• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה הבהרות לפני פתיחת חשבון ב IB

Zach Moshe

משתמש סולידי
דירוג
6
היי,
אני לפני פתיחת חשבון ב IB והעברה של כל ני״ע הזרים אליו. חפרתי כבר את רוב ההודעות בפורומים, כולל thread-ים שהגיעו ל40 עמודים, ויש כמה שאלות שאני רוצה לברר. אני אשאל כמובן גם את הבנק (שאני מעביר ממנו) את כל אלו, אבל כנראה שפה יש יותר סיכוי להגיע לאנשים שמבינים יותר וכנראה שגם עברו את אותו תהליך:

1. לפי תעריפון הבנק, עמלת העברת ני״ע לחשבון ב״גוף פיננסי אחר״ היא 5 ש״ח (+הוצאות צד ג׳).
א. האם IB נחשבים ״גוף פיננסי אחר״? לאן אני בכלל מעביר את ני״ע? החשבון שלהם בארץ עד כמה שאני יודע הוא חשבון בסיטי שמשמש להעברת כספים.
ב. האם במקרה הזה יהיו הוצאות צד ג׳? מישהו יודע להעריך על כמה הם עומדות?

2. העברות כספים: אני מבין שהעברה של שקלים היא למעשה חינם. לגבי העברה של דולרים, לפי התעריפון אני רואה שמדובר על 0.19% עם מינימום 25$. החשבון של IB בארץ יכול לקבל דולרים?

3. המרות מט״ח - אני לא יודע אם אני לא מפספס פה כמה אפסים. הבנ״ק גובה 0.19% (מינ׳ 6.7$) להמרה, IB גובים 0.2 basis points, שזה 0.002% (מינ׳ 2$). זה באמת נכון? יחס של פי 100??

4. למישהו יצא להעביר RSU מנאמן (הנאמן בארץ, החשבון פתוח ב etrade) לחשבון שלו ב IB? איך זה עובד? זה נחשב אירוע מס? אם לא - איך במכירה ידעו לגבות פירותי עד המחיר-30 והוני מעל? או שמכריחים למכור ולהעביר את הכסף?

5. רק לוודא שהבנתי - אחרי שאני ממלא W-8BEN, ינכו לי 25% במקור מכל דיבידנד מני״ע אמריקאי, נכון?
אם אני מחזיק דרך IB ניירות בבורסות לא אמריקאיות שלא מנכות מס במקור, אין משמעות לעובדה שהם חברה אמריקאית.

המון תודה,
צח

2. דולרים מעבירים לחשבון אחר. לפי ההוראות באתר של IB.

3. זה יותר מפי 100 כי בבנק יש גם עמלת מרווח סמויה שמגיעה בקלות ל0.5% ויותר. כן, IB זולים עד כדי כמעט חינם והבנק מנגד יקר עד כדי שוד.

5. נכון.

1. אני העברתי מבנק לאומי. העברה עלתה 5 ₪. מה שחשוב לוודא זה שההעברה היא מחשבון על שם מסויים לחשבון על שם זהה אחרת העמלה שונה (גבוהה מאוד! וגם יהיה אירוע מס).
ביקשתי שיעבירו לברוקר בארהב בשם Interactive brokers . בIB קיבלתי טופס שאותו נתתי לבנק עם הנחיות העברה.

לא רציתי לפתוח שרשור חדש אז אשאל כאן:
האם זה אפשרי להשאיר את ההשקעות בבנק ולפתוח חשבון לדוגמא בIB על מנת לבנות תיק השקעות במקביל ?
הם אפשר להחזיק בחלק מהניירות ערך גם דרך הבנק וגם דרך IB ?

תודה מראש

כן.

כן.

(מנסיון.)
תודה,
אני חושב שזה טוב מבחינת פיזור. אבל מבחינת קבלת דיבידנדים של התיק מפוצל , זה אותה כמות דיבידנדים שמתקבלים בסה''כ ?

4. למישהו יצא להעביר RSU מנאמן (הנאמן בארץ, החשבון פתוח ב etrade) לחשבון שלו ב IB? איך זה עובד? זה נחשב אירוע מס? אם לא - איך במכירה ידעו לגבות פירותי עד המחיר-30 והוני מעל? או שמכריחים למכור ולהעביר את הכסף?

יצא לי מספר פעמים. לדעתי הייתי הראשון בחברה שעשה מהלך כזה, לקח הרבה זמן עד שהפעם הראשונה עברה, אבל בפעמים הבאות כבר הכל זרם חלק.

שחרור המניות הוא אירוע מס והחישוב של פירותי / הוני מתבצע ע"י הנאמן ביום בקשת השחרור, תשלום המס גם הוא במועד השחרור.

התהליך מול הנאמן (במקרה שלי ESOP) היה כזה: מודיעים לנאמן במייל / טלפון שרוצים לשחרר מניות לחשבון הפרטי. הנאמן מחשב את חבות המס בהתאם לשווי המניה והכמות אותה אתה רוצה לשחרר, אתה מעביר מזומן לחשבון הנאמן, והוא מאשר לברוקר לשחרר את המניות לחשבון שלך ב IB. במקביל אתה צריך לפנות לברוקר (אצלי היה ETRADE) ולתת לו את פרטי החשבון ב IB וכמות המניות. רצוי ליצור פקודה נכנסת עם פרטי הברוקר וכמות המניות ב IB. ברגע שהנאמן מעביר לברוקר אישור, ההעברה מתבצעת. כבונוס, ההעברה בין ברוקרים בארה"ב היתה חינם...

נקודות לשים לב אליהן:
1. אצלי הנאמן גבה את המס השולי המקסימלי וההפרש מהמס שהייתי אמור לשלם חזר בתלוש חודש או חודשים אחרי.
2. לשים לב שערי הקניה של המניה כפי שעוברים ל IB הם שערי הקבלה של ה RSU, מכאן שאם הייתה עליית מחיר אתה תשלם את המס פעמיים: גם לנאמן וגם במכירת המניות ב IB. ב ETRADE יש מקום בטופס למלא את מחיר המניה, אפשר לדאוג שהוא ישקף את המחיר שלפיו חישבו לך את הנס וככה תמנע מתשלום כפול וכאב ראש. לחילופין, לשנות ב IB את שער הקניה.

כמובן שכל הכתוב הוא על סמך ניסיוני האישי והגופים שמולם התנהלתי, לא מובטח שאצל כולם התהליך זהה, לא לוקח אחריות, ממליץ, מייעץ וכו׳.

בהצלחה...

התהליך מול הנאמן (במקרה שלי ESOP) היה כזה: מודיעים לנאמן במייל / טלפון שרוצים לשחרר מניות לחשבון הפרטי. הנאמן מחשב את חבות המס בהתאם לשווי המניה והכמות אותה אתה רוצה לשחרר, אתה מעביר מזומן לחשבון הנאמן, והוא מאשר לברוקר לשחרר את המניות לחשבון שלך ב IB. במקביל אתה צריך לפנות לברוקר (אצלי היה ETRADE) ולתת לו את פרטי החשבון ב IB וכמות המניות. רצוי ליצור פקודה נכנסת עם פרטי הברוקר וכמות המניות ב IB. ברגע שהנאמן מעביר לברוקר אישור, ההעברה מתבצעת. כבונוס, ההעברה בין ברוקרים בארה"ב היתה חינם...

מענין מה שאתה אומר.
אם אפשר מספר שאלות כי החברה ב-esop לא מאוד ברורים.
  1. ESOP אמרו לי שיש עמלה של 0.11% לשחרור המניות (מינימום 25$). האם שילמת את העמלה הזאתי?
  2. האם יכולת למכור את הרווח תחת סעיף 102?
    אם כן, האם שילמת מס רווחי הון בהתאם למחיר המניה כיום או שהם הסכימו שמחיר המניה יהיה מחיר המניה שקיבלת אותה ואת מס רווחי הון אתה משלם רק במכירה.
  3. אני מבין שמשלמים את המיסוי המקסימלי, האם המיסוי כולל גם את המס עשירים? (28% במס פירותי ו-62% במס הכנסה.
  4. האם ESOP מקבלים תשלום בדולרים או רק בשקלים?

@מוטי - תודה! טוב לדעת שמישהו ניסה כבר את המסלול הזה.

כשאני חושב על זה עכשיו, אם ממילא אני אשלם את המס ברגע ההעברה של המניות, אין מבחינתי הבדל בין לממש למזומן ולקנות שוב, לא?
הנאמן ידאג לפירותי והוני עד עכשיו ומעכשיו זאת השקעה הונית רגילה.
אם כל ההבדל יסתכם בעמלות העברת כספים חד פעמיות, אני כנראה אחסוך מעצמי את הכאב ראש הזה. אני מנסה להימנע מלשלם את המס עכשיו.

2. לשים לב שערי הקניה של המניה כפי שעוברים ל IB הם שערי הקבלה של ה RSU, מכאן שאם הייתה עליית מחיר אתה תשלם את המס פעמיים: גם לנאמן וגם במכירת המניות ב IB. ב ETRADE יש מקום בטופס למלא את מחיר המניה, אפשר לדאוג שהוא ישקף את המחיר שלפיו חישבו לך את הנס וככה תמנע מתשלום כפול וכאב ראש. לחילופין, לשנות ב IB את שער הקניה.
אני מבין שכשברוקרים מעבירים ני״ע הם מעבירים גם את שער הקניה, אבל נשמע מהתגובה שלך שאפשר לשנות אותו אח״כ ב IB. זה נכון? אני יכול להצהיר על איזה שער קניה שאני רוצה או שרק הברוקר שקנה לי את המניה יכול?

כשאני חושב על זה עכשיו, אם ממילא אני אשלם את המס ברגע ההעברה של המניות, אין מבחינתי הבדל בין לממש למזומן ולקנות שוב, לא?
הנאמן ידאג לפירותי והוני עד עכשיו ומעכשיו זאת השקעה הונית רגילה.
אם כל ההבדל יסתכם בעמלות העברת כספים חד פעמיות, אני כנראה אחסוך מעצמי את הכאב ראש הזה. אני מנסה להימנע מלשלם את המס עכשיו.
גם אני הבנתי זאת כך משיחה עם ESOP.
חוסכים רק את עמלת העברה הבנקאית + עמלת מכירה של הנאמן ועמלת קניה ב-IB. זאת אומרת חיסכון של לכל היותר כמה עשרות דולרים.

גם אני הבנתי זאת כך משיחה עם ESOP.
חוסכים רק את עמלת העברה הבנקאית + עמלת מכירה של הנאמן ועמלת קניה ב-IB. זאת אומרת חיסכון של לכל היותר כמה עשרות דולרים.
קיוויתי לדחות את כל תשלום המס למכירה ״האמיתית״ של הנייר. אם זה ככה, אני כנראה אשאיר בנאמנות עד שבאמת ארצה למכור.

מענין מה שאתה אומר.
אם אפשר מספר שאלות כי החברה ב-esop לא מאוד ברורים.
  1. ESOP אמרו לי שיש עמלה של 0.11% לשחרור המניות (מינימום 25$). האם שילמת את העמלה הזאתי?
  2. האם יכולת למכור את הרווח תחת סעיף 102?
    אם כן, האם שילמת מס רווחי הון בהתאם למחיר המניה כיום או שהם הסכימו שמחיר המניה יהיה מחיר המניה שקיבלת אותה ואת מס רווחי הון אתה משלם רק במכירה.
  3. אני מבין שמשלמים את המיסוי המקסימלי, האם המיסוי כולל גם את המס עשירים? (28% במס פירותי ו-62% במס הכנסה.
  4. האם ESOP מקבלים תשלום בדולרים או רק בשקלים?

לא שילמתי שום עמלה ל ESOP על העברת המניות. למיטב זכרוני המיסוי לא כלל מס יסף אלא רק מס שולי מקסימלי ״רגיל״.
את התשלום הן קיבלו ממני בשקלים, לא יודע אם הם מוכנים לקבל בדולרים.
בקשר לסעיף 102 - אני לא בקיא בפרטים ועבר זמן מאז שהתעסקתי בזה. בזמנו שילמתי מס שולי על המחיר בזמן ההענקה ומס רווחי הון על העליה במחיר מאז ההענקה.

בקשר ליתרונות אל מול מכירה וקניה: זה אכן חוסך רק עלויות מכירה והעברה, עניין של כמה עשרות דולרים לכל היותר.
אבל כשמבצעים את התהליך הזה 4 פעמים בשנה (RSU וגם ESPP), זה מצטבר לסכום נחמד, שאני באופן אישי העדפתי להוציא על מסעדה טובה (סליחה מכל אנשי הפורום) מאשר על עמלות מיותרות.
הפעם הראשונה היא מעט כאב ראש, בפעמים הבאות התהליך כולו מסתכם במייל והעברה בנקאית.

אני מבין שכשברוקרים מעבירים ני״ע הם מעבירים גם את שער הקניה, אבל נשמע מהתגובה שלך שאפשר לשנות אותו אח״כ ב IB. זה נכון? אני יכול להצהיר על איזה שער קניה שאני רוצה או שרק הברוקר שקנה לי את המניה יכול?

יש אופציה כזו ב IB, אתה יכול לשנות את שער הקניה לאיזה מחיר שתרצה (או לפחות כך היה לפני כשלוש שנים, בפעם האחרונה שבדקתי). אני העדפתי לדאוג לכך ש ETRADE יעבירו את המניות עם השער הנכון.

לא שילמתי שום עמלה ל ESOP על העברת המניות. למיטב זכרוני המיסוי לא כלל מס יסף אלא רק מס שולי מקסימלי ״רגיל״.
את התשלום הן קיבלו ממני בשקלים, לא יודע אם הם מוכנים לקבל בדולרים.

אצלי ESOP התחילו לקחת מס יסף בסוף 2016. אבל לפי הבנתי זה תלוי בהסכם עם החברה.
הם לוקחים את התשלום בשקלים, אבל אין להם בעיה להמיר עצמאית מדולרים.

עוד משהו אחרון אחרי התשובה של IB לשאלות שהיו לי אליהם (לא חידשו משהו שלא נכתב פה כבר בעבר).
לגבי העברה של התיק הנוכחי מבנק הפועלים לחשבון החדש שם: הם הדריכו אותי איך לבצע position transfer notification במערכת שלהם. מה שלא הצלחתי להבין זה האם אני צריך במקביל להורות לבנק שלי להעביר את הניירות או שהם עושים את זה? (ואם כן - איך הבנק ״יאמין להם״ שזה אני?).
אם אני צריך לתת הוראה - איך זה בדיוק עובד? עד כמה שאני מבין אין לי ״חשבון יעד״ על שמי להעביר אליו ניירות. מה הבנק צריך לקבל ממני כדי להעביר ני״ע?

האם אני צריך במקביל להורות לבנק שלי להעביר את הניירות
כן.
אם אני צריך לתת הוראה - איך זה בדיוק עובד? עד כמה שאני מבין אין לי ״חשבון יעד״ על שמי להעביר אליו ניירות. מה הבנק צריך לקבל ממני כדי להעביר ני״ע?
דווקא יש לך, אפשר לקבל את כל הפרטים שאתה יוצר את הנוטיפיקציה אצל IB.

איך אתה מדווח על זה לרשויות מס בישראל?
מה זה משנה איזו מניה חילקה את הדיבידנד?
אתה סוכם את כל הדיבידנדים (בשקלים) ורושם בטופס 1324 בשדה 462 ובטופס 1301 שדה 141

עריכה: אלא אם יש לך הפסדים שוטפים מאותה שנה ואז קודם אתה מקזז אותם עם הדיבידנדים בטופס 1322 בטבלת העזר לקראת סוף העמוד.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
1337justme הבהרות לגביי מספר נושאים לפני התחלת השקעה שוק ההון 13
O מגן מס - הבהרות מיסים 2
T פתיחת חשבון השקעות חדש - אשמח לכמה הבהרות שוק ההון 0
T משקיע מתחיל, זקוק ל2 הבהרות שוק ההון 10
קורא הדוק הוצאות ניהול השקעות - כמה הבהרות ברשותכם צרכנות פיננסית 11
י קיזוז הפסד הון מועבר - הבהרות שוק ההון 12
Namy מימוש RSU לפני חופשת לידה מיסים 3
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
O האם הגיוני להגיע לתקרות ההפקדה לפני שעוסקים במסחר עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
B קרקע שנרכשה לפני קום המדינה נדל"ן 5
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
כ הפחתת סיכון לפני ובפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
U מה הצעדים הנדרשים לפני פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
ע ביטחונות לפני כניסה לדירה נדל"ן 1
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
P הבדלים עיקריים בין משכנתא לפני קניה, לכזו על בית בבעלות? נדל"ן 8
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
deussex לפני מהלך להעברת ביטוח מנהלים ופנסיה ממגדל לקופת ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
A היטל השבחה בהעברת זכות לפני היתר בניה נדל"ן 11
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
A היטל השבחה בדירה שהוקמה לפני 1950 נדל"ן 7
ה החלפת קרנות לפני סוף השנה שוק ההון 3
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5

נושאים דומים

Back
למעלה