• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כסף לשעת צרה כלקח מהמלחמה באוקרינה

• פותח הנושא A42
  • פורסם בתאריך
לדעתי, אירופה נגמרת איפשהו בגרמניה סלובניה וצ‘כיה. ברמת התחושה רוסיה אוקראינה והמדינות שם לא שייכות למה שאני מחשיב כ"אירופה"
לא ברור איך נקבעה דעתך בנושא.
אוקראינה, רוסיה, ליטא ושכנותיהן הנוצריות הן אירופאיות לחלוטין וחלק ענק מהמסד התרבותי של אירופה.

חוץ מההטבות של הכרטיס אשראי האמריקאי, איזה עוד יתרונות יש לחשבון בנק אמריקאי?
זה לא מספיק?

בכל מקרה, אנחנו קצת סוטים מהדיון. יש דיונים אחרים בפורום שמדברים על הייתרונות הספציפיים של חשבונות בנק וכרטיסי אשראי אמריקאים.

בעיני הזוי להשוות את הכוח שנדרש להתמודדות עם כמה עשרות אלפי חיזבאלונים חמושים חלקית שלא מסוגלים לפלוש לישראל עם התמודדות עם צבאות סדירים במספר חזיתות הכוללים שריון, ארטילריה וכוחות חי"ר עצומים שמאיימים לפלוש לערי ישראל.
אתה מדבר על מלחמות העבר. מלחמות העתיד מדברות על אלפי (ואולי הרבה יותר) טילים שייפלו על גוש דן, חלקם עוברים בימים אלו שיפורי דיוק. אמנם מלחמה כזו פחות מאיימת על קיומה של ישראל מאשר איומי העבר, אבל המחיר הכלכלי (ולא רק, גם החוסן הנפשי שייפגע) שייגרם ממנה עלול להחזיר את ישראל לאחור.
תחשוב למשל על תושבי עוטף עזה, שבמשך שנים בלי התרעה מוקדמת צריכים לרוץ למקלט עם ילדיהם, ומדי פעם איזה בית נהרס או אפילו ילד נהרג. עכשיו תדמיין את המצב הזה על כל מרכז הארץ - זה אמנם לא סיכון קיומי, אבל כמה זמן אתה תסכים לחיות פה תחת איום כזה?

אני מאמין באמרה:" אין נאמן ככסף מזומן"
מחזיק תמיד כמה אלפים זמינים
ולגבי תרחישי קיצון
יש קבוצות יעודיות לזה בפייסבוק לדוגמא
אנשים אוגרים מזון/מים/כלי עבודה/תקשורת/פאנלים סולאריים
כלי נשק/עזרה ראשונה ועוד
כמו תמיד אני חושב שצריך להיות איפשהו באמצע
מחזיק בבית מלאי מזון לכמה ימים ומים בבקבוקים
אני מחזיק כלי עבודה וכלי נשק על בסיס סדיר

אתה מדבר על מלחמות העבר. מלחמות העתיד מדברות על אלפי (ואולי הרבה יותר) טילים שייפלו על גוש דן, חלקם עוברים בימים אלו שיפורי דיוק. אמנם מלחמה כזו פחות מאיימת על קיומה של ישראל מאשר איומי העבר, אבל המחיר הכלכלי (ולא רק, גם החוסן הנפשי שייפגע) שייגרם ממנה עלול להחזיר את ישראל לאחור.
תחשוב למשל על תושבי עוטף עזה, שבמשך שנים בלי התרעה מוקדמת צריכים לרוץ למקלט עם ילדיהם, ומדי פעם איזה בית נהרס או אפילו ילד נהרג. עכשיו תדמיין את המצב הזה על כל מרכז הארץ - זה אמנם לא סיכון קיומי, אבל כמה זמן אתה תסכים לחיות פה תחת איום כזה?
סכנות תמיד היו ויהיו.
כשמשווים לעבר, אני לא מקבל שהיום נדרשים כוחות עצומים כדי לתת מענה קרקעי. וודאי שאין שום סיבה,כפי שהוצע כאן, להתחיל לקרוא בכפיה למילואימניקים להתאמן בסופשים.
אגב, ישראל לא מכריעה את החמאס לא בגלל מחסור בכוחות קרקעיים. גם עוד אוגדה משוריינת ואלפי מילואימניקים שלקחת בשבת לא ישנו את המצב.

