• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כמה גולשים פעילים יש באתר? אשמח לדעתכם: איך אתם רואים את החיים

• פותח הנושא Lian
  • פורסם בתאריך

Lian

משתמש רגיל
דירוג
118
העתידיים שהולכים להיות לנו?
האם נעבור על כל הפרסומים המפחידים שהיו בחדשות ובקריאה חוזרת רובם יראו פתאום כמו היסטוריה עתיקה? האם בעוד חודשיים, שלושה, ארבעה, אנחנו ניכנס לשרשור הזה ולא נבין בכלל על מה אכלנו סרט ולמה בכלל השבתנו את המדינה לכל כך הרבה זמן?

מה דעתכם, סבירות גדולה שהחיים של כולנו כנראה ישתנו קצת ולא יהיו הקיץ הופעות ענקיות של עומר אדם בפארק הירקון (ועוד כמה דברים). מה דעתכם, מהם השינויים שהולכים להיות. מה לא יהיה לנו בעתיד, מה אנחנו כן צופים לראות נולד מתוך המציאות החדשה הזאת?

אני מקווה שיש פה לא מעט גולשים באתר, יהיה מעניין

במשפט אחד, מה שהיה הוא שיהיה.
מה לא יהיה לנו בעתיד
בטווח הקצר (חודשים הבאים), התקהלויות, אירועים המוניים, תיירות, טיסות low-cost.
הפגיעה המהותית ביותר תהיה באוכלוסיה המבוגרת שכנראה ימשיכו להיות בבידוד\הסגר חלקי עד להופעת החיסון\חסינות העדר (המוקדם מביניהם).

מרק, אחלה תגובה. יהיה מעניין לראות עוד תגובות כאלה. תודה!

נערך לאחרונה ב:
הפגיעה המהותית ביותר תהיה באוכלוסיה המבוגרת שכנראה ימשיכו להיות בבידוד\הסגר חלקי עד להופעת החיסון\חסינות העדר (המוקדם מביניהם).
מסקרן מה דעתם של מייצגי אותה אוכלוסיה פה בפורום (אולי אפילו חלק מהנהלת הפורום אם תרצו להשתתף? לא חייבים, רק אם בא לכם - באמת שזה מסקרן.
@בת העמק @yossik
מה דעתכם, האם אכן תסתגרו עד שלא יימצא חיסון? גם אם יהיה מדובר בלפחות 6-7 חודשים של הסתגרות? (אי אפשר שלא לחשוב שזה עצוב, איך אפשר? ממש כואב אפילו רק לחשוב על זה - מעצר בית ייזום, לא פחות. מתנצלת על האובר-דרמה אבל זה מה שזה)

קשה לדעת מה יהיה והרבה תלוי בהתנהגות שלנו ושל הוירוס

האם בעוד חודשיים, שלושה, ארבעה, אנחנו ניכנס לשרשור הזה ולא נבין בכלל על מה אכלנו סרט
גם אם יהיה מדובר בלפחות 6-7 חודשים של הסתגרות?
אני אוהב את האופטימיות שלך ⁦:)

לדעתי יקח עוד שנה לפחות עד שכל הסיפור הזה יגמר סופית.
בקיץ המצב אולי ירגע קצת, אבל בחורף הבא יהיה גל נוסף
מה דעתכם, סבירות גדולה שהחיים של כולנו כנראה ישתנו קצת
לטווח הארוך כנראה שלא הרבה ישתנה.
כמה חודשים אחרי שהכל יגמר אנשים ישכחו מזה.

@בת העמק @yossik
מה דעתכם, האם אכן תסתגרו עד שלא יימצא חיסון?
החיים שלי לא השתנו מהותית, פשוט חיה כך כבר לא מעט שנים. אף פעם לא קראתי לזה הסתגרות או בידוד אלא שקט ומרחב אישי :)
אני כבר 20 שנה כמעט לא שכירה ולא חייבת ללכת לשום מקום ורוב הפעולות נעשות מהבית/מחשב/טלפון.
הדבר היחיד ששיניתי כרגע זה קניות בסופר (בעלי עושה את זה) בגלל שכבעלת סיכון כלשהו (מעשנת) אני לא רוצה להיות במקום סגור עם אנשים זרים.
לא נפגשתי פיזית עם חברים מחוץ לישוב כבר יותר מדי זמן אבל בעיקר בגלל חשש מקנסות בדרך ובגלל שהם עצמם מאד ממושמעים לשלטונות.
הילדים שלי קופצים לבקר, אנחנו מטיילים בשדות ועוסקים בשיווק העסק.
אני לא מחכה לחיסון אלא להפסקת השלטון הצבאי שכפו עלינו :(

גם אצלנו לא ממש השתנה הרבה. אנחנו שנינו מורים כך שנמצאים ביחד הרבה ועובדים מהבית הרבה. רגילים גם לזה שהילדים הרבה בבית. מסתבר שאחרי בית ספר יסודי יש לא מעט ימים שאינם ימי לימודים. גם כך, אנחנו לא אנשים שאוהבים פעילויות אקסטרים וחברה. אם כי, חדר כושר חסר מאד.

אני מקווה שיש פה לא מעט גולשים באתר
6407
מסקרן מה דעתם של מייצגי אותה אוכלוסיה פה בפורום (אולי אפילו חלק מהנהלת הפורום אם תרצו להשתתף? לא חייבים, רק אם בא לכם - באמת שזה מסקרן.
@בת העמק @yossik
מה דעתכם, האם אכן תסתגרו עד שלא יימצא חיסון? גם אם יהיה מדובר בלפחות 6-7 חודשים של הסתגרות? (אי אפשר שלא לחשוב שזה עצוב, איך אפשר? ממש כואב אפילו רק לחשוב על זה - מעצר בית ייזום, לא פחות. מתנצלת על האובר-דרמה אבל זה מה שזה)
לא השתנה הרבה. TV, ספרים, הפורום הזה, חידוש קשרים [וירטואליים] עם מכרים מהעבר, מנסה לסדר את הבלגן בבית, ממשיך לבשל כרגיל.
מה כן השתנה? נזהר יותר, שומר ריחוק חברתי, עדיין יוצא להתאוורר מתי שבא לי עם הזהירות הנדרשת, ממשיך עם קניות בסופר.
אני לא מחכה לחיסון אלא להפסקת השלטון הצבאי שכפו עלינו :(
+1

האם נעבור על כל הפרסומים המפחידים שהיו בחדשות ובקריאה חוזרת רובם יראו פתאום כמו היסטוריה עתיקה? האם בעוד חודשיים, שלושה, ארבעה, אנחנו ניכנס לשרשור הזה ולא נבין בכלל על מה אכלנו סרט ולמה בכלל השבתנו את המדינה לכל כך הרבה זמן?

מה דעתכם, סבירות גדולה שהחיים של כולנו כנראה ישתנו קצת ולא יהיו הקיץ הופעות ענקיות של עומר אדם בפארק הירקון (ועוד כמה דברים). מה דעתכם, מהם השינויים שהולכים להיות. מה לא יהיה לנו בעתיד, מה אנחנו כן צופים לראות נולד מתוך המציאות החדשה הזאת?

אני מקווה שיש פה לא מעט גולשים באתר, יהיה מעניין
לשאלתך,
לא השתנה הרבה מחג הפסח.

מעולם לא ראיתי את ההורים שלי כל כך מאושרים:
הם עושים הרבה פחות בייביסיטר,
כל היום בסופר [שזה מבחינתם 10 רמות מעל טיול בחו"ל או לעשות ספורט], מחליפים סירים עם האחים שלהם,
מחפשים למי לתרום 10 ק"ג מצות שנשארו לנו,
כשמתגעגעים לנכדים, פשוט הולכים שנייה "לתת ביצים" לאחים שלי ומגניבים איזה חיבוק,
פנסיה מוקדמת / חג פסח ארוך.

