• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כניסה לעולם אבטחת המידע

LoOkkAttMe

משתמש סולידי
דירוג
21
היי,
אני סטודנט שמסיים תואר במדמ"ח בפתוחה עוד שנה ולאחרונה חשבתי מה אני רוצה לעשות ולעסוק בעתיד
עולם אבטחת המידע נשמע לי מאוד מעניין אבל אני לא באמת יודע מי נגד מי ויש לי כמה שאלות שהייתי שמח לדעת את התשובות עליהן:
האם יש צורך בקורסים מקצועיים בנוסף לתואר?
אילו משרות אפשר לאייש כג'וניור ואם בכלל (עם תואר במדעי המחשב)?
מה זה דורש ממני לדעת?
אני יודע שלמשרות פיתוח עושים פרוייקטים אישיים כדי להציג, האם יש לזה מקביל באבטחת מידע? (יודע שזה שם ענק למלא מקצועות, ובכל זאת?)
ושאלה נוספת, היות ואני בן אדם שאוהב ללמוד בנוסף, האם תואר שני במדעי המחשב יכול לתת לי ערך מוסף? והאם בלי תזה שווה לעשות תואר שני?
ובפרט, תואר שני עם התמחות באבטחת מידע - נותן איזה ערך מוסף כלשהו בשוק?

ושאלה אחרונה - אילו כיוונים אפשריים יש לי בתור בוגר תואר במדעי המחשב?
מצטער אם אני לא ספציפי, זה פשוט בול הסיטואציה שאני נמצא בה ונראה שכאן בפורום יש אנשים שמבינים עניין :)

יש ביקוש גדול בתחום. יש גם מגוון קורסים למתחילים. זה לדוגמה.
מאפשר לך לעבוד במגזר הממשלתי ובפרטי. לא מכיר דרישות מיוחדות לחסרי ניסיון (ושוב, בגלל מחסור ב"ידיים עובדות").

מאפשר לך לעבוד במגזר הממשלתי ובפרטי. לא מכיר דרישות מיוחדות לחסרי ניסיון (ושוב, בגלל מחסור ב"ידיים עובדות").
זה קורס קנפוג ראוטרים כן?

אם אתה כבר מזלזל אז תדייק.
פעם אחרונה שבדקתי צ'ק פוינט לא מוכרת ראוטרים.
מסכים עם זה שההסכמות מהלינק לא רלוונטיות לפותח האשכול.

אני סטודנט שמסיים תואר במדמ"ח בפתוחה
1. כל הכבוד שהשתמשת במושג 'אבטחת מידע' ולא 'סייבר'. מבחינתי, פלוס רציני בקבלה לעבודה.

2. אבטחת מידע זה תחום ענק מקריפטוגרפיה, דרך חולשות וכו', ועד קנפוג ראוטרים. מה מעניין אותך? אני חושב שהשלב הראשון זה להכיר את התחום ולבחור כיוון.

יש בישראל מלא אפשרויות תעסוקתיות בתחום, רק שים לב שבארץ סטארטאפים בתחום ה'סייבר' בד"כ אומר קינפוג ראוטרים אפליקטיבי, וקנפוג וניטור של aws.

יש בישראל מלא אפשרויות תעסוקתיות בתחום, רק שים לב שבארץ סטארטאפים בתחום ה'סייבר' בד"כ אומר קינפוג ראוטרים אפליקטיבי, וקנפוג וניטור של aws.
אתה בתחום שאתה כול כך בטוח בעצמך?

זה שער הכניסה לתחום, לאדם ללא רקע קודם.
יותר חשוב, הוא מקבל תעודה מוכרת, שעונה על דרישות מערך הסייבר להסדרת מקצועות בתחום הסייבר.
או במילים אחרות, הוא יעמוד בדרישות סף של השכלה, של גופים רבים.

זה שער הכניסה לתחום, לאדם ללא רקע קודם.
יותר חשוב, הוא מקבל תעודה מוכרת, שעונה על דרישות מערך הסייבר להסדרת מקצועות בתחום הסייבר.
או במילים אחרות, הוא יעמוד בדרישות סף של השכלה, של גופים רבים.
הוא למד מדעי המחשב ככה שאני מניח שהצד התפעולי(מטמיע,מיישם, SOC, ארכיטקט) של עולם אבטחת
המידע לא יהיה רלוונטי אליו.
ובשביל ללמוד לינוקס, תקשרות נתונים הוא ל צריך לעשות קורסים.

הוא יכול לנסות להתברג בחברה אשר מפתחת מוצרי הגנה\התקפה\מודעין ובהמשך להתברג שם לצוות שנוגע בקרביים של המוצר.

הוא למד מדעי המחשב ככה שאני מניח שהצד התפעולי(מטמיע,מיישם, SOC, ארכיטקט) של עולם אבטחת
הוא יכול לנסות להתברג בחברה אשר מפתחת מוצרי הגנה\התקפה\מודעין ובהמשך להתברג שם לצוות שנוגע בקרביים של המוצר.
הוא צריך לעבור לעבור על הסילבוס ולהחליט בעצמו מה הוא יודע ומה לא.
וגם להחליט האם הוא יכול ללמוד את זה באופן עצמאי.
אני כמעסיק לא הייתי לוקח לתפקיד בוגר מדמ"ח ללא ניסיון בתחום וללא קורס מוכר - אלא אם מדובר במישהו שמוכיח שליטה מלאה בחומר שלמד בלימוד עצמי אינטנסיבי.

זה תחום רחב ודינאמי אז קשה לתת המלצה מדויקת.
אם אתה מעוניין בבדיקות חדירה, תעשה קורס של Offensive security. לפני זה כדאי לבדוק את המשיכה למקצוע באמצעות אתרים של אתגרי פריצה, לא חסרים כאלה.
אם אתה מעוניין במחקר של נוזקות, תצטרך לבנות יכולות הנדסה לאחור - איך האסמבלי שלך?
אתה יכול גם לחקור פגיעויות, זה די פשוט ברגע שמבינים את הראש אבל אין מי שילמד אותך קורס בזה למיטב ידיעתי. קח איזה ספריית קוד פתוח ישנה שמפרסרת משהו כמו XML ותחפש injections כגון XXE.

אתה בתחום שאתה כול כך בטוח בעצמך?
לא. התחומים באבטחת מידע, שמעניינים אותי נמצאים מעל לרמת האינטליגנציה שלי. אבל בוא נגיד, שאני מכיר את התחום...

יש כמובן הרבה חברות ישראליות, שעושות דברים ממש מגניבים. המשפט ההוא לא היה בקטע של discourage , אלא בשביל להגיד שיש הרבה חברות שמצהירות שהן עוסקות ב'סייבר' בגלל ההייפ, אבל בתכלס עושות משהו אפליקטיבי לכל דבר ועניין, או דברים מתחום הרשתות והתקשורת, או אינטגרציות לשירותי ענן.
לאדם ללא רקע קודם
יש לו תואר ראשון במדמח. אני מאמין שמעניין אותו פיתוח תוכנה, מחקר, מתמטיקה, או תקשורת (בהקשר של הנושאים הקודמים). הוא צריך משהו, שיקדם אותו בתחומים האלה, וברמה אקדמית, או רמה טכנית גבוהה. אם המטרה שלו היא התחומים הנ"ל אז הכשרה שמהותה תפעול כנראה תפגע בו מבחינת קריירה.

יש כמובן הרבה חברות ישראליות, שעושות דברים ממש מגניבים. המשפט ההוא לא היה בקטע של discourage , אלא בשביל להגיד שיש הרבה חברות שמצהירות שהן עוסקות ב'סייבר' בגלל ההייפ, אבל בתכלס עושות משהו אפליקטיבי לכל דבר ועניין, או דברים מתחום הרשתות והתקשורת, או אינטגרציות לשירותי ענן.
אשמח אם תתן דוגמא (אפילו בפרטי אם לא רוצה לפרסם)
חברה שמפתחת מוצר אשר יודע לזהות אנומליות ברשת תקשורת שלך - לא נחשבת אבטחת מידע מבחינתך?

1. כל הכבוד שהשתמשת במושג 'אבטחת מידע' ולא 'סייבר'. מבחינתי, פלוס רציני בקבלה לעבודה.

2. אבטחת מידע זה תחום ענק מקריפטוגרפיה, דרך חולשות וכו', ועד קנפוג ראוטרים. מה מעניין אותך? אני חושב שהשלב הראשון זה להכיר את התחום ולבחור כיוון.

ואו אני באמת לא יודע להצביע מה בדיוק מעניין אותי.. קראתי על כמה תחומים אבל לא נכנסתי ממש למה עושים.. אני יודע שנהנתי ממש מאלגוריתמיקה והמתמטיקה בתואר, יש לי עוד קורסים לעשות ככה שאני עוד לא מקובע.. רציתי לדעת אילו תחומים יש באבטחת מידע שמחפשים אנשים עם תואר במדמ"ח ומה עוד צריך עבור התפקידים האלו

לומר את האמת, קצת נשמע לי מוזר לעשות קורס של 450 שעות לאחר תואר ראשון כדי להיכנס לתפקיד ראשוני באבט"מ
אין משהו שרלוונטי לבוגרי מדמ"ח? כמובן שאלמד גם בבית אבל אני רוצה לדעת מה האופציות שלי ובהתאם מה צריך להשלים באמת

זה תחום רחב ודינאמי אז קשה לתת המלצה מדויקת.
אם אתה מעוניין בבדיקות חדירה, תעשה קורס של Offensive security. לפני זה כדאי לבדוק את המשיכה למקצוע באמצעות אתרים של אתגרי פריצה, לא חסרים כאלה.
אם אתה מעוניין במחקר של נוזקות, תצטרך לבנות יכולות הנדסה לאחור - איך האסמבלי שלך?
אתה יכול גם לחקור פגיעויות, זה די פשוט ברגע שמבינים את הראש אבל אין מי שילמד אותך קורס בזה למיטב ידיעתי. קח איזה ספריית קוד פתוח ישנה שמפרסרת משהו כמו XML ותחפש injections כגון XXE.
פתוח לכמה שיותר המלצות, מה צריך לדעת וללמוד וכו'
מכל מה שקראתי העניין של reverse engineering נשמע הכי מעניין
למדתי אסמבלי ודי נוח לי לקרוא ולהבין מי נגד מי שם, גם למדתי C אם זה עוזר
אבל שוב, מאיפה מתחילים? מה התשתית שאני צריך כדי להיכנס לתחום? יש מקורות מידע מומלצים? יש בכלל משרות junior בתחום ההנדסה לאחור? זה בכלל תפקיד או יכולת שיש לבעל תפקיד מסוים?

מקווה ששואל את השאלות נכון
העולם הזה מסקרן אותי אבל גם זר לי טיפה ומחיפוש באינטרנט אני רק מרגיש שאני מתפזר פשוט ולא בדיוק מבין את יחסי הכוחות ואת התחומים

אני יודע שנהנתי ממש מאלגוריתמיקה והמתמטיקה בתואר, יש לי עוד קורסים לעשות ככה שאני עוד לא מקובע..
לקחת כבר מבוא לקריפטוגרפיה?

ממליץ גם על
applied cryptography bruce schneier

פתוח לכמה שיותר המלצות, מה צריך לדעת וללמוד וכו'
מכל מה שקראתי העניין של reverse engineering נשמע הכי מעניין
למדתי אסמבלי ודי נוח לי לקרוא ולהבין מי נגד מי שם, גם למדתי C אם זה עוזר
אבל שוב, מאיפה מתחילים? מה התשתית שאני צריך כדי להיכנס לתחום? יש מקורות מידע מומלצים? יש בכלל משרות junior בתחום ההנדסה לאחור? זה בכלל תפקיד או יכולת שיש לבעל תפקיד מסוים?
כדי להיכנס לקריירה של malware researcher
הכי טוב להסתכל על דרישות תפקיד בחברות שמעסיקות כאלה. בנוסף אתה יכול לנסות לצבור ניסיון על ידי ניתוח malware בעצמך. תחפש malware samples בגוגל. תתעד את הנסיון שלך בבלוג. יש לך את dc9723 ששם אולי תוכל למצוא שותפים למסע או מי שיעזור לך כשתתקע בעברית. בטוח תמצא עוד קהילות באנגלית.
זה לא מובנה ואין מסלול כי זה מקצוע שצריך להיות בו תמיד בחזית. יש מלחמה מתמשכת בין כותבי נוזקות לחוקרים והם נדרשים להיות עם האצבע על הדופק של החידושים בתחום. כשתנסה לנתח נוזקה תתקל בכל מיני בלוגים ואתרים, מציע לך להתחיל לעקוב אחריהם ב-.rss

לקחת כבר מבוא לקריפטוגרפיה?

ממליץ גם על
applied cryptography bruce schneier
לא, מהסיבה שבפתוחה יש רק ביקורות רעות עליו (על אופן הלימוד בגלל הרכז קורס וכו')
ותודה רבה !
כדי להיכנס לקריירה של malware researcher
הכי טוב להסתכל על דרישות תפקיד בחברות שמעסיקות כאלה. בנוסף אתה יכול לנסות לצבור ניסיון על ידי ניתוח malware בעצמך. תחפש malware samples בגוגל. תתעד את הנסיון שלך בבלוג. יש לך את dc9723 ששם אולי תוכל למצוא שותפים למסע או מי שיעזור לך כשתתקע בעברית. בטוח תמצא עוד קהילות באנגלית.
זה לא מובנה ואין מסלול כי זה מקצוע שצריך להיות בו תמיד בחזית. יש מלחמה מתמשכת בין כותבי נוזקות לחוקרים והם נדרשים להיות עם האצבע על הדופק של החידושים בתחום. כשתנסה לנתח נוזקה תתקל בכל מיני בלוגים ואתרים, מציע לך להתחיל לעקוב אחריהם ב-.rss

אין איזה קורס או תוכנית כלשהי שאני יוכל ללכת בעקבותיה לפחות בהתחלה? נקודת התחלה מסוימת?
אני באמת די מבולבל ממה להתחיל ומה נדרש בשביל כל דבר

אין איזה קורס או תוכנית כלשהי שאני יוכל ללכת בעקבותיה לפחות בהתחלה? נקודת התחלה מסוימת?
אני באמת די מבולבל ממה להתחיל ומה נדרש בשביל כל דבר
אני פחות מכיר את התחום הספציפי הזה, הייתי בודק ב-SANS (עריכה: הנה) אם יש כזה קורס. כמו שכתבתי, זה עולם מאוד דינאמי אז אם אתה רוצה לעבוד במקצוע הזה תתרגל לתחושת הבלבול ולשאלות פתוחות, כי הלמידה בעולם הזה כוללת הרבה תעיה.

רוצה להקפיץ את האשכול בכדי לקבל תשובות נוספות ובכלל לשאלה המרכזית שלי
מה כדאי וצריך ללמוד + מאיפה + אילו תעודות אם בכלל - צריך בוגר תואר מדמ"ח מאוניברסיטה שרוצה להשתלב בתחום אבטחת המידע - PT, RE חקר חולשות וכו"
אני יודע שהנושאים לא קשורים אבל אני כבר די מבולבל מאיפה להתחיל, אני מחפש לקבל את הבסיס שצריך כדי להתחיל ללכת לכיוונים שמעניינים אותי יותר
אבל מה הבסיס? מה נדרש ממני?
האם בכלל אפשרי להיכנס לתחומים הנ"ל בלי ניסיון?
כשרוצים ללכת למשרת פיתוח יש תיק פרוייקטים עם כל מיני פרוייקטים שעשיתי, מה המקביל אם בכלל בתחום ה-PT או RE למשל?
האם יש חובה להתחיל מ-SOC לדוגמא כדי להיכנס באמת לתחום?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M כניסה לעולם ה- IRA - תמהיל השקעות שוק ההון 6
ל כניסה עם רכב לחלקה פנימית נדל"ן 2
dorian כניסה לאזור אישי - מחו״ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B כניסה ב"מנות" או בבת אחת שוק ההון 2
Y המרת מט"ח- כניסה למינוס שוק ההון 2
ע ביטחונות לפני כניסה לדירה נדל"ן 1
א תשואה פנימית מול מחיר כניסה לetf של אגחים שוק ההון 13
J כניסה כספק של משרד החינוך בתוכנית "גפן" התפתחות אישית 9
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
Z כניסה לאיזור אישי במס הכנסה. האם חוויתם תקלה בימים האחרונים. מיסים 8
י כניסה לקבע והשקעות שוק ההון 4
א כניסה קלה לשוק הקריפטו פוסטים מאיכות נמוכה 1
ט שקשוק מפחד לקראת כניסה לשוק ההון בסכום גבוה שוק ההון 62
dk9 כניסה לS&P וEM ללא נוכחות רוסית? שוק ההון 5
W כניסה למשרות הייטק התפתחות אישית 5
S כניסה לשוק תנודתי שוק ההון 17
L חסמי כניסה להייטק אוף טופיק 240
ח השלכות כניסה ישראלית אפשרית למדד אירופאי פוסטים מאיכות נמוכה 9
נ קבלת היתר לאגף מגורים עם כניסה נפרדת עבור הורה מבוגר נדל"ן 1
המהנדל לבטים לקראת כניסה לעסקי הנדל"ן נדל"ן 17
L סגירת פינות אחרונות לפני כניסה לשוק ההון :) שוק ההון 6