• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כספי לא הומר לדולרים כפי שביקשתי ואיבדתי עליה של השוק - מה עושים

Brightside

משתמש רגיל
דירוג
91
בחמישי ביקשתי המרה על סך מאות אלפים אך בפועל התבצעה המרה משקלים לדולרים על סכום נמוך יותר של כמה עשרות אלפי ש"ח לדולרים.

זה מנע ממני לבצע את הרכישות ביום חמישי וכך בעצם נמנעה ממני ההזדמנות לרכוש ולהגדיל את התיק השקעות שלי ולהנות מהעליות מאותו יום (ובעצם כל הימים שבהם לא עבדו במרכז התמיכה של בית ההשקעות, עד ליום ראשון בבוקר שבו כן יכולתי לבצע המרה לדולרים שוב) שבו יכולתי לבדוק מה קרה שבה אמר לי אחד הנציגים שאכן נרשמה המרה על הסכום שביקשתי אך בפועל התבצעה המרה על סכום נמוך יותר.

יש משהו שאפשר לעשות לגבי זה? או שסתם נדפקתי?
גם אם מדובר על אחוזים בודדים של עליה במדדים ובתיק שקניתי, (יש לי מספר ניירות ערך) עדיין מסכום גדול יכול להיות מדובר בהרבה כסף. יש דרך קלה לחשב את האובדן (עם כל ה-4-5 ניירות ערך שיש לי?).

תודה על העזרה

לשקול תביעה...

ולהפסיד כסף בוודאות.
@Brightside שיט הפנז. יכל גם לקרות הפוך, עדיין היית תובע אותם? בית משפט לא יפסוק שום דבר שנובע מתנודות אקראיות בשוק ההון.
צודק לגמרי שטעויות קורות, השאלה האם אני אמור לשלם על הטעויות האלה? אם הן בוצעו בצד השני? (גם אם זה באמת ובתמים)

אם למישהו יש התנסות במצב כזה והאם עשיתם משהו או איך התמודדתם עם זה? או איך להימנע מדברים כאלה (ההמרה בוצעה בטלפון, יש שיטות יותר בטוחות לבצע המרה?) אשמח לשמוע פה או בפרטי, זה יעזור לי מאוד - תודה.

צודק לגמרי שטעויות קורות, השאלה האם אני אמור לשלם על הטעויות האלה? אם הן בוצעו בצד השני? (גם אם זה באמת ובתמים)

אם למישהו יש התנסות במצב כזה והאם עשיתם משהו או איך התמודדתם עם זה? או איך להימנע מדברים כאלה (ההמרה בוצעה בטלפון, יש שיטות יותר בטוחות לבצע המרה?) אשמח לשמוע פה או בפרטי, זה יעזור לי מאוד - תודה.
מה החוזה שלהם איתך? באילו ימים ובאילו שעות לפי החוזה הם צריכים לעשות בשבילך המרות? באיזה שעה ביום חמישי ביקשת?

בבית ההשקעות שלי למשל אם לא ביקשת עד שעה 15:00 ביום חמישי או משהו באיזור הזה אז פעם הבאה יהיה רק שני בשעה הזאת...

מה החוזה שלהם איתך? באילו ימים ובאילו שעות לפי החוזה הם צריכים לעשות בשבילך המרות?
החוזה סטנדרטי, לגבי ההמרה - פשוט התקשרתי כשהייתי צריך לבצע המרה (דאגתי לעשות את זה לפני השעה ביום שבו הם מבצעים את כל ההמרות במכה) וביקשתי לבצע אותה. זה לא משהו "קבוע" שהם צריכים לעשות והיו אמורים לבצע על בסיס קבוע\רבעוני ולא עשו. אם לזה אתה מתכוון.

עריכה: שים לב שההמרה בסכום הגדול לא בוצעה בכלל, עדיין. עכשיו אני מחכה לתשובה להבין מהם מה קורה ומקווה שהם יבצעו את סך ההמרות כדישהרכישות לא ידחו שוב ביום נוסף

הדרך היחידה להימנע מדברים כאלה היא להשתמש במוסד פיננסי שנותן לך לעשות לבד את ההמרות.
ב-IB אתה קונה דולרים כאילו זו מניה (USD.ILS). ככה שאתה אחראי על ההמרה לבדך.

לדעתי עדיף לך לשכוח מהעיניין. זה לא שווה את הזמן שתתעסק עם זה. יש מצב שהשוק בכלל יתרסק בשבוע הבא ואז תצטרך להודות להם.

החוזה סטנדרטי, לגבי ההמרה - פשוט התקשרתי כשהייתי צריך לבצע המרה (דאגתי לעשות את זה לפני השעה ביום שבו הם מבצעים את כל ההמרות במכה) וביקשתי לבצע אותה. זה לא משהו "קבוע" שהם צריכים לעשות והיו אמורים לבצע על בסיס קבוע\רבעוני ולא עשו. אם לזה אתה מתכוון.

עריכה: שים לב שההמרה בסכום הגדול לא בוצעה בכלל, עדיין. עכשיו אני מחכה לתשובה להבין מהם מה קורה ומקווה שהם יבצעו את סך ההמרות כדישהרכישות לא ידחו שוב ביום נוסף

אז לא יודע.. אם הם לא עמדו בחוזה זאת בעייה.. אני אישית הייתי חושש להגיש תביעה.. אבל לפי מה שאתה מספר יש פה אי עמידה בחוזה.. אפשר לשאול על איזו חברה מדובר?

הדרך היחידה להימנע מדברים כאלה היא להשתמש במוסד פיננסי שנותן לך לעשות לבד את ההמרות.
ב-IB אתה קונה דולרים כאילו זו מניה (USD.ILS). ככה שאתה אחראי על ההמרה לבדך.

לדעתי עדיף לך לשכוח מהעיניין. זה לא שווה את הזמן שתתעסק עם זה. יש מצב שהשוק בכלל יתרסק בשבוע הבא ואז תצטרך להודות להם.
לא אם הם יקנו לו יום שני ואז הוא יקנה בשני :P

או איך להימנע מדברים כאלה
להמיר יום-יומיים לפני הרכישה. וגם אם רצית להמיר ולקנות באותו יום בסכומים שאתה מדבר עליהם, אני הייתי מצלצל לבית ההשקעות כדי לוודא שההמרה בוצעה.

מעצבן. אבל אם מחר יהיו ירידות, תשלח להם פרחים ופררו רושה?

ולהפסיד כסף בוודאות.
בחמישי ביקשתי המרה על סך מאות אלפים אך בפועל התבצעה המרה משקלים לדולרים על סכום נמוך יותר של כמה עשרות אלפי ש"ח לדולרים.
רשלנות
לא אומר שזה בהכרח מצדיק תביעה, אבל אם נגרמו לו הפסדים עקב כך. וודאי שאם נגרם לו הפסד וודאי עקב תנועת שער המט"ח (לדוגמה), ראוי לשקול תביעה.

רשלנות
לא אומר שזה בהכרח מצדיק תביעה, אבל אם נגרמו לו הפסדים עקב כך. וודאי שאם נגרם לו הפסד וודאי עקב תנועת שער המט"ח (לדוגמה), ראוי לשקול תביעה.
תהיה בטוח שהחוזה שלהם מגן עליהם בפטור מאחריות. הרשלנות צריכה להיות ממש חמורה בשביל להצדיק פיצוי כמו להשאיר גישה לחשבון פתוחה לכל העולם או מעילה או משהו דומה. כשל לבצע פקודה טלפונית באופן מלא רחוק משם מאד.

אז לא יודע.. אם הם לא עמדו בחוזה זאת בעייה.. אני אישית הייתי חושש להגיש תביעה.. אבל לפי מה שאתה מספר יש פה אי עמידה בחוזה.. אפשר לשאול על איזו חברה מדובר?
מאיפה אתה יודע? קראת את החוזה?

זה מנע ממני לבצע את הרכישות ביום חמישי וכך בעצם נמנעה ממני ההזדמנות לרכוש ולהגדיל את התיק השקעות שלי ולהנות מהעליות מאותו יום
נשמע כטענה ספקולטיבית.

כלומר, אם היית טוען שאי ביצוע פקודת המרה במועד גרם לך להפסד כספי בגלל הפרשי שער דולר/שקל, זה משהו שניתן לקבל אותו. כי מדובר בסוף בנתונים היסטוריים, (וכל עוד הם לא מכחישים שנתת את ההוראה) ניתן לבצע את החישוב של מה יכל לקרות לו הפקודה הייתה מתבצעת. אבל אתה עושה כאן עוד קפיצה, וטוען שההפסד נבע ממשהו שתיכננת לעשות בכסף. אם תוכל להציג אסמכתאות שתומכות בטענה שלך, זה משהו שיש לו סיכוי, אבל כל עוד זה בגדר כוונה אמורפית, זה כאמור נשמע ספקולטיבי.

הנה תביעה מעניינת -

"בתביעה על סך כ-428 אלף שקל שהוגשה לאחרונה לבית משפט השלום בירושלים נטען כי בנק לאומי גרם לקרן ההשקעות "ביווייז" לאובדן רווח ולפגיעה בשם הטוב ובמוניטין. זאת משום שסירב לבצע העברה בנקאית לחברת הברוקראז' שלה IBI לצורך רכישת אופציות בהזדמנות חד-פעמית, ללא סיבה ובטענות משוללות בסיס."

לא מצאתי בינתיים את כתב התביעה המלא. וגם לא בטוח שיהיה פסק דין, כי זה נשמע כמו אותם מקרים שהצדדים מעדיפים לסגור בהסכמי פשרה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U סטטוס כספי פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S משיכת כספי תגמולים והגבלת ניוד עתידי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G משיכת כספי פיצוים עבור משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L דוח שנתי רישום משיכת כספי פיצויים ופנסיה מיסים 3
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y ייעוץ פיננסי בעקבות כספי ירושה נדל"ן 15
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
J החזר כספי על טיסה שבוטלה אוף טופיק 9
K פדיון כספי ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T משיכת כספי פיצויים מיסים 3
J האם יש דרך להעביר את כספי ה rsu לקרנות מחקות מדד ללא אירוע מס? שוק ההון 10
M התיישנות על הוצאת כספי פנסיה של נפטר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
F משיכת כספי פיצויים - פגיעה בקצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
א כספי פנסיה פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ק הוצאת כספי פיצויים לחשבון ב-IB פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ayeletavr העברת כספי גמל והשתלמות מהפניקס למור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1
A הבהרה על ניוד כספי פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
א כספי פיצוי פיטורים - פנסיה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
O השקעת כספי חתונה שוק ההון 26
ב זמן טוב למשוך כספי פיצויים ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ר כספי פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
O משיכת כספי פנסיה לפני גיל 67 לבעלי בעיות בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א משיכת כספי IRA במט"ח ללא המרה לחשבון בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א הפקדת כספי בונוס לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
V משיכת כספי תגמולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
P כספי פיצויים בגמל של עובד שהתפטר לפני שנים רבות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
D משיכת כספי פיצויים להשקעה - השלכה עתידית מיסים 6
flower כספי פיצויים במסלול S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
C משיכת כספי פיצויים פטורים משפיע על פטור מס עתידי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
J משיכת כספי פנסיה שלא משיוכים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Y הסדרת מעמד כספי פיצויים בדיעבד מיסים 0
Y עיצום כספי בסך 350,000 ש"ח הוטל על חברת אקסלנס נשואה בשל הפרת הוראות חוק איסור הלבנת הון צרכנות פיננסית 0
Y מה דעתכם על התכנון מס הבא? [כספי פיצויים] מיסים 15
ה האם אתם מחשיבים את כספי הפנסיה/קרן השתלמות כ״מנייתים״? שוק ההון 44
D אישור למס הכנסה לצורך משיכת כספי הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I החזר מס- הכללה של מיסים ששולמו במשיכת כספי פיצויים מיסים 1
D משיכת כספי פנסיה ללא מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
deussex הצעה לניהול כספי פיצויים ב S&P500 גם כן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ע משיכת כספי תגמולים מקרן פנסיה ותיקה עם יתרה נמוכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S בעד ונגד משיכת כספי פיצויים פטורים מקרן פנסיה מחקה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי ניוד כספי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D השקעת כספי פיצויים שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה