחיל לפתח חסכונות.

קח בחשבון שמה שגברים מחשיבים כחיים פשוטים ונוחים נתפסים בדרך כלל על ידי נשים כחיי עוני.
משפט שמעיד על עצמך יותר מאשר על כלל הנשים. אין בכלל קשר למגדר בהקשר של רצון בחיים פשוטים או שופני יא נאס.

הי, אני בן 21 כרגע מעוניין לעשות משהו עם מה שחסכתי, התחלתי לקרוא את הבלוג והדבר הכי חשוב שדורין אומרת זה שאנחנו צריכים לתכנן מה אנחנו רוצים בעתיד, כמה סיכון צריך וכו', אני תכף מתחיל תואר במשהו שמעניין אותי ממש אבל אני ניסיתי לשבת עם עצמי ולחשוב מה אני ארצה בעוד 10-15 שנים ואני פשוט לא מצליח לחשוב על דברים שאני רוצה, אני בעיקרון לא רוצה חיים של "עשירים" אני הייתי רוצה בת זוג שאוהב וילדים טובים, ושהנושא הכלכלי לא יעלה אפילו בבית ויגרום לריבים, לגור מחוץ לישראל (ככה אני חושב עכשיו אולי אני בכלל טועה), לעשות מה שאני אוהב וזהו בעיקרון... לדעתכם כמה כסף צריך בעתיד בשביל הדברים האלה? אני לא מקווה לרכבי יוקרה או לבית עם 4 קומות ובריכה בגודל ענקי, בקיצור, כמה אצטרך להשיג תוך 10-15 שנים בשביל עצמאות כלכלית - חיים די פשוטים? (חיים פשוטים ונוחים היום במצבנו גם קשה להשיג ככה שאני שואל)
גם יחסית לשאלות כלליות השאלה שלל מאד כללית.
איפה מחוץ לישראל אתה מתכוון לגור? בארהב ובניגריה העלויות שונות למדי. גם בתוך ארהב הבדלעם עצומים בעלויות מחיה וכן ברמות שכר.
לא הטוח שזה רעיון טוב ללמוד במדינה רחוקה ששפתה שונה מהמדינה בה תחיה, אבל זה גם תלוי מקצוע.

משפט שמעיד על עצמך יותר מאשר על כלל הנשים. אין בכלל קשר למגדר בהקשר של רצון בחיים פשוטים או שופני יא נאס.
בסדר, מגדר לא משפיע על כלום, כולנו זהים, אין לנו שום מגבלות, אישה וגבר יכולים לעשות אותו דבר, ויש לשני המינים את אותם דפוסי התנהגות.

קפוץ לקניון הסמוך למקום מגוריך
קפצתי, לא מצאתי שם סימוכין לטענה של @DavidA .
אבל אם כבר מספרין צ'יזבטים, אז מהסביבה שאני מכיר הנשים מבזבזות בכפיות על הרבה דברים שעולים בזול (נעליים, קרמים, סופשים בחול בערי מיסכנות במזרח אירופה ועוד..) ואילו הגברים מבזבזים על מעט דברים בכפות של טרקטור (דירה יקרה מדי, רכב שטח כדי לעמוד בפקק בצומת גלילות, השקעה בבורסה על מניה חמה שתיכף תצלול כמו ניימאר).

איך אני בתור מספר סיפורים?

קפצתי, לא מצאתי שם סימוכין לטענה של @DavidA .
אבל אם כבר מספרין צ'יזבטים, אז מהסביבה שאני מכיר הנשים מבזבזות בכפיות על הרבה דברים שעולים בזול (נעליים, קרמים, סופשים בחול בערי מיסכנות במזרח אירופה ועוד..) ואילו הגברים מבזבזים על מעט דברים בכפות של טרקטור (דירה יקרה מדי, רכב שטח כדי לעמוד בפקק בצומת גלילות, השקעה בבורסה על מניה חמה שתיכף תצלול כמו ניימאר).

איך אני בתור מספר סיפורים?
סיפורים = לא מעניין.
מחקרים אקדמאיים = כן מעניין.
מתוך המחקר:
There is empirical evidence that the marginal propensity to consume out of wages is higher than that out of profits (Onaran and Galanis, 2014), and since female wage income in aggregate is lower than male wage income, the hypothesis here is that the marginal propensity to consume out of female wage income is higher than that out of male wage income. Consequently an increase in female wage rates or female employment, other things being equal, is expected to lead to higher consumption

https://www.boeckler.de/pdf/v_2016_10_21_fotopoulou.pdf

מהסביבה שאני מכיר הנשים מבזבזות בכפיות על הרבה דברים שעולים בזול (נעליים, קרמים, סופשים בחול בערי מיסכנות במזרח אירופה ועוד..) ואילו הגברים מבזבזים על מעט דברים בכפות של טרקטור

