• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה שאלות לפני סגירת התיק.

• פותח הנושא BTS9
  • פורסם בתאריך

BTS9

משתמש סולידי
דירוג
11
אהלן,

* אציין שאת כל השאלות שאני שואל זה לאחר קריאת 85%+ פוסטים של @הסולידית, תשקיפים של הניירות הרלוונטיים, "מדריך לבניית תיק השקעות" באתר "התמונה הגדולה", שיטוט דיי ארוך בפורום, וכד' במהלך התקופה האחרונה.
* אם אפשר להתייחס לשאלות לפי המספרים זה יהיה נהדר. כך אוכל "למרקר" שאלות שקיבלתי עליהם תשובה.

1. הפלח המנייתי שלי מורכב מ-ETF של ונגארד. למיטב הבנתי הדיבדידנדים שמתקבלים מETF לא נצברים, אלא מועברים לחשבון שלי לאחר 25% מס. זה נכון?
אם לא, הדיבידנדים נצברים חזרה? עם או בלי מס על הדיבידנדים?
1א. אם חשבון ההשקעות שלי נמצא בבית השקעות, אז לאיפה יועבר הכסף מהדיבידנדים?
1ב. יש לETF ספציפיים (VTI,VXUS.VT וכו') תאריכים מוגדרים לחלוקת דיבידנדים או שזה משתנה (תלוי במניות המרכיבות את הETF)?
1ג. באתר של ונגארד תחת הלשונית Fees דמי הניהול הרשומים הם שנתיים? רבעוניים? חציוניים? (לדוגמא בVT שרשום 0.18)

2. ונגארד הוא בית השקעות. אם יקרה מצב והוא ייקרוס מסיבה כלשהי, יש איזשהו "ביטוח" על הניירות/הכסף או "שהלך הכסף..."?

3. התלבטתי בין החזקה של VT לעומת VTI ו-VXUS (הפיזור רחב יותר עם VTI ו-VXUS), אך מצד שני זה עלול להיות מורכב יותר כאשר אצטרך לאזן את התיק. איך ניתן לאזן את התיק במידה ושני הניירות הנ"ל עלו/ירדו בצורה שונה ושינו את המאזן המנייתי. לדוגמא, תיק המורכב מ-60% מניות ו-40% אג"ח. התיק נחשב מאוזן כאשר VTI הוא 35% ו-VXUS הוא 25% מהמרכיב המנייתי והאג"ח 40% (@איליה אשמח לקבל את התשובה שלך, ראיתי בשירשורים שאתה מחזיק את הניירות הנ"ל).

4.במידה ויש לי עסק עצמאי שרשום במס הכנסה כעוסק מורשה או פטור, אני יכול לפתוח קרן השתלמות IRA ולהעביר את התיק כמו שהוא לIRA או שאני צריך למכור את התיק ולקנות אותו מחדש/לפתוח תיק חדש בIRA?
4א. במידה וזה כן ניתן להעברה מהתיק המקורי לIRA, יש על זה איזשהו תשלום לבית ההשקעות?

5. יש לי בעיה עם מרכיב האג"ח בתיק. האג"ח יתחלק בין מדד אחד שיכלול ממשלתי צמוד 0-2 (זה החלק המזומן) ואג"ח נוסף לטווח של 2-5 שנים.
ניסיתי לחפש באתר של הבורסה/בנק ניירות אג"ח של בתי ההשקעות (פסגות,קסם וכו') עם דמי ניהול אפסיים, אך לא מצאתי את הניירות האלה, אלא מצאתי מדדי אג"ח של הממשלה. מישהו יכול להדריך אותי במציאת הניירות של בתי ההשקעות?
5א. בנוסף, לא הצלחתי למצוא את החלק שמראה את דמי הניהול הנגבים על מדדי האג"ח השונים באתר של הבורסה. איפה זה נמצא בדיוק?
5ב.הכוונה באג"ח שקלי זה צמוד לשקל?
5ג. כאשר אני רוכש אג"ח צמוד למדד המכירים לצרכן האג"ח תמיד יהיה בריבית משתנה או שזה לא משנה?

6. יש פקודה לאקסל למעקב אוטומטי אחר ניירות מסויימים? (כמו שהPortfolio בYahoo Finance עוקב אוטומטית)
6א. מה לגבי ניירות שנסחרים בארץ (אג"ח)?

7. @הסולידית נדמה לי שבאחד הטבלאות של שוקולד מריר ראיתי בטבלה עמודה שנקראית "יעד" שרשום שם אחוז לכל נייר. אם תוכנית ההשקעה שלי היא לטווח, נניח, 15 שנה אני לא אמור להפקיד כל רבעון/חודש סכום כסף ואחת לתקופה לאזן את התיק כמו "רובוט"? יש צורך לעבוד עם יעדים למרות זאת?

תודה רבה על הסבלנות! :)

נערך לאחרונה ב:
1.א.מועברים לחשבון בבית ההשקעות אחרי 25% מס.
1.ב. כל רבעון.
1.ג. שנתי.

2.המניות שייכות למשקיעים, אם בית ההשקעות קורס וחייב כספים אז הנושים שלו לא יכולים לגעת במניות שלך, זו לא הלוואה.

3.אם אתה קונה אותן לפי שווי השוק ולא באחוזים שרירותיים אחת מול השניה אז אתה לא מאזן בינהן אלא נותן להן לזוז אחת ביחס לשניה וככה האחזקות שלך תמיד נשארות תואמות לשוק כאילו זו היתה תעודה אחת. אתה עדיין צריך לאזן את שתיהן ביחד כיחידה אחת מול האג"ח, אז פשוט אם אתה צריך להוסיף 5% למניות שלך אתה מוסיף 5% לכל אחת מהתעודות.

1. הפלח המנייתי שלי מורכב מ-ETF של ונגארד. למיטב הבנתי הדיבדידנדים שמתקבלים מETF לא נצברים, אלא מועברים לחשבון שלי לאחר 25% מס. זה נכון?
אם לא, הדיבידנדים נצברים חזרה? עם או בלי מס על הדיבידנדים?
הדיבידנדים נצברים בחשבון מט"ח שלך לאחר ניכוי מס במקור ע"י דוד סאם.

א. אם חשבון ההשקעות שלי נמצא בבית השקעות, אז לאיפה יועבר הכסף מהדיבידנדים?
לאותו חשבון, אם יש לך חשבון מט"ח שם
ב. יש לETF ספציפיים (VTI,VXUS.VT וכו') תאריכים מוגדרים לחלוקת דיבידנדים או שזה משתנה (תלוי במניות המרכיבות את הETF)?
ישנם תאריכים מוגדרים פחות או יותר (אני מושקע שם כ5 שנים התאריכים פחות או יותר אותם תאריכים). פה יש לינק מעניין בנידון: http://sixfigureinvesting.com/2011/...ea-vb-vgk-vo-vbr-vwo-veu-vaw-vde-vot-vbk-vgt/

. התלבטתי בין החזקה של VT לעומת VTI ו-VXUS (הפיזור רחב יותר עם VTI ו-VXUS), אך מצד שני זה עלול להיות מורכב יותר כאשר אצטרך לאזן את התיק. איך ניתן לאזן את התיק במידה ושני הניירות הנ"ל עלו/ירדו בצורה שונה ושינו את המאזן המנייתי. לדוגמא, תיק המורכב מ-60% מניות ו-40% אג"ח. התיק נחשב מאוזן כאשר VTI הוא 35% ו-VXUS הוא 25% מהמרכיב המנייתי והאג"ח 40% (@איליה אשמח לקבל את התשובה שלך, ראיתי בשירשורים שאתה מחזיק את הניירות הנ"ל).
אצלי תיק ני"ע חול מורכב מ:
30% BND
50% VTI
20% VXUS+VEU (עכשיו אני קונה VXUS בעת האיזון, פעם היה רק VEU)
מאזן פעם בשנה (השנה כבר איזנתי בינואר)
אבל אני מנהל את תיק הדולרי ושקלי בנפרד כל עוד שאני שומר על איזון כללי של מניות\אגח

בנוסף, לא הצלחתי למצוא את החלק שמראה את דמי הניהול הנגבים על מדדי האג"ח השונים באתר של הבורסה. איפה זה נמצא בדיוק?
אתה מתכוון לדמי ניהול של קרנות מחקות מדד - תסתכל הפונדר או באתר של לאומי טרייד (משני האתרים יש לינקים למאיה (מערכת הבטרסה) למידע מלא

.הכוונה באג"ח שקלי זה צמוד לשקל?
לא צמוד, נקוב בשקל, הבדל מהותי.

5ג. כאשר אני רוכש אג"ח צמוד למדד המכירים לצרכן האג"ח תמיד יהיה בריבית משתנה או שזה לא משנה?
אגח ממשלתי צמוד מדד - יהיה צמוד מדד המחירים לצרכן ויהיה בעל ריבית קבועה (גליל), נראה שהתבלבת כם גילון (שיקלי עם ריבית משתנה)

סתם שאלה - למה להסתבך, למה לא לקנות קרן מחקה על כלל האגח הממשלתי וקרן כספית בתור נכס עם מח"מ קצר מאוד?
מתוך השאלות שלך אני יכול להסיק שאתה נחוש לבצע את הפעולה אך עדיין לא מכיר לעומק את המרכיבים של התיק שלך.
במקרה כזה עדיף או ללמוד יותר או להסתבך כמה שפחות ולכן שאלתי אותך לגבי קרן מחקה על כלל אגח ממשלתי

מקווה שעזרתי
בהצלחה!

ג"נ: מחזיק בני"ע שציינתי
הבהרה: אין לראות בזה שום סוג של ייעוץ

2.המניות שייכות למשקיעים, אם בית ההשקעות קורס וחייב כספים אז הנושים שלו לא יכולים לגעת במניות שלך, זו לא הלוואה.
זה בדיוק ההבדל בין קרן מחקה וקרן סל לבין תעודת סל

תודה על התשובות והסבלנות!

מישהו יודע על פקודת מעקב אוטומטית אחר ניירות ערך באקסל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
S מסלול פיתוי - שאלות לפני ביצוע נדל"ן 9
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
תפוזינה ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא נדל"ן 19
ס כמה שאלות רגע לפני פתיחת חשבון שוק ההון 16
T שאלות טכניות לפני קנייה שוק ההון 11
O שאלות לפני השקעה בנדל"ן בחו"ל נדל"ן 14
O שאלות לפני שאנחנו קופצים למים - מסחר דרך IB שוק ההון 13
yuvalnsn שאלות אחרונות לפני פתיחת קרן השתלמות ראשונה בחיי שוק ההון 18
O בקשת עזרה - שאלות לפני התחלת השקעה שוק ההון 2
S כמה שאלות וחששות לפני שאני יוצא לדרך שוק ההון 5
F כמה שאלות לפני שאני יוצא לדרך שוק ההון 56
O מספר שאלות לפני פתיחת חשבון ברוקר TD (ודחיית מס) שוק ההון 10