• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כסף לשעת צרה כלקח מהמלחמה באוקרינה

• פותח הנושא A42
  • פורסם בתאריך
חמישים אלף איש זו לא קבוצה מסוכנת?
פושעים יהודים (מנוהלים במשפחות פשע, בהתנחלויות, ובקליקות הון-שלטון) לא מסוכנים?
פשעים הם חלק דוחה שקיים בכל חברה. צריך להילחם בפשע, לא במגזר או במגדר, ולהבין שלכל מגזר יש את מאפייני הפשע שלו. להערכתי, המשטרה פועלת פחות בנחרצות לגבי הרבה מסוגי הפשע שנפוצים אצל היהודים (אולי כי קשה יותר לפצח מרמה, שוחד, שחיתות, מין).
לגבי הבטחון האישי - רוב היהודים חוששים מערבים, ורוב הערבים חוששים מיהודים. רוב התושבים בארץ הם יהודים ולכן רוב התושבים החוששים הם כלפי הערבים.
לעיון נוסף (עם קמצוץ מלח כרגיל):
ממדי הפשיעה בישראל 1990-2010
השנתון הסטטיסטי של משטרת ישראל 2020

אז אם לחזור לטענה שלך - זה לא שהאיום גדל לעומת העבר אבל הוא גם לא קטן
זו בדיוק המחלוקת. בעיני כשאויב קטן פי 10 בגודל ובכוח, אי אפשר לטעון שהאיום לא קטן במובן זה שצריך כוח דומה כדי להתמודד איתו.
אבל נראה לי שקשה לערוך ויכוח מושכל בנושא כשכל הנתונים מסופקים על ידי לובשי מדים ונציגי הועד שלהם בממשלה.

פושעים יהודים (מנוהלים במשפחות פשע, בהתנחלויות, ובקליקות הון-שלטון) לא מסוכנים?
תקראי שוב את ההודעה של @שנקל, החשש שהוא העלה שם הוא מזה שערביי ישראל ישתקו בזמן לחימה את המדינה, במיוחד בערים מעורבות אבל לא רק.

על זה טענת שמדובר אולי ב5% מערביי ישראל. יש לך ביסוס להערכה המספרית שקבעת? ואם מדובר ב5% מערביי ישראל, מדובר על מעל 50,000 איש - האם לדעתך 50,000 איש שמחליטים לפעול נגד המדינה בזמן מלחמה לא מהווים איום מסוכן?

העברת את נושא הדיון לפשעים - אולי כדאי לפתוח שרשור נפרד על פשיעה וההשפעות הכלכליות שלה, לא חושב שזה רלוונטי לנושא השרשור פה (למרות שגם בו כנראה יוזכר כנראה המיעוט הערבי).

את לא חיה בטיקטוק ואין לך מושג מה שהולך שם. אם היית יודעת היית פחות מתייפייפת. קבוצות שלמות שכל מהותן היא התבהמות ושנאה למדינה ורמיסת סמליה.

אני האחרון להתגזען ומחבב את כלל בני האדם מכל מוצא, מין, דת ושפה. יודעת מה, גם כלפי מי שלא אוהב אותי ואני ״סתם לא מעניין אותו״ יש לי רק חיבוק. אבל לראות אוכלוסיה שחייתי איתה בשלום ובשיתוף כל חיי והתחנכתי כל הילדות על דו קיום עימה קמה לשרוף ולהשמיד ללא אבחנה ולרצוח באכזריות עוברי אורח תמימים מטריד אותי מאוד. את כנראה מתקשה לדמיין איך היו קורעים אותך לגזרים אם היית נופלת להם לידיים ולכן הגישה הזו, אבל שלא יהיה לך ספק שזה היה יכול להיות כל אחד, גם את, גם אני, וכל אחד שקורא את זה.
איזה פסיכופט צריך להיות כדי לבצע לינץ׳ בבן אנוש? איך אפשר להכות באדם ללא רחם עד שינפח את נשמתו? אי אפשר להכיל את זה.

אולי 5% אבל למה להפריע לך להשפריץ גזענות...
5 אחוז זה המון. מספיק אחוז אחד - כמה עשרות אלפים שיקום להתפרע כדי לשבש את אורח חייך מקצה לקצה.
ועל הפושעים היהודים היא כן יכולה? ועל פשעי הצווארון הלבן? והפוליטיקאים? ושלהם עצמם?
השוואה לא רלוונטית. פושעים יהודים לא מעוניינים בהשמדת המדינה ובהחרבתה. חלקם אפילו ציוניים עם מגן דוד על הצוואר.
האיום מבפנים הכי גדול שאני מכירה הוא התדרדרות תרבותית - עוני מרצון, בורות מרצון, גזענות מרצון, התבהמות של השיח הציבורי ושנאה לכל מי שלא דומה לי.
+1
בהחלט לא דבר בריא למדינה בלשון המעטה ואני עדיין מוצא אותו מעט פחות מטריד מאיום ישיר וברור של אוכלוסיה עוינת שלא מסתירה את עמדתה ומשפריצה את השנאה שלה לכל עבר ועוד זוכה לעידוד ותשואות על כך.

איזה פסיכופט צריך להיות כדי לבצע לינץ׳ בבן אנוש? איך אפשר להכות באדם ללא רחם עד שינפח את נשמתו? אי אפשר להכיל את זה.
וזה קורה רק אצל הערבים? רק ערבים כנגד יהודים? רק במדינת ישראל?
קבוצות שלמות שכל מהותן היא התבהמות ושנאה למדינה ורמיסת סמליה.
אני רואה ברוטר את ההתבהמות והשנאה לגויים בכלל, ולערבים בפרט.
אני קוראת עדויות על התנכלויות, ביזה ורצח אצל סוג מסוים של מתנחלים כלפי שכניהם.
כל מה שאני טוענת זה שהפשעים קורים בכל הגיזרות, בכל העולם, ותודה לאל שהם בדרך כלל אחוז קטנטן מהאוכלוסיה. עדיין ישנן תקופות שבו הרוב הופך למפלצת, אני פשוט מקווה לא לחוות את זה על בשרי בימי חיי.

וזה קורה רק אצל הערבים? רק ערבים כנגד יהודים?
תחליפי את המילה "רק" בביטוי "בעיקר", והתשובה היא כן.
רק במדינת ישראל?
לא, אבל למה זה רלוונטי? אם בצרפת או בשבדיה יש גם תופעה כזו, זה לא מאיים על ישראל.
אני רואה ברוטר את ההתבהמות והשנאה לגויים בכלל, ולערבים בפרט.
אני קוראת עדויות על התנכלויות, ביזה ורצח אצל סוג מסוים של מתנחלים כלפי שכניהם.
את גולשת באתר פורומים שרוב גולשיו בעלי זיקה ימנית ו/או דתית. מן הסתם באתר כזה תמצאי יותר ביטוי לשנאה כלפי ערבים.
אם תצרכי את התוכן שלך מאתרים של איסלאמיסטים, תקבלי את תמונת המראה. זה שיש שנאה הדדית של יהודים וערבים זו לא הפתעה גדולה, השאלה היא בעיקר מה כל צד עושה בפועל כנגד הצד השני ומה אחוזי התמיכה בו בקרב הציבור שלו.

כל מה שאני טוענת זה שהפשעים קורים בכל הגיזרות, בכל העולם, ותודה לאל שהם בדרך כלל אחוז קטנטן מהאוכלוסיה.
את חוזרת כמה פעמים בדיון על הטיעון שזה אחוז קטנטן, על מה מתבסס המספר?
עדיין ישנן תקופות שבו הרוב הופך למפלצת, אני פשוט מקווה לא לחוות את זה על בשרי בימי חיי.
לא צריך שהרוב יהפוך למפלצת, גם מפגש אקראי עם כמה עשרות מהם יכול להיגמר באסון.

השאלה היא בעיקר מה כל צד עושה בפועל כנגד הצד השני ומה אחוזי התמיכה בו בקרב הציבור שלו.
שאלות טובות.
לגבי השאלה הראשונה,אני מניח שכל צד יגדיר אחרת מהן פעולות הפוגעות בו. קשה לתת תשובה מנותק מנקודת השקפה.
לגבי השאלה השניה, כנ"ל.. אבל גם אם תבדוק רק תמיכה באלימות פיזית, מעניין מה תהיה התוצאה.

+1
בהחלט לא דבר בריא למדינה בלשון המעטה ואני עדיין מוצא אותו מעט פחות מטריד מאיום ישיר וברור של אוכלוסיה עוינת שלא מסתירה את עמדתה ומשפריצה את השנאה שלה לכל עבר ועוד זוכה לעידוד ותשואות על כך.
מה אתה כותב 1+ על ההשוואה הזאת
אתה כותב בברור שאתה לא מסכים אם מה שהיא כתבה ובכל זאת אתה נותן לה פרגון חבל
אתה כתבת על סכנה על החיים שאתה עוררת עליו והיא העבירה למגזר חלש אחר שמשום כיוון לא קשור לנידון ועוד בשם הסובלנות שלה לאחר

נערך לאחרונה ב:
פושעים יהודים (מנוהלים במשפחות פשע, בהתנחלויות,
אפשר להבין מה הקשר בין משפחות פשע להתנחלויות? השוואה מחפירה.
תתביישי.
זה שהם גרים במקום שאת חושבת שהם לא אמורים לגור בו, וחושבים אידאולוגית לא כמוך, לא אומר שאפשר להשוות אותם למשפחות פשע.
סליחה על החריפות, אבל זה עבר כל גבול.
תקראי שוב את ההודעה של @שנקל, החשש שהוא העלה שם הוא מזה שערביי ישראל ישתקו בזמן לחימה את המדינה, במיוחד בערים מעורבות אבל לא רק.

על זה טענת שמדובר אולי ב5% מערביי ישראל. יש לך ביסוס להערכה המספרית שקבעת? ואם מדובר ב5% מערביי ישראל, מדובר על מעל 50,000 איש - האם לדעתך 50,000 איש שמחליטים לפעול נגד המדינה בזמן מלחמה לא מהווים איום מסוכן?

העברת את נושא הדיון לפשעים - אולי כדאי לפתוח שרשור נפרד על פשיעה וההשפעות הכלכליות שלה, לא חושב שזה רלוונטי לנושא השרשור פה (למרות שגם בו כנראה יוזכר כנראה המיעוט הערבי).
+1
השוואה לא רלוונטית. פושעים יהודים לא מעוניינים בהשמדת המדינה ובהחרבתה. חלקם אפילו ציוניים עם מגן דוד על הצוואר.
+1
וזה קורה רק אצל הערבים? רק ערבים כנגד יהודים?
כן.ולא.
יהודים לא מנהלים מסעות טרור ולא מעודדים רצח של ערבים.
אומנם היו כמה מקרים חריגים ונוראיים שיהודים הרגו ערבים, אבל ההשוואה לא מתחילה.
התנכלויות, ביזה ורצח אצל סוג מסוים של מתנחלים כלפי שכניהם.
כמה?
במיוחד רצח, כמה היה?
כל מקרה הוא נוראי ואסור שיקרה.
אבל מכאן ועד להגיד שזה אותו דבר... זה אבסורד.
ערבים הם מיעוט במדינה.
כמה יהודים הם רצחו?
לא פרופציונאלי בכלל... ככה שזה
בדרך כלל אחוז קטנטן מהאוכלוסיה.
נכון, אבל לא במקרה הספציפי הזה.
מן הסתם באתר כזה תמצאי יותר ביטוי לשנאה כלפי ערבים.
וגם אז.
כמה אנשים עשו מעשה בפועל, ולא רק התעצבנו על הערבים שמציקים להם?
אדם שחי במקום שזורקים עליו אבנים, בקבוקי תבערה, וכדומה, באופן קבוע, זה הגיוני-גם אם לא לגיטמי, שהוא יכעס וישחרר ביטויים חריפים.
המבחן הוא מה קורה בשטח.
וזה מעבר כמובן לטענה הנכונה הזו
אם תצרכי את התוכן שלך מאתרים של איסלאמיסטים, תקבלי את תמונת המראה
השאלה היא בעיקר מה כל צד עושה בפועל כנגד הצד השני ומה אחוזי התמיכה בו בקרב הציבור שלו.
בדיוק

לא רואה איך זה סותר מה שכתבתי. מבין האנשים שבאותו מעמד כלכלי, נראה לי ברור שיש מאפיינים אישיותיים מסויימים לאלו שברחו לעומת אלו שנשארו. מעבר לכך שהבריחה התרחשה בכל השלבים, לא רק לפני המלחמה, אלא גם במהלכה כשכבר היה ברור שלרכוש אין הרבה ערך.

זה סותר, אם במעמד כלכלי מסויים יש יותר בעלי מאפיינים אישיותיים מסויימים.

אפשר לטעון שבעלי הרכוש והנכסים הם בעלי אינסטינקטים הישרדותייים יותר טובים, והעניים הם בעלי אינסטינקטים הישרדותיים פחות טובים, כי לא צברו רכוש וכח כלכלי. כלומר, אינסטינקטים כלכלים טובים=אינסטינקטים השרדותיים טובים.עם זאת, במדינות בהן אין ניידות חברתית, והעושר עובר בירושה לפי מוצא ולא לפי כישורים , הטענה לא נכונה.
בקיצור , התאוריה הלא מבוססת שלי, היא שמהגרים בעלי כישורים הישרדותיים טובים באים בעיקר ממדינות בהן אין שוויון הזדמנויות ויכולת מיצוי פוטנציאל עבורם. אנשים מוכשרים ו\או מצליחים , ישארו להילחם עבור מה שבנו.

נ"ב: יש גם את נושא הקשר בין הרכוש למיקום. מי שמחזיק כל רכושו בנדלן מקומי שונה ממי שמחזיק כל רכושו במניות חו"ל. עם זאת בישראל, ואני מניח שגם בהרבה מדינות אחרות, רוב השווי של רוב אנשים נמצא בנדלן.

מעבר לכך שהאיום הקרקעי על ישראל אפסי ונמוך מאי פעם ולא מצדיק את ***** הצבא, אלא אם אתה קורא עיתון פעם בשנה כשדנים על תקציב הביטחון.

זה התרחיש האופטימי, והלוואי ואתה צודק. אבל אם הולכים לתרחיש הפסימי של התקפה מלבנון וסוריה, יחד עם איום צבאי התקפי מירדן ומצרים, יחד עם התקוממות של ערביי ישראל וחסימת כבישים, מקבלים צורך גדול בכוחות , ואפילו אם זה רק כוחות שיטור ונהגי תובלה (ראה הסתמכות הצבא על חברות אזרחיות עם נהגים ערביים שלא היו מוכנים לעבוד).
הסיבה העיקרית שהערבים לא תוקפים אותנו היא כוחנו. אם נהיה חלשים נותקף. ראה לדוגמא את השלום עם מצרים , החינוך שם עד היום הוא לשינאת ישראל.

בגלל זה יש לי כמה חשבונות עו"ש מפוזרים במספר מדינות בעולם.

מחייב הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה.

זה התרחיש האופטימי, והלוואי ואתה צודק. אבל אם הולכים לתרחיש הפסימי של התקפה מלבנון וסוריה, יחד עם איום צבאי התקפי מירדן ומצרים, יחד עם התקוממות של ערביי ישראל וחסימת כבישים, מקבלים צורך גדול בכוחות , ואפילו אם זה רק כוחות שיטור ונהגי תובלה (ראה הסתמכות הצבא על חברות אזרחיות עם נהגים ערביים שלא היו מוכנים לעבוד).
הסיבה העיקרית שהערבים לא תוקפים אותנו היא כוחנו. אם נהיה חלשים נותקף. ראה לדוגמא את השלום עם מצרים , החינוך שם עד היום הוא לשינאת ישראל.
למה לעצור שם? מבחינת המוסלמים ישראל כובשת בהר הבית ולא חסרים גורמים יהודים שישמחו להדליק שם מדורה שתוביל למלחמת דת שלא היתה כאן מזמן. אז אולי צריך להיערך להתגייסות של מאות מיליוני מוסלמים מאינדונזיה ועד חוף השנהב, נגד ישראל ולבטל כל מקצוע לימוד שאינו תורם ללוחמה.
וכפי שכבר עניתי מספר פעמים בשרשור, ברור שצריך כוחות משמעותיים. השאלה היא כמה הם צריכים להיות גדולים לטענתי, יחסית לעבר, האיומים קטנים ולכן הכוחות צריכים להיות קטנים מבעבר וודאי שלא צריך ללמוד לקחים ממלחמה של אחרים כאילו צריך להגדיל את הכוחות לעומת המצב לפני חודשיים. אם כבר מסקנות מהמלחמה הנוכחית, אז תדע כל מדינה שאם תתקוף מדינה אחרת, ודאי כשהמותקפת היא דמוקרטיה, שהיא ואוליגרכיה יסבלו מסנקציות כלכליות שיחזירו אותה מאות שנים אחורה ויסכנו את השלטון.
אגב, צהל עצמו הסכים שהכוחות הסדירים גדולים מדי ולכן אפשר לקצר את השירות. השלב הראשון מומש, אבל את השלב השני עצרו ראש הועד בממשלה והרמטכל הנוכחי. אני מקווה שבעתיד הם ודומיהם יורחקו ממוקדי קבלת ההחלטות בנושאים האלו.
עריכה: לכל מי שמפנטז שיהיה כאן פעם צבא מקצועי, שיקרא את נימוקי הצבא שנלחם לטובת השירות בכפייה אפילו בנושא שולי כמו קיצור השירות בחודשיים. די מייאש.

נערך לאחרונה ב:
גם לפנטזיה הזו וגם לפנטזיה של גיוס חרדים יש סיכוי שווה של 0%.
אני אופטימיסט.
עובדה שעם רמטכל ושר בטחון פחות הזויים היתה הסכמה לקיצור.
ולגבי החרדים, אם הפוליטיקאים החילונים יתחילו לייצג את עמדת בוחריהם יהיה אפשר להגיע להסדר אחר, מפלה פחות, מאשר היום, גם אם לא שיוויוני לגמרי.
שים לב שכוחם של הגנרלים בפוליטיקה פוחת עם השנים. בהקשר הזה, מדובר בסימן מעודד.

לגבי החרדים, אם הפוליטיקאים החילונים יתחילו לייצג את עמדת בוחריהם יהיה אפשר להגיע להסדר אחר, מפלה פחות, מאשר היום, גם אם לא שיוויוני לגמרי.
לדעתי כבר עברנו את השלב הזה. אפילו לפיד וליברמן, שחלק ניכר ממצביעיהם הגיעו בגלל האג'נדה החילונית שהם מייצגים, כבר מדברים על חוק גיוס אי גיוס שבו החרדים יקבלו פטור כבר בגיל 21, במטרה להכניס את החרדים מוקדם יותר לשוק העבודה (שזו בעיניי מטרה חשובה לא פחות מאשר גיוס שלהם לצבא).

אבל אנחנו די סוטים מנושא הדיון, חבל שיהפוך לעוד מגה שרשור על חרדים.

למה לעצור שם? מבחינת המוסלמים ישראל כובשת בהר הבית ולא חסרים גורמים יהודים שישמחו להדליק שם מדורה שתוביל למלחמת דת שלא היתה כאן מזמן.

מה הקשר? היהודים אשמים בשינאת ישראל?

אז אולי צריך להיערך להתגייסות של מאות מיליוני מוסלמים מאינדונזיה ועד חוף השנהב, נגד ישראל ולבטל כל מקצוע לימוד שאינו תורם ללוחמה

אתה טוען שאיום צבאי של צבאות מצריים וירדן על ישראל, יחד עם חסימת כבישים על ידי ערביי ישראל שקול מבחינת סבירות לפלישה של אינדונזיה וחוף השנהב לישראל?

כנראה שאנו חיים בעולמות שונים.

ואיום צבאי אין משמעו בהכרח התקפה, מספיק שירכזו צבא לאורך הגבול כדי לחייב אותנו לרתק כוחות שם.

נערך לאחרונה ב:
לדעתי כבר עברנו את השלב הזה. אפילו לפיד וליברמן, שחלק ניכר ממצביעיהם הגיעו בגלל האג'נדה החילונית שהם מייצגים, כבר מדברים על חוק גיוס אי גיוס שבו החרדים יקבלו פטור כבר בגיל 21, במטרה להכניס את החרדים מוקדם יותר לשוק העבודה (שזו בעיניי מטרה חשובה לא פחות מאשר גיוס שלהם לצבא).

אבל אנחנו די סוטים מנושא הדיון, חבל שיהפוך לעוד מגה שרשור על חרדים.
לאט לאט.
מי שייצא לעבודה בגיל 21 יחנך את ילדיו לעשות שירות מקוצר בגיל מבוגר לאחר שהתחזק רוחנית בישיבה, לאחר שיבין את עומק הפגם המוסרי שבהשתמטות.

נראה שהשרשור הזה איבד לדעתי את המהות העיקרי שלו. הוא היה מאוד מאוד מעניין עד לפני יומיים ומאז לדעתי איבד כיוון לנושא אחר בכלל וזה חבל

מחייב הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה.
זה לא.
אין שום חובת הגשת דו"ח על עצם זה שאתה מחזיק חשבון בחו"ל.
יש חובה להגיש דו"ח אם יש לך הכנסות בחו"ל או אם אתה מחזיק בחו"ל סכומים גדולים מאוד. ואפילו אם אתה מעביר סכום גדול לחו״ל בשנה.
אבל אם יש לך חשבון בחו"ל עם מעט כסף ובלי הכנסות, אין שום סיבה מיוחדת להגיש דו"ח שנתי.

• אהבתי
Reactions: A42
מה הקשר? היהודים אשמים בשינאת ישראל?
לא ואני לא מבין איך זה קשור למה שכתבתי.
אתה טוען שאיום צבאי של צבאות מצריים וירדן על ישראל, יחד עם חסימת כבישים על ידי ערביי ישראל שקול מבחינת סבירות לפלישה של אינדונזיה וחוף השנהב לישראל?
אני טוען (בפעם העשירית בערך) שאלו איומים רחוקים וקלושים שלא מצדיקים תקציבים וסד"כ כמו בימים שהיו איומים יבשתיים על ישראל מצד צבאות חזקים של שכנותיה.
אבל אני גם מבין שקשה מאד להתנתק מהתעמולה של הממסד הצבאי ועיתונאיו לפיהם יש מצב טבע לפיו תמיד האיום השנה גדול מזה שהיה בשנה שעברה ולכן צריך עוד תקציב.

אני טוען (בפעם העשירית בערך) שאלו איומים רחוקים וקלושים שלא מצדיקים תקציבים וסד"כ כמו בימים שהיו איומים יבשתיים על ישראל מצד צבאות חזקים של שכנותיה.
איום הטילים על ישראל הוא רחוק וקלוש? ואם לא, מה הדרך בעיניך להתמודד איתו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S איך נכון לשמור על כסף לשעת חירום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
M כסף לשעת חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א משכנתא-האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? שוק ההון 0
שמירה על ערך כסף לאזרח אמריקאי צרכנות פיננסית 0
א משכנתא- האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? נדל"ן 28
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
א השקעת כסף מחשבון אמריקאי בארה"ב שוק ההון 10
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
A עיתוי העברת כסף לחו"ל - מה השיקולים? שוק ההון 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
M העברת כסף לארה"ב (סכומים קטנים) צרכנות פיננסית 2
נ מהיכן למשוך כסף, קג"ל או תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L גרמניה לכמה חודשים, איך מסתדרים עם כסף וחסכון בעמלות? צרכנות פיננסית 2
O משיכת כסף מBinance השקעות אלטרנטיביות 4
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
M כסף בצבירת פנסיה לאחר פטירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G העברת כסף לשוואב צרכנות פיננסית 3
מ איך להעביר כסף לשוואב מבנק בארץ? צרכנות פיננסית 0
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15

נושאים דומים