יכול להיות שצדקת. מתוך כתבה בוואללה :
נשים ביצעו עסקאות רבות יותר מאשר גברים מתחילת השנה. 53.51% מסך כמות העסקאות בוצעו על ידי נשים - לעומת 41.88% אשר בוצעו על ידי גברים ו-4.61% על ידי תאגידים. לעומת זאת, הגברים אחראים על בזבוז כסף רב יותר באשראי. 48.07% מסכום העסקאות בחצי הראשון של 2018 בוצעו על ידי גברים בעוד ש-27.39% בוצעו על ידי נשים ו-24.54% על ידי תאגידים. סכום עסקה ממוצעת אצל גברים עמד על 2,722 שקל לעומת 1,214 שקל אצל נשים בחציון הראשון של שנת 2018.

• אהבתי
Reactions: Leo
יכול להיות שצדקת. מתוך כתבה בוואללה :
סליחה שאני נדחף אבל
רוב הקבלנים/מאכערים/שיפוצניקים גברים.
אין לי מושג למה, הלוואי ויהיו רק נשים בעולם.
הנתונים לעיל' לא מחשבים את כתובות הכסף השחור שמסתובב כאן ... לדעתי ההפרשים יהיו גדולים הרבה יותר.

מניח שכמו הרוב אינני מהנדס... מהנדסים את השיטה התכוונת? אולי זו מן הגדרה גנרית כאן

אני חושב שהכוונה להייטקיסטים, ביניהם מהנדסים כאלה ואחרים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
c881 כרגע כתבה בערוץ 12 נדל"ן 31
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
מ למה בעצם אג"ח מדינה צמודות יורדות כרגע? שוק ההון 2
D פחד מחוסר פיזור. כרגע 100% SSAC שוק ההון 1
L מחירי הדיור מסוכנים כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
c881 כתבה כרגע על מחיר למשתכן בראש העין נדל"ן 45
ל האם לוותר לשכן שטוען שחניה שלו? או להוציא כסף ולשלם על חניה?( לא רק שלא סולידי,מאוד מצומצמת כרגע) אוף טופיק 51
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
G יש קבוצות רכישה פתוחות כרגע לפנסיה מחקה מדד S&P500? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
H מה ההבדל כרגע בין קרן שקלית להשקעה באג"ח ממשלתי? שוק ההון 1
L מסחר אישי - באיזה בית השקעות אתם כרגע? צרכנות פיננסית 3
waskindalost יומן אישי של מיליונר (לפחות כרגע) בן 23 יומני מסע אישיים 12
A הייתי שכיר, לא עובד כרגע- הפקדות לפנסיה לצורך הטבה במס האם כדאי? צרכנות פיננסית 2
Cfy למה להשקיע כרגע באג"ח? שוק ההון 27
milx אפיק סולידי ליורו כרגע שוק ההון 0
N מה גורם לירידות החדות באג"חים הישראלים כרגע? שוק ההון 31
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M מנסה לעבור מסלול השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י מנסה לעשות סדר בפנסיה שוק ההון 6
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M מנסה למצוא תוכנה לעסק. אוף טופיק 22
Y מנסה להבין על המלכודות שיש בפנסיה.... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 130
מוריה מינוף של קרן השתלמות- מנסה להבין את הלוגיקה המוטעית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
נ אזרח אמרקאי מנסה להבין שוק ההון 3
י בן 23 מנסה לארגן את עתידו הפיננסי. שוק ההון 24
S אני מנסה להבין מה המטרה הראשית של העוצר והסגרים (תעזבו שניה פוליטיקה בצד) אוף טופיק 9
P מנסה להבין איך עובדת הפרשה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 5
W מנסה להבין את הפערים בדיבידנדים בין VT לVWRD שוק ההון 1
S מנסה לבנות סימולציה על שוק המניות האמריקאי אוף טופיק 0
P מנסה להבין כמה דברים לגבי קופת הגמל להשקעה שוק ההון 3
G מנסה לחשב איך אוכל לשרוד את שנות התואר. צרכנות פיננסית 54
G מנסה להבין כמה דברים בסיסיים שוק ההון 5
Y מנסה להבין שורה לדוגמה שמתארת מחיר אופציה על הSPY שוק ההון 8
ל אשמח לעזרה - מנסה לארגן את קרן ההשתלמות שלי שוק ההון 3
ש מנסה להבין מה הסיפור של תשואות האגחים האמריקאיים שוק ההון 3
מ מנסה לבחור מכשיר השקעה נכון לאמא שוק ההון 8
S מנסה לעשות סדר בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם שוק ההון 4
D מנסה להבין איך אני טכנית יכול לסחור במניות + עוד כמה שאלות שוק ההון 16
D ביטוח בריאות - מנסה להשוות, ואומרים לי לא לוותר על מה שיש לי כי זו פוליסה ישנה צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה