• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כל חודש המשפחה מקבלת משכורת גבוהה בדולרים - איך לודא הפסד מינימלי בתהליך המרת המטבע?

WiseBen

משתמש רשום
דירוג
17
ההורים שלי עובדים בחברה ישראלית שמספקת ייעוץ לחברה אמריקאית ומקבלת משכורת על ידם. משהו כבר 32 אלף דולר ברוטו בחודש.
המשכורה מגיע בדולרים וכל פעם מבצעים את העברת המטח דרך הבנק בחשבון של החברה האמריקאית.
אני בטוח שזאת לא הדרך המיטבית והרבה כסף פשוט נעלם כל חודש מהעצם העובדה הזאת. עשרות אלפים או מאות אלפי שקלים בשנה.
השאלה מהי הדרך הכי נכונה ומשתלמת להתנהל עם מספר דולרים גבוהה כל כך.

אשמח לשמוע את דעותיכם הנבונות.
תודה

חשבון ב- IB לפי שם החשבון שלהם בבנק.
העברה בדולרים ל-IB, המרה לשקלים ומשיכה.

הכי זול:
לפתוח חשבון ב Wise.
לבקש מהמעסיק האמריקאי להפקיד את השכר ל-Wise.
לפתוח חשבון ב IB.
להעביר את הדולרים מ-Wise ל-IB.
להמיר את הדולרים לשקלים ב IB.
למשוך את השקלים לבנק בישראל.

אופציה ב׳ - לדבר עם הבנק ולדרוש תנאים טובים בקבלת דולרים מחול ובהמרה שלהם לשקלים.
מה זה תנאים טובים? פטור מלא מעמלות קבלת דולרים. פטור מלא מעמלת המרת מטח. ושער המרה של 0.4% מעל הרציף.

תעשה גם חשבון מדוייק של כמה כסף הולך לאיבוד, אל תזרוק סתם מספרים במחשבה שזה הרבה.
אולי בתמונה הגדולה של המורכבות של אופציה א׳ זה מתקבל על הדעת.

חשבון ב- IB לפי שם החשבון שלהם בבנק.
העברה בדולרים ל-IB, המרה לשקלים ומשיכה.
הכי זול:
לפתוח חשבון ב Wise.
לבקש מהמעסיק האמריקאי להפקיד את השכר ל-Wise.
לפתוח חשבון ב IB.
להעביר את הדולרים מ-Wise ל-IB.
להמיר את הדולרים לשקלים ב IB.
למשוך את השקלים לבנק בישראל.

אופציה ב׳ - לדבר עם הבנק ולדרוש תנאים טובים בקבלת דולרים מחול ובהמרה שלהם לשקלים.
מה זה תנאים טובים? פטור מלא מעמלות קבלת דולרים. פטור מלא מעמלת המרת מטח. ושער המרה של 0.4% מעל הרציף.

תעשה גם חשבון מדוייק של כמה כסף הולך לאיבוד, אל תזרוק סתם מספרים במחשבה שזה הרבה.
אולי בתמונה הגדולה של המורכבות של אופציה א׳ זה מתקבל על הדעת.

רעיונות מצויינים תודה לכולם.
אני אפתח חשבון WISE BUSINESS - האם ניתן לישם את כל הרעיון עם חשבון של חברה בע"מ? (גם בIB, גם בתשלום לחברה בעמ בישראל וגם בWISE?)

זה המסלול הנכון?

חשבון עסקי של החברה האמריקאית בWISE--->שולחים לIB של החברה הישראלית---> שולחים שקלים לחברה הישראלית בבנק לאומי---> מוציאים משכורת בשקלים.

נערך לאחרונה ב:
השאלה איך מתרגמים את זה לשפה של הבנק?
"הנחה של X פרומיל בשער המרה"
די פשוט:
עמלה ("מרווח") ממוצעת של בנק זה בערך 1%.
אז כדי להגיע לעמלה של 0.4% צריך הטבת שער של 0.6% בערך.

רעיונות מצויינים תודה לכולם.
אני אפתח חשבון WISE BUSINESS - האם ניתן לישם את כל הרעיון עם חשבון של חברה בע"מ? (גם בIB, גם בתשלום לחברה בעמ בישראל וגם בWISE?)

זה המסלול הנכון?

חשבון עסקי של החברה האמריקאית בWISE--->שולחים לIB של החברה הישראלית---> שולחים שקלים לחברה הישראלית בבנק לאומי---> מוציאים משכורת בשקלים.
זה נשמע נכון. לא מבין בחשבונות עסקיים.

עכשיו רק נשאר לברר עם הרואה חשבון את כל העניין הזה. הוא בטח לא יאהב את הסיפור.
תודה רבה!
אם הוא לא אוהב את זה שילך לעשות חמוצים.
זאת בדיוק העבודה שלו

עכשיו רק נשאר לברר עם הרואה חשבון את כל העניין הזה. הוא בטח לא יאהב את הסיפור.
תודה רבה!
אתה תמיד יכול להתמקח עם הבנק. זה לא בלתי אפשרי, היו לי תנאים כאלה בעבר. הקושי הוא אולי לשמור עליהם לאורך זמן.

• אהבתי
Reactions: YPV
אתה תמיד יכול להתמקח עם הבנק. זה לא בלתי אפשרי, היו לי תנאים כאלה בעבר. הקושי הוא אולי לשמור עליהם לאורך זמן.
תודה.
ואם אדלג על IB בשרשרת ואעבוד רק עם WISE, נראה שאחסוך הרבה כאב ראש.
האם לדעתך זה עדיין יותר משתלם מלהתמקח עם הבנק?

תודה.
ואם אדלג על IB בשרשרת ואעבוד רק עם WISE, נראה שאחסוך הרבה כאב ראש.
האם לדעתך זה עדיין יותר משתלם מלהתמקח עם הבנק?
בהחלט. עמלת העברת שקלים מ-Wise לבנק בארץ זה משהו כמו 18 ש״ח, והשער שאני מקבל בבדיקה כרגע הוא (באופן מפתיע) עשירית פרומיל מהרציף.
אתה יכול גם לעשות סימולציה באתר שלהם של כמה בדיוק יעלה לך לשלוח דולרים לשקלים.
Wise הם באמת אחלה. אני רגיל לעשות את האופטימיזציה המלאה של לעבור דרך IB כדי להוריד את העלויות קרוב לאפס, אבל אפילו שימוש ב-Wise בלבד כבר מביא אותך קרוב לשם, ואתה לא צריך להתמקח עם שום פקיד בנק (באמת שהבנקים הללו עולים על העצבים יותר ויותר כל יום).

בהחלט. עמלת העברת שקלים מ-Wise לבנק בארץ זה משהו כמו 18 ש״ח, והשער שאני מקבל בבדיקה כרגע הוא (באופן מפתיע) עשירית פרומיל מהרציף.
אתה יכול גם לעשות סימולציה באתר שלהם של כמה בדיוק יעלה לך לשלוח דולרים לשקלים.
Wise הם באמת אחלה. אני רגיל לעשות את האופטימיזציה המלאה של לעבור דרך IB כדי להוריד את העלויות קרוב לאפס, אבל אפילו שימוש ב-Wise בלבד כבר מביא אותך קרוב לשם, ואתה לא צריך להתמקח עם שום פקיד בנק (באמת שהבנקים הללו עולים על העצבים יותר ויותר כל יום).
נפלא!
אלוהים אם הייתי יודע על האתר הזה לפני 3-4 שנים להורים שלי היה עוד חצי מליון שקל.

השער שאני מקבל בבדיקה כרגע הוא (באופן מפתיע) עשירית פרומיל מהרציף.
עשיתי את הניסוי כרגע וקיבלתי הפרש הרבה יותר גדול מהרציף.
על 10000 דולר העברה לש"ח הם נותנים שער של 3.19185 והרציף כרגע מצוטט כ 3.2236. זה מתקרב לאחוז שלם. אם אני מעלה את הסכום ל100000 הם משנים את שער ההמרה ל 3.1983.

נערך לאחרונה ב:
על 10000 דולר העברה לש"ח הם נותנים שער של 3.19185 והרציף כרגע מצוטט כ 3.2236. זה מתקרב לאחוז שלם. עם אני מעלה את הסכום ל100000 הם משנים את שער ההמרה ל 3.1983.
תנסה אחרי 15:00 שעון ישראל.

על 10000 דולר העברה לש"ח הם נותנים שער של 3.19185 והרציף כרגע מצוטט כ 3.2236. זה מתקרב לאחוז שלם. אם אני מעלה את הסכום ל100000 הם משנים את שער ההמרה ל 3.1983.
ממה שאני רואה עכשיו, ההמרה מתבצעת קרוב מאד לרציף, אבל על 10 א״ד העמלה ש-Wise לוקחים היא לא כזאת קטנה, יוצא יותר באזור של 80 דולר.
זה עדיין יותר זול ממה שיצא לך בבנק, אבל לא זול כמו IB (שזה דולרים בודדים כולל המרה בשער רציף).

@adamshalev
ואם אני רוצה להמיר שקלים לדולרים(במקום להמיר בבנק), ראיתי שב WISE לא אפשרי. יש לי כרגע הנחה של 0.65%, שאני מבין שזה 0.35% מעל הרציף.
והם גם לוקחים לי עמלת המרה - 9$ על כל ביצוע פעולת המרה.
יש דרך יותר זולה לעשות את זה?
תודה

ואם אני רוצה להמיר שקלים לדולרים(במקום להמיר בבנק), ראיתי שב WISE לא אפשרי. יש לי כרגע הנחה של 0.65%, שאני מבין שזה 0.35% מעל הרציף.
והם גם לוקחים לי עמלת המרה - 9$ על כל ביצוע פעולת המרה.
תודה
מה המטרה בדולרים? כדי להעביר למישהו? לקנות מניות? להשתמש בהם כמזומן?

ואם אני רוצה להמיר שקלים לדולרים(במקום להמיר בבנק), ראיתי שב WISE לא אפשרי.
אין להם עדיין חשבונות שקליים, אז אתה לא יכול לשלוח אליהם שקלים.
אתה כן יכול להמיר נגיד פאונד לשקל, להחזיק שקל במאזן שלך ב-Wise, ואז להמיר שקל לדולר ולשלוח לאנשהו, כלומר כן יש להם אפשרות להמיר משקל למטבעות אחרים, הם פשוט לא מקבלים שקל אליהם ממקורות חיצוניים. אני מקווה שזה ישתנה בעתיד הקרוב כי אז זה יהפוך לעוד יותר שימושי.

יש לי כרגע הנחה של 0.65%, שאני מבין שזה 0.35% מעל הרציף.
נשמע הגיוני
התנאים שלך הם כבר משמעותית יותר טובים מברירת המחדל בנקים, ככה שזה לא כזה רע.
הכי זול יהיה דרך IB, אבל Wise במקרה הזה לא יעזור לך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
B כמה לשים בקרן הפנסיה כמובטל בכל חודש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
א לא מצליח למכור כבר מעל חודש - אין היענות נדל"ן 33
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
OiNK חודש הספר - המלצות קריאה התפתחות אישית 32
ש דירה להשכרה באמצע חודש נדל"ן 3
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
ת האם יש לי דרך כלשהי לדעת, בערך, מה יהיה מחיר הדלק בכל חודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
P חשוב לשייך הפקדת פנסיה לכל חודש וחודש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
מ האם מס משולם כל חודש? שוק ההון 11
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
A מדוע תשלומי המשכנתא שלי משתנים בכל חודש? נדל"ן 7
Tim_Duncan התפטרות/פיטורין לאחר חודש+ של חל"ת קורונה אוף טופיק 8
K קניית מניות /קרנות נאמנות בסכום קטן כל חודש שוק ההון 5
ש האם דמי הניהול בקרנות האמריקאיות יורדים כל חודש? צרכנות פיננסית 13
ש מה עדיף השקעה כל חודש או כל רבעון? שוק ההון 105
S חודש למידה ותחילת השקעה. שוק ההון 1
E השקעה אוטומתית כל חודש שוק ההון 1
MesoMastery עם הכנסה 10K/חודש כעצמאי, והוצאות שוטפות 4K/חודש, האם ניתן לייעל את המיסוי? צרכנות פיננסית 7
tpr חזרה לארץ - חודש ראשון יומני מסע אישיים 13
A IBI קבלת הצעה שהתנפחה אחרי חודש (גמל להשקעה) צרכנות פיננסית 11
מ מתלבטת לאיזה חודש לרשום את ההוצאות צרכנות פיננסית 4
ח ללמוד יעוץ לכלכלת המשפחה התפתחות אישית 9
Dor95 התמודדות עם המשפחה לגבי ההחלטה לחסוך במקום ללמוד אוף טופיק 20
amidar לא יודע אם כבר ראיתם... [המשפחה שהפסיקה לקנות] מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
שם משתמש בעייתי תחבורה ציבורית: מטורנית לא מקבלת אשראי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7

נושאים דומים

Back
למעלה