• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן

התחלתי לחקור לגבי קרנות נדלן reit,
האם לדעתכם קרנות כאלו בארץ יכול להוות חלופה לקניית דירה להשקעה בישראל?
ההנבה באחוזים מתוך סכום ההשקעה זהה כמו בדירה להשקעה? למה?

התחלתי לחקור לגבי קרנות נדלן reit,
ההנבה באחוזים מתוך סכום ההשקעה זהה כמו בדירה להשקעה? למה?
מצטרף לשאלה..

לא, בארץ הקרנות ריט למגורים גובלות בהונאת משקיעים.

לא, בארץ הקרנות ריט למגורים גובלות בהונאת משקיעים.
תוכל להרחיב?
בנוסף, לפני מספר חודשים כתבת פה בת'רד שהצפי האופטימי שלך הוא כ-15% בשנה, האם לדעתך אנחנו עדיין נמצאים בנקודה הזו, עם שיעורי הריבית בפועל שקיימים כרגע?

תוכל להרחיב?
דמי ניהול מופקעים ביותר שגם מחושבים מסך הנכסים המנוהלים, ולא מההון העצמי או ההכנסות.
בנוסף, לפני מספר חודשים כתבת פה בת'רד שהצפי האופטימי שלך הוא כ-15% בשנה, האם לדעתך אנחנו עדיין נמצאים בנקודה הזו, עם שיעורי הריבית בפועל שקיימים כרגע?
15% על מה?

לא הייתי נותן חשיבות רבה לתשואת השנתיים האחרונות, לאור השינויים בריבית. נדל"ן הוא בין המקומות הראשונים בהם הריבית מורגשת - הן למשקי הבית בעלי משכנתאות ולא פחות מכך ליזמים הזקוקים למימון הפרויקטים.

הריבית העולה תגדיל עלויות ליזמים וזה: יעלה את מחירי הדיור ואולי אף יקטין את ההיצע
איך זה אמור לתרום לירידת מחירי הדירות ?

הריבית העולה תגדיל עלויות ליזמים וזה: יעלה את מחירי הדיור ואולי אף יקטין את ההיצע
איך זה אמור לתרום לירידת מחירי הדירות ?
בנקודת שיווי משקל מסויימת, העלאת הריבית מוציאה מהשוק הרבה שחקנים. אם חוקי ההיצע והביקוש פועלים גם בענף הנדל"ן, הורדת הביקוש עשויה להוריד מחירים.

או עשויה להוריד את ההיצע.
היצע יותר קל להוריד.
נכון, ההיצע יכול גם לרדת. אבל בסופו של יום אם קבלן רוצה להתפרנס הוא צריך לבנות. בטווח זמן מסויים זה אמור לגרום לכך שהצעות המחיר שקבלנים מציעים במכרזים יירדו כדי לשקף שולי רווח מתאימים.

הצעה (מפוזיציה) להנפיק אגח צמוד מדד מחירי הדירות ובכך להקטין את הביקוש לדירות כי לאנשים יהיה איפה להחנות את הכסף עד שיגיע המועד בו מתאים להם לרכוש דירה ולא כמו היום שרוכשים כמה שיותר מוקדם כי חוששים שהמחירים "יברחו". אפילו אחת המפלגות תומכת בכך במסגרת הבטחות הבחירות.

הצעה (מפוזיציה) להנפיק אגח צמוד מדד מחירי הדירות ובכך להקטין את הביקוש לדירות כי לאנשים יהיה איפה להחנות את הכסף עד שיגיע המועד בו מתאים להם לרכוש דירה ולא כמו היום שרוכשים כמה שיותר מוקדם כי חוששים שהמחירים "יברחו".
וזה נראה לך הגיוני שיהיה אג"ח שנותן תשואה של 10-15% בזמן ששאר האג"חים נותנים תשואה של 2% ?
הצעה פופוליסטית בלי שום התכנות כלכלית.
באופן שקול אפשר כבר עכשיו להציע ריבית של 15% כדי למשוך הון משוק הנדל"ן, העובדה היא שזה לא קורה.

אפילו אחת המפלגות תומכת בכך במסגרת הבטחות הבחירות.
בוודאי, יחד עם ההבטחות שלהם לרסק את החמאס ולהוריד את יוקר המחיה.

וזה נראה לך הגיוני שיהיה אג"ח שנותן תשואה של 10-15% בזמן ששאר האג"חים נותנים תשואה של 2% ?
הצעה פופוליסטית בלי שום התכנות כלכלית.
באופן שקול אפשר כבר עכשיו להציע ריבית של 15% כדי למשוך הון משוק הנדל"ן, העובדה היא שזה לא קורה.

אני מניח שההצעה היא להנפיק כמות מוגבלת ואני מסכים שיש לכך היתכנות רק אם התוכנית הזו בשילוב עם אחרות יצליחו בצינון שוק הדיור. היתרון של ההצעה הזו הוא שהיא נותנת תמריץ לממשלה להצליח ומשדרת שכדאי לה להצליח, שזה הפוך מהמצב היום.
+1. אכן שכחתי את הסמיילי.

למה השקעה בנדל"ן כל כך מפריעה לך, לעומת השקעה בבורסה? למה כשאנשים שמים כסף בבורסה מתוך איזו הנחת תשואה אתה לא מעלה תהיות, ורק בנדל"ן אתה תוהה?
קצת באיחור אבל אני יכול להגיד לך למה לי באופן אישי השקעה בנדל"ן כן מפריעה.
הסיבה היא שלהשקעה בנדל"ן יש אלמנט של דרוויניזם חברתי. בשונה ממניות, השקעה בנדלן היא משחק סכום אפס שבו צד אחד מרוויח והצד השני מפסיד, צד אחד מתחזק על חשבון הצד החלש ממילא.
כשמתעסקים בנדל"ן מתעסקים למעשה בחיים של בני אדם ומקבלים אפשרות גדולה להשפיע עליהם (בדרך כלל לרעה), כי למעשה הרווח שלך נגזר מההפסד שלהם.
במניות אתה לא משפיע על אף אחד בצורה כזאת ישירה, ולכן השקעה במניות היא מוסרית יותר בעיניי.

נערך לאחרונה ב:
קצת באיחור אבל אני יכול להגיד לך למה לי באופן אישי השקעה בנדל"ן כן מפריעה.
הסיבה היא שלהשקעה בנדל"ן יש אלמנט של דרוויניזם חברתי. בשונה ממניות, השקעה בנדלן היא משחק סכום אפס שבו צד אחד מרוויח והצד השני מפסיד, צד אחד מתחזק על חשבון הצד החלש ממילא.
כשמתעסקים בנדל"ן מתעסקים למעשה בחיים של בני אדם ומקבלים אפשרות גדולה להשפיע עליהם (בדרך כלל לרעה), כי למעשה הרווח שלך נגזר מההפסד שלהם.
במניות אתה לא משפיע על אף אחד בצורה כזאת ישירה, ולכן השקעה במניות היא מוסרית יותר בעיניי.
אני אשמח להסבר היכן יגורו לשיטתך אלו שאינם יכולים לרכוש דירה, בהיעדר דירות להשקעה (שמיתרגמות לדירות להשכרה).

אני אשמח להסבר היכן יגורו לשיטתך אלו שאינם יכולים לרכוש דירה, בהיעדר דירות להשקעה (שמיתרגמות לדירות להשכרה).
גם לדעתי חשוב שיהיה שוק דירות לשכירות.
אבל שים לב שהביקוש לדיור לא קשיח כמו שנדמה. אם אין מספקי דירות (=מחיר הדיור עולה) אז אנשים ייצאו בגיל יותר מאוחר מהבית, ייפרדו פחות מבני זוג, יפצלו דירות גדולות ועוד. בנוסף, יש מוצר תחליפי לדירות והוא נכסים שאסור לגור בהם ברמות שונות של אי חוקיות. ככל שמחירי הדיור עולים יש יותר תמריץ ליצירת הדירות הלא חוקיות האלו.

גם לדעתי חשוב שיהיה שוק דירות לשכירות.
אבל שים לב שהביקוש לדיור לא קשיח כמו שנדמה. אם אין מספקי דירות (=מחיר הדיור עולה) אז אנשים ייצאו בגיל יותר מאוחר מהבית, ייפרדו פחות מבני זוג, יפצלו דירות גדולות ועוד. בנוסף, יש מוצר תחליפי לדירות והוא נכסים שאסור לגור בהם ברמות שונות של אי חוקיות. ככל שמחירי הדיור עולים יש יותר תמריץ ליצירת הדירות הלא חוקיות האלו.
לגבי דירות "לא חוקיות" - חלק מזה לא נובע מסיבות טובות. למשל דיור בנגרר/קראוון היה יכול להיות פתרון מצוין לצעירים רבים, אך הרשויות מערימות קשיים על מי שיחנה כלי כזה למשך מספר ימים באותו מקום (יש ערים יותר סלחניות ומעלימות עין אבל אין מדיניות שמגדירה היכן כן מותר להחנות כלי כזה).
גם לעניין דירות מפוצלות - במידה רבה דירת ארבעת חדרים שפוצלה לשתי דירות לא מגדילה את העומס על התשתיות והייתה יכולה להוות פתרון ראוי למחסור בדירות קטנות.

לגבי דירות "לא חוקיות" - חלק מזה לא נובע מסיבות טובות. למשל דיור בנגרר/קראוון היה יכול להיות פתרון מצוין לצעירים רבים, אך הרשויות מערימות קשיים על מי שיחנה כלי כזה למשך מספר ימים באותו מקום (יש ערים יותר סלחניות ומעלימות עין אבל אין מדיניות שמגדירה היכן כן מותר להחנות כלי כזה).
גם לעניין דירות מפוצלות - במידה רבה דירת ארבעת חדרים שפוצלה לשתי דירות לא מגדילה את העומס על התשתיות והייתה יכולה להוות פתרון ראוי למחסור בדירות קטנות.
נכון, יש סוגים שונים של אי חוקיות. וכרגיל במדינת היהודים האכיפה אקראית ולא קשורה לרמת אי החוקיות או לרמת הפגיעה בשכנים או בצד ג' אחר .

נערך לאחרונה ב:
בניה רוויה באזורי ביקוש של דירות בסיסיות להשכרה לטווח ארוך בסבסוד ממשלתי שתתבצע ותנוהל ע"י יזמים בתחום. משהו בסגנון של תכנית דירה להשכיר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה לדירה - שאלה עם וריאציה אחרת נדל"ן 5
א שווי שוק לעומת כמות מזומנים בקופה שוק ההון 5
שם משתמש בעייתי האם כמות ניירות הערך בקרן נאמנות יכולה להיגמר? שוק ההון 2
Y אחוז או כמות מזומן בתיק השקעות בברוקרז׳ שוק ההון 6
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
ע כמות מזומן גדולה בקרן השתלמות מחקה סנופי ושאלה של מתחילים שוק ההון 10
A כמות יחידות לא שלמה של קרן סל שוק ההון 3
N כמות פעולות מומלצת שוק ההון 13
ע מכירת כמות גדולה של מניות צרכנות פיננסית 6
ש שאלה על "כמות מינימאלית לשלב" שוק ההון 27
bsod כמות יחידות מקסימלית לקניה בקרן סל שוק ההון 11
S אני בשוק מהבדל שמצאתי בין פרישה עם אותו כמות כסף לאותה משיכה חודשית שוק ההון 1
R עזרה בחישוב כמות שנים עד פרישה שוק ההון 40
S האם החזקת כמות גדולה של אג"ח קונצרני יכולה ליצור חשיפת יתר לשוק הישראלי? שוק ההון 12
jenglender סגירת חשבון בחו"ל והעברת הכסף לישראל מיסים 4
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
R החזרת משכנתא - מסלול פריים אל מול השארת הכסף בקופת גמל להשקעה נדל"ן 5
J האם הכסף מבוטח, על מי האחריות-בתי השקעות שוק ההון 2
איש ירח עץ הכסף. זמן לקטוף את הפירות? יומני מסע אישיים 14
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
L קרן השתלמות - משיכה רק של הכסף שהופקד מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
G שמירה על ערך הכסף שוק ההון 1
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
א קניתי מניה של חברה, לאן הכסף הולך? שוק ההון 3
Y איפה הכסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
jinjiy העברת הכסף מקופות גמל של הילדות לאפיק אחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ שוואב - ביטוח על הכסף? שוק ההון 3
א ירושה כאשר הכסף בib מקושר לחשבון wise צרכנות פיננסית 6
J מה עדיף להקדים תשלומים לקבלן ולהימנע מהצמדה לממד או להפקיד את הכסף בפקדון חסר סיכון בריבית של בערך 4%? נדל"ן 7
ק להוציא את הכסף לחו״ל - מה זה אומר בדיוק? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 602
Y תוך כמה זמן הכסף מופקד בתוך חשבון IB? שוק ההון 3
H איך להגן על הכסף שלי שוק ההון 2
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
מ מה לעשות עם הכסף ששוכב בעו"ש פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad מחיר למשתכן - תוך כמה זמן אני צריך לארגן את הכסף? נדל"ן 4
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
א האם הכסף בבנק בטוח שוק ההון 15
B עזרה | מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
O הכסף לא הגיע לwise צרכנות פיננסית 0
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
C כיצד אני שומר על רמת סיכון גבוהה ומפזר את הכסף? שוק ההון 17
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 18
ב ביטוח מנהלים - העברת הכסף ההוני לקופה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
D משיכת הכסף מהפיקדון הצבאי בשביל להכניס לשוק הוון שוק ההון 11
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
E סיום הכסף הזול? ההשפעה על ישראל שוק ההון 43

נושאים דומים

Back
למעלה