בעיני הזוי להשוות את הכוח שנדרש להתמודדות עם כמה עשרות אלפי חיזבאלונים חמושים חלקית שלא מסוגלים לפלוש לישראל

הם לא חמושים חלקית אלא הרבה יותר טוב מרוב יחידות המילואים של צה"ל והם בהחלט יכולים לפלוש לישראל. הם לא צריכים להטיל מצור על תל אביב, מספיק להשתלט על ישוב צמוד גדר.
ברור שלא צריך כבר אלפי נגמשים וטנקים, אבל גם הכח שכן צריך נמצא מתחת לרף המינימום בגלל הסטת משאבים לאפיקים אחרים, שגם הם חיוניים אבל הם לא מנצחים מלחמה.
בסופו של דבר, במלחמת הצפון הראשונה (או לבנון השלישית) , יהיה תמרון קרקעי מסיבי לתוך לבנון וכדאי מאוד לכולנו שהוא יתבסס על טנקים ונגמשים מודרניים עם מיגון אקטיבי ולא על זלדות שמתפוצצות מרקטה אחת ומפזרות את כל הצוות על פני חצי קילומטר מרובע.
(כל זה לא בא להצדיק את הבזבוז הרב שקיים בצבא)

סכנות תמיד היו ויהיו.
כשמשווים לעבר, אני לא מקבל שהיום נדרשים כוחות עצומים כדי לתת מענה קרקעי.
לא יודע מה ההיכרות שלך עם צבא היבשה והאיומים הקיימים על ישראל. לא שאני עצמי מומחה בתחום, אבל ממה שאני צופה, ישראל דווקא תצטרך להשתמש בכוחות קרקעיים גדולים בעתיד. אבל מה אני מבין, אני סתם ניק בפורום אינטרנטי.

וודאי שאין שום סיבה,כפי שהוצע כאן, להתחיל לקרוא בכפיה למילואימניקים להתאמן בסופשים.
על זה אנחנו מסכימים.
אגב, ישראל לא מכריעה את החמאס לא בגלל מחסור בכוחות קרקעיים. גם עוד אוגדה משוריינת ואלפי מילואימניקים שלקחת בשבת לא ישנו את המצב.
מסכים גם בזה. אבל אם יסגרו עוד אוגדות, בהחלט יתכן שהמצב הביטחוני יהיה גרוע יותר יותר מאשר היום.

עכשו תחשוב על כל המקומות שהיה עליהם איום שבסוף לא התממש, מה הפסיד כל מי שברח.

למשל ליטא ב20 שנים האחרונות שכל פעם שפוטין איים או פלש למדינה קרובה הליטאי יכול להבין שהם הבאים בתור.
טיוואנים שברחו לדרום אמריקה לפני עשרות שנים בגלל הפלישה הקרובה של סין.
ישראלים שברחו מהארץ לפני עשרות שנים כי היא תכף תושמד ...
סלח לי אבל אף אחד מהם לא היה ולו בזרזיר של איום כמו אוקראינה. מעבר לזה אפשר לקחת חופשה של שבועיים, זה לא יהרוג אף אחד. לא צריך לעבור מדינה.

קראתי פעם שאחד ההסברים ל"אופי הישראלי" (זה לא כינוי שלילי בעיני) הוא שהאנשים שהגיעו לכאן הם מהסוג שבורח מוקדם

האנשים שהקימו את המדינה בחרו לעלות לכאן היישר לייבוש ביצות ומלחמת העצמאות ,לא חושב שאפשר להגיד שהם ברחו מוקדם.

בנוגע לחו"ל אני לא יודע איפה המניות רשומות וגם יכול להיות שהשימוש בהם דורש אישור של הרושם (בית השקעות ישראלי) שלא מתפקד בגלל המצב.
עוד סיבה טובה לעבוד עם ברוקר זר :)

• אהבתי
Reactions: A42
אני מאמין באמרה:" אין נאמן ככסף מזומן"
הסטורית זה חד משמעית לא נכון.
אני מניח ששמעת על המושג "היפר אינפלציה", נכון?

אם יש מלחמה קיצונית, הדבר היחיד שאתה יכול לעשות עם כסף מזומן זה לנגב איתו את הת**
אני מחזיק כלי עבודה וכלי נשק על בסיס סדיר
מה??
אתה אשכה מחזיק נשק בבית בציפיה למלחמת "יום הדין"?

תרחיש מאוד אפשרי, פגיעה באספקת החשמל לX שעות או ימים, גם במבצע קטן וגם בסבב לחימה של רקטות ויירוטים.
בלי חשמל אין עסקאות אשראי ואין כספומטים, אנשים לא יהפכו ישר לברברים ולא ילכו מכות אחד עם השני - זה ייקח יותר זמן.

גם משאבות הדלק לא יפעלו, כדאי תמיד להיות עם טנק דלק מלא או לפחות מתאים לנסיעה ארוכה + פקקים.
בתרחיש כזה, מזומן או כל דבר שאפשר לסחור בו רגעית עבור מים ומזון..
תוך זמן קצר המצב יחזור לקדמותו עד שחברת חשמל תמצא פתרון או עד שתחנת הכוח תשוקם.
אם מזומן יעזור לך לקנות כרטיס טיסה לטיסות אחרונות כמו אפגניסטן או שאתה ערבי שיכול לברוח דרך אחד הגבולות העוינים, אז סבבה.
אחרת קח נשק והילחם על הבית, מזומן לטעמי כבר לא יעזור לברוח אחרי 12 השעות הראשונות.

כמובן שאנחנו חיים במדינה חצי קומוניסטית עם עבר צבאי מפואר שלא מבייש אולמות תצוגה רוסים סינים או ויאטנמיים, הפועל היוצא של זה אומר שיש מספיק משאיות שיוכלו להעביר אותך לאיזור מבטחים שבו תחנת הכוח כן עובדת, יוקמו מחנות פליטים וכו'.

בשלב הזה מזומן כנראה יעזור לך לשכור מראש יחידת דיור לחודש ולא תגור במחנה אוהלים.

מזומן אולי יקצר לך את התור לכיכר הלחם ואולי תצליח להשיג קצת חמאה בשוק שחור מיצרנים ששרדו פה אחרי שהמדינה תחסל את החקלאות המקומית.
גם אם תרכוש תרנגולת, אף אחד לא מבטיח לך ששכן רעב לא יחשוק בעוף, בזמן שאתה בונה על ביצים.

כל מה שמזומן יעשה בארץ זה לקנות לך זמן, לשפר תנאים, אלא אם אתה גורו ותדע לברוח לפני הזמן מהמדינה.
בכל מקרה אחר, מרחב אווירי יהיה סגור, ימי יהיה סגור, יבשתי יהיה חומות גיהנום עם חסימות כבישים כמו בשומר חומות.
אין לנו גבולות שלום יבשתיים אוהדים שיחבקו את הפליטים מישראל כמו שיש לאוקראינה.
ובחורבן ההסתדרות ננוחם.

אם יהיה מצב שיגרום לך לרצות להיות פליט - כנראה כבר השמיים יהיו סגורים, ובריחה דרך לבנון או ירדן לא נשמע לי מומלץ...
שייט בסירה לקפריסין, מעבר דרך סיני, וטיסה מעמן בהחלט דברים לגיטימים...

אם 5000 דולר במזומן מקלים עליך, לך על זה. קצת סיכון לגנבים (או עכברים) והפסד רעיוני של כמה מאות שקלים בשנה (לפי ריבית בטוחה). זה לא המון בשביל שינה
חשבתי יותר בכיוון של 30 אלף דולר
בסוף אם באמת מגיעים למצב קיצון אלה הסכומים שיכולים לעזור לך

ההפסדים לגמרי ברורים לי בגלל זה חושב על חלופות....

בסיפור האישי שלי סבתא שלי הצליחה לברוח שניה לפני השואה בעזרת הרבה מאוד שוחד וגם מכירה בהפסד של כל הנכנסים והדירות לפקידים בפולין

סבא שלי עבר את השואה דווקא באוקרינה אבל הצליח להתחבא ביערות אצל משפחה גם בעזרת שוחד מאוד גדול

כסף זמין בהחלט יכול לעזור במצבי קיצון

בתרחיש כזה, מזומן או כל דבר שאפשר לסחור בו רגעית עבור מים ומזון..
יש הבדל גדול בין מזומן מקומי לבין דברים כמו מט"ח/זהב/תכשיטים ודברים אחרים שאפשר לסחור בהם.
סביר שבתרחיש קיצון כזה, השווי של המטבע המקומי יפול מהר מאוד, ולכן לא יעזור לך באמת. לא בקניה של כרטיסי טיסה ולא בקניה של מים, מזון וכו'

בסיפור האישי שלי סבתא שלי הצליחה לברוח שניה לפני השואה בעזרת הרבה מאוד שוחד וגם מכירה בהפסד של כל הנכנסים והדירות לפקידים בפולין

סבא שלי עבר את השואה דווקא באוקרינה אבל הצליח להתחבא ביערות אצל משפחה גם בעזרת שוחד מאוד גדול

כסף זמין בהחלט יכול לעזור במצבי קיצון
אתה שוכח שאלו זמנים אחרים לגמרי.
היום יחסית קל להעביר כסף לאנשים אחרים באמצעים דיגיטליים. לא חייבים מזומן בשביל זה.

מתוך הכרות אנקדוטלית עם יהודים מאירן, מי שעולה משם לארץ היום זה מי שאין לו נכסים או עסקים שם (בקיצור העניים וחסרי ההזדמנויות), כך שאין לו מה להפסיד

ולפי מה ששמעתי על גלויות אחרות, מי שנשארו אלו תמיד העשירים שלא רצו להפסיד הנכסים
זה מאוד תלוי בסוג הנכסים.
נכסים של פעם באמת היו יותר פיסיים (מפעל מקומי, נדל"ן וכו'). היום יש הרבה מאוד "עשירים" שהנכסים שלהם מאוד ניידים. למשל כל מי שמחזיק במניות, אין לו שום בעיה לעבור למדינה אחרת ולהמשיך להחזיק את אותן מניות משם.

אגב, זאת עוד סיבה טובה לא להשקיע בנדל"ן אלא להשקיע במניות במקום :)

אם היום חיילים קרביים משוחררים כמעט לא עושים מילואים, כדאי לשנות לטובת אימוני כשירות מבצעית שלא יפגעו ביומיום,
זה לא נכון לדעתי בישראל
לפחות מהמילואים שאני עושה
כן לא מאמנים את כל החיילים הקרבים אבל מבלי להיכנס לפירוט הצבא שלנו בהחלט שומר על כישרות

לי במחלקה יש 30 חיילים. בדרכ כל שנה יש לי תקציב ל7-10 חיילים ובמלחמה מספיק לי גם 10 למינימום

אין היום אף מדינה אןיבת שגובלת בישראל שיש לה כוח צבאי שמתקרב לכוח שהיה לאויבות בעשורים הראשונים לקיום המדינה. בהנחה שכיבוש אירן לא על הפרק, הכוח הקרקעי שנדרש היום כדי להכניע מדינות וישויות שכנות הוא מאד קטן. וכוח הגנתי קרקעי לא נדרש כמעט בכלל.
הכללים היום קצת שונים. לא צריך צבא גדול ועשרות ארמיות בשביל לאיים על העורף שלנו.
וכן איראן היא שחקן מאוד משמעותי ומסוכן
גבול יבשתי הוא לא בהכרח אינדיקטור גם בגלל טכנולוגיה וטווחים וגם בגלל מדינות האזור בדגש על לבנון וסוריה שמהוות חצר אחורית

אני יודע שזה הגרסה של זוללי התקציב עם הדרגות.
בעיני הזוי להשוות את הכוח שנדרש להתמודדות עם כמה עשרות אלפי חיזבאלונים חמושים חלקית שלא מסוגלים לפלוש לישראל עם התמודדות עם צבאות סדירים במספר חזיתות הכוללים שריון, ארטילריה וכוחות חי"ר עצומים שמאיימים לפלוש לערי ישראל.
אל תזלזל בחיזבאלה הוא כנראה הצבא הכי מקצועי ומיומן במזרח התיכון מלבד צהל
לצערנו הוא צבר הרבה ניסיון בסוריה לאחרונה

בדיוק כמו שלא היה צריך לזלזל באוקרינה שמסבה הרבה אבדות לרוסיה כבר חודש
הרבה לא חשבו שהם יחזיקו 3 ימים...

ושוב לא מחיבאלה צריך דווקא לדאוג

היום יחסית קל להעביר כסף לאנשים אחרים באמצעים דיגיטליים. לא חייבים מזומן בשביל זה.
ואתה לא חושב שאולי לא יהיו אמצעים דיגיטליים...
אם מפילים חשמל ותקשורת סלולרית בהצלחה לך אם העברות בביט..

וכן אני מאמין במזומן אגב בינתיים זה חוקי
זה אפילו לא פרומיל מהשווי שלי ולא מעניין אותי תשואה אלטרנטיבית
או היפר אינפלציה שלא נראתה פה כבר זמן מה

תנסה לעשות זום אאוט ולהבין שכהנכסים שלך דיגיטליים
אפשר לקחת לך אותם בשניה

בסין לדוגמא אין כסף מזומן הם משלמים הכל בWECHAT
מחר הממשלה מחליטה שאתה אזרח נחות/מסוכן ליציבות השלטונית או וואטאבר
ואז סוגרים לך את הברז...

ואתה מוזמן להתעלם ולחשוב ששום דבר לא יקרה לך אף פעם
אני מקווה שכך יהיה אך אם יגיע אוכל להתמודד
אתה אשכה מחזיק נשק בבית בציפיה למלחמת "יום הדין"?
אני מחזיק נשק אישי מאז הייתי קצין בסדיר לפני הרבה שנים
אנחנו חיים בשכונה לא הכי טובה במזרח התיכון מבחינת שכנים לדעתי
או כמו שנהוג לומר:
"תוודא תמיד שמאחורי עלה הזית שאתה מגיש אתה מחזיק חרב חדה"
ורק למען הסר ספק לא מצפה למלחמת יום הדין
כן מיומן בשימוש בנשק
יכול להיות שימושי פה משהו..

אחרת קח נשק והילחם על הבית, מזומן לטעמי כבר לא יעזור לברוח אחרי 12 השעות הראשונות.
אני כמובן כמעט בכל סיטואציה יהיה על מדים
הדאגה והכסף הוא כמובן למשפחה
די דומה חמה שמתקיין היום באוקרינה שהרבה גברים נשארים להילחם ןהנשים והילדים עוברים לפולין אבל שם בדיוק הייתי רוצה שלאישתי תיהיה את ההזדמנות לא לישון שבוע באולם ספורט או כל מחנה פליטים מאולתר

וכן להשכיר דירה או לקנות כרטיס טיסה למדינב אחרת...

אתה שוכח שאלו זמנים אחרים לגמרי.
מסכים בשביל זה כל מטרת הפוסט

הבנתי את היתרון של חשבון אמריקאי עם כרטחס אשראי אמריקאי ואפילו חשבון מסחר בib

לא ממש הבנתי עם ביטקוין יכול לשמש לזה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S איך נכון לשמור על כסף לשעת חירום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
M כסף לשעת חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א משכנתא-האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? שוק ההון 0
שמירה על ערך כסף לאזרח אמריקאי צרכנות פיננסית 0
א משכנתא- האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? נדל"ן 28
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
א השקעת כסף מחשבון אמריקאי בארה"ב שוק ההון 10
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
A עיתוי העברת כסף לחו"ל - מה השיקולים? שוק ההון 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
M העברת כסף לארה"ב (סכומים קטנים) צרכנות פיננסית 2
נ מהיכן למשוך כסף, קג"ל או תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L גרמניה לכמה חודשים, איך מסתדרים עם כסף וחסכון בעמלות? צרכנות פיננסית 2
O משיכת כסף מBinance השקעות אלטרנטיביות 4
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
M כסף בצבירת פנסיה לאחר פטירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G העברת כסף לשוואב צרכנות פיננסית 3
מ איך להעביר כסף לשוואב מבנק בארץ? צרכנות פיננסית 0
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15

נושאים דומים