* אבא עובד מדינה. אמא חצי משרה.

לדעתי, מוקדם לדעת, אם יבוא עוד גל בעקבות פתיחת הסגר,
יהיה מעניין!

לדעתי יקח לפחות שנה עד שנחזור ל"משקפיים הוורודות" ולאווירה החיובית שהיתה פה עד לפני הקורונה.
הרעיון שהכל יהיה טוב ויזרום כבר לא בטוח ב100%
וזה ישפיע על המון תחומים, אנשים יחסכו יותר, יתחייבו פחות, יסננו מותרות קיצוניות, או בקיצור יחיו יותר לכיוון הסולידית.
נקודת המפנה תהיה כשימציאו חיסון לקורונה. רק אז ה"פחד" לחזור לימים האלה יעלם.
אם יהיה גל שני תוך חודש או חודשיים זה לא משנה, הקורונה לא הולכת להיעלם מהעולם גם עוד שנה.

נראה לי כבר היה שרשור כזה עם מה יהיו ההשפעות של הקורונה.
hasolidit.com/kehila/threads/תחזיות-למשבר-קורונה.14582/
אמנם חלק מהדברים התייחסו לקורונה עצמה, אבל חלק גם תחזיות ליום שאחרי.
וכמו שציינתי שם ככל שהסגר נמשך כך ההשפעות (החיוביות והשליליות כאחד) ארוכות הטווח רק מתחזקות וגדלות.

קשה לי לראות מגמות רחבות, אבל אני יכולה לשער איך העתיד שלי ישתנה. בכמה היבטים:
1. חופשת קורונה. זה גאוני. אהבתי מאוד את הפורמט ואני הולכת לחזור על זה, גם אחרי שכולם יחזרו לטירוף הרגיל. שהיה כאן קודם.
2. נוסעת ברכב לעבודה במקום בתחב"צ, וזה מעייף הרבה יותר.
3. מתחילה לקבל ולהפנים את התחזיות - שגלים נוספים של המגפה הזו, וכנראה גם מגפות נוספות יהיו מנת חלקה של האנושות בעתיד. בטח עם התפתחחת תחומי המחקר הרלוונטיים. והתחרות בין המעצמות.
והדבר הזה משליך באופן ישיר על איכות חיי המבוגרים. ואם אזכה להגיע לגילאים מופלגים - כנראה שחיי הזיקנה שלי לא ייראו בדיוק כמו שדמיינתי אותם. ואולי אני צריכה להספיק יותר לפני. וזה אומר קצת לשנות סדרי עדיפויות.

מתחילה לקבל ולהפנים את התחזיות - שגלים נוספים של המגפה הזו,
אוי, אל תיקחי את זה למקומות כאלה בבקשה :)
למגפות יש נטיה לגלים אבל לא מדובר על עשרות שנים בדרך כלל. תמיד צפויות מגפות חדשות אבל כל עוד הן לא בסביבה, לא צריך להתארגן כנגדן.
ואם אזכה להגיע לגילאים מופלגים - כנראה שחיי הזיקנה שלי לא ייראו בדיוק כמו שדמיינתי אותם.
מלכתחילה את יודעת ששום דבר לא ייראה במציאות כמו שדימיינת אותו, בלי קשר למגפה. רק יכולה לנחם אותך שכל הזקנים שאני מכירה והכרתי, חיים בטוב עד שמשהו מתחיל להתדרדר. זה קורה גם לצעירים יותר וזה לא משנה כי אלה החיים האמיתיים.
ואולי אני צריכה להספיק יותר לפני. וזה אומר קצת לשנות סדרי עדיפויות.
תמיד כדאי לשנות סדרי עדיפות אם הם לא נכונים לך אבל לדעתי האפשרות היחידה לבדוק את זה היא על סמך האני הנוכחי שלך והעדופותיו ולא על סמך אני עתידי מדומיין.

אוי, אל תיקחי את זה למקומות כאלה בבקשה :)
אויש, אבל אני פסימית מטבעי. אני אחשוב איך אני יכולה להכניס יותר אופטימיות. באמת.

מלכתחילה את יודעת ששום דבר לא ייראה במציאות כמו שדימיינת אותו
כן זה נכון. זה לא נוח לחשוב על זה. אבל זה נכון.
תמיד כדאי לשנות סדרי עדיפות אם הם לא נכונים
זו שאלה של עלות מול תועלת. כי רה-ארגון "עולה" במחיר אנרגיות מסוימות,
וגם אז לא בטוח שקולעים לסד"ע הרצוי. לכן פעם ב x שנים זה הגיוני לעשות review ולרענן. אבל יותר מזה זה קצת תזזיתי בשבילי.
בגדול אני לא נוטה להיבהל ממה שמרגיש לי 'לא נכון'. אלא לבחון אותו טוב טוב. לנתח לגורמים, להבין מה בדיוק מרגיש לא נכון. מה מהותי בלא נכון ומה סתם מעטפת. ורק אז לייצר תהליך של שינוי סד"ע באופן מדורג.
אבל פה, במציאות הזו - מרגישה שמשהו קצת משך לי את המפה במהירות מהשולחן :)
אז אמנם הרבה מהכוסות ומהסעודה נשארו על השולחן (שלי) - כי המשיכה היתה פתאומית. וגם כי כבר כמה חודשים לפני כן הסתובבתי בתחושה שמה שנחשב רגיל (בסביבתי) זה טירוף. ומשהו חייב להשתנות. ואז באה הקורונה ומשהו באמת השתנה :)
אבל בכל זאת מהמשיכה הזו מעט מהכוסות נפלו.. וחלק רק התנדנדו. אבל לי זה איתות מספיק חזק שצריך לכייל שוב את המצפן . קצת יותר מוקדם ממה שנוח לי :)
אבל מעניין! הכתיבה ממש עוזרת לי! תודה!

3. מתחילה לקבל ולהפנים את התחזיות - שגלים נוספים של המגפה הזו, וכנראה גם מגפות נוספות יהיו מנת חלקה של האנושות בעתיד. בטח עם התפתחחת תחומי המחקר הרלוונטיים. והתחרות בין המעצמות.
והדבר הזה משליך באופן ישיר על איכות חיי המבוגרים.
למה דוקא מבוגרים?
המגפה הקודמת קטלה בעיקר צעירים ודוקא הייתה הרבה פחות מסוכנת למבוגרים.
גם אם את רומזת למגפות "מהונדסות" למיניהן, נראה לי יותר סביר שמדינות אוייב ינסו לפגוע בצעירים ולא במבוגרים

למה דוקא מבוגרים?
כי צעירה יותר אני כבר לא אהיה. וילדים - אין לי.
אז מגפות שישפיעו על צעירים לא נמצאות ברשימת הדברים שיגרמו לשינוי באופן ישיר בחיי העתידיים. (באופן עקיף - כן, בהחלט)
הפוסט שלי היה בהתמקדות של: איך אני רואה את העתיד של החיים הפרטיים שלי...

אני לא רומזת למגפות מהונדסות. גם מגפה מסתם וירוס שרק לקחו דגימות מהטבע כדי לקדם את המחקר ואופס דלף , יכולות לעשות הרבה בלגן. ואפילו מגיפה מוירוס בנאלי שמוטציה אקראית שלו מצאה איך להשתמש באנשים ובצפיפות המטורפת שלהם, ובחוסר ההיגיון שבלהתנהל כמעצמות עם המשאבים הכלכליים, אבל את המשאב של הגופים האנושיים לנהל כמו שיכורים... (לובי חזק שמקדם או לא מדכא מאכלי ג'אנק פוד וכד') גם מגיפה כזו משעממת יכולה להיות צרה לא קטנה.
טוב. אנחנו מבאסים פה לחינם את בת העמק, ואת עצמינו. העתיד באמת לא ידוע. אז אני אפסיק פה.
(למען ההגינות הייתי צריכה להביא גם נבואות אופטימיות. יש להן לא פחות סיכוי להתממש. ויש הרבה שיגידו - יותר סיכוי.
למשל דבר אחד טוב שאני חושבת שיצמח מהפנדמיה הזו - זה התחום של: ביטחון לאומי ביולוגי. ומודיעין ביולוגי, אם לא קיים - אז ייולד. וזה יקבל המון תקציבים, ומנוע אדיר של צמיחה ומשרות חדשות... וכו')
אתה צודק שיש לא פחות סבירות שמגיפות עתידיות עשויות לפגוע דווקא בצעירים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L מטה-פורום - שרשורים ארוכים פעילים אוף טופיק 6
N סיעור מוחות - ביטוחי מנהלים לא פעילים צרכנות פיננסית 2
Z סיווג רווחי הון בבורסה אצל משקיעים פעילים שוק ההון 50
ה חיפוש באתר מאיה/פאנדר שוק ההון 1
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
לארוצה ETF עם טיקר שלא מופיע באתר Invesco שוק ההון 2
U הצגת פרטי פוליסה והיסטוריה של תביעות, בחשבון של המבוטח באתר חברת הביטוח צרכנות פיננסית 2
O קניית אגרות חוב של ממשלת ארה"ב ישירות באתר treasurydirect שוק ההון 10
ת מדוע באתר "כלכליסט" כבר אי אפשר לקרוא תגובות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A דוחו"ת של חברת "ריט 1" באתר ביזפורטל: שוק ההון 1
M מה זה אומר "אין מסחר" באתר מאיה? שוק ההון 6
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
E מערכת פניות הציבור באתר האינטרנט של רשות המסים (מפ"ל) לא עובדת מיסים 2
ת בבואי לשלם היום ארנונה באתר-שגיאה. אז לחצתי שוב - האם תשלום ירד פעמיים? מיסים 9
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
ס הפרשי שער בפועל גבוהים מהמפורסם באתר הבנק צרכנות פיננסית 0
ל הדרכה באתר אוף טופיק 7
G חישוב מחיר מניה בהתאם לשווי שוק באתר מאיה שוק ההון 37
klayhamn עצמאי עם לקוחות באתר פרילנסינג? צרכנות פיננסית 2
E Xplace- האם מישהו התנסה באתר? אוף טופיק 1
L איך אני מבצעת פירעון מוקדם לעסקה באתר של ישראכרט? מישהו שעשה? צרכנות פיננסית 39
L האם ניתן לבדוק באתר ממשלתי עיקול על חשבון בנק? וצ'ק בחשבון מעוקל צרכנות פיננסית 2
א התייעצות לגבי שידור דו״ח באתר מס הכנסה שוק ההון 8
Oracle פירוט עסקאות בכ.אשראי חוץ בנקאי, באתר הבנק צרכנות פיננסית 12
Z כנס בנושו מיסוי הבורסה היום בבורסה. האם יש דרך לצפות ONLINE באתר כלשהו? אוף טופיק 3
ש היי מחפש את דו"ח הביצועים של "שוקולד מריר" מהשנים האחרונות ולא מוצא באתר שוק ההון 5
Y הבורסה העלתה מחשבון עמלות באתר צרכנות פיננסית 6
Jenia29 קניתי דירת סטודיו באתר סקי בגאורגיה (New Gudauri) נדל"ן 53
א פרישה מוקדמת-עזרה לחדשה באתר :) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 60
Z עלות המרת מטבע בIBKR. באתר שלהם מופיע 0.002%, מינימום 2$ צרכנות פיננסית 1
adamshalev בעלי IRA של הלמן אלדובי יכולים לראות עכשיו דוחות באתר צרכנות פיננסית 12
א בעיות באתר של מיטב דש צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה