• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה שאלות לקראת פתיחת חשבון השקעות

• פותח הנושא taxis
  • פורסם בתאריך

taxis

משתמש סולידי
דירוג
6
שלום לכולכם,

אני מתכנן לפתוח חשבון השקעות ב-IB (או במתווך הישראלי שלהם) ואשמח אם תוכלו לעזור לי בכמה שאלות שלא הגעתי בהן לתשובה חד משמעית בקריאה בפורום:

1. ממשחק בסימולציה אפשר לראות שיש פער גדול בין החזקת הקרנות האמריקאיות לבין החזקת האיריות הצוברות, ובכל זאת ראיתי שיש כאלו שסוברים שדווקא האיריות הצוברות נותנות תשואה יותר גבוהה. אשמח אם תוכלו להסביר לי על סמך מה המסקנה הזאת. אציין שטווח ההשקעה שלי נכון לעכשיו כ-10 שנים.
2. אני יודע שאצטרך לדווח למס הכנסה על הכנסות מדיבידנדים בקרנות האמריקאיות, אך האם יש חובת דיווח למס הכנסה על הכנסות מדיבידנדים בקרנות איריות צוברות?
3. בשיחה עם אינטראקטיב ישראל, הם טוענים שעל מנת לעבור ל-IB בעתיד צריך למכור את כל ניירות הערך שיש לי, למרות שהן בפועל מוחזקות ב-IB. למישהו יצא להתנסות במעבר לאחרונה ויכול לחלוק תובנות? ראיתי שכתבו על זה בפורום, אבל אבל קצת זמן מאז הדיון.
4. לא הצלחתי למצוא מדריך בעברית לפתיחת חשבון ב-IB ברחבי האינטרנט, האם ידוע לכם על אחד כזה? אני מניח שאוכל לקבל ממנו טיפים לפתיחת חשבון עבור משקיע ישראלי.

תודה לכם על העזרה וסופ״ש נעים

עדכון לגבי שאלה 2 - אין צורך לדווח למס הכנסה על קרנות צוברות כי אין אירוע מס. לגבי קרנות מחלקות יש מחלוקת בעניין ונראה שעדיף לדווח למס הכנסה בכל מקרה to be on the safe side

נערך לאחרונה ב:
1. ממשחק בסימולציה אפשר לראות שיש פער גדול בין החזקת הקרנות האמריקאיות לבין החזקת האיריות הצוברות, ובכל זאת ראיתי שיש כאלו שסוברים שדווקא האיריות הצוברות נותנות תשואה יותר גבוהה. אשמח אם תוכלו להסביר לי על סמך מה המסקנה הזאת. אציין שטווח ההשקעה שלי נכון לעכשיו כ-10 שנים.
אני לא חושב שמישהו בפורום טען שקרנות איריות עדיפות בחשבון ממוסה לטווחים קצרים של 10 שנים (אלא אם כן אתה מפחד ממס ירושה).
הייתרון של האיריות מתחיל אחרי כ30 שנה ומעלה.
2. אני יודע שאצטרך לדווח למס הכנסה על הכנסות מדיבידנדים בקרנות האמריקאיות,
יפה שאתה "יודע". דוקא הדיעה הרווחת בפורום היא שדיבינד כזה לא גורר חובת דיווח (כמובן שאם אתה צריך לדווח מסיבה אחרת, אתה צריך לכלול גם את הידבדנדים הללו).
אך האם יש חובת דיווח למס הכנסה על הכנסות מדיבידנדים בקרנות איריות צוברות?
אם הקרן צוברת אז אתה לא מקבל שום דיבידנד ולכן אין לך שום הכנסה מדיבידנד לדווח עליה.
3. בשיחה עם אינטראקטיב ישראל, הם טוענים שעל מנת לעבור ל-IB בעתיד צריך למכור את כל ניירות הערך שיש לי,
משעשע.
טוב לראות שהם לא איבדו את חוש ההמצאה שלהם בנסיונות השכנוע של אנשים.
כמובן שזה לא נכון, אין שום בעיה לעבור בין ברוקרים בלי למכור אחזקות. במקרה הכי גרוע תעביר את הניירות דרך ברוקר אחר ולא ישירות (למרות שיש לא מעט אנשים שעברו ישירות בלי יותר מידי בעיות).
למישהו יצא להתנסות במעבר לאחרונה ויכול לחלוק תובנות? ראיתי שכתבו על זה בפורום, אבל אבל קצת זמן מאז הדיון.
כמו שאמרת - היו מספר דיונים בפורום של אנשים שהתנסו במעבר וחלקו תובנות. חלק מהם אפילו יחסית לא ממזמן.
4. לא הצלחתי למצוא מדריך בעברית לפתיחת חשבון ב-IB ברחבי האינטרנט, האם ידוע לכם על אחד כזה? אני מניח שאוכל לקבל ממנו טיפים לפתיחת חשבון עבור משקיע ישראלי.
אם אתה לא מסתדר עם המדריך באנגלית אולי לא כדאי לך לעבוד ישירות עם IB.
קח בחשבון שבהמשך העבודה מולם תצטרך להתנהל באנגלית בלבד.

תודה על התגובה רונן

היתרון של האיריות מתחיל אחרי כ30 שנה ומעלה.
גם את זה אני לא מצליח לראות מהסימולציה, אולי אני מפספס משהו

יפה שאתה "יודע". דוקא הדיעה הרווחת בפורום היא שדיבינד כזה לא גורר חובת דיווח (כמובן שאם אתה צריך לדווח מסיבה אחרת, אתה צריך לכלול גם את הידבדנדים הללו).
בגלל שהנושא שנוי במחלוקת, אני אישית אלך לחומרה במקרה הזה ואדווח למס הכנסה בכל מקרה. הייתי צריך להציג את זה אחרת ולא מתוך ״ידיעה״, מתנצל.

כמובן שזה לא נכון, אין שום בעיה לעבור בין ברוקרים בלי למכור אחזקות. במקרה הכי גרוע תעביר את הניירות דרך ברוקר אחר ולא ישירות (למרות שיש לא מעט אנשים שעברו ישירות בלי יותר מידי בעיות).
למיטב הבנתי גובים ״דמי העברה״ במקרים כאלה שיכולים להגיע לסכומים גבוהים מאוד, אני צודק? זה הפליא גם אותי לשמוע את זה, כי הם רק מתווכים והחשבון מתנהל בפועל ב-IB.

אם אתה לא מסתדר עם המדריך באנגלית אולי לא כדאי לך לעבוד ישירות עם IB.
קח בחשבון שבהמשך העבודה מולם תצטרך להתנהל באנגלית בלבד.
האנגלית היא לא הבעיה, אלא ההתנהלות המיוחדת של הסוחר הישראלי מבחינת התנהלות שוטפת (העברות כספים וכדומה). אני תוהה אם מישהו ריכז את התהליך ואם לא, אעשה זאת בעצמי אחרי שאפתח שם חשבון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
פיטר גריפין שאלות לקראת הדו״ח השנתי - עוסק פטור מיסים 8
C מספר שאלות לקראת הצעד הראשון שוק ההון 4
K לקראת מעבר ל-IRA - שאלות שוק ההון 13
O מספר שאלות לקראת בניית תיק שוק ההון 28